دوره مجازی مهارت‌افزایی و سبک زندگی خانوادگی (گام نخست)

photo_2019-12-25_23-35-25

اولین دوره مجازی مهارت‌افزایی و سبک زندگی خانوادگی (گام نخست) برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، اولین دوره آموزشی مجازی مهارت‌افزایی و سبک زندگی خانوادگی (گام نخست) به همت مرکز تحقیقات زن و خانواده، در سه ترم برگزار می شود.

 غلامرضا پریمی مدیر آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده، با اشاره به برگزاری اولین دوره آموزشی مجازی مهارت‌افزایی و سبک زندگی خانوادگی در قالب ۱۰۰ جلسه آموزشی با مشارکت و همکاری نهادهای مختلف بیان کرد: دوره آموزشی مهارت‌افزایی و سبک زندگی خانوادگی (گام نخست) به صورت مجازی بر اساس سامانه LMS و ارائه مجموعه دروس با کیفیت مطلوب در قالب فیلم، صوت و متن به صورت بسته آموزشی در سه ترم برگزار و  و نام نویسی داوطلبان از  5 دی  تا 10 بهمن‌ ماه سال ۱۳۹۸ انجام خواهد شد.

مدیر آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده  با اشاره به اینکه، تحول به سمت جامعه مطلوب نیازمند تحول مثبت در سبک زندگی و  خانواده پایدار می‌باشد، افزود: این دوره کوشیده است با ارائه مهارت‌های لازم و مؤثر برای داشتن یک زندگی سالم و توانمندسازی مشاوران و کنشگران خانواده، فعالان فرهنگی و علاقه‌مندان به مباحث سبک زندگی قدمی مؤثر در استحکام خانواده و جلوگیری از تلاشی آن بردارد.

از مزایای این دوره می‌توان به بهره‌گیری از اساتید مطرح و صاحب نظر در حوزه مشاوره و داشتن محتوای عمیق و کاربردی در زندگی روزمره اشاره کرد که ارتقاء علمی، تخصصی و مهارتی مخاطبان را به دنبال خواهد داشت و امید است به بالا بردن کیفیت زندگی آحاد جامعه بینجامد.

پریمی در ادامه افزود: مخاطبان این دوره طلاب سطح 2 و بالاتر حوزه‌های علمیه، دانشجویان مقطع کارشناسی و بالاتر، کارشناسان و علاقه‌مندان به مباحث سبک زندگی خانوادگی، مدیران فرهنگی، کارشناسان، مشاوران، پژوهشگران، مبلغان و اساتید حوزه و دانشگاه، مددکاران و مشاوران خانواده و دانشجویان فعال در عرصة زن و خانواده، معلمان و مشاوران نخبة آموزش و پرورش، معاونان و کارشناسان امور خانواده در نهادهای دولتی و غیردولتی، سرگروه‌ها و مربیان طرح شجرة طیبه صالحین، دانش‌پژوهان دوره‌های درس‌گفتار برگزار شده از سوی مرکز تحقیقات زن و خانواده هستند.

وی در ادامه یادآور شد: از عناوین دوره می توان به سبک زندگی، روان شناسی اختلافی زن و مرد، نقش سلامت عاطفی و جنسی در استحکام خانواده، باورهای اشتباه در زندگی، مشاوره پیش از ازدواج، روابط دختر و پسر پیش از ازدواج، مهارت‌های زندگی زناشویی، بایسته‌های فرزندپروری، روان‌شناسی نوجوان و ... اشاره کرد.

علاقه‌مندان به شرکت در این دوره با ثبت نام در 2 ترم همزمان می‌توانند از 15درصد تخفیف برخوردار شوند. افرادی که در 3 ترم همزمان (کل دوره) شرکت کنند از 30 درصد تخفیف بهره‌مند خواهند شد. دانش‌پژوهان دوره‌های درس‌گفتار 4،3،2،1 مشمول40 درصد تخفیف می‌شوند. افرادی که به صورت گروهی (حداقل 20 نفر) ثبت‌نام نمایند نیز از 40 درصد تخفیف بهره‌ خواهند برد.

مدیر آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده  در پایان با اشاره به استقبال گسترده از دوره های آموزشی قبلی به ویژه دوره آموزشی مباحث زن و خانواده ( درسگفتار ) که با شرکت حدود ۳۲۰۰ دانش‌پژوه از سراسر کشور به اجرا درآمد، خاطر نشان کرد: مرکز تحقیقات زن و خانواده آمادگی لازم را برای برگزاری این دوره با مشارکت نهادهای مختلف به ویژه مدیریت‌های استانی حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور طلاب و دانشجویان دارد. این مراکز و موسسات در صورت مشارکت برای اجرای دوره طبق تفاهم‌نامه‌ای توافقی از تخفیفات ویژه برخوردار خواهند شد.

سه ترم دوره مطابق زمان بندی ذیل برگزار خواهد شد:

ترم اول: بهمن 98 - اردیبهشت 99

ترم دوم: خرداد 99 - تیر 99

ترم سوم: مرداد 99 - مهر 99

عناوین موضوعی دوره:

ترم اول

۱. سبک زندگی، حجت‌الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی (۵ جلسه)

۲. تحولات فرهنگی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زیبایی نژاد (۴ جلسه)

۳. روابط پیش از ازدواج (روابط دختر و پسر)، دکتر محمود گلزاری (۲ جلسه)

۴. روانشناسی اختلافی زن و مرد (بخش اول)، دکتر منصوره سادات صادقی (۲ جلسه)

۵. رویکرد دین به جنسیت و خانواده، دکتر فریبا علاسوند (۸ جلسه)

۶. نقش سلامت عاطفی و جنسی در استحکام خانواده، دکتر سیدکاظم فروتن (۵ جلسه)

۷. باورهای اشتباه در زندگی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زیبایی نژاد (۸ جلسه)

ترم دوم

۱. خانواده و رسانه، دکتر سید محسن بنی هاشمی (۸ جلسه)

۲. مدیریت فرهنگ در خانواده، دکتر حسن بنیانیان (۳ جلسه)

۳. مشاوره پیش از ازدواج، دکتر محمود گلزاری (۲ جلسه)

۴. مهارتهای زندگی زناشویی، حجت‌الاسلام دکتر مهدی عباسی (۸ جلسه)

۵. مهارتهای زندگی برای همسران، دکتر فرشته موتابی (۸ جلسه)

۶. بایسته های فرزند پروری، حجت‌الاسلام ابراهیم اخوی (۴ جلسه)

ترم سوم

۱. کودک و معنویت، حجت‌الاسلام ابراهیم اخوی (۴ جلسه)

۲. روانشناسی نوجوان، حجت‌الاسلام ابراهیم اخوی (۴ جلسه)

۳. مهارتهای مشاوره و راهنمایی، حجت‌الاسلام دکتر حسن انصاری (۸ جلسه)

۴. اصول و فنون مشاوره، دکتر مسعود جان بزرگی (۸ جلسه)

۵. روانشناسی اختلافی زن و مرد (بخش دوم)، دکتر منصوره سادات صادقی (۴ جلسه)

۶. نقش باور در سلامت، حجت‌الاسلام دکتر محمدتقی سبحانی (۳ جلسه)

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام به لینک زیر مراجعه و برای اطلاع بیشتر از شرایط و جزئیات دوره به قسمت  دوره گام نخست در پرتال مرکز تحقیقات زن و خانواده مراجعه فرمایند.

لینک ثبت نام: https://register.wrc.ir/view.php?id=28258

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱