معاون پژوهش سطوح عالی و خارج حوزه های علمیه:

رمز پیشرفت حوزه‌های علمیه آموزش پژوهش محور است

هاشمی تنکابنی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی با بیان اینکه حوزه علمیه قم مهد انتشار علم و دانش به سراسر کشور است، گفت: برای پیشرفت حوزه‌های علمیه باید آموزش پژوهش‌محور باید در تمام مدارس علمیه کشور نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید موسی هاشمی تنکابنی در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی(ره) حوزه علمیه استان قم که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد بیان کرد: جشنواره علامه حلی(ره) تبلور روحیه زنده نگه‌داشتن تحقیق در طلاب حوزه‌های علمیه است که با همکاری حوزه‌‌ علمیه خواهران و برادران برگزار می‌شود.

معاون پژوهش سطوح عالی و خارج حوزه‌های علمیه افزود: این جشنواره توانسته است استعدادهای طلاب جوان در عرصه پژوهش را کشف و به منصه ظهور رسانده و تأثیر زیادی در پیشرفت کیفیت پژوهش‌های طلاب حوزه‌های علمیه خواهران و برادران داشته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی تنکابنی اظهار کرد: در این دوره از جشنواره علامه حلی(ره) پایان‌نامه‌های سطح چهار موردپذیرش قرار نگرفتند و حداکثر سن شرکت‌کنندگان نیز از ۴۱ به ۳۱ سال تقلیل یافت.

معاون پژوهش سطوح عالی و خارج حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: در این جشنواره 1881 اثر شرکت کردند که 1486 اثر در قالب مقاله، 61 کتاب 101 تحقیق پایانی و 233 اثر در قالب پایان‌نامه سطح سه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه 267 نفر از اثر در جشنواره علامه حلی(ره) از طرف طلاب خواهر و 1614 اثر از برادران حوزوی ارائه شده است، تشریح کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره علامه حلی(ره) در ابتدا مورد ارزیابی اجمالی قرارگرفته و پس از آن دو بار ارزیابی تفصیلی شده و سپس برای تعیین رتبه به شورای دبیرخانه ارسال می‌شود.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین هاشمی تنکابنی عنوان کرد: از میان آثار ارسالی 85 اثر منتخب شدد که 10 اثر رتبه اول، 20 اثر رتبه دوم، ۲۳ اثر رتبه سوم و ۳۲ اثر نیز رتبه شایسته تقدیر را کسب کردند که از این تعداد 45 اثر از طلاب برادر برگزیده و 28 اثر شایسته تقدیر شدند، همچنین 8 اثر از طلاب خواهر برگزیده و 4 اثر شایسته تقدیر شدند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱