همایش طلاب جدیدالورود روزانه دوره عمومی برگزار شد

همایش

همایش طلاب جدیدالورود روزانه دوره عمومی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام با حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی مدیر این مؤسسه علمی و حوزوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، همایش طلاب جدیدالورود روزانه دوره عمومی روز دوشنبه با حضور حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید محمود مدنی مدیر جامعه‌الزهرا علیهاالسلام و طلاب جدیدالورود  در تالار بیداری اسلامی این مؤسسه علمی و حوزوی برگزار شد.

این همایش با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد و در ادامه حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین ناصر شهیدی معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام  به ایراد سخن پرداخت.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شهیدی معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام، نخستین ویژگی طالبان علم را ایمان آوردن به آیات الهی بیان کرد و اظهار داشت: علم حقیقی سبب ایمان حقیقی و خشوع انسان می‌شود، همچنین مؤمن واقعی اهل گریه و اشک است، انسان‌های عالم زمانی که آیات الهی برایشان خوانده می‌شود با تمام وجود به سجده می‌افتند، این افراد نه‌ فقط به سجده می‌افتند بلکه اهل بکاء بوده و از خشیت خداوند بسیار گریه می‌کنند.

وی خواندن نماز شب و بکاء را دو اصل اساسی دانست که خداوند به علما اعطا کرده است و افزود: به تعبیر شهید قدوسی(ره) برای طلبه، نماز شب خواندن لازم است و به مستحبات باید به‌گونه‌ای عمل شود کأنه برای او لازم و واجب است.

در ادامه همایش، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین رحمتی به مداحی و مرثیه‌سرایی سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام پرداخت، سپس جامعه‌الزهرا علیهاالسلام در قالب کلیپی معرفی شد.

سپس حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمود مدنی‌‌ مدیرجامعه‌الزهراعلیهاالسلام جهش و اتفاقات بزرگ زندگی را نوعی تولد دانست و گفت: حتی مرگ نیز خود نوعی تولد است، اگر با این دید زیبا به دنیا نگاه کنیم، روزی که افتخار ورود به سربازی امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف را عنایت کردند روز بزرگی در تولد انسان است، همچنین روزی که طلاب می‌خواهند وارد جامعه‌الزهرا علیهاالسلام شوند خود نوعی تولد بوده و روز بسیار بزرگی است.

همچنین در بخشی از همایش، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عمرانی مدیر اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا علیها السلام به تبیین فرم‌ها و نکات پذیرشی این موسسه علمی حوزوی پرداخت و خطاب به طلاب جدیدالورود مطالبی را بیان کرد.

در بخش پایانی همایش، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی زینتی دبیر هیئت‌امنای جامعه‌الزهرا علیهاالسلام ابراز داشت: انسانی که به دنبال علم‌آموزی باشد، نه‌تنها نجات پیدا می‌کند، بلکه سبب نجات دیگران می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر طلاب می‌خواهند در مسیر هدایت و نجات خود و دیگران مؤثر باشند باید حریصانه به دنبال علم بروند، چرا که انسان حریص هیچ‌گاه خسته نمی‌شود.

خاطرنشان می‌شود طلاب جدیدالورود روزانه دوره عمومی بعد از این همایش، از بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا علیهاالسلام بازدید کردند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱