همزمان با روز میلاد کریمه اهل بیت حضرت معصومه علیهاالسلام برگزار می‌شود:

مراسم «جشن میلاد حضرت معصومه علیهاالسلام» و «آغاز دهه کرامت»

4(49)

مراسم «جشن میلاد حضرت معصومه علیهاالسلام» و «آغاز دهه کرامت» همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، خانم سیده ربابه داودالموسوی، مدیر اداره کل امور فرهنگی روز پنجشنبه در گفتگو با واحد خبر، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام و روز دختر از برگزاری جشن کریمه اهل بیت خبر داد.

داودالموسوی به بیانات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در 29 مهر 1389 اشاره کرد که فرمودند: «بدون تردید نقش حضرت معصومه علیها‌السلام در قم شدن قم و عظمت‌ یافتن این شهر عریقِ مذهبیِ تاریخی، یک نقش ما لا کلام فیه است. این بانوی بزرگوار، این دختر جوانِ تربیت‌شده‌ی دامان اهل‌بیت پیغمبر، با حرکت خود در جمع یاران و اصحاب و دوستان ائمه علیهم‌السلام و عبور از شهرهای مختلف و پاشیدن بذر معرفت و ولایت در طول مسیر در میان مردم و بعد رسیدن به این منطقه و فرود آمدن در قم، موجب شده است که این شهر به عنوان پایگاه اصلی معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام در آن دوره‌ی ظلمانی و تاریکِ حکومت جباران بدرخشد و پایگاهی بشود که انوار علم و انوار معارف اهل‌بیت را به سراسر دنیای اسلام از شرق و غرب منتقل کند».

وی افزود: جشن میلاد کریمه اهل بیت سلام‌الله‌علیها  روز پنجشنبه 13 تیر ساعت 11 تا 12 در سالن جلسات زیرزمین ساختمان شهید بهشتی برگزار می‌شود.

مدیر کل امور فرهنگی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام گفت: در این برنامه از سخنرانی سرکار خانم غزالی و مدیحه سرایی خانم  بیشگر بهره‌مند می شویم.

داودالموسوی در پایان از تمامی عاشقان و شیفتگان مکتب اهل بیت علیهم‌السلام از جمله اساتید، کارمندان خانم و طلاب جامعه‌الزهرا علیهاالسلام جهت حضور در این برنامه دعوت کرد.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱