از سوی انتشارات جامعه الزهرا(س)؛

کتاب «تلخیص و تحریر قاموس قرآن» چاپ و منتشر شد

کتاب قاموس قرآن

کتاب «تلخیص و تحریر قاموس قرآن» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود طیب حسینی توسط انتشارات جامعه الزهرا علیهاالسلام چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، کتاب «تلخیص و تحریر قاموس قرآن» به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام و انتشارات این مجموعه چاپ و منتشر شد.

این کتاب توسط حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود طیب حسینی، دانشیار پژوهشگاه حوزه  و دانشگاه و مدیر گروه سابق تفسیر و علوم قرآن معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام و با همکاری پژوهشگران نگاشته شده است.

پژوهشگران جامعه الزهرا علیهاالسلام از جمله خانم‌ها نرگس بزرگخو، راضیه تبریزی زاده، انسیه خاکباز، سمانه صنعتگر، مریم قوجائی، راضیه کریمی، کوثر یوسفی و نجمه نجم در تألیف این کتاب همکاری داشتند.

کتاب «تلخیص و تحریر قاموس قرآن» در 655 صفحه رقعی و در 500 نسخه توسط انتشارات جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شده است.

گفتنی است؛ یکی از دانش‌های لازم و مؤثر در تفسیر قرآن مجید دانش مفردات یا شناخت معنای واژگان قرآن است. یکی از این کتاب‌های تألیف شده درباره مفردات قرآن به زبان فارسی، همراه با نوآوری‌های فراوان، کتاب قاموس قرآن تألیف سید علی اکبر قرشی است که از زمان تألیف (1354ش) تاکنون با استقبال فراوانی مواجه شده است.

کتاب حاضر با هدف استفاده آسان‌تر و گسترده‌تر علاقه‌مندان به شناخت مفردات قرآن به ویژه طلاب و دانشجویان از کتاب شش جلدی قاموس قرآن برگرفته شده است.

این کتاب با حذف مباحث تفسیری، موضوعی، علوم قرآن، تاریخی و غیره و تلخیص و تحریر مطالب کتاب، همه مباحث لغت شناسی قاموس قرآن را در یک مجلد به علاقه‌مندان ارائه می دهد. در تلخیص و تحریر قاموس تلاش شده همه مباحث واژه‌شناسی قاموس و دیدگاه‌های جدید و خاص مؤلف و نویسنده آن حفظ شود.

علاقه‌مندان جهت تهیۀ این کتاب می‌توانند به فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، جنب حسینیۀ امام خمینی (ره) مراجعه کنند.

دریافت تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱