فرم جستجو

حجت الاسلام و المسلمین مدنی

مدیر جامعه‌الزهرا(س): نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی مغفول مانده است

مدیر جامعه‌الزهرا(س): نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی مغفول مانده است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی مغفول مانده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی» روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر، به موضوع اهمیت کتاب و نقش میراث مکتوب در تمدن بشری اشاره و عنوان کردند: برخی افراد، آغاز تمدن انسانی را همزمان با کتابت و میراث مکتوب می‌دانند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره تمدن سومریان به این که قدیمی ترین تمدن شناخته شده بشری است، اظهار داشتند: این تمدن به عنوان میراثی پرافتخار در اختیار ما است که ۸۲ قانون بر روی یک سنگ نوشته حک شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با تصریح بر اینکه با حذف کتابت و میراث مکتوب از تمدن بشری، بیش از ۹۰ درصد میراث علمی بشر از بین می‌رود، تأکید کردند: نوشته، نوشتار و کتاب، سنگ تمدن بشری و منتقل کننده اساس دانش، فرهنگ و تمدن انسانی به نسل‌های بعد است.

ایشان با بیان اینکه نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی مغفول مانده است، گفتند: در طول تاریخ و تمدن پرافتخار اسلام، شخصیت‌های علمی برجسته ای در میان بانوان حضور داشتند که تألیفاتی از خود به یادگار گذاشتند.

 

توجه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به نقش و جایگاه شایسته بانوان در پیشبرد فرهنگ اسلامی

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزودند: بانو «آمنه بیگم مجلسی»، خواهر علامه مجلسی یکی از بانوان مجتهده در عصر خود بودند که از دانش و فقاهت ایشان، تألیفاتی به جای مانده، اما چهره ایشان در میان ما شناخته نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی ادامه دادند: بانو «فاطمه فیض» خواهر علامه فیض کاشانی از دیگر بانوان دانشمند و بافضیلتی است که آثار ارزشمندی از ایشان به دست ما رسیده است.

ایشان به دختر شهید اول اشاره کردند که بانوان آن عصر درباره مسائل فقهی به ایشان مراجعه می‌کردند و اظهار داشتند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه این مسیر نورانی اقداماتی در دستور کار خود دارد تا بانوان جامعه به نقش و جایگاه شایسته خود در پیشبرد فرهنگ اسلامی برسند.  

 

برگزاری همایش کتاب سال بانوان در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه برگزاری همایش ملی کتاب سال بانوان با حمایت و تصویب هیئت امنای این مؤسسه در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کردند: امروز در حوزه بانوان، حوزه علمیه‌ای به گستردگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در کل جهان اسلام نداریم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به سابقه درخشان این مؤسسه اشاره کردند و ادامه دادند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هم اکنون ۱۴ هزار طلبه شاغل به تحصیل و بیش از ۵۰ هزار فارغ التحصیل در سطوح و رشته‌های مختلف تحصیلی دارد، همچنین مجتمع آموزشی تربیتی هدی و مجموعه دانشکده هدی وابسته به این مؤسسه هستند.

ایشان تصریح کردند: یکی از اقدامات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، برگزاری همایش کتاب سال بانوان است و این مؤسسه با چنین ظرفیت بالایی در این مسیر مقدس گام برمی دارد.

 

برگزاری همایش بانو مجتهده امین در هفته پژوهش

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: سابقه همایش کتاب سال بانوان با عنوان همایش بانومجتهده امین بود که به صورت محدودتر و با اهداف کوچکتر به مدت دو سال در این مجموعه برگزار شده است.

ایشان افزود: امسال همایش بانو مجتهده امین همچون سال‌های گذشته در هفته پژوهش برگزار می‌شود.

 

محدوده کتاب سال بانوان محدوده گسترده‌ای است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه محدوده کتاب سال بانوان محدوده گسترده ای است، گفتند: این همایش در سال اول ویژه بانوان مؤلف در محدوده علوم اسلامی و پژوهشگران حوزه زن و خانواده از دیدگاه اسلام برگزار می‌شود.

ایشان یادآور شدند: تا کنون شورای سیاستگذاری همایش کتاب سال بانوان، جلسات متعددی برگزار کرده و آیین‌نامه‌های لازم به تصویب رسیده است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کردند: تشکیل کمیته‌های مختلف و شورای علمی از دیگر برنامه‌های شورای سیاستگذاری این همایش است.

 

«صحیفه فاطمیه» اولین کتاب پس از رحلت پیامبرگرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله)

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بر لزوم هم فکری و هم اندیشی فرهیختگان و نهادهای مختلف در مسیر رشد و تعالی فرهنگ اسلامی کشور و جهان اسلام تأکید کردند و افزودند: در تاریخ اسلام، «صحیفه فاطمیه» اولین کتاب پس از رحلت پیامبرگرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) است که توسط حضرت زهرا(سلام الله علیها) املا شد.

ایشان با بیان اینکه کتاب «صحیفه فاطمیه» از افتخارات همه مسلمانان به ویژه شیعیان است، تصریح کردند: در روایات اسلامی آمده است ائمه معصومین(علیهم‌السلام) از این کتاب بهره می‌بردند و این کتاب امروز در محضر حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بیان داشت: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان مجموعه علمی حوزوی بانوان جهت نشان دادن ظرفیت‌های بالای بانوان تلاش می‌کند تا همه بدانند که حجاب، عفاف، پاکدامنی و دستورات دینی آسیبی به رشد علمی آنها در تمدن بشری نمی زند.

گروه خبری: 

مدیر جامعه‌الزهرا‌(س): بانوان طلبه «هادیان‌الی‌الله» باشند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی تصریح کردند: بانوان طلبه باید «هادیان‌الی‌الله» باشند و همسران و فرزندان خود را در مسیر خداوند متعال هدایت کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی تصریح کردند: بانوان طلبه باید «هادیان‌الی‌الله» باشند و همسران و فرزندان خود را در مسیر خداوند متعال هدایت کنند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز چهارشنبه در همایش طلاب جدیدالورود تحصیلات تکمیلی(حضوری) جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) که در آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار شد، ضمن تبریک میلاد باسعادت امام هادی(علیه‌السلام) اظهار امیدواری کردند که بانوان طلبه در مسیری که امام هادی(علیه‌السلام) ترسیم کردند، وظیفه هدایتی خود را انجام دهند و همه «هادیان الی الله» باشند.

ایشان با اشاره به اینکه روایات متعددی درباره ثمره علم بیان شده است، یادآور شدند: امام علی(علیه‌السلام) می‌فرمایند: «ثَمَرَهُ العِلمِ العَمَلُ بهِ؛ نتیجه علم به کار بستن آن است».

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تأکید کردند: طلاب تحصیلات تکمیلی که علوم و معارف اسلامی را به صورت تخصصی می‌آموزند، باید همواره به ثمر علم خود توجه داشته باشند.

 

طلاب جامعه‌الزهرا‌(س) در علم خود، تواضع و اخلاص داشته باشند

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با اشاره به حدیث «ثَمَرةُ العِلمِ إخْلاصُ العَمَلِ»، ثمره علم را اخلاص بیان کردند و افزودند: اگر علم حاصل شد، «لاحول و لا قوه الّا بالله» و این که خداوند متعال، مقلب القلوب است، را باور می‌کنید.

ایشان به حدیث دیگری از امام علی(علیه‌السلام) با مضمون «اَلتَّواضُعُ ثَمَرَةُ الْعِلْمِ» اشاره و عنوان کردند: ما در مقابل همه مستمعان و همه افرادی که با آنان در ارتباط هستیم، باید تواضع داشته باشیم.

استاد عالی حوزه‌های علمیه با تصریح بر اینکه ثمره علم ما باید عمل، اخلاص و تواضع باشد، تأکید کردند: اگر عمل، اخلاص و تواضع، ثمر علم ما نباشد، نشان می‌دهد درخت علم ما آفت زده است.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی به طلاب جدیدالورود تحصیلات تکمیلی توصیه کردند که استعدادهای خود را کشف کنند و اظهار داشتند: بانوان طلبه جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند محقق، مفسر، مشاور، مدرس و یا مبلغ علوم دینی شوند.

 

طلبه باید هادی و هدایتگر باشد

ایشان با یبان اینکه طلبه باید هادی و هدایتگر باشد، عنوان کردند: در این دوره با شناخت ظرفیت‌های خود به توانایی‌های خود پی ببرید و یکی از اقشار مختلف جامعه را به عنوان مخاطبین خود انتخاب کنید.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: بخشی از مشکلات جهان با قلم و بیان بانوان طلبه درمان می‌شود، بنابراین تلاش کنید تا درمانگر برخی دردهای طولانی و قدیمی جامعه شوید.

 

جامعه‌الزهرا‌(س) جناح و حزب سیاسی نیست

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه بانوان طلبه جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) خود را خانواده جامعه‌الزهرایی بدانند، افزودند: اگر ما یک شبکه باشیم، بهتر به وظیفه خود عمل می‌کنیم، بنابراین باید از فعالیت‌های جزیره‌ای بپرهیزیم.

ایشان با تصریح بر اینکه جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) جناح و حزب سیاسی نیست، بیان داشتند:  جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) یک حزب زهرایی است؛ همه ما در محضر حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) و در یک خانواده هستیم تا در مسیر اهداف بلند و ارزشمند آن بانوی بزرگوار و در راستای اهداف انقلاب اسلامی قدم برداریم.

 

بانوان طلبه، همسران و فرزندان خود را در مسیر الی‌الله هدایت کنند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: بیان و نوشته ما بخشی از هدایت ما است؛ مهم ترین بخش هدایتی ما، هدایت شخصیتی ما است؛ بانوی طلبه جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باید بانوی نمونه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با بیان اینکه جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باید تبدیل به یک برند در زندگی زناشویی شود، عنوان کردند: همسر و مادر موفق بودن اصل است و بانوان طلبه این مؤسسه باید همسران و فرزندان خود را در مسیر خداوند متعال هدایت کنند.

 

گروه خبری: 

مدیر جامعه‌الزهرا‌(س): نخستین قدم در مسیر طلبگی، اصلاح نفس و خودسازی است

مدیر جامعه‌الزهرا‌(س)، نخستین گام در مسیر طلبگی را اصلاح نفس و خودسازی عنوان کردند.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) با بیان اینکه نخستین قدم در مسیر طلبگی، اصلاح نفس و خودسازی است، تصریح کردند: طلاب جامعه‌الزهرا‌(س) از همین امروز به دنبال کشف استعداد‌های خود باشند تا در یکی از حوزه‌های مشاوره، تبلیغ، تدریس و یا پژوهش تخصص پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی» روز سه شنبه، ۱۴ شهریورماه در همایش طلاب سطح دو(حضوری) سال تحصیلی ۹۶-۹۷ که در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، ضمن تبریک ایام غدیریه عنوان کرد: شما طلاب جدیدالورود در بین دو عید بزرگ قربان و غدیر به خانه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) دعوت شدید که امید است برکات وجودی آن حضرت شامل همه ما شود.

 

حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) آموزگار بزرگ ما در تمام این مسیر هستند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) آموزگار بزرگ ما در تمام این مسیر هستند، اظهار داشتند: امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) می‌فرمایند: «اسوه من مادرم فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) است».

ایشان با بیان اینکه همه ما در یک خانواده بزرگ جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) حضور داریم، خطاب به والدین طلاب جدید الورود، عنوان کردند: فرزندان شما در مسیر فهم و فقه دین و تبلیغ دین مبین اسلام هستند، به طور یقین مسیر به درستی انتخاب شده است.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: فرزندان شما وارد مسیری شدند تا با فهم دین، در خدمت اسلام و ارزش‌های دینی باشند که این مسیر، مسیر مبارک و نورانی است.

 

مسیر طلبگی، مسیر مقدسی است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: اگر بانوان طلبه توفیق برطرف کردن شبهه و یا آموزش معارف اسلام به یک نفر را داشته باشند، صدقه جاریه است که قابل مقایسه با هیچ یک از کارهای خیر نیست.

ایشان با اشاره به اینکه امروز در همه خانه‌ها و مکان‌های مختلف کتاب مفاتیح الجنان وجود دارد، بیان داشتند: روزانه میلیون‌ها نفر سر سفره حاج شیخ عباس قمی هستند و خداوند اجر آن را در نامه اعمال این عالم بزرگوار و پدر و مادر وی ثبت می‌کند.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه مسیر طلبگی، مسیر مقدسی است، تأکید کردند: اگر طلاب نسبت به تعهد خود پایدار بمانند و در این مسیر، یک نفر را هدایت و یا شبهه یک نفر را برطرف کنند، همه ما در ثواب آن شریک هستیم.

ایشان با بیان اینکه طلبه باید انسان‌ساز و مؤمن‌ساز باشد، عنوان کردند: طلبه به هر اندازه که قصد و همت بلند داشته باشد، تلاش وی نیز باید بیشتر باشد.

 

اولین قدم در مسیر طلبگی، اصلاح نفس و خودسازی است

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه اولین قدم در مسیر طلبگی، اصلاح نفس و خودسازی است، گفتند: طلبه جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به لحاظ این نام مبارک باید متدین ترین و در درس، کوشاترین باشد، زیرا این مجموعه منسوب به حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی افزودند: طلاب جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باید بهترین همسر، بهترین مادر و بهترین مبلغ باشند، زیرا الگوی او بانوی بزرگواری است که امام علی(علیه‌السلام) درباره آن حضرت قسم می‌خورند که: «در تمام این مدت، فاطمه مرا خشمگین و عصبانی نکرد».

 

طلاب جامعه‌الزهرا‌(س) از همین امروز به دنبال کشف استعداد‌های خود باشند

ایشان با بیان اینکه طلاب جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از همین امروز به دنبال کشف استعداد‌های خود باشند، اظهار داشتند: در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، برنامه‌ریزی‌های جدید جهت برگزاری دوره‌های تخصصی صورت گرفته است، بنابراین طلاب، استعدادهای خود را در حوزه‌های مشاوره، تبلیغ، تدریس و یا پژوهش کشف کنند. 

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به اینکه فقه، اصول، تفسیر و حدیث با تلاش بزرگان دین در گذشته به این جایگاه رسیده است، یادآور شدند: زمانی که آیت‌الله شیخ حسن نجفی، صاحب جواهر فرزند خود را از دست دادند، در کنار جنازه اشک می‌ریختند و در عین حال، کتاب می‌نوشتند.

وی ادامه دادند: حاصل تلاش‌های این عالم بزرگوار، نگارش ۴۳ جلد جواهر در فقه است که ما هنوز در مقابل این کتاب‌ها سر تعظیم فرود می‌آوریم.

 

حضور طلاب غیرایرانی از بیش از ۵۰ کشور جهان در جامعه‌الزهرا‌(س)

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به حضور طلاب غیرایرانی از بیش از ۵۰ کشور جهان در این مؤسسه اشاره و عنوان کردند:  امسال در مهد کودک شکوفه‌های بهار این مؤسسه، بیش از هزار و ۵۰۰ کودک پذیرش شدند.

وی در پایان با بیان اینکه رعایت نظام و قوانین جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باید مورد توجه طلاب قرار گیرد، یادآور شدند: مجتمع آموزشی تربیتی هدی و دانشکده هدی از دیگر بخش‌های این مجموعه است که برای اداره مجموعه به این بزرگی نیاز به رعایت قوانین و نظم طلاب داریم.

گروه خبری: 

جمعی از بانوان مسلمان آفریقا با مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) دیدار کردند

۱۷ نفر از بانوان مبلغ کشورهای آفریقایی با مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، ۱۷ نفر از بانوان مبلغ از پنج کشور آفریقایی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دیدار کردند.

هدف از این دیدار، آشنایی بانوان با جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع بود.

میهمانان غیرایرانی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  با نحوه پذیرش طلاب بین الملل، دروس ارائه شده در مقاطع تحصیلی و شرایط تحصیل در این مؤسسه آشنا شدند.

در این دیدار، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به رسالت بانوان مبلغ در جهان امروز به نقش سازنده بانوان در بیداری اسلامی اشاره کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به چگونگی ورود حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) به شهر مقدس قم اشاره و تصریح کردند: حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند الگوی رسالت بانوان مبلغ در تبلیغ معارف اسلام و سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) باشند.  

در پایان این دیدار، هدایایی به رسم یادبود از سوی مدیریت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به میهمانان اهدا شد.

گروه خبری: 

همسر یکی از شهدای منا: خدا شهدای منا را گلچین کرده بود

همسر حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین، یکی از علمای پاکستان گفت: شهدای منا به ویژه همسر شهیدم با لباس احرام به شهادت رسیدند که نشان می‌دهد خداوند آنان را گلچین کرده بود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «زبیده فخرالدین»، همسر شهید حجت الاسلام و المسلمین «غلام محمد فخرالدین» یکی از علمای پاکستان که در حادثه جانسوز منا به شهادت رسید، روز پنجشنبه، ۹ شهریورماه در دیدار مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با این خانواده شهید گرامی، عنوان کرد: حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین از کودکی به دین اسلام خدمت کرد.

وی اظهار داشت: ایشان ۲۵ سال در حوزه علمیه مشغول به تحصیل بودند و در سال ۹۴ موفق به دریافت دکترای علوم قرآن و حدیث شدند.

همسر حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین یادآور شد: حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین همواره می گفتند: «ما وظیفه داریم که در اینجا درس بخوانیم و دوباره به میهن خود برگردیم» و در سال ۹۴ نیز که دکترای خود را دریافت کردند، درخواست داده بودند که برای همیشه به پاکستان برگردیم.

وی که فارغ التحصیل سطح دو جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) است، افزود: شهید فخرالدین هر سال در چند نوبت برای تبلیغ به پاکستان می رفتند، همچنین سال ۹۴ برای ششمین سال عازم حج تمتع شدند.

فخرالدین با بیان اینکه این شهید والامقام به پنج زبان محلی، اردو، انگلیسی، فارسی و عربی مسلط بودند، ادامه داد: ایشان در جامعه المصطفی تدریس می‌کردند و سخنرانی‌های ایشان در فضای مجازی منتشر می‌شد.

وی که به مدت ۳۰ سال با شهید حجت الاسلام و المسلمین فخرالدین زندگی مشترک داشته است، تصریح کرد: ایشان نسبت به همه مردم به ویژه من و ۶ فرزندمان مهربان و رئوف بودند.

همسر حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین با بیان اینکه دو تن از فرزندان ایشان در حوزه علمیه مشغول به تحصیل هستند، گفت: همواره به فرزندانم توصیه می‌کنم که راه پدر را ادامه دهند تا به دشمن نشان دهند که راه شهدا ادامه دارد.

فخرالدین که هم اکنون در دانشکده هدی مشغول به تصحیل است، تصریح کرد: شهدای منا به ویژه همسر شهیدم با لباس احرام به شهادت رسیدند که نشان می‌دهد خداوند آنان را گلچین کرده بود.

 

گروه خبری: 

حادثه منا با همه تلخی‌ها یک فرصت بزرگ معنوی برای خانواده شهدا بود

مدیر جامعه‌الزهرا(س) تصریح کردند: حادثه جانسوز منا با همه تلخی‌ها، یک فرصت بزرگ معنوی برای شهدا و خانواده‌های ایشان بود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز پنجشنبه، ۹شهریورماه با حضور در منزل حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهید «غلام محمد فخرالدین»، یکی از علمای پاکستان که در فاجعه منا در سال ۱۳۹۴ به شهادت رسید، با خانواده این شهید والامقام دیدار کردند.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) ضمن تجلیل از خانواده شهید فخرالدین بر ثواب اعمال حج تأکید کردند و اظهار داشتند: امام صادق(علیه‌السلام) می‌فرمایند: «مَنْ یَقِفُ بهذِین الْمَوْقِفَیْنِ؛ عرفة و مزدلفةَ وَسَعی بین هذین الجَبَلَیْنِ ثُمَّ طافَ بهذا البَیْتِ وَ صَلّی خلفَ مقامِ ابراهیمَ ثُمّ قال فی نَفسِهِ اَوْ ظَنَّ اَنَّ الله لَمْ یَغْفِرْ لَهُ فَهُوَ مِنْ اعظَم النّاسِ وِزراً؛ کسی که در دو موقف عرفه و مشعر وقوف و بین دو کوه صفا و مروه سعی نماید و گرد خانه خدا طواف انجام دهد، پشت مقام ابراهیم نماز بخواند، اما گمان کند که خدا او را نیامرزیده است، گناهش از همه بزرگتر است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه این شهید والامقام در منا به فیض شهادت نائل شد، تصریح کردند: همه ما آرزوی گام برداشتن در این مسیر را داریم.

ایشان افزودند: اگر میهمان ما در خانه با مشکلی مواجه شود، ما تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکل انجام می‌دهیم، شهدای منا میهمان خانه خدا و در حال احرام بودند و خداوند متعال در بهترین مکان، این میهمانی را تکمیل کرد.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: در زمان فاجعه منا، هزاران انسان در سراسر جهان بر اثر حوادث مختلف از دنیا رفتند، اما شهدای منا در این سرزمین معنوی به رحمت الهی واصل شدند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به آیه شریفه «إِنَّما يُوَفَّي الصَّابِرُونَ أَجْرَهُمْ بِغَيْرِ حِسابٍ؛ صابران اجر و پاداش خود را بی حساب دریافت می‌کنند» اشاره و عنوان کرد: خداوند برای سرپرستی یتیمان نیز پاداش بزرگی در نظر گرفته است، همانطور که پیامبرگرامی اسلام (صلّی‌الله‌علیه‌وآله) می‌فرمایند: «أنا و كافِلُ اليَتيمِ كَهاتَينِ في الجَنَّةِ - و أشارَ بِالسَّبّابَةِ و الوُسطى-؛ من و سرپرست يتيم در بهشت مانند اين دو انگشت كنار هم هستيم.»

ایشان خطاب به خانواده حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین اظهار داشتند: حادثه جانسوز منا با همه تلخی‌ها، یک فرصت عظیم برای شهدای منا و خانواده شهدا بود.

 

مصائب دنیا برای ما درس هستند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: هر روز در دنیا حوادث عظیم و ناگواری همراه با گرفتاری‌های پس از آن به وقوع می‌پیوندد، اما آن مقام معنوی حادثه منا را ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به مصیبت‌های پیامبرگرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله)، دیگر اهل بیت(علیهم‌السلام) و امام خمینی(ره) در کودکی اشاره کردند و افزودند: خداوند در این دنیا برای فرزندانی که به مصیبت‌هایی چون از دست دادن والدین مبتلا می‌شوند، اجر و پاداش بزرگی می‌دهد.

ایشان با بیان اینکه مصائب دنیوی برای ما درس هستند، عنوان کردند: حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) پس از واقعه عاشورا فرمودند: «ما رأیت الّا جمیلا»، زیرا اجر معنوی این مصیبت را می‌دیدند که برای ما درس است.

 

مصیبت‌های ما با مصیبت‌های اهل بیت(علیهم‌السلام) قابل مقایسه نیستند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) ادامه دادند: مصائب دنیا یک ظاهر تلخ و یک باطن شیرین دارند که اگر باطن معنوی آن را ببینیم و بر آنها صبر داشته باشیم، موجب رضای خداوند می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در پایان با بیان این که مصیبت‌های ما با مصیبت‌های اهل بیت(علیهم‌السلام) و واولیای الهی قابل مقایسه نیستند، اظهار امیدواری کردند که همه ما بتوانیم رهروی راه شهیدان باشیم.

گروه خبری: 

مدیر مدرسه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا‌(س) منصوب شد

مدیر مدرسه نیمه‌وقت صبح از سوی مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، شانزدهمین جلسه شورای مدیران جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه، ۵ شهریورماه با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی» و مدیران ارشد این مؤسسه برگزار شد.

در این جلسه، سرکار خانم «طاهره رهبرپور» با حکم حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به عنوان سرپرست مدرسه نیمه‌وقت صبح این مؤسسه منصوب شد.

وی پیش از این، مدیریت مدرسه نیمه وقت یک جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) را به عهده داشته است.

 

در این حکم آمده است:

«با توجه به سوابق ارزشمند و مراتب تدین و تعهد و توانمندی و شایستگی و نظر به ادغام مدارس نیمه‌وقت صبح بدینوسیله جنابعالی را به سمت «سرپرست مدرسه نیمه وقت صبح» منصوب می‌نمایم.

یادآور می‌شوم که ارتباط اخلاق‌مدارانه و مستمر با اساتید و طلاب و همکاران و اقدامات شایسته در جهت تعمیق و تسهیل فرایند آموزش و تربیت و تقویت روحیه انضباط و پایبندی به قوانین همراه با توکل بر خدای مهربان و استعانت و توسل مدام به ذیل عنایت حضرت صدیقه طاهره(سلام‌الله‌علیها) راهگشای مسیر موفقیت روزافزون خواهد بود، انشاءالله

امیدوارم این طرح که به صورت موقت یکساله اجرا می‌شود، موجب تعالی تعلیم و تربیت و نیز استفاده بهینه از امکانات و نیروی ارزشمند انسانی شده و با مدیریت هوشمندانه شما شاهد موفقیت روزافزون باشیم، انشاءالله».

 

همچنین در این حکم از خدمات ارزشمند سرکار خانم «طیبه سادات طباطبایی» و سرکار خانم «افسانه خیری» که قبلا مسئولیت دو مدرسه نیمه‌وقت صبح را عهده‌دار بوده‌اند، قدردانی شده است.

گروه خبری: 

مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) خبر داد: درخشش فارغ‌التحصیلان جامعه‌الزهرا(س) در تبلیغ دین

مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) تصریح کردند: تاکنون هفت هزار بانوی طلبه غیرایرانی از ۹۲ کشور جهان از این مؤسسه علمی فارغ‌التحصیل شده‌اند که فعالیت‌های تبلیغی دینی گسترده‌ای در کشورهای خود دارند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی» شب گذشته در دیدار با آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۴ هزار بانوی طلبه در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) مشغول تحصیل هستند، عنوان کردند: از این تعداد طلبه، حدود هفت هزار نفر به صورت مجازی و غیرحضوری و حدود ۷۲۰۰ نفر به صورت حضوری در سطح ۲ و ۳ و ۴ در حال فراگیری علوم دینی هستند که از این تعداد حدود ۱۲۰۰ نفر غیرایرانی هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون هفت هزار بانوی طلبه غیرایرانی از ۹۲ کشور جهان از این مؤسسه علمی فارغ‌التحصیل شده‌اند، خاطرنشان کردند: هم‌اکنون برخی از فارغ‌التحصیلان غیر ایرانی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در کشورهای خود مشغول تدریس و فعالیت‌های تبلیغی دینی هستند که آثار خوبی نیز در پی داشته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی افزودند: یکی از فارغ‌التحصیلان آرژانتینی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با ترجمه و انتشار ۲۰ جلد کتاب درباره اسلام توانسته است منبعی برای معرفی صحیح دین در منطقه آمریکای لاتین فراهم آورد؛ همچنین برخی از فارغ‌التحصیلان این مرکز علمی با تأسیس مدرسه، آموزشگاه، حوزه علمیه یا شبکه‌های تلویزیونی توانسته‌اند فعالیت‌های تبلیغی چشمگیری در مناطق خود داشته باشند.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به فعالیت بخش فارغ‌التحصیلان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) گفتند: با فارغ‌التحصیلان این مؤسسه علمی ارتباط داریم و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در پی برگزاری دوره‌های بازآموزی برای آنها هستیم.

وی در پایان از حضرت آیت‌الله سبحانی برای سخنرانی در مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) و حوزه‌های علمیه خواهران دعوت به عمل آوردند.

گروه خبری: 

تبریک مدیر جامعه‌الزهرا(س) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) طی پیامی، انتصاب دکتر سیدعباس صالحی را به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی» روز دوشنبه با صدور پیامی، انتصاب دکتر «سیدعباس صالحی را به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم تبریک گفتند.

در متن این پیام آمده است:

 

«برادر بزرگوار جناب آقای دکتر سیّدعباس صالحی (زیدعزّه‌العالی)

انتخاب حضرتعالی توسط ریاست محترم جمهوری و حسن اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به جنابعالی که فرهیخته‌ای توانمند در عرصه فرهنگ و هنر و دارای اندیشه عمیق حوزوی هستید، موجب خرسندی است.
ضمن تبریک مسئولیت خطیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از خداوند منان موفقیت روزافزون برای حضرتعالی مسئلت می نمایم.

جامعه‌الزهرا‌(سلام‌اللّه‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع با تمامی ظرفیت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود در عرصه‌های مرتبط با بانوان همچون گذشته در خدمت نظام اسلامی و ارکان معظم آن خواهد بود».

 

بنا بر این گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز گذشته(یکشنبه) با ٢٤٢ رای موافق، ٢٥ رای مخالف، ٢١ رای ممتنع از ٢٨٨ نماینده حاضر، سید عباس صالحی را به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب کردند.

گروه خبری: 

پیام تبریک مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) به آیت‌الله هاشمی شاهرودی

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر «سید محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در پیامی، انتصاب آیت‌الله هاشمی شاهرودی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین مدنی به این شرح است:

 

«برادر بزرگوار حضرت آیت‌اللّه حاج سیّد محمود هاشمی شاهرودی(دامت‌برکاته)

انتصاب شایسته حضرتعالی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ریاست «مجمع تشخیص مصلحت نظام» که بیانگر حسن اعتماد معظم له به حضرتعالی می باشد را صمیمانه تبریک عرض می نمایم.

امید است در ظلّ توجهات حضرت ولیّ عصر(عجل‌اللّه‌تعالی‌فرجه‌الشریف) با مدیریت عالمانه و هوشمندانه حضرتعالی و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند دوران گذشته، شاهد تحولی مهم در این نهاد ارزشمند و یادگار امام راحل (ره) به گونه‌ای برجسته و تاثیرگذار در پیشبرد اهداف مقدس انقلاب شکوهمند اسلامی باشیم.

موفقیت روزافزون حضرتعالی در این مسئولیت خطیر و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

بدیهی است جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع با تمامی ظرفیت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود در عرصه‌های مرتبط با بانوان همچون گذشته در خدمت نظام اسلامی و ارکان معظم آن خواهد بود».

 

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)

سیدمحمود مدنی

گروه خبری: 

صفحه‌ها