ویژه برنامه گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر در جامعه‌الزهرا(س)

گرامیداشت سوم خرداد

حجت‌الاسلام والمسلمین درخشنده گفت: اگر می‌خواهیم در جهاد تبیین، خرمشهرها را فتح کنیم، لازمه آن تقویت ایمان و الگوگیری از شهدای اسلام و انقلاب است، در این صورت خداوند متعال، امدادهای خود را در برابر فتنه‌ها و استکبار می‌رساند.

به گزارش روابط عمومی، ویژه برنامه گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت از سوی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی و بسیج جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها در جوار مزار شهدای گمنام این مؤسسه علمی حوزوی برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر درخشنده ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، سوم خرداد را یوم الله و روز قدرت‌نمایی ایمان در برابر ظلم و استکبار دانست و تصریح کرد: فتح خرمشهر نه فقط فتح یک شهر و پیروزی بر دشمن بود، بلکه روزی بود که  دشمن فهمید شاخصه‌های قدرت ما با شاخصه‌های قدرت دشمن فرق می‌کند.

روایتگر سیره شهدا با بیان اینکه دشمن فهمید معیار قدرت، تجهیزات و عِده و عُده نیست، تصریح کرد: فتح خرمشهر، روز تدبر در این امر است که چگونه جوانان ما با دست خالی توانستند در برابر رژیم بعث جنایتکار با آن همه تسلیحات پیروز شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین درخشنده با بیان اینکه فتح خرمشهر، نماد مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار است، گفت: تمدنی که در فتح خرمشهر و فتح عراق و سوریه از جریان داعش وجود داشت، فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس بود.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در دفاع مقدس، در مسیر امتحان الهی قرار گرفتند، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب مدظله العالی فرمودند خرمشهرها در پیش است، این خرمشهرها فقط به معنای شهر و مکان نیست، بلکه فتح ذهن‌هایی است که نسبت به نظام و دین اشغال شده و نجات ذهن‌ها مهم‌تر از نجات شهرها است.

این روایتگر سیره شهدا تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در میدان جهاد تبیین ایستادند و امر به جهاد می‌کنند؛ رهبر فرزانه انقلاب مدظله العالی از ما جهاد تبیین در برابر خرمشهرهایی می خواهند که که باید فتح شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین درخشنده خاطرنشان کرد: شرط جهاد تبیین و فتح خرمشهرها این است که ویژگی‌ها و شاخصه‌هایی که در فتح خرمشهر وجود داشت، در ما باشد که یکی از ویژگی‌های رزمندگان دفاع مقدس، تبعیت از امام بود.

وی تأکید کرد: اگر می‌خواهیم در جهاد تبیین، خرمشهرها را فتح کنیم، لازمه آن تقویت ایمان و الگوگیری از شهدای اسلام و انقلاب است، در این صورت خداوند متعال، امدادهای خود را در برابر فتنه ها و استکبار می‌رساند.

در ادامه این مراسم، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و همچین 6 طلبه شهیده جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها از جمله شهیده «فهیمه سیاری»، شهیده «خدیجه ولی زاده»، شهیده «زهرا دقیقی خداشهری»، شهیده «بتول مطهری»، شهیده «فاطمه اسدیان» و شهیده «رقیه رضایی» گرامی داشته شد.

یکی از برنامه های این مراسم، اجرای سرود «سلام فرمانده» توسط دانش آموزان هدی بود که به دلیل آلودگی هواد و تعطیلی مدارس برگزار نشد.

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱