استاد جامعه الزهرا (س):

ساماندهی وضعیت فرهنگی کشور نیازمند عزم و اراده جهادی مسئولان است

977985

استاد تاجیک تصریح کرد: ساماندهی وضعیت فرهنگی کشور نیازمند عزم و اراده جهادی مسئولان است.

به گزارش روابط عمومی، خانم زهرا تاجیک با اشاره به اهمیت فوق العاده مسایل فرهنگی در جامعه اسلامی و مطالبه رهبر معظم انقلاب مدظله العالی از مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ساماندهی وضعیت فرهنگی کشور با توجه به اوضاع کنونی، نیازمند عزم و اراده و همت مضاعفی است که به خصوص مسئولان و دغدغه مندان این عرصه باید بیش از پیش در این رابطه به فعالیت جهادی بپردازند.

استاد جامعه الزهرا علیهاالسلام افزود: متاسفانه در مجالس دوره‌های قبلی به خصوص مجلس دهم، آن طور که باید و شاید به مقوله فرهنگ، توجهی صورت نگرفت و لذا انتظارات از مجلس یازدهم در این خصوص بالاست.

وی یادآور شد: غفلت از اصول و مؤلفه‌های فرهنگی که بر فرهنگ دینی و ملی ما به شدت تأثیرگذار است، باعث شده که ما امروز با مشکلات جدی زیربنایی و روبنایی در این باره مواجه باشیم. به عنوان مثال در دوره‌های قبلی، بعضاً شاهد حضور افرادی در کمیسیون فرهنگی مجلس بوده ایم که افکار مذهبی به آن صورت نداشتند و به خیال خود فکر می‌کردند که با اندیشه‌های روشنفکری می‌توانند تحولی ایجاد کنند و حال آن که مجلس شورای اسلامی بیش از هر چیز باید به مبانی دینی و انقلابی توجه کند و نه دستورالعمل‌هایی که از آن سوی مرزها و عمدتاً از سوی نهادهای غربی صادر می‌شود.

عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه قم همچنین گفت: ما باید بدانیم که تبعیت از فرهنگ غربی ما را به نقطه مطلوب نمی‌رساند، کما این که خود غربی‌ها امروز از حیث مسایل انسانی و کرامت انسان، دچار بحران‌های جدی هستند و اندیشمندان خودشان از سقوط تمدن و فرهنگ غربی در آینده ای نه چندان دور صحبت می‌کنند.

تاجیک در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: در دوره جدید فعالیت مجلس انتظار می‌رود که نمایندگان متدین و انقلابی، دغدغه و حساسیت بیشتری نسبت به فرهنگ عمومی جامعه داشته باشند و ان شاءالله بر اساس فرمایشات و مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر تحول خواهی، بتوانند تحولات مطلوبی در این عرصه رقم بزنند.

وی افزود: آنچه مهم است این که ما باید به فرهنگ عمومی بر اساس آموزه‌های دینی توجه کنیم تا بر این مبنا بتوانیم ارزش‌ها و هنجارهای متناسب با تعالیم اسلامی را ترویج دهیم.

استاد جامعه الزهرا علیهاالسلام خاطرنشان کرد: امروز در سطح جامعه، انسان مسایلی را می‌بیند که قرابت چندانی با فرهنگ و تعالیم دینی ما ندارد و این‌ها باید اصلاح شود تا ما بتوانیم در سایه سبک زندگی اسلامی به سعادت و آرامش واقعی دست پیدا کنیم.

تاجیک گفت: متاسفانه در حال حاضر، وضعیت عفاف و حجاب به شدت نگران کننده شده است، به طوری که در شهرهای مذهبی مثل قم نیز گاه حداقل پوشش‌های شرعی نیز رعایت نمی شود و این نگرانی را بسیاری از خانواده‌های مذهبی و متدین دارند که وضعیت از این که هست بدتر شود.

وی با بیان این که مهم ترین بخش جامعه اسلامی ناظر به مسایل فرهنگی است چرا که زیربنای جامعه و هویت آن همین فرهنگ است، اظهار داشت: تقویت ارزش‌های فرهنگی و دینی، یکی از مهم ترین وظایف مسئولان به خصوص نمایندگان مجلس است.

استاد جامعه الزهرا علیهاالسلام در خاتمه سخنان خود گفت: ما اگر بتوانیم بر اساس اصول و معارف قرآنی، سبک زندگی دینی را ترویج دهیم، قطعاً سعادت دنیا و آخرت ما تأمین می‌شود، چه آن که به عنوان مثال اگر نگاه قرآنی حاکم باشد، در بحث جمعیت دیگر فرزند کمتر، نشانه زندگی بهتر نیست.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱