فراخوان ثبت نام جذب طلاب جامعه‌الزهرا(س) در نقش‌های دهگانه فضای مجازی

تبلیغ نوین

رئیس اداره تبلیغ در رسانه‌ها و فضای مجازی جامعه الزهرا علیهاالسلام از ثبت نام طلاب در نقش‌های دهگانه فضای مجازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، خانم ندا حکمت نیا در گفتگو با واحد خبر، با اشاره به نقش موثر معاونت تبلیغ و امور فرهنگی جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها در تعاملات فراسازمانی و بهره‌مندی از شبکه فعالان فضای مجازی و رسانه‌ای سراسر کشور، اظهار داشت: جهت تأثیرگذاری و جریان‌سازی طلاب جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها در فضای مجازی 10 نقش تأثیرگذار از میان چهل قطعه مؤثر و تأثیرگذار این فضا جهت حضور هوشمندانه طلاب طراحی شده است.

رئیس اداره تبلیغ در رسانه‌ها و فضای مجازی جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها در ادامه بیان داشت: هر طلبه با توجه به قابلیت‌ها و شناخت وجودی از توانمندی‌های خود، امکان پذیرش یک یا چند نقش را به طور همزمان دارا است؛ به عبارت دیگر نقش‌های تعریف شده قسیم یکدیگر نیستند، بلکه از فعالیت‌های متداول و مورد نیاز برای جریان‌سازی در فضای مجازی هستند و ممکن است فرد فعال در فضای مجازی بتواند چندین نقش را به طور همزمان برعهده بگیرد.

حکمت نیا اشاره کرد: نظر به بیانات رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، فضای عمومی مجازی در کنار مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاورد، برکات بزرگی هم دارد که می‌توان در این زمینه به معنای واقعی کلمه جهاد کرد که این نوع از جهاد نیازمند فکرهای جدید، راه‌های ابتکاری و در واقع دانش و فکر نو است.

وی در ادامه نقش‌های دهگانه طلاب در این عرصه را چنین تبیین کرد:

 1. تولیدگر

نقش تولیدگر به کسی اطلاق می‌شود که مهارت تولید محصولات چند رسانه ای قابل عرضه در فضای مجازی را دارد. تولیداتی نظیر نقاشی، گرافیک، عکاسی، خوشنویسی، فیلم کوتاه، موشن گرافی، پادکست، متون ادبی و ... از گرایش های مختلف این نقش هستند.

 1. توزیع گر

توزیع گر کسی است که یکی از بسترهای نشر گسترده محتوا در فضای مجازی را دارا باشد. بسترهایی نظیر سایت، وبلاگ، شبکه‌های پیام رسان و شبکه‌های اجتماعی و حتی بسترهای نشر معین در فضای حقیقی که مخاطبان بتوانند به راحتی به محتوای آن در فضای مجازی دست پیدا کنند.

 1. فناور

فناور شامل توانمندان در حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات فضای مجازی و پلتفرم‌های نوین هستند که هر یک از طلاب در یکی از حوزه‌های نرم افزار، بازی، طراحی سایت، امنیت شبکه، سئو و بهینه‌سازی سایت، سرور و شبکه، خدمات دامین، خدمات زیرساخت و سخت افزار توانمندی دارند.

 1. تعامل گر

افرادی که با هدف تبلیغات فرهنگی و ترویج الگوی زیست اسلامی به تعامل حداکثری با سایر افراد می‌پردازند. این طلاب در وظایف خود این را پذیرفته اند که به جذب فرد فرد شهروندان به سمت سبک زندگی اسلامی اقدام نمایند و در این راه از تمامی ابزارها و امکانات خود بهره ببرند.

 1. متفکر

متفکرکسی است که به نوعی پشتیبان فکری شبکه است. متخصصان، پژوهشگران و اساتید پایش، رصد و تحلیل در موضوعات مرتبط با فضای مجازی نقش متفکر دارند. حوزه‌های رصد، تحلیل، سواد رسانه و مولفان، منتقدان و غیره را نقش متفکر در بر می‌گیرد.

 1. پیشران

پیشران کسی است که ملکه مدیریت را دارا است و توانایی به کارگیری چند نقش مختلف برای رسیدن به یک هدف مشترک را دارد. پیشران ممکن است در شبکه، بروز و ظهور کمی داشته باشد، اما قدرت مدیریت نقش‌های مختلف باعث می‌شود بسیار مؤثر عمل کند.

 1. مرجع پاسخ

مرجع پاسخ کسی است که در جایگاهی کاملا علمی که در آن تخصص دارد، محل رجوع کاربران شده باشد. این نقش سه رکن دارد، یکی تخصص اثبات شده کنشگر، دوم پذیرفتن نقش پاسخگویی، سوم پذیرفتن پاسخ‌ها از سوی کاربران فضای مجازی.

 1. سفیر

فرد یا گروهی که به نمایندگی از سایر مجموعه‌ها با هدف تعامل و تبادل خدمات و هم افزایی ظرفیت‌ها، ایفای نقش می‌کند. سفیر هم از جمله نقش‌هایی است که درون شبکه دیده نمی‌شود، ولی نقش مهمی در رونق واردات و صادرات شبکه مجازی طلاب جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها را دارد.

 1. کاربر پویا

افرادی که توان حداقلی آنها برای ایفای سایر نقش ها هنوز به فعلیت نرسیده و وظیفه بازخورد دهی فعال در فضای مجازی را برعهده دارند. این افراد کسانی هستند که قدمی به سوی کنشگری برداشته اند و با لایک، فالو، بازنشر، کامنت و ... به بازخورددهی هدفمند مشغول هستند.

 1. نیروی ویژه

نیروی ویژه فردی است که به تنهایی، توانایی ایفای حداقل 3 نقش را به طور همزمان و بالفعل دارا است. این نقش خاص، موثرترین نقش شبکه مجازی طلاب جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها است؛ چرا که این فرد تمام چرخه تولید تا عرضه را مسلط و به تنهایی و با سرعت بالا نسبت به رخدادها واکنشی چند بعدی و قوی ارائه می‌دهد.

‌ رئیس اداره تبلیغ در رسانه‌ها و فضای مجازی جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها در ادامه گفت: طلاب، مبلغان، کنشگران، اساتید و دانش آموختگان می‌توانند با مراجعه به سامانه تبلیغ نوین و فضای مجازی به نشانی http://novin.jz.ac.ir ضمن عضویت در سامانه تبلیغ نوین (بخش برنامه ها/ نقش ها ) ثبت نام کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر به کانال تبلیغ نوین در ایتا به آدرس jz_resane@  مراجعه کنند.

حکمت نیا اعلام کرد: متقاضیان محترم در صورت بروز هرگونه مشکلی در ثبت نام با شماره داخلی 32112093  تماس بگیرند.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

 • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
 • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
 • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
 • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
 • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱