با حضور طلاب مدرسه علمیه تمام‌وقت خوابگاهی جامعه‌الزهرا(س)؛

مراسم یادبود شهید سپهبد صیاد شیرازی برگزار شد

صیاد شیرازی

مراسم یادبود شهید «صیاد شیرازی» با حضور طلاب مدرسه علمیه تمام‌وقت خوابگاهی جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم یاد بود شهید «صیاد شیرازی» روز سه شنبه همزمان با سالروز شهادت این شهید والامقام در مدرسه علمیه تمام وقت خوابگاهی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) همراه با زنگ صلوات برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، صلوات‌های قرآنی برای شادی روح شهدا فرستاده شد و یکی از بانوان طلبه خوابگاهی با اشاره به نحوه شهادت شهید «علی صیاد شیرازی»، قسمتی از وصیت‌نامه این شهید والامقام را قرائت کرد.

شهيد علي صيادشيرازي روز شنبه 21 فروردين ماه 1378 در حوالي خانه اش مورد سوء قصد عوامل تروريست قرار گرفت و به شهادت رسيد.

در پي اين حادثه يك سخنگوي گروهك تروريستي منافقين در تماس با خبرگزاري فرانسه در نيكوزيا مسئوليت اين جنايت را بر عهده گرفت.

 

قسمت هایی از وصیت نامه شهید سپهبد صیاد شیرازی به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمد و آله الطّاهرین و سلّم

انالله و انا الیه راجعون

هذا ما وعدنا الله و رسوله و صدق الله و رسوله. اللهم زدنا ایماناً و ارحمنا. اشهد ان لااله الا الله وحده لا شریك له و أن محمّداً عبده و رسوله ارسله بالهدی و دین الحق و ان الصدیقة الطاهرة فاطمة الزهرا، سیدة نساء العالمین و أن علیاً أمیرالمؤمنین و الحسن و الحسین و علی بن الحسین و محمّد بن علی و جعفر بن محمّد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمّد بن علی و علی بن محمّد و الحسن بن علی و الحجة القائم المنتظر صلواة الله و سلامه علیهم ائمتی و سادتی و موالی بهم اتولی و من اعدائهم اتبرء و أن الموت و النشور حق و الساعة آتیة لا ریب فیها و أن الجنة و النار حق.

اللهم أدخلنا جنتك برحمتك و جنّبنا و احفظنا من عذابك بلطفك و احسانك یا لطیفاً بعباده یا أرحم الراحمین

خداوندا! این تو هستی كه قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولایت قرار دادی؛

خدایا! تو خود می دانی كه همواره آماده بوده ام آن چه را كه تو خود به من دادی در راه عشقی كه به راهت دارم نثار كنم. اگر جز این نبودم آن هم خواست تو بود.

پروردگارا رفتن در دست توست، من نمی دانم چه موقع خواهم رفت ولی می دانم كه از تو باید بخواهم مرا در ركاب امام زمانم قرار دهی و آن قدر با دشمنان قسم خورده دینت بجنگم تا به فیض شهادت برسم.

خداوندا ولی امرت حضرت آیت الله خامنه ای را تا ظهور حضرت مهدی(عج)، زنده، پاینده و موفق بدار. آمین یا رب العالمین – من الله التوفیق

 

علی صیاد شیرازی، 19 دی ماه 1371 – 15 رجب 1413».

 

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱