حجت الاسلام مدنی پیرامون شخصیت آیت الله یزدی:

زندگی آیت الله یزدی الگوی تمدن سازی بود

مدنی

مدیر جامعه الزهرا(س) گفت: انقدر روحیه ایشان قوی بود که انگارنه انگار در دستان طاغوت اسیرند و با همان وضعیت، در حال پخش کردن کتاب «حسین بن علی(ع) را بهتر بشناسیم» بودند.

به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام سیدمحمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام به بیان خاطره‌ای از دوران کودکی خود پرداخت و گفت: حضرت آیت الله یزدی در ایام قبل از انقلاب اسلامی که به طبس تبعید شده بودند از روستای ما گذشتند و توقفی در آنجا داشتند؛ انقدر روحیه ایشان قوی بود و در سلامت روحی به سر می‌بردند که انگار نه انگار در دستان طاغوت اسیراند و با همان وضعیت، در حال پخش کردن کتاب «حسین بن علی علیه‌السلام را بهتر بشناسیم» بودند.

مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام، کتاب «حسین بن علی علیه‌السلام را بهتر بشناسیم» را که به قلم آیت الله یزدی نوشته شده، دارای نگرشی حماسی و انقلابی خواند و تصریح کرد: این کتاب به علت نوع نگرشی که به واقعه عاشورا داشت، تحلیلی بود که در آن بحبوحه انقلاب اسلامی بسیار کارساز و راهگشا بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی یادآور شد: ایشان از شخصیت‌هایی بودند که از اول با نهضت حضرت امام (ره) همراه بودند؛ بعد از انقلاب اسلامی نیز در همه صحنه‌هایی که انقلاب نیاز داشت از نماز جمعه تا حضور در شورای نگهبان و سایر سنگرها خدمت کردند و در آن زمانی که احساس کردند، حضرت امام در خانه ایشان راحت هستند، منزل را تمام و کمال در خدمت ایشان قرار دادند.

وی با بیان حدیث «إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ» خاطرنشان کرد: با رفتن یک شخصیت همیشه شخصیت دیگری جایگزین او نمی‌شود؛ شخصیت‌های بزرگ جایگاهی دارند که هرکس در جایگاه خودش نشسته و مجموعه نظام انسانی روی شانه‌های مردان بزرگی است که در جایگاه خود مورد نیاز است.

حجت الاسلام مدنی در پایان با اذعان به اینکه زندگی آیت الله یزدی الگوی تمدن سازی بود، گفت: اگر این افراد نباشند آن جایگاه خالی است و این به ما یاد می‌دهد به همه بزرگانمان با این دید نگاه کنیم که با وجود فعالیت‌های متنوع، مجموعه نظام زندگی و تمدنی انسان روی دوش اینها است و اگر از دست بروند، دیگر جایگزینی برای آنها نیست.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱