مراسم افتتاحیه دوره آموزشی کوتاه‌مدت جمعی از بانوان فدراسیون شیعیان اثنی‌عشری خوجه

افتتاحیه دوره آموزشی

مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزشی کوتاه مدت جمعی از بانوان فدراسیون شیعیان اثنی عشری خوجه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، مراسم افتتاحیه دوره آموزشی گروهی از فدراسیون شیعیان اثنی عشری خوجه از سوی مرکز آموزش دوره‌های کوتاه‌مدت جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها در آمفی تئاتر طبقه همکف ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین یحیی جهانگیری سهروردی مدیر کل دفتر همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه مذاهب اسلامی در این مراسم حضور یافت و به زبان انگلیسی برای شرکت‌کنندگان سخنرانی کرد.

این مبلغ بین‌الملل حوزه در این مراسم به موضوع مهدویت اشاره کرد و با بیان اینکه مهدویت یکی از آموزه‌های اسلامی است، اظهار داشت: نگاهی که شیعه به آینده تاریخ دارد، هیچ یک از مذاهب و مکاتب دنیا چنین نگاهی ندارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جهانگیری سهروردی افزود: اگر مکاتب درباره آینده ادیان صحبت کردند، به صورت مبهم، کلی و بدون نقشه راه است، اما شیعه درباره آینده به طور دقیق سخن گفته و حتی اسم و شاخصه های آن حکومت را بیان کرده است .

وی با تصریح بر اینکه شما بانوان به عنوان سفیران مهدویت از کشورهای مختلف هستید، افزود: این آموزه‌ها تنها متعلق به شیعیان نیست، بلکه امروز، تمام دنیا نیاز به آموزه مهدویت دارند.

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: دنیا امروز از همه «ایسم»‌ها خسته است و به دنبال «ایسمی» است که دست بشریت را بگیرد و به سرمنزل مقصود برساند و این «ایسم» در «مهدی‌ایسم» باید پیدا شود.

افتتاحیه2

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جهانگیری سهروردی در پایان به تبیین رسالت بانوان در معرفی مهدویت و اینکه چگونه می توان آموزه‌های مهدویت را در خارج از کشور معرفی کرد، پرداخت و پس از آن به پرسش‌های حضار پاسخ داد.

به گفته سرکار خانم الیاسی، سرپرست مرکز آموزش دوره‌های کوتاه‌مدت جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها، 30 نفر از بانوان فدراسیون شیعیان اثنی عشری خوجه با ملیت‌های مختلف در این دوره آموزشی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: دوره آموزشی کوتاه‌مدت ویژه این گروه از فدراسیون جماعت شیعه با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه از امروز آغاز می‌شود و به مدت 2 هفته ادامه دارد.

سرپرست مرکز آموزش دوره‌های کوتاه‌مدت یادآور شد: برنامه های فرهنگی، زیارت حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، دیدار با علما و مراجع عظام و غیره از سوی فدراسیون برای شرکت‌کنندگان این دوره برگزار می‌شود.

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱