مدیر جامعه‌الزهرا(س) در کنگره بین‌المللی بزرگداشت 140 شهید روحانی مدافع حرم:

روحانیت همواره پیشتاز عرصه جهاد علمی و عملی بوده است

مدنی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی گفت: پیشتازی روحانیت در عرصه علم و عمل و شهادت و جهاد در جنگ تحمیلی به اثبات رسیده به طوری که بیش از ۴ هزار شهید روحانی تقدیم انقلاب شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود مدنی در دومین کنگره بین المللی بزرگداشت 140 شهید روحانی مدافع حرم که امروز (پنجشنبه دوم اسفندماه) در تالار بیداری جامعه الزهرا(س) برگزار شد، عنوان کرد: بر اساس آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) سعادت دنیا و آخرت در گرو دو بال علم و عمل است و سرافرازیم که روحانیت در طول تاریخ در هر دو عرصه پیشتاز و سرافراز بوده است.

مدیر جامعه‌الزهرا علیهاالسلام افزود: تاریخ این شهدا در صفحات نورانی کتاب هایی همچون "شهداء الفضیله" علامه امینی منعکس شده که شرح حال 130 عالم برجسته و مرجع دینی و علمای ارجمند شیعه است که جان خود را در راه اسلام عزیز تقدیم کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی اظهار داشت: گاهی این حقیقت و پیشتازی روحانیت در عرصه علم و عمل و ایمان و جهاد و شهادت در آمارهای شهدای 8 سال جنگ تحمیلی تجلی کرده است که بنا به گفته مسئولان 4 هزار و 300 شهید روحانی افتخار حوزه علمیه و افتخار روحانیت شیعه هستند که بنا به نسبت جمعیتی از همه گروه های اجتماعی پیشتاز هستند. 

وی اظهار داشت: گاهی این حقیقت و پیشتازی روحانیت در عرصه علم و عمل و ایمان و جهاد و شهادت در آمارهای شهدای 8 سال جنگ تحمیلی تجلی کرده است که بنا به گفته مسئولان 4 هزار و 300 شهید روحانی افتخار حوزه علمیه و افتخار روحانیت شیعه هستند که بنا به نسبت جمعیتی از همه گروه های اجتماعی پیشتاز هستند.

مدیر جامعه‌الزهرا علیهاالسلام بیان داشت: این نسبت در دانشجویان 3 برابر گروه های اجتماعی و این نسبت برای روحانیت 5 برابر گروه های اجتماعی است.

وی ادامه داد: این واقعیت و حادثه افتخارآمیز یعنی پیشتازی روحانیت شیعه در میدان علم و جهاد در فرصت های ارزشمندی نظیر این همایش تجلی کرده و انوار شهدای مدافع حرم و روحانیانی که در این مسیر پرافتخار با نهایت اخلاص قدم گذاشته و جان شیرین را فدای حقیقت جاوید کرده اند، در این همایش تجلی کرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی تأکید کرد: این شهدا از دامان مادرانی ارجمند و فداکار و مخلص به جبهه رفته و به مقام عزیز شهادت فائق آمدند، جامعه الزهرا به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران با خون این شهدای عزیز تجدید عهد و پیمان می کند که خاستگاه و تربیت‎کده دختران در دو حوزه علم و جهاد و ایمان و شهادت باشد.

وی یادآور شد: امروز جامعه‌الزهرا علیهاالسلام، کنگره بین المللی بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم را میزبانی می کند و هفته آینده نیز جشنواره ملی انتخاب کتاب سال بانوان را به عنوان یکی از عظیم ترین پدیده های فرهنگی در حوزه زن و خانواده برگزار خواهد کرد.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱