مدیر جامعه الزهرا خبر داد:

برنامه‌ریزی برای برگزاری غیرحضوری همه آزمون ها و امتحانات

مدنی (1)

مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام گفت: تلاش ما بر این است تا در صورت عادی شدن شرایط، همه آزمون ها به صورت حضوری برگزار شود، ولی در صورتی که امکان برگزاری آزمون‌های حضوری فراهم نشد برنامه‌ریزی شده تا به صورت غیرحضوری انجام شود.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین مدنی در جلسه شورای اداری جامعه الزهرا علیهاالسلام با اشاره به فضیلت روزهای پایانی ماه شعبان گفت: یکی از یاران امام رضا علیه‌السلام روایت کرده است که آخر ماه شعبان خدمت ایشان رسیدم. حضرت فرمود: «اکثَر ماه شعبان رفت و این جمعه (هفته) آخر آن است پس تدارک و تلافى کن در آنچه از این ماه مانده است تقصیرهایى را که در ایّام گذشته این ماه کرده‌اى و بر تو باد که بر آنچه نافع است براى تو روی آورى و دعا و استغفار بسیار کن و تلاوت قرآن مجید بسیار کن و توبه کن به سوى خدا از گناهان خود تا آنکه چون ماه مبارک درآید خالص گردانیده باشى خود را براى خدا و مگذار در گردن خود امانت و حق کسى را مگر آنکه ادا کنى و مگذار در دل خود کینه کسى را مگر آنکه بیرون کنى و مگذار گناهى را که مى کرده‌اى مگر آنکه ترک کنى و از خدا بترس و توکّل کن بر خدا در پنهان و آشکار امور خود و هر که بر خدا توکّل کند خدا او را بس است.»

مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام افزود: حضرت در ادامه سفارش کردند تا در بقیّه این ماه دعای «اَللّهُمَّ اِنْ لَمْ تَکُنْ غَفَرْتَ لَنا فیما مَضى مِنْ شَعْبانَ فَاغْفِرْ لَنا فیما بَقِىَ مِنْهُ» خوانده شود.

وی ادامه داد: در روایت آمده که در روز قیامت برای هر روز انسان 24 جعبه جلوی او می‌گذارند که هر جعبه، اعمال یک ساعت اوست، هر جعبه‌ای که باز می‌شود و خالی است چنان غمی بر دل بنده مسلط می‌شود که قابل محاسبه نیست. امیدوارم بتوانیم در این فرصت باقیمانده از ماه شعبان و نیز لحظات ماه مبارک رمضان بیشترین بهره‌های معنوی را ببریم.

 عضو شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران در ادامه با اشاره به اینکه از همان ابتدای شیوع بیماری برای سه سناریوی احتمالی برنامه‌ریزی شد تا بتوانیم این سال تحصیلی را با کمترین آسیب سپری کنیم، اظهار داشت: همین مساله باعث شده تا در حال حاضر از بسیاری از مراکز آموزش عالی در کشور جلوتر باشیم.

وی درباره برگزاری آزمون‌ها، چه آزمون ورودی جامعه الزهرا علیهاالسلام و چه امتحانات پایانی نیم‌سال دوم اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا در صورت عادی شدن شرایط، آزمون‌ها به صورت حضوری برگزار شود ولی در صورتی که امکان برگزاری آزمون‌های حضوری فراهم نباشد برنامه‌ریزی شده تا به صورت غیرحضوری برگزار شود. از این رو در پی تکمیل و ارتقای زیرساخت‌های موجود هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی با بیان اینکه سال گذشته از نظر مالی، سال بسیار سختی برای مجموعه بود و شرایط ویژه‌ای را پشت سر گذاشتیم، افزود: با این حال با مدیریت منابع مالی، صرفه‌جویی حداکثری و اواویت‌بندی کارها و برنامه‌ها تقریبا بسیاری از طرح‌ها پیگیری و اجرا و تمامی حقوق و دستمزدها پرداخت شد و تنها بخشی از سرفصل‌های رفاهی باقی ماند که در صورت تامین بودجه پرداخت خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد تا در سال جدید وضعیت مالی تغییر پیدا کند و از مسئولان مربوطه خواست تا شرایط و وضعیت واقعی جامعه الزهرا علیهاالسلام را در اختصاص بودجه درنظر بگیرند.

مدیر جامعه الزهرا با اشاره به اینکه در شرایط کنونی برخی از همکاران ملزم به حضور نیستند، برخی دورکاری می‌کنند و برخی با حضور در محل کار، به وظایف خود عمل می‌کنند، خاطرنشان کرد: در حالی که نمی‌توانیم از همه ظرفیت نیروهای قراردادی استفاده کنیم، انعقاد قرارداد جدید با نیروهای برنامه‌ای و ساعتی بی‌معنا خواهد بود. البته این مساله تنها در شرایط کرونایی است و پس از عادی شدن شرایط، همه همکاران دعوت به کار می‌شوند چرا که ارزش نیروی انسانی را می‌دانیم و بنای بر تعدیل نیرو هم نداریم.

در ادامه این جلسه دستورالعمل حضور و غیاب کارکنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دریافت تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱