آیین تجلیل از پیشکسوتان روحانی عرصه جهاد و مقاومت

تجلیل از استاد جامعه‌الزهرا(س) به عنوان روحانی پیشکسوت عرصه جهاد و مقاومت

1216774

آیین تجلیل از پیشکسوتان روحانی عرصه جهاد و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» و با حضور مدیر حوزه های علمیه و مسئول دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس، آیین تجلیل از پیشکسوتان روحانی عرصه جهاد و مقاومت روز پنجشنبه اول مهر در سالن همایش های مرکز مدیریت حوزه های علمیه و با شعار «ما مقتدریم» برگزار شد.

این مراسم که از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه، ستاد کل نیروی های مسلح، سازمان حفظ آثار و ارزش های نقش روحانیت در دفاع مقدس، مرکز خدمات حوزه های علمیه برگزار شد، با رونمایی از ۱۳ کتاب، همراه بود.

دفاع مقدس به انقلاب اسلامی ایران عمق بخشید/ ۱۰۰ پروژه علمی متناسب با نیازهای نظام اسلامی در حوزه در حال تولید است

 آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در این مراسم به ایراد سخن پرداخت و ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس گفت: ما حوزویان در ارائه گفتمان نوین انقلاب اسلامی به دنیا کوتاهی نخواهیم کرد و حوزه های علمیه می‌بایست پیشگام این عرصه باشد.

وی دفاع را قیام مقابل مهاجم دانست و گفت: گویا یک معماری الهی در کار بود که می‌بایست بر اساس آن و برای عمق بخشیدن به انقلاب اسلامی دفاع مقدس رخ می‌داد.

مدیر حوزه های علمیه گفت: در مسائل داخلی هر دولتی که به تجربه دفاع مقدس توجه می‌نماید، دستاوردهای بیشتری را کسب می‌کند؛ روح دفاع مقدس را باید در بین اقشار مختلف دولت و ملت ترویج دهیم.

وی ادامه داد: روح معارف اهل بیت علیهم السلام جهاد، تلاش و مقاومت است؛ این روح در اشکال مختلفی خود را نشان می‌دهد.

شهدای والامقام روحانی دفاع مقدس در گمنامی قرار دارند

حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در ابتدای این مراسم با اشاره به گمنامی روحانیون شهید عرصه دفاع مقدس گفت: روحانیت قشری است که با بیش از 20 هزار رزمنده بالاترین رده جمعیتی را در بین اقشار شرکت کننده در دفاع مقدس دارد؛ اما شهدای والامقام روحانی دفاع مقدس در گمنامی قرار دارند.

وی با اشاره به قداست شهدای دفاع مقدس افزود: این قداست برگرفته از تربیتی است که حوزه به روحانیت و روحانیت به سایر افراد جامعه آموخت.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس بیان داشت: حاج قاسم سلیمانی با آن عظمت و روح بلندی که داشت دست پرورده روحانیت بود و یکی از ویژگی های حاج قاسم این بود که در اثناء جهاد اصغر، جهاد اکبر را فراموش نکرد.

وی گفت: روحانیت شیعه در سال های اخیر ۴۶ شهید مدافع حرم را تقدیم اسلام کرده است.

تجلیل از استاد جامعه‌الزهرا(س) به عنوان روحانی پیشکسوت عرصه جهاد و مقاومت

ذکر مصائب اهل بیت علیهم السلام و روضه خوانی و پخش کلیپ هایی با موضوع جهاد و مقاومت از دیگر بخش های این همایش بود.

در این مراسم از جمعی از روحانیون ایثارگر و خانواده شهدای روحانی تجلیل به عمل آمد و از ۱۳ کتاب منتشر شده از سوی سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس رونمایی شد.

در این مراسم، سرکار خانم زهرا احسانی، طلبه و کارمند جامعه الزهرا علیهاالسلام به عنوان یکی از پیشکسوتان روحانی عرصه جهاد و مقاومت معرفی و از تلاش‌های ارزشمند  و ماندگار وی در این عرصه تجلیل شد.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱