نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

کمیته دائمی خواهران در بعثه مقام معظم رهبری راه‌اندازی می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین نواب بعثه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب در دیدار مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام از آمادگی بعثه مقام معظم رهبری برای راه‌اندازی کمیته دائمی خواهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود مدنی بجستانی، مدیر جامعه‌الزهرا علیهاالسلام به همراه شماری از معاونان خود با حضور در محل دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در قم با حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست حجاج ایرانی در این دیدار با اشاره به تاریخچه فعالیت جامعه الزهرا علیهاالسلام، این مؤسسه علمی حوزوی را در تربیت بانوان طلبه موفق دانست و تصریح کرد: امروز حضور بانوان تربیت شده جامعه الزهرا علیهاالسلام در جامعه تاثیر بسزایی دارد و همچنین در عرصه بین‌الملل نقش بانوان طلبه پررنگ است.

وی با بیان اینکه بانوان طلبه در بعثه مقام معظم رهبری به عنوان معینه در ایام عمره و حج تمتع فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: امروز کاروان‌های حج و عمره به بانوان طلبه فرهیخته نیاز دارد از این‌رو سطح همکاری‌ها با جامعه الزهرا علیهاالسلام و حوزه علمیه خواهران افزایش خواهد یافت و برای افزایش سطح این همکاری‎ها در آینده نزدیک در بعثه مقام معظم رهبری، کمیته دائمی بانوان را راه‌اندازی خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد: باتوجه به فعالیت‌های بعثه مقام معظم رهبری در حوزه بین‌الملل استفاده از بانوان طلبه جامعه الزهرا علیهاالسلام در این حوزه بسیار مهم است و باید این ارتباطات در حوزه آموزش و پژوهش افزایش یابد و شاهد رشد این تعاملات باشیم.

وی به راه‌اندازی دو کارگروه آموزشی و پژوهشی در بعثه مقام معظم رهبری برای شناسایی و جذب بانوان طلبه نخبه اشاره کرد و گفت: این کارگروه‌ها با همکاری حوزه علمیه خواهران و جامعه الزهرا علیهاالسلام برای شناسایی و جذب بانوان نخبه اقدام خواهد کرد.
در این جلسه که حجج الاسلام سیدحسین رکن‌الدینی معاون فرهنگی بعثه، محمدعلی اخویان، مدیر آموزش بعثه، محمدحسین خوشنویس معاون توسعه بعثه، علی‌اکبر ضیایی رئیس پژوهشکده حج، روزبه‌ برکت‌رضایی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی سجودی معاون آموزش جامعه الزهرا علیهاالسلام، خانم ریحانه حقانی معاون پژوهشی جامعه الزهرا علیهاالسلام،  خانم فاطمه رامشک سرپرست گروه علمی تبلیغ گرایش حج جامعه الزهرا علیهاالسلام حضور داشتند، هر یک  از مسئولان دیدگاه‌های خود را برای افزایش سطح همکاری میان بعثه مقام معظم رهبری و جامعه الزهرا علیهاالسلام ارائه کردند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱