اعطای مدرک رسمی مورد تأیید وزارت علوم از سوی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا

مرکز آموزش زبان فارسی 5

خانم رسولی موسوی گفت: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا علیها‌السلام به عنوان یک فرامرکز، مدرک رسمی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به فراگیران این مرکز اعطا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، خانم سیده فاطمه رسولی موسوی روز سه‌شنبه در گفتگو با واحد خبر، با اشاره به فعالیت های مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در جامعه‌الزهرا علیهاالسلام، گفت: جامعه‌الزهرا علیهاالسلام با بیش از سه دهه فعالیت همواره پذیرای بانوان غیرایرانی جهت تحصیل علوم و معارف دین بوده است.

مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام افزود: بخـش خواهران غيرايراني جامعه‌الزهرا علیهاالسلام در سال 1366 به صورت رسمی راه‌اندازی شد و از آن زمان تا کنون بيش از 7 هزار فراگیر از بيش از 90 ملّيت جهان در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسي جامعه‌الزهرا علیهاالسلام آموزش دیدند.

رسولی با بیان اینکه این مرکز هم‌اکنون دارای امکانات و فضای آموزشی مناسبی جهت یادگیری آموزش زبان فارسی است، اظهار داشت: فعالیت‌های این مرکز بر اساس استانداردهای آموزش زبان فارسی است و با توجه به سوابق، نوع فعالیت‌ها و امکانات آموزشی با استفاده از تکنولوژی‌های روز، مجوز صدور مدرک در سال 1395 از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شد.

وی با بیان اینکه مدارک صادره برای زبان‌آموزان از سوی وزارت علوم تأیید می‌شود، گفت: همه زبان‌آموزان پس از موفقیت در آزمون جامع زبان فارسی این مرکز و دریافت مدرک تحصیلی می‌توانند در تمامی مراکز و مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها، مشغول به تحصیل شوند.

مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی رسولی یادآور شد: اولین مرحله مدارک صادر شده مورد تأیید وزارت علوم، در تاریخ 30 اردیبهشت سال 1396 بود و از آن زمان تا کنون بیش از 230 مدرک برای زبان‌آموزان این مرکز صادر شده است.

رسولی تصریح کرد: صدور مدرک از تاریخ 13 خرداد 98 به صورت سامانه‌ای انجام می‌شود که تا کنون بیش از صد مدرک صادر شده است و بنا به درخواست متقاضیان برای ترجمه نیز اقدام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا علیها‌السلام به عنوان یک فرامرکز سالانه در دو مرحله آزمون جامع زبان فارسی را برای همه متقاضیان دریافت مدرک رسمی مورد تأیید وزارت علوم برگزار می‌کند؛ بدیهی است متقاضیان پس از کسب موفقیت در آزمون جامع زبان فارسی، قادر به دریافت مدرک رسمی مورد تأیید وزارت علوم خواهند بود.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱