معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا (س) اعلام کرد:

فراخوان ثبت نام طرح جامع مطالعاتی منظومه فکری استاد شهید مرتضی مطهری(ره)

طرح جامع مطالعاتی منظومه فکری شهید مطهری  2

حجت‌الاسلام‌والمسلمین برزو از آغاز ثبت نام بانوان طلبه حضوری و غیرحضوری و دانش آموختگان جامعه الزهرا علیهاالسلام در طرح جامع مطالعاتی منظومه فکری استاد شهید مرتضی مطهری(ره) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن برزو روز پنجشنبه در گفتگو با واحد خبر به آغاز ثبت نام طرح جامع مطالعاتی منظومه فکری استاد شهید مرتضی مطهری (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح به همت اداره کل امور فرهنگی ویژه بانوان طلبه حضوری و غیرحضوری، دانش آموختگان جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا علیهاالسلام تصریح کرد: طرح جامع مطالعاتی منظومه فکری استاد شهید مرتضی مطهری (ره) برکات بسیاری دارد و انتظار می‌رود دانش پژوهان بعد از گذراندن این دوره به آثاری از جمله، تقویت ایمان و وابستگی به دین، مواجهه صحیح با آموزه‌های اسلامی، کسب توانمندی لازم در دفاع از آموزه های دینی، تأثیرگذاری فرهنگی و عقیدتی در مراکز فرهنگی و فعالیت های تبلیغی، به‌ دست‌آوردن شجاعت اندیشه ورزی و آزاد‌اندیشی دست پیدا کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین برزو، هدف از برگزاری این طرح را، ترویج نهضت کتابخوانی، مطالعه و مباحثه، تقویت تفکر و نشر اندیشه‌های متعالی ناب اسلامی در سطح حوزه های علمیه، جهت دهی و ساماندهی مطالعات خواهران طلبه در اوقات فراغت عنوان کرد.

وی، شرکت در  این طرح  را برای طلاب ضروری برشمرد و با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی در دیدار علما و روحانیون در سال 1383 بر لزوم مطالعه آثار شهید مطهری(ره)، گفت: حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه ای مدظله‌العالی در این دیدار تصریح کردند: «من لازم مى‌دانم و بارها هم این نکته را گفته‌ام که همه‌ى طلاب و همه‌ى اهل منبر، یک دور آثار آقاى مطهرى‌ را بخوانند. مرحوم شهید مطهرى‌ رضوان‌اللّه‌علیه گرایش سلوکى و معنوى هم داشت؛ .... در آثار ایشان این رشحه‌ى معنوى، توحیدى و سلوک کاملًا مشهود است. یکى از کارهاى لازم در حوزه‌ها مطالعه‌ى آثار ایشان است. جوانان عزیز ما باید با آثار شهید مطهرى‌ آشنا شوند. اگر بنده مى‌خواستم برنامه‌ى حوزه‌ى علمیه‌ى قم را بنویسم، بلاشک یکى از مواد برنامه را این مى‌گذاشتم که کتابهاى آقاى مطهرى‌ خوانده شود، خلاصه‌نویسى شود و امتحان داده شود ..... مبنا را تفکرات شهید مطهرى بگذارید و کارهاى بعدى را روى آن بنا کنید».

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا علیهاالسلام با اشاره به زمان و نحوه ثبت نام در این طرح، یادآور شد: زمان ثبت نام در این طرح از اول تا 23 خرداد است که طلاب می‌توانند از طریق مراجعه به سایت جامعه الزهرا علیهاالسلام، سامانه‌ها، سامانه فرهنگی به نشانی https://farhangi.jz.ac.ir ثبت نام کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین برزو گفت: جهت آشنایی کامل علاقه‌مندان به شرکت در این طرح مطالعاتی، طلاب قبل از ثبت نام، طرح ارائه شده در سامانه فرهنگی را مطالعه کرده و پس از ثبت نام در جلسه توجیهی طرح مطالعاتی شهید مطهری که به صورت آنلاین برگزار می شود، شرکت کنند.

وی در پایان ضمن بیان این نکته که بانوان طلبه ساکن استان قم می‌توانند هنگام ثبت نام، شیوه دریافت کتاب به صورت امانی یا خرید را مشخص کنند، اظهار داشت: راه‌های ارتباطی ما با شما جهت دریافت پیشنهادات، انتقادات، طرح، ایده و غیره از طریق ارتباط با آی دی@shajarah  و یا تماس با شماره 32112063 – 025 امکان پذیر است.

دریافت تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱