رئیس هیئت امنای جامعه‌الزهرا (س) تصریح کرد:

امروز به حضور بانوان مؤمنه و عالمانه برای تأثیرگذاری در جامعه نیازمندیم

گرامی داشت سالروز تاسیس جامعه الزهرا  (11)

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی با بیان اینکه برکات و دستاوردهای جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها باید تبیین شود، گفت: بانوانی از کشورهای مختلف در جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها تحصیل کردند که امروز می درخشند و حضور مؤثر و پربرکتی برای تشنگان راه حق و حقیقت دارند.

به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی امروز (دوشنبه، 31 مرداد) در ویژه‌برنامه گرامیداشت «سالروز تأسیس جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها به فرمان حضرت امام خمینی(قدس‌سره)» که با حضور جمعی از علما و فضلای حوزه در سالن جلسات حوزه مدیریت این مؤسسه علمی حوزوی برگزار شد، ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر در برنامه، با اشاره به آیه شریفه «کَلِمَةً طَیبَةً کَشَجَرَةٍ طَیبَةٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِی السَّماءِ؛ «کلمه طیبه» (و گفتار پاکیزه) را به درخت پاکیزه ای تشبیه کرده که ریشه آن (در زمین) ثابت و شاخه آن در آسمان است» در سوره ابراهیم، بیان داشت: جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها همچون نهالی بوده که امروز به شجره طیبه تبدیل شده و در این باره، تصویری از گذشته و نگاه به آینده باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس هیئت امنای جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها ضمن قدردانی از اعضای هیئت مؤسس، هیئت امنا و هیئت مدیره سابق و فعلی این مؤسسه علمی حوزوی، اظهار داشت: ما نباید زحمات اساتیدی را که به صورت گمنام تلاش کردند، فراموش کنیم و اگر امروز جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها می‌درخشد، نتیجه زحمات اساتید بزرگوار و تلاش مخلصانه مسئولان و کارکنان این مجموعه است.

برکات و دستاوردهای جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها باید تبیین شود

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی اضافه کرد: از طلاب هم باید حقیقتا قدردانی کرد که با همت، مجاهدت و تلاش و تهذیب نفس، این برکت و لطف الهی را به جامعه و عرصه‌های بین الملل منتقل کردند.

وی با بیان اینکه برکات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها باید تبیین شود، تصریح کرد: بانوانی از کشورهای مختلف از جمله هند، عراق، پاکستان و حتی کشورهای اروپایی و آمریکایی در جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها تحصیل کردند که امروز می درخشند و حضور مؤثر و پربرکتی برای تشنگان راه حق و حقیقت دارند و در اینجا نتیجه این شجره طیبه با توجه به آیه شریفه «تُؤْتِی أُكُلَهَا كُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا؛ هر زمان میوه خود را به اذن پروردگارش می‌دهد» روشن می‌شود.

رئیس هیئت امنای جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها تأکید کرد: آن روز که حضرت امام این شجره طیبه را پایه‌گذاری کردند، بهترین علمای وقت را برای هیئت مؤسس تعیین فرمودند و ایشان نیز بهترین‌ها را برای هیئت مدیره انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه تأکیدات حضرت امام و رهبر معظم انقلاب مدظله العالی درباره جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها نباید فراموش شود، عنوان کرد: جریان پرحماسه ای که در این 38 سال بر جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها گذشته است، نمی‌توان در این زمان اندک برشمرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی در ادامه با اشاره به نگاه به آینده این مجموعه علمی حوزوی، اظهار داشت: امروز نیاز به حضور عالمانه و مجاهدانه بانوان در عرصه فرهنگی، علمی، اجتماعی مشخص شده است.

وی تصریح کرد: امروز زنان و دختران ما مورد هدف دشمنان اسلام و انقلاب قرار گرفته اند و دشمنان با همه ابزارها به میدان آمدند؛ امروز دوراندیشی امام خمینی(ره) و حمایت‌های بی دریغ رهبر معظم انقلاب مدظله العالی را درباره حضور و جایگاه زنان بهتر می‌فهمیم.

لزوم همت و تلاش مضاعف مسئولان، اساتید و طلاب برای رسیدن به قله مطلوب

رئیس هیئت امنای جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها با بیان اینکه ما باید قدردان اندیشه حضرت امام و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب باشیم، بر لزوم همت و تلاش مضاعف مسئولان، اساتید و طلاب جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها برای رسیدن به قله مطلوب تأکید کرد و گفت: در کنار همه زحماتی که در این 38 سال کشیده شده است، ما باید بدانیم قله مطلوب کجاست و چقدر تا رسیدن به آن فاصله داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی ادامه داد: در کنار روال تحصیلی جاری که مورد تأکید امام و رهبری بوده و باید عالمانه و دقیق درس خوانده شود و سنت‌های گذشته به شایستگی حفظ شود، بایسته‌های جدید باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امروز به حضور بانوان مؤمنه و عالمانه برای تأثیرگذاری در جامعه نیازمندیم، تصریح کرد: یکی از شاخصه‌های ما باید این باشد که بانوان طلبه ارتباط مؤثر داشته باشند و در مقابل موج هجوم دشمنان نقش آفرین باشند.

صدور فرمان تأسیس جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها یکی از فرمان‌های موثر و بابرکت حضرت امام بود

رئیس هیئت امنای جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها تأکید کرد: یکی از ملاک‌ها در کنار درس‌های جاری و تحصیل این است که بانوانی را تربیت کنیم که در جامعه مفید و موثر بوده و مجهز به شرایط و نیازمندی‌های روز باشند.

وی با بیان اینکه صدور فرمان تأسیس جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها یکی از فرمان‌های موثر و بابرکت حضرت امام بود، عنوان کرد: ثمره اندیشه امام و حمایت‌های بی دریغ رهبر معظم انقلاب مدظله العالی باید به خوبی تبیین شود و دستاوردهای بانوان طلبه تربیت شده در جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها در عرصه‌های ملی و بین المللی باید ارائه شود.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱