مادر شهید عبدالصالح زارع در هم اندیشی خانواده شاهد و ایثارگر جامعه‌الزهرا(س):

شهادت برازنده عبدالصالح بود

مادر شهید عبدالصالح

مادر شهید زارع از شهدای مدافع حرم با بیان اینکه خداوند متعال مرا به وسیله عبدالصالح مورد آزمایش قرار داد، گفت: من همواره از خداوند متعال می‌خواستم که عاقبت فرزندم به شهادت ختم شود؛ زیرا شهادت برازنده عبدالصالح بود.

به گزارش روابط عمومی، سرکار خانم حدیقه پورکریم عربی، مادر شهید عبدالصالح زارع از شهدای مدافع حرم در نشست هم اندیشی خانواده شاهد و ایثارگر با موضوع «جهاد تبیین» که با حضور 200 نفر از اساتید، طلاب و کارمندان این مؤسسه علمی حوزوی در سرای حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها برگزار شد، عنوان کرد: شهید عبدالصالح آسمانی نبود، بلکه زمینی بود و بعد آسمانی شد.

این مادر شهید مدافع حرم بیان داشت: برخی تصور می‌کنند شهدا به خانواده خود علاقه نداشتند که به میدان جنگ می روند، اما برعکس این شهدا به پدر، مادر، همسر، فرزند و خانواده خود عشق داشتند.

مادر شهید عبدالصالح زارع افزود: برخی هم فکر می‌کنند که شهدا به خاطر پول در میدان جنگ حضور یافتند، حال آنکه مادیات برای شهدا و خانواده شهدا اهمیتی ندارد.

وی که دارای دو پسر و یک دختر بوده است، گفت: وقتی خبر شهادت به گوشم رسید، به پسر کوچکم محمدعلی گفتند نگذار تفنگ عبدالصالح بر زمین بماند، پسرم از همان زمان به عنوان مدافع حرم به سوریه و عراق رفت.

مادر شهید عبدالصالح زارع با بیان اینکه خداوند متعال مرا به وسیله عبدالصالح مورد آزمایش قرار داد، افزود: شهید عبدالصالح متولد 1364 بود که سه سال پس از ازدواج به شهادت رسید و ثمره ازدواج او یک فرزند پسر است.

وی خاطرنشان کرد: من همواره از خداوند متعال می‌خواستم که عاقبت فرزندم به شهادت ختم شود؛ زیرا شهادت برازنده عبدالصالح بود.

مادر شهید عبدالصالح زارع یادآور شد: با وجود اینکه هنوز موضوع مدافعان حرم مطرح نبود، اما می‌دانستم که فرزند من به شهادت می‌رسد، فرزند من از اولیاءالله بود و من به او می‌بالیدم.

وی به ماجرای شهادت شهید زارع اشاره کرد و افزود: من ادعا داشتم که ایشان شهید شود و برای شهادت او پنج سال نذر کردم، اما وقتی به سوریه رفت، 124 هزار صلوات نذر کردم که سالم برگردد و چند روز پس از اتمام صلوات، عبدالصالح به شهادت رسید.

مادر شهید عبدالصالح زارع در پایان تصریح کرد: دشمنان علاوه بر اینکه برای جوانان رزمنده ما که در میدان نبرد جانفشانی می‌کنند، نقشه دارد، برای فرزندان شهدا هم نقشه دارد و ما باید با جهاد تبیین، نسل جدید را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کنیم تا نسل‌های آینده ما از آزمون الهی سربلند بیرون بیایند.

شهید عبدالصالح زارع بهنمیری از مدافعان حرم و اهل بابلسر است که بسیجیان و اهالی راهیان نور، غالباً‌ خادمی‌ او را در فکه به یاد دارند.

وی در گرماگرم نبرد آزادسازی شهرهای شیعه‌نشین سوریه یعنی در 18 بهمن سال 1394 به فیض شهادت نائل گشت و آیت الله العظمی نوری همدانی بر پیکر مطهرش نماز خوانده و در گلزار شهدای قم به خاک سپرده شد.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱