مدیر جامعه الزهرا خبر داد؛

همکاران فرهنگی و تربیتی سنگ صبور طلاب باشند

بازدید از مرکز تخصصی تاریخ

مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام در بازدید از مدرسه علمیه مؤمنات با اشاره به نقش مهم همکاران فرهنگی و تربیتی مدارس از آنان خواست تا سنگ صبور طلاب باشند.

 به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام و المسلمین مدنی در بازدید از مدرسه علمیه مؤمنات در جریان فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، تربیتی  و روند امور آموزش از راه دور طلاب قرار گرفت.

در این بازدید مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام ضمن قدردانی از زحمات فراوان و فشرده همکاران در واحدهای مختلف این مدرسه گفت: رویکرد جامعه الزهرا علیهاالسلام تقویت پژوهش و افزایش سهم آن در سیستم آموزشی است از این رو فعالیت بخش پژوهش در مدارس بسیار مهم است.

وی در ادامه به اهمیت دفتر تربیتی _ فرهنگی در مدارس علمیه و نقش مهم همکاران این دفتر اشاره کرد و اظهار داشت: اتاق تربیتی باید جای امنی برای طلاب باشد و رفتار همکاران این بخش باید طوری باشد که طلاب برای بیان همه مشکلات اخلاقی، اعتقادی و ... به آنها مراجعه کنند و همکاران نیز باید آنها را به  بهترین وجه ممکن راهنمایی کنند و سنگ صبور آنان باشند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با تاکید بر اینکه تربیت نیز باید مانند آموزش به صورت سیستمی درآید و به سمتی حرکت کنیم که طلبه مانند امور آموزشی، مطالبه گر امور تربیتی هم باشد، بیان داشت: امور تربیتی ـ فرهنگی باید به شکل منظومه‌ای در آید و ما به این سمت در حرکتیم.

وی با اشاره به وضعیت کنونی و رویکرد آموزش به شیوه مجازی و آموزش از راه دور عنوان کرد: با وجود وضعیت نامناسب بودجه، تلاش فراوانی جهت فراهم شدن زیرساخت های آموزش مجازی صورت گرفته است و سعی خواهد شد تا امکانات لازم در اختیار مدارس قرار داده شود و نسبت به این مساله کوتاهی نخواهد شد.

در ادامه سرکار خانم رهبرپور مدیر مدرسه علمیه مؤمنات با تشکر از حضور حجت الاسلام و المسلمین مدنی، این بازدید را مایه دلگرمی و قوت قلب همکاران دانست و گفت: موفقیت در آموزش مجازی طلاب حضوری مرهون وجود زیرساخت های لازم فنی، برنامه ریزی دقیق آموزشی، همراهی اساتید و طلاب با این برنامه و پشتیبانی کامل کلاس‌ها توسط همکاران است.

وی ادامه داد: مدرسه مؤمنات با بیش از 2000 طلبه، بزرگترین مدرسه­ حضوری جامعه الزهرا علیهاالسلام است که بیش از 500 ماده درسی را در ترم جاری ارائه داده است.

رهبرپور خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی مناسب و کار جهادی همکاران در بخش‌های آموزشی، پژوهشی و تربیتی مدرسه، پشتیبانی کلاس‌ها در دو شیفت صبح و عصر به همراه  پاسخگویی به مشکلات اساتید و طلاب در شیوه آموزش از راه دور انجام می‌شود که حقیقتا ستودنی است واگر پیگیری و تلاش های همکاران نبود، برنامه ریزی های انجام شده  به ثمر نمی‌رسید.

وی در پایان تلاش‌‌های همکاران مدرسه را در این ایام قابل تحسین دانست و گفت: با وجود حجم بالای کار، همکاران آموزش نزدیک به 800  فایل درسی را از سامانه محتوا به سامانه مجازی انتقال داده‌ یا بارگذاری کرده‌اند.

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱