نشست خبری اجلاسیه ۱۳۰ بانوی شهید استان قم در جامعه الزهرا برگزار شد

نشست خبری

دبیر کمیته امور بانوان کنگره ملی شهدای استان قم با اشاره به برگزاری اجلاسیه ۱۳۰ بانوی شهید استان در هفته جاری، گفت: ۱۵۰ مقاله به دبیرخانه این اجلاسیه رسیده و ۱۴ کتاب فاخر، ارزشمند و ماندگار در این راستا تالیف شده است.

به گزارش روابط عمومی،‌ سرکار خانم زینب فرخ روز سه‌شنبه در نشست خبری اجلاسیه ۱۳۰ بانوی شهید استان قم که در جامعه الزهرا برگزار شد گفت: آیین گرامی داشت  ۱۳۰ بانوی شهید استان قم روز پنجشنبه ۵ آبان ساعت ۹ در سالن بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(س) برگزار می شود.

وی اضافه کرد: سخنرانی سردار سید قاسم قریشی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین، سیده زهره برقعی مدیر جامعه‌الزهرا(س)، مینا بیابانی مسوول بسیج جامعه زنان کشور، میزبانی از پیکر شهید گمنام و تجلیل از خانواده‌های زنان شهید و طلبه شهید زاهدلویی از برنامه‌های این اجلاسیه است.

وی ادامه داد: کمیته بانوان شهدا از کمیته‌های کنگره شهدای استان قم است که با هدف ترویج ایثار و شهادت و حفظ روحیه شهادت و مقابله با تهاجم فرهنگی بیش از ۲ سال است آغاز به کار کرده است.

مسوول بسیج جامعه زنان قم تاکید کرد: هدف ما در این کمیته این است که بتوانیم تجلیلی از زنان شهید استان قم داشته باشیم و به‌عنوان بانوان شاخص به نسل جوان معرفی کنیم.

فرخ گفت: در این راستا چهار بانوی شهید انقلاب اسلامی، هفت بانوی شهید مراسم برائت از مشرکان در مکه، ۶۸ شهید کودک، یک بانوی آزاده و ۸۴ بانوی جانباز شناسایی شده اند.

وی به فعالیت‌های کمیته بانوان کنگره ملی شهدا اشاره و بیان کرد: تولید آثار فاخر، ماندگار و ارزشمند از جمله تالیف ۱۴ عنوان کتاب و ۱۵۰ مقاله، دیدارهای تخصصی با خانواده‌های معزز زنان شهید، تاسیس کانال‌های ترویجی فرهنگی، نشست‌های نخبگان و اندیشه‌ورزان، نشست‌های علمی و فرهنگی، جلسات هم‌اندیشی، آیین تجلیل از زنان ایثارگر، شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس در دستگاه‌ها و پایگاه‌های بسیج، آیین کاشت نهال به نام زن، رونمایی از تمبر زنان شهید، تولید مستند و فعالیت در فضای مجازی و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی ورزشی از جمله این فعالیت‌هاست.

در ادامه این نشست خبری علی‌اکبر خوش‌گفتار رییس کنگره شهدای استان قم گفت: در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم، بیش از ۶۰ فیلم مستند از شهدا و ایثارگری در این استان در حال تولید است.

خوش‌گفتار افزود: برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی، ساخت سریال شهید زین‌الدین، فیلم سینمایی نهر خین، تولید بیش از ۲۰۰ کتاب، جشنواره سرود، عکس، شعر، خط و سمفونی از جمله برنامه‌هایی است که در این راستا تولید شده است.

وی اضافه کرد: اهدای بیش از ۲ هزار جهیزیه به نیازمندان، تهیه بیش از ۵۰ تابلوی خوشنویسی با موضوع شهدا توسط خطاطان دفاع مقدس و پنج کتاب به خط بریل برای روشندلان از دیگر اقدامات این کنگره است.

رییس کنگره شهدای استان قم بیان کرد: کنگره ملی شهدای استان قم شامل هفت اجلاسیه نهضت جهانی اسلام، اصناف، بانوان شهید، جوانان، سنگرسازان بی‌سنگر، فراجا، ارتش و کنگره ملی شهدای استان قم است که تاکنون ۲ اجلاسیه نهضت جهانی اسلام و اصناف برگزار شده است.

خوش‌گفتار با اشاره به این‌که موضوع کلیدی کنگره ملی شهدا توجه به خانواده‌ها و بازمانده‌های شهداست، اضافه کرد: در این راستا، بیش از چهار هزار دیدار با خانواده شهدا انجام شده که بیش از یک هزار و ۵۰۰ دیدار با اهدای تابلوفرش کنگره صورت گرفته است.

وی افزود: در این برنامه‌ها با خانواده شهدای فراجا، امنیت و ارتش نیز دیدار شده است.

خوش گفتار همچنین در ادامه با اشاره به این‌که تعداد تماشاگران فصل شیدایی در قم رکورد استان‌های پرجمعیت را شکست، ادامه داد: برخی شب‌ها تا ۱۴ هزار نفر به تماشای فیلم نشستند، در حالی که به اندازه هفت هزار نفر صندلی چیده شده و برآورد می‌شود در طول این شب‌ها رقمی بین ۱۳۵ تا ۲۰۰ هزار نفر به تماشای این فیلم نشستند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱