20 خردادماه؛

آغاز ثبت نام دوره تربیت مربی «نقد سلفیه با تأکید بر نقد وهابیت»

دوره نقد وهابیت

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها از آغاز ثبت نام نخستین دوره تربیت مربی «نقد سلفیه با تأکید بر نقد وهابیت» ویژه طلاب سطح سه و چهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین تهرانی روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: اولین دوره نیمه‌حضوری تربیت مربی «نقد سلفیه با تأکید بر نقد وهابیت» از سوی معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره، آشنایی طلاب و مبلغان با مبانی فکری و باورهای غلط گروه‌های سلفی به ویژه وهابیّت و ارتقای توانمندی طلاب در پاسخگویی به سؤالات و شبهات بانوان جامعه اسلامی در موضوع مبانی فکری گروه‌های سلفی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تهرانی افزود: تربیت مبلغ و مدرس در موضوع تبیین معارف اسلامی با نگاه تقریب مذاهب اسلامی و نقد باورهای سلفیه از میان بانوان طلبه از دیگر اهداف برگزاری این دوره است.

وی یادآور شد: این دوره تحت اشراف حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مهدی فرمانیان رییس دانشکده مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌شود.

وی به شرایط پذیرش در این دوره اشاره کرد و گفت: از آنجا که این دوره به صورت نیمه‌حضوری برگزار می‌شود، طلاب و مبلغان فعالی که دارای مدرک سطح سه حوزه هستند و فرصت کافی برای مطالعه و پژوهش دارند، می‌توانند در این دوره ثبت نام کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها همچنین قبولی در مصاحبه را از دیگر شرایط پذیرش در این دوره برشمرد و ادامه داد: کتاب «آشنایی با عقائد وهابیان» اثر حضرت آیت الله سبحانی و کتاب «دروس فی العقائد الخاصه بالشیعه الامامیه» اثر دکتر مهدی فرمانیان به عنوان منابع مصاحبه در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تهرانی، زمان ثبت نام در این دوره را 20 تا 31 خردادماه عنوان کرد و اظهار داشت: علاقه‌مندان جهت ثبت نام در این دوره می‌توانند به سامانه http://tabligh.jz.ac.ir مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: ثبت‌نام‌کنندگان از 30 تیرماه تا 4 مردادماه برای مصاحبه دعوت می‌شوند که در صورت قبولی می‌توانند از 20 مردادماه در این دوره حضور یابند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱
  • پیام: ۵۰۰۰۱۷۱۷۱۸۱۸۱۹