انتشار صد‌و‌سی‌و‌يکمين شماره فصلنامه علمی تخصصی معارف اسلامی «نامه جامعه»

00

صد و سی و يکمين شماره فصلنامه علمی تخصصی معارف اسلامی نامه جامعه به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، صدوسی‌و‌یکمین شماره فصلنامه علمی تخصصی نامه جامعه به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.

در این شماره 6 مقاله در اختیار دانش پژوهان قرار گرفته است، از جمله مقاله «جستاری در قرائت داروین از «نظریه تکامل» و تعارض آن با «داروینیسم رایج» از منظر شهید مطهری(ره)» به قلم طیبه ربانی، «ارزیابی گستره تأویل از دیدگاه شیبعه و معتزله» نوشته مهین بیرانوند و «بررسی دلالت روایات قول زور بر حرمت غناء» تألیف زهرا عزیزاللهی که در این شماره به چاپ رسیده است.

مقالات «بررسی نقش پیش‌فرض‌ها در فهم متن از دیدگاه «گادامر» و «آیت الله سبحانی»» نوشته فاطمه همایون، «بررسی اقسام وطن در فقه» به قلم مهناز دهقان و «گزارشی تحلیلی از شرح مستفید در ترجمه عیون اخبار الرضا(ع)» تألیف اسماء ایرانمنش از دیگر مقالات منتشر شده در این شماره هستند.

این فصلنامه با امتیاز علمی تخصصی، در طول بیش از پنج سال فعالیت خود در پنج گرایش‌: تفسیر و علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق، سیره و تاریخ، اخلاق و تربیت، فلسفه، کلام و عرفان پیوسته زمینه‌ای برای نشر مقالات علمی، در حوزه معارف اسلامی فراهم نموده است.

نشریه نامه جامعه با عنوان جدید «مطالعات قرآنی نامه جامعه» از اول اردیبهشت سال 1399 در دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات ثبت شد و صدوسی‌ودومین شماره این فصلنامه با رویکرد تخصصی «تفسیر و علوم قرآنی» منتشر خواهد شد.

این نشریه در تلاش است تا با فراهم آوردن بستری مناسب جهت چاپ مقالات علمی دانش‌آموختگان و پژوهشگران عرصه «تفسیر و علوم قرآنی»، گام مؤثری در ارتقای سطح کیفی پژوهش‌ها و انعکاس برترین‌های پژوهشی بردارد. از این رو پذیرای مقالات اساتید، پژوهشگران و محققان حوزه و دانشگاه در حوزه تفسیر و علوم قرآن است.

پژوهشگران می‌توانند آثار خود را با ثبت نام در سامانه  http://nj.jz.ac.ir ارسال نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۵۳۲۱۱۲۴۰۰ تماس بگیرند.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱