برگزاری دوره های جدید جمع خوانی کتاب ویژه ایام فراغت تابستان

کتاب

مدیر کل امور فرهنگی جامعه الزهرا سلام الله علیها از برگزاری دوره های جدید جمع خوانی کتاب ویژه ایام فراغت تابستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، برنامه جمع خوانی کتاب از سال 1399 آغاز شد. در این دوره ها تاکنون کتاب های "زیبایی شرور" نوشته علامه مصباح یزدی ، "طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن" و "انسان 250 ساله" از سلسله جلسات و بیانات رهبر معظم انقلاب طی چندین مرحله به خوانش گروهی گذاشته شد و مورد استقبال بسیار خوب طلاب قرار گرفت.

هدف از دوره های جمع خوانی که به همت اداره کل امور فرهنگی برنامه ریزی و برگزار می شود، فرهنگ سازی و فراگیرسازی عادت به مطالعه منظم و روزانه است به صورتی که انس به مطالعه کتاب در تمام مراحل زندگی بانوان نهادینه شود.

سرکار خانم داوودالموسوی، مدیر کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام در این باره گفت: با توجه به شرایط موجود از نظر بیماری کرونا و لزوم ایجاد فضای مباحثه و هم فکری طلاب، کتاب های متنوعی برای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی افزود: کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و انسان 250 ساله با رویکردی مباحثه محور، نظیر دوره های پیش همچنان در ردیف پیشنهادات جمع خوانی قرار دارد، از این رو طلاب علاقه مند که در دوره های پیشین جمع خوانی این کتابها شرکت نداشتند، می توانند ضمن ثبت نام در این طرح، به خوانش گروهی این کتاب بپردازند.

موسوی خاطرنشان کرد: برای مخاطبین علاقه مند به مباحث تربیتی کتاب ارزشمند، "نقش و رسالت زن ، جلد 1" برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب با موضوع عفاف و حجاب در سبک زندگی اسلامی ایرانی و کتاب "اصول و مهارت های حسن گزینی- خلق زیباترین رخدادهای نوجوانی" نوشته استاد احمدرضا اخوت در بسته تابستانه جمع خوانی قرار گرفته است.

داوودالموسوی با اشاره به تسهیلات ارائه شده در دور جدید جمع خوانی کتاب افزود: جهت سهولت تهیه کتاب برای طلاب شرکت کننده در طرح های جمع خوانی، با انتشارات هر یک از این کتب هماهنگی هایی صورت گرفته تا اعضای گروه بتوانند از تخفیف های ویژه و ارسال رایگان جهت دریافت نسخه چاپی این کتاب ها بهره مند شوند.

داوودالموسوی در پایان گفت: علاقه مندان به شرکت در طرح جمع خوانی تابستانه می توانند از تاریخ 1 تا 16 مرداد ماه با مراجعه سایت جامعه الزهرا علیهالسلام، سامانه فرهنگی و یا مراجعه به آدرس http://farhangi.jz.ac.ir ثبت نام کنند و با عضویت در کانال معاونت فرهنگی تبلیغی، به آدرس https://eitaa.com/jz_mft در پیام رسان ایتا و https://sapp.ir/jz_m.f.t در پیام رسان سروش از جزئیات شرکت در برنامه های جمع خوانی مطلع شوند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱