انتشار دوازدهمین شماره نشریه «مطالعات اسلامی زنان و خانواده»

نشریه دوفصلنامه مطالعات اسلامی زنان و خانواده 2

دوازدهمین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات اسلامی زنان و خانواده» به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، دوازدهمین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات اسلامی زنان و خانواده» از سوی معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.

در این شماره، پنج مقاله با عناوین مختلف به چاپ رسیده است که شامل «ارائه مدل روابط اخلاقی همسران مبتنی بر متون اسلامی» نوشته مجید حمزه ای، محمد رضا سالاری فر، محمد دولت خواه و رضا مهکام؛ «بررسی رویکردهای رایج در مفهوم عدالت جنسیتی» تألیف مهدی شجریان و «تأثیر آموزش جنسی مبتنی بر آموزه‌های اسلامي ‌بر رضایت زناشویی» به قلم ابوالقاسم بشیری و محمد رضا بنیانی هستند.

عناوین «اصول ناظر بر محتوای پرورش خودآگاهی در نوجوانان با تأکید بر منابع اسلامی» به نگارش پریسا فاضلی و فاطمه شریفی زارچی؛ «ولایت بر فرزند حاصل از سلول های بنیادی از منظر فقیهان معاصر امامیه» نوشته ابوالفضل علیشاهی قلعه جوقي و نجمه نظری و «ارزیابی انتقادی محرمیت مادر زن با نکاح صغیره» به کوشش محمدرضا کیخا، حمید مؤذنی و مرضیه قاسمی از دیگر مقالات منتشر شده در این شماره هستند.

دوفصلنامه «مطالعات اسلامی زنان و خانواده» با انتشار نخستین شماره در زمستان ۱۳۹۳ پا به عرصه نشریات علمی کشور گذاشت تا با ايجاد زمينه علمی مناسب، از آرای صاحب‌نظران اين حوزه معرفتی بهره‌مند شود.

این دوفصلنامه با توجه به ارزیابی کمیسیون نشریات علمی حوزه و به استناد مصوبه ۵۸۵ شورای عالی حوزه‌های علمیه در جلسه ۹۴، در تاریخ ۳۰ خرداد سال ۱۳۹۷ از شماره هفت به بعد حائز رتبه علمی پژوهشی از سوی شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی شده است.

این نشریه به سردبیری خانم دکتر نرجس رودگر و مدیر مسئولی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود مدنی بجستانی فعالیت دارد و تا کنون 12 شماره از این نشریه به چاپ رسیده است.

این نشریه آماده دریافت مقالات پژوهشی در موضوعات زنان و خانواده با رویکرد اسلامی است که علاقه‌مندان می‌توانند مقاله‌های تألیفی خود را با ثبت نام در سامانه نشریه به نشانی http://pubs.jz.ac.ir ارسال کنند.  

پژوهشگران جهت کسب اطلاعات بیشتر در روزهای غیرتعطیل از ساعت 8 تا 12 با شماره تلفن ۳۲۱۱2400 تماس بگیرند.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱