فرم جستجو

تفسیر و علوم قرآن

برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه «مبانی اقتدار سیاسی اجتماعی از دیدگاه قرآن و روایات»

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «مبانی اقتدار سیاسی اجتماعی از دیدگاه قرآن و روایات» توسط سرکار خانم «مریم بهمن» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «مبانی اقتدار سیاسی اجتماعی از دیدگاه قرآن و روایات» توسط سرکار خانم «مریم بهمن» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدمهدی باباپور» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است، همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سیدحسین شفیعی دارابی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز  شنبه، ۲۳ دی‌ماه ساعت ۱۲:۳۰ در سالن جلسات ساختمان اداری آقایان برگزار می‌شود.

برگزاری جلسه هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیرگروه آموزشی تفسیر و علوم قرآن

جلسه هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیرگروه آموزشی تفسیر و علوم قرآن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جلسه هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیر گروه آموزشی تفسیر و علوم قرآن روز دوشنبه در سالن آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار شد.

 

لزوم توجه جدی طلاب به درک ارزش واقعی تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند

در ابتدای این جلسه، سرکار خانم فتح الله زاده، مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن عنوان کرد: بانوان طلبه علاقه زیادی به مسائل معنوی و اخلاقی دارند، اما چه بسا افراد در این مسیر دچار افراط و تفریط شوند؛ توصیه قرآنی در این باره، مبنی بر تقدم تزکیه بر تعلیم است و اساتید این مجموعه می توانند با بیان یک حدیث و یا روایت در جهت دهی این ویژگی به طلاب کمک کنند.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن اظهار داشت: اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأثیر زیادی بر ارتقای سطح علمی و پژوهشی بانوان طلبه دارند و می توانند طلاب را در این مسیر سوق دهند.

وی بر لزوم توجه جدی طلاب به درک ارزش واقعی تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند تأکید کرد و گفت: اساتید باید به تبیین این موضوع بپردازند که تمام پیشرفت و برکت زندگی یک بانوی طلبه بنا بر آموزه های دینی در گرو توجه به تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند است، اما در عین حال، این اولویت نباید قوانین و امور آموزشی را تحت الشعاع قرار دهد.

 

 

برخی منابع درسی طلاب نیاز به بازنگری دارد/۱۰  ماده درسی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن دارای درسنامه شدند

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسن صادقی، دبیر آموزشی گروه علمی مرکز تخصصی تفسیر و علوم به انتخاب مواد درسی اشاره کرد و افزود: ما برای ارائه مواد درسی از بانوان استاد استفاده کردیم و شیوه انتخاب استاد براساس نظر جمعی و گروهی صورت گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی با بیان اینکه ۱۰ ماده درسی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن دارای درسنامه شدند، گفت: با همه تلاش هایی که صورت گرفته است، برخی از منابع درسی طلاب نیاز به بازنگری دارد.

دبیر آموزشی گروه علمی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن یادآور شد: ما درباره انتخاب و بازنگری متون درسی، آماده دریافت پیشنهادات از سوی اساتید این مرکز هستیم و اساتید می توانند به صورت مکتوب و مستدل، پیشنهادات خود را ارائه کنند.

 

 

لزوم تدوین درسنامه برای مواد درسی/زمینه‌های پژوهش در کلاس‌های درس طلاب باید تقویت شود

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین شفیعی دارابی، مدیر گروه تفسیر و علوم قرآن جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در این جلسه با اشاره به لزوم تدوین درسنامه برای مواد درسی، عنوان کرد: اساتیدی که در امر تدوین درسنامه‌ها فعالیت می‌کنند، این تجربه نخستین را جدی تلقی کنند تا برای همه مواد درسی، درسنامه‌های ارزنده ای تدوین شود.

مدیر مرکز تفسیر و علوم قرآن جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه۱۰ ماده درسی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن دارای درسنامه شدند، گفت: هم اینک این این زمینه فراهم است که اساتید وارد میدان شوند و از پیشنهادات آنان برای تدوین هر درسنامه استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین شفیعی دارابی با اشاره به انتخاب اساتید برای ارائه دروس تحصیلی، افزود: استاد هر درس باید بر اساس تخصص و تجربه کاری انتخاب شود و ما برای انتخاب اساتید دروس تحصیلی به این امر توجه می‌کنیم.

وی در ادامه به حضور پررنگ بانوان استاد در سال تحصیلی جاری اشاره کرد و افزود: در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در مقطع تحصیلی سطح دو، ۱۹ استاد حضور داشتند که تنها دو نفر از اساتید، آقا بودند؛ اما در ترم جاری، ۶۰ استاد در سطح دو مشغول به تدریس بودند که تنها ۴ نفر، اساتید آقا بودند.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن ادامه داد: در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در مقطع تحصیلی سطح سه، ۳۲ استاد شامل ۱۷ استاد خانم و ۱۵ استاد آقا حضور داشتند که هم اکنون به ۷۴ استاد شامل ۴۲ استاد خانم و ۳۲ استاد آقا رسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین شفیعی دارابی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک از حضور حداکثر بانوان استاد در سطح چهار نیز استفاده شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اساتید به مسئله سؤالات دانش پژوهان توجه بیشتری داشته باشند، عنوان کرد: ما باید طلاب را در عرصه پژوهشی رشد دهیمو برای این کار، اساتید باید زمینه پژوهشی را در کلاس‌های درس تقویت کنند.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن همچنین به حضور پررنگ پژوهشگران این مرکز در همایش ملی «قرآن کریم؛ جامعیت و جهانی بودن» اشاره کرد و گفت: ۵۲  چکیده مقاله از اساتید و پژوهشگران جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به دبیرخانه این همایش ارسال شده که سرآمدی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این همایش را نشان می دهد.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

درسنامه ۱۰ ماده درسی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن تدوین و ارائه شد

حجت الاسلام و المسلمین صادقی با بیان اینکه ۱۰ ماده درسی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن دارای درسنامه شدند، گفت: هم اکنون برخی منابع درسی طلاب نیاز به بازنگری دارد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جلسه هم اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیر گروه آموزشی تفسیر و علوم قرآن روز دوشنبه در سالن آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن صادقی، دبیر آموزشی گروه علمی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن  با بیان اینکه هدف از برگزاری جلسات هم اندیشی و نشست ها، ارتقای علمی بانوان طلبه است، عنوان کرد: اساتید این مجموعه، زحمات فراوانی در مسیر تعلیم و تعلم علوم دینی به ویژه علوم قرآنی دارند.

دبیر آموزشی گروه علمی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن به انتخاب مواد درسی اشاره کرد و افزود: ما برای ارائه مواد درسی از بانوان استاد استفاده کردیم و شیوه انتخاب استاد براساس نظر جمعی و گروهی صورت گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی با بیان اینکه ۱۰ ماده درسی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن دارای درسنامه شدند، گفت: ما باید برای هر درسی جلسه ای برگزار کنیم تا ارزیابی هایی صورت گیرد و درسنامه‌های مواد درسی تدوین شود.

وی ادامه داد: مدرسان هر ماده درسی و مؤلفان درسنامه ها باید در این جلسه حضور داشته باشند تا روند تدوین درسنامه ها به درستی انجام شود.

دبیر آموزشی گروه علمی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با اشاره به متون و منابع درسی طلاب مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن کریم، تصریح کرد: با همه تلاش هایی که صورت گرفته است، برخی از منابع درسی طلاب نیاز به بازنگری دارد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی افزود: ما درباره انتخاب و بازنگری متون درسی، آماده دریافت پیشنهادات از سوی اساتید این مرکز هستیم و اساتید می توانند به صورت مکتوب و مستدل، پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی یادآور شد: تا کنون، در چند ماده درسی، تغییرات ارزنده صورت گرفته که امید است این کار ادامه داشته باشد.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «خطابات قرآن به همسران پیامبر(ص)» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «خطابات قرآن به همسران پیامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله)» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «خطابات قرآن به همسران پیامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله)» توسط سرکار خانم «صدیقه رحمتی آرانی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «خطابات قرآن به همسران پیامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله)» توسط سرکار خانم «صدیقه رحمتی آرانی» برگزار می‌شود.

جناب آقای «رحمت‌الله عبدالله‌زاده» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسن صادقی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز  سه‌شنبه، ۵ دی‌ماه ساعت ۹ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «بررسی قاعده زرین در آیات و روایات» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «بررسی قاعده زرین در آیات و روایات» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «بررسی قاعده زرین در آیات و روایات» توسط سرکار خانم «محبوبه حسنارودی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «بررسی قاعده زرین در آیات و روایات» توسط سرکار خانم «محبوبه حسنارودی» برگزار می‌شود.

جناب آقای «رحمت‌الله عبدالله‌زاده» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسن صادقی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز  سه‌شنبه، ۵ دی‌ماه ساعت ۸ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه «تحلیل اسماء الهی در آیات آغازین سوره حدید از دیدگاه مفسران»

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «تحلیل اسماء الهی در آیات آغازین سوره حدید از دیدگاه مفسران» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «تحلیل اسماء الهی در آیات آغازین سوره حدید از دیدگاه مفسران» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «تحلیل اسماء الهی در آیات آغازین سوره حدید از دیدگاه مفسران» توسط سرکار خانم «فاطمه خانبانها» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآنی» با موضوع «تحلیل اسماء الهی در آیات آغازین سوره حدید از دیدگاه مفسران» توسط سرکار خانم «فاطمه خانبانها» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمد نقیب» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «کاظم مصطفایی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز پنجشنبه، ۳۰ آذرماه ساعت ۹:۴۵ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «بررسی تطبیقی آیه وضو از دیدگاه مفسران فریقین» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «بررسی تطبیقی آیه وضو از دیدگاه مفسران فریقین» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «بررسی تطبیقی آیه وضو از دیدگاه مفسران فریقین» توسط سرکار خانم «فاطمه دهقانی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «بررسی تطبیقی آیه وضو از دیدگاه مفسران فریقین» توسط سرکار خانم «فاطمه دهقانی» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «رضا محققیان» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «علی‌اکبر نوری» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز سه‌شنبه، ۲۸ آذرماه ساعت ۸ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «حجاب از دیدگاه آیات و روایات» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «حجاب از دیدگاه آیات و روایات» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «حجاب از دیدگاه آیات و روایات» توسط سرکار خانم «زهره صادق آبادی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «حجاب از دیدگاه آیات و روایات» توسط سرکار خانم «زهره صادق آبادی» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «غلامرضا احسانی» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدرضا سازمند» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز یکشنبه، ۲۶ آذرماه ساعت ۸ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه «زمینه‌ها و علل و پیامدهای حضور امام هادی(ع) در سامراء»

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «زمینه‌ها و علل و پیامدهای حضور امام هادی(ع) در سامراء» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «زمینه‌ها و علل و پیامدهای حضور امام هادی(ع) در سامراء» توسط سرکار خانم «سیده مهین میرافضل» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تاریخ اسلام» با موضوع «زمینه‌ها و علل و پیامدهای حضور امام هادی(ع) در سامراء» توسط سرکار خانم «سیده مهین میرافضل» برگزار می‌شود.

سرکار خانم «زهرا روح‌الهی امیری» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حمیدرضا مطهری» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز شنبه، ۲۵ آذرماه ساعت ۱۳ در سالن جلسات ساختمان اداری آقایان برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «روح از منظر مفسران فریقین» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «روح از منظر مفسران فریقین(شیعه و سنی)» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «روح از منظر مفسران فریقین(شیعه و سنی)» توسط سرکار خانم «ربابه گنجی» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه سطح ۳ رشته «تفسیر و علوم قرآن» با موضوع «روح از منظر مفسران فریقین(شیعه و سنی)» توسط سرکار خانم «ربابه گنجی» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «سیدمحمد فلاحی قمی» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است؛ همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمود ابوترابی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز دوشنبه، اول آبان ماه ساعت ۹ صبح در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر