برپایی نمایشگاه خلاق مفهومی قرآن کریم در خوابگاه جامعه‌الزهرا(س)

نمایشگاه قرآن -خوابگاه 4

نمایشگاه خلاق مفهومی قرآن کریم ویژه بانوان طلبه و دانشجویان غیرایرانی خوابگاه جامعه الزهرا علیهاالسلام به مدت سه روز در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، سرکار خانم ارمکان روز شنبه در گفتگو با واحد خبر ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان امیرالمومنین علی علیه السلام به برپایی نمایشگاه مفهومی قرآن کریم در خوابگاه جامعه الزهرا علیهاالسلام ویژه طلاب غیرایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: این نمایشگاه با 6 غرفه تصاویر قرآنی، قصص قرآنی، شبهات قرآنی، کتابت قرآن کریم، تصحیح قرائت و غرفه فروش کتاب راه اندازی شد.

وی عنوان کرد: هر یک از این غرفه‌ها به منظور بینش افزایی و روشنگری طلاب در خصوص قرآن و علوم قرآنی و افزایش توان تبلیغ در طلاب و دانشجویان در این نمایشگاه راه اندازی شدند و  هدف از برگزاری این نمایشگاه، ترغیب و تشویق و ایجاد انگیزه در طلاب و دانشجویان نسبت به فراگیری علوم قرآنی و افزایش بنیه علمی تبلیغی ایشان بود.

رئیس خوابگاه‌های  جامعه الزهرا علیهاالسلام تصریح کرد: طلاب غیرایرانی ساکن در خوابگاه به واسطه برپایی این نمایشگاه و فعالیت در غرفه‌های مختلف، می‌توانند پس از باز شدن مرزها و پروازها و عزیمت به کشور و آغوش گرم خانواده، هریک مبلغی برای هموطنان و خانواده‌های خود باشند، لذا این نمایشگاه کمک بزرگی جهت آمادگی آنها در خصوص علوم قرآنی دارد.

ارمکان یادآور شد: این نمایشگاه با حضور اعضای شورای تخصصی خوابگاه، مسئولان خوابگاه و بازدید ایشان از غرفه‌ها و کتابت صفحاتی از قرآن کریم توسط ایشان شروع به کار کرد و به مدت سه روز ادامه داشت.

وی بیان داشت: حجت‌الاسلام و‌المسلمین مدنی، مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام نیز در روز پایانی از غرفه‌های این نمایشگاه بازدید کرد و ضمن اهمیت برپایی نمایشگاه‌های قرآنی و ارائه نکاتی پیرامون لزوم توجه طلاب به ویژه طلاب بین الملل به آموزه‌های قرآنی در غرفه کتابت حضور یافت و سوره مبارکه قدر را کتابت نمود.

رئیس خوابگاه‌های  جامعه الزهرا علیهاالسلام تأکید کرد: حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی در میان طلاب غیرایرانی که از زمان شیوع بیماری کرونا در خوابگاه قرنطینه شدند و سخنان دلجویانه ایشان که نشان از نگرانی‌های پدرانه و مسئولانه ایشان داشت، موجب دلگرمی و خوشحالی طلاب غیرایرانی در این دوران پرتنش کرونایی و غربت و دوری از خانواده شد.

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱