ثبت نام آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س) تا 10 اردیبهشت 1400

99-10-20--پوستر-پذیرش--سایت

حجت‌الاسلام والمسلمین عمرانی فر با بیان اینکه ثبت نام آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س) تا 10 اردیبهشت 1400 ادامه دارد، گفت: فارغ‌التحصیلان ۷۱ رشته دانشگاهی مجاز به ثبت نام در ۱۴ رشته تحصیلی سطح سه جامعه‌الزهرا(س) هستند.

به گزارش روابط عمومی، حجت‌الاسلام والمسلمین اباذر عمرانی فر، رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ جامعه الزهرا علیهاالسلام در همه سطوح تحصیلی دو، سه، چهار و بازپذیری تا 10 اردیبهشت 1400 ادامه دارد.

پذیرش جامعه‌الزهرا(س) در مقاطع تحصیلی سطح دو، سه، چهار و بازپذیری

وی با بیان اینکه آزمون ورودی همه سطوح در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، گفت: آزمون ورودی داوطلبان سطح دو، سه و بازپذیری به صورت مجازی و آزمون ورودی داوطلبان سطح چهار به صورت حضوری و متمرکز در جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام افزود: متقاضیان جهت اطلاع از جزئیات ثبت نام، منابع آزمون، مطالعه دفترچه‌های راهنما و خرید کارت آزمون سطح تحصیلی مورد نظر به سامانه پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir مراجعه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عمرانی فر به شرایط پذیرش داوطلبان اشاره کرد و افزود: داوطلبانی می‌توانند برای ثبت نام در مقطع تحصیلی سطح دو اقدام کنند که دارای مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی باشند و یا قبلاً کمتر از ۷۵ واحد حوزوی را گذارنده‌ باشند.

وی اضافه کرد: دارندگان مدارک کاردانی و بالاتر، به جز دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته در یکی از رشته‌های همسو نیز می‌توانند برای شرکت در آزمون ورودی سطح دو اقدام کنند.

مجاز بودن فارغ التحصیلان ۷۱ رشته دانشگاهی در ثبت نام سطح سه/ ارائه ۱۴ رشته تحصیلی سطح سه 

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام به پذیرش طلاب سطح سه که ویژه داوطلبان دارای مدرک سطح ۲ حوزه یا دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته رشته‌های همسو است، اشاره کرد و اظهار داشت: داوطلبانی که فارغ التحصیل یا درحال تحصیل در سال آخر یکی از رشته‌های تحصیلی مقطع سطح دو جامعه الزهرا علیهاالسلام یا حوزه‌های علمیه خواهران، کارشناسی دانشگاه‌ امام صادق علیه‌السلام، کارشناسی دانشگاه شهید مطهری و یا کارشناسی پیوسته رشته‌های همسو باشند می‌توانند برای ثبت نام در مقطع سطح سه اقدام کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عمرانی فر یادآور شد: از میان رشته‌های دانشگاهی، ۷۱ رشته کارشناسی پیوسته به عنوان رشته‌های همسو در نظر گرفته شده که فارغ التحصیلان این رشته‌ها می‌توانند در مقطع تحصیلی سطح سه جامعه الزهرا علیهاالسلام ثبت نام کنند.

وی به 14 رشته تحصیلی سطح سه جامعه‌الزهرا علیهاالسلام اشاره کرد و گفت: این رشته‌ها شامل «تاریخ اسلام»، «تبلیغ با گرایش حج»، «مدیریت آموزشی»، «تربیت دینی کودک و نوجوان»، «مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی»، «تفسیر و علوم قرآن»، «فقه و اصول»، «فلسفه اسلامی»، «کلام اسلامی»، «کلام اسلامی با گرایش مهدویت»، «کلام اسلامی با گرایش امامت»، «مذاهب اسلامی»، «مدرسی ادبیات عرب» و «مطالعات اسلامی زنان» هستند.

ارائه پنج رشته تحصیلی در سطح چهار جامعه‌الزهرا(س)

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام با اشاره به پذیرش طلاب سطح چهار از میان داوطلبان دارای مدرک سطح سه حوزه، گفت: متقاضیان سطح چهار جامعه الزهرا علیهاالسلام می‌توانند در پنج رشته تحصیلی از جمله «تفسیر تطبیقی»، «علوم و معارف قرآن»، «فقه خانواده»، «کلام اسلامی» و «حکمت متعالیه» ثبت نام کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عمرانی فر همچنین به ثبت نام دوره بازپذیری اشاره کرد و گفت: این دوره ویژه داوطلبانی است که قبلا حداقل ۷۵ واحد درسی را در جامعه الزهرا علیهاالسلام یا یکی از مدارس علمیه خواهران کشور گذرانده باشند.

وی با بیان اینکه داوطلبان حتماً دفترچه راهنمای مقطع تحصیلی مورد نظر را به طور دقیق مطالعه کنند، ابراز کرد: داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام، از طریق سامانه پذیرش سایت جامعه الزهرا علیهاالسلام به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir برای به خرید کارت ثبت نام اقدام کنند.

اولویت پاسخگویی پذیرش به صورت غیرحضوری و الکترونیکی است

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام اظهار داشت: در مقطع کارشناسی، سه شیوه برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت حضوری، آموزش مجازی (آنلاین) و برنامه غیرحضوری داریم که به اقتضای این سه شیوه، برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است و داوطلبانی می‌توانند نوع آموزش خود را مشخص کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عمرانی فر به برنامه‌های آموزشی بخش حضوری و شرایط اختصاصی پذیرش در هر برنامه اشاره کرد و افزود: برنامه‌های آموزش حضوری جامعه الزهرا علیهاالسلام به صورت برنامه تحصیلی کوثر ویژه ممتازان و استعدادهای برتر، تمام وقت روزانه و خوابگاهی و همچنین نیمه وقت در دو نوبت صبح و عصر است که داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به دفترچه‌های راهنما مراجعه کنند.

وی یادآور شد: به دلیل محدودیت‌هایی که برای پاسخگویی داریم، اولویت ما برای پاسخگویی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی است، پس داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه «ارسال و پیگیری درخواستها» اقدام کنند که کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده می‌شود.

نتایج آزمون کتبی در تاریخ ۲۶ خرداد اعلام می‌شود

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام با بیان اینکه نتایج آزمون کتبی در تاریخ ۲۶ خرداد اعلام می‌شود، افزود: داوطلبان معاف از آزمون باید از ۶ تا ۱۲ اردیبهشت ماه برای مصاحبه اقدام کنند و داوطلبان دیگر پس از اعلام نتایج نسبت به ثبت نام مصاحبه اقدام خواهند کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عمرانی فر با اشاره به راه اندازی دوره عالی فقه و اصول در جامعه الزهرا علیهاالسلام، گفت: دوره عالی فقه و اصول به عنوان چهارمين مقطع تحصیلی در جامعه الزهرا علیهاالسلام ویژه داوطلبان دارای مدرک سطح چهار حوزه‌های علمیه در رشته فقه و اصول و یا گرایش فقه خانواده (از جامعه الزهرا علیهاالسلام یا مراکز مدیریت قم و خراسان) است.

وی اضافه کرد: این دوره برای تربیت بانوان صاحب نظر و دارای قدرت استنباط در یک دوره ده ساله طراحی شده و از سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در جامعه الزهرا علیهاالسلام اجرایی شده است.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه الزهرا علیهاالسلام یادآور شد: ثبت نام دوره عالی فقه و اصول نیز آغاز شده است و علاقه‌مندان جهت ثبت نام پس از مطالعه دفترچه راهنما می توانند از طریق سامانه http://paziresh.jz.ac.ir/news/view?id=۲۱۰ برای ثبت نام و اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

پذیرش بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ طلبه در سال گذشته

حجت‌الاسلام والمسلمین عمرانی فر در ادامه به پذیرش سال گذشته اشاره کرد و ابراز داشت: سال گذشته ۲ هزار نفر برای پذیرش ظرفیت داشتیم که علیرغم شرایط کرونا، بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ نفر پذیرفته شدند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در زمان برگزاری آزمون ورودی و مصاحبه‌های حضوری، گفت: سال گذشته آزمون ورودی به صورت مجازی و مصاحبه‌ها نیز به صورت بخشی حضوری و بخشی مجازی انجام شد، بخشی از پذیرفته شدگان آزمون سال گذشته که به خاطر بیماری و کسالت برای مصاحبه حضور نداشتند، با عنایت مدیریت و معاونت آموزش می‌توانند برای مصاحبه سال آینده شرکت کنند و در صورت قبولی مشغول به تحصیل شوند.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱