به همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(س)؛

دومین شماره نشریه «کتاب مسطور» منتشر شد

کتاب مسطور

دومین شماره از نشریه علمی «کتاب مسطور» ویژه انجمن علمی _ پژوهشی تفسیر و علوم قرآن منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، دومین شماره از نشریه داخلی «کتاب مسطور» ویژه انجمن علمی - پژوهشی تفسیر و علوم قرآن به همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.

خانم‌ها ریحانه هاشمی و حیات سواری، طاهره کهزادوند، طیبه حیدری‌راد، خدیجه حسین‌زاده، زهره دانشجو و فاطمه همایون از اساتید و طلاب رشته تخصصی تفسیر و علوم قرآن در تدوین مقالات این نشریه مشارکت داشتند.

نشریه «کتاب مسطور» از 6 مقاله تشکیل شده است مقالات عبارتند از: «پژوهشی درباره مخلوقات ماقبل آدم علیه‌السلام از منظر قرآن و حدیث»، «اثبات نبوت و وصایت شیث نبی علیه‌السلام تا ادریس نبی علیه‌السلام»، «بررسی تطبیقی پیام‌های آیه مباهله، از دیدگاه مؤلفان المنار و تسنیم»، «آیه 68 سوره زمر و ماهیت نفخ صور، از دیدگاه مفسران فریقین»، «رهیافت‌ها به جمع‌آوری قرآن» و «نقش پیش‌فرض‌ها در فهم متن از دیدگاه گادامر، آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله سبحانی».

گفتنی است؛ انجمن‌های علمی ـ پژوهشی با هدف حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ پژوهش و ارتقای روحیه و بنیه علمی طلاب مستعد جامعه‌الزهرا علیهاالسلام از ابتدای بهمن سال 1395 به انتشار و تدوین نشریات داخلی در هشت رشته تخصصی اقدام کرده است.

در حال حاضر، سومین دستاورد این نشریات، نشریه انجمن علمی ـ پژوهشی تفسیر و علوم قرآن، با عنوان «کتاب مسطور» است که با همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام با مدیرمسئولی سرکار خانم ریحانه حقانی و سردبیری سرکار خانم ریحانه هاشمی به زیور طبع آراسته شده است.

نخستین دستاورد این نشریات، نشریه داخلی «چکامه انتظار» با موضوع مهدویت و دومین نشریه داخلی تحت عنوان «مطالعات تربیتی و روانشناختی خانواده» است.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱