فرم جستجو

شهید فخرالدین

همسر یکی از شهدای منا: خدا شهدای منا را گلچین کرده بود

همسر حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین، یکی از علمای پاکستان گفت: شهدای منا به ویژه همسر شهیدم با لباس احرام به شهادت رسیدند که نشان می‌دهد خداوند آنان را گلچین کرده بود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «زبیده فخرالدین»، همسر شهید حجت الاسلام و المسلمین «غلام محمد فخرالدین» یکی از علمای پاکستان که در حادثه جانسوز منا به شهادت رسید، روز پنجشنبه، ۹ شهریورماه در دیدار مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با این خانواده شهید گرامی، عنوان کرد: حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین از کودکی به دین اسلام خدمت کرد.

وی اظهار داشت: ایشان ۲۵ سال در حوزه علمیه مشغول به تحصیل بودند و در سال ۹۴ موفق به دریافت دکترای علوم قرآن و حدیث شدند.

همسر حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین یادآور شد: حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین همواره می گفتند: «ما وظیفه داریم که در اینجا درس بخوانیم و دوباره به میهن خود برگردیم» و در سال ۹۴ نیز که دکترای خود را دریافت کردند، درخواست داده بودند که برای همیشه به پاکستان برگردیم.

وی که فارغ التحصیل سطح دو جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) است، افزود: شهید فخرالدین هر سال در چند نوبت برای تبلیغ به پاکستان می رفتند، همچنین سال ۹۴ برای ششمین سال عازم حج تمتع شدند.

فخرالدین با بیان اینکه این شهید والامقام به پنج زبان محلی، اردو، انگلیسی، فارسی و عربی مسلط بودند، ادامه داد: ایشان در جامعه المصطفی تدریس می‌کردند و سخنرانی‌های ایشان در فضای مجازی منتشر می‌شد.

وی که به مدت ۳۰ سال با شهید حجت الاسلام و المسلمین فخرالدین زندگی مشترک داشته است، تصریح کرد: ایشان نسبت به همه مردم به ویژه من و ۶ فرزندمان مهربان و رئوف بودند.

همسر حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین با بیان اینکه دو تن از فرزندان ایشان در حوزه علمیه مشغول به تحصیل هستند، گفت: همواره به فرزندانم توصیه می‌کنم که راه پدر را ادامه دهند تا به دشمن نشان دهند که راه شهدا ادامه دارد.

فخرالدین که هم اکنون در دانشکده هدی مشغول به تصحیل است، تصریح کرد: شهدای منا به ویژه همسر شهیدم با لباس احرام به شهادت رسیدند که نشان می‌دهد خداوند آنان را گلچین کرده بود.

 

گروه خبری: 

حادثه منا با همه تلخی‌ها یک فرصت بزرگ معنوی برای خانواده شهدا بود

مدیر جامعه‌الزهرا(س) تصریح کردند: حادثه جانسوز منا با همه تلخی‌ها، یک فرصت بزرگ معنوی برای شهدا و خانواده‌های ایشان بود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز پنجشنبه، ۹شهریورماه با حضور در منزل حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهید «غلام محمد فخرالدین»، یکی از علمای پاکستان که در فاجعه منا در سال ۱۳۹۴ به شهادت رسید، با خانواده این شهید والامقام دیدار کردند.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) ضمن تجلیل از خانواده شهید فخرالدین بر ثواب اعمال حج تأکید کردند و اظهار داشتند: امام صادق(علیه‌السلام) می‌فرمایند: «مَنْ یَقِفُ بهذِین الْمَوْقِفَیْنِ؛ عرفة و مزدلفةَ وَسَعی بین هذین الجَبَلَیْنِ ثُمَّ طافَ بهذا البَیْتِ وَ صَلّی خلفَ مقامِ ابراهیمَ ثُمّ قال فی نَفسِهِ اَوْ ظَنَّ اَنَّ الله لَمْ یَغْفِرْ لَهُ فَهُوَ مِنْ اعظَم النّاسِ وِزراً؛ کسی که در دو موقف عرفه و مشعر وقوف و بین دو کوه صفا و مروه سعی نماید و گرد خانه خدا طواف انجام دهد، پشت مقام ابراهیم نماز بخواند، اما گمان کند که خدا او را نیامرزیده است، گناهش از همه بزرگتر است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه این شهید والامقام در منا به فیض شهادت نائل شد، تصریح کردند: همه ما آرزوی گام برداشتن در این مسیر را داریم.

ایشان افزودند: اگر میهمان ما در خانه با مشکلی مواجه شود، ما تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکل انجام می‌دهیم، شهدای منا میهمان خانه خدا و در حال احرام بودند و خداوند متعال در بهترین مکان، این میهمانی را تکمیل کرد.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: در زمان فاجعه منا، هزاران انسان در سراسر جهان بر اثر حوادث مختلف از دنیا رفتند، اما شهدای منا در این سرزمین معنوی به رحمت الهی واصل شدند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به آیه شریفه «إِنَّما يُوَفَّي الصَّابِرُونَ أَجْرَهُمْ بِغَيْرِ حِسابٍ؛ صابران اجر و پاداش خود را بی حساب دریافت می‌کنند» اشاره و عنوان کرد: خداوند برای سرپرستی یتیمان نیز پاداش بزرگی در نظر گرفته است، همانطور که پیامبرگرامی اسلام (صلّی‌الله‌علیه‌وآله) می‌فرمایند: «أنا و كافِلُ اليَتيمِ كَهاتَينِ في الجَنَّةِ - و أشارَ بِالسَّبّابَةِ و الوُسطى-؛ من و سرپرست يتيم در بهشت مانند اين دو انگشت كنار هم هستيم.»

ایشان خطاب به خانواده حجت الاسلام و المسلمین شهید فخرالدین اظهار داشتند: حادثه جانسوز منا با همه تلخی‌ها، یک فرصت عظیم برای شهدای منا و خانواده شهدا بود.

 

مصائب دنیا برای ما درس هستند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: هر روز در دنیا حوادث عظیم و ناگواری همراه با گرفتاری‌های پس از آن به وقوع می‌پیوندد، اما آن مقام معنوی حادثه منا را ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به مصیبت‌های پیامبرگرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله)، دیگر اهل بیت(علیهم‌السلام) و امام خمینی(ره) در کودکی اشاره کردند و افزودند: خداوند در این دنیا برای فرزندانی که به مصیبت‌هایی چون از دست دادن والدین مبتلا می‌شوند، اجر و پاداش بزرگی می‌دهد.

ایشان با بیان اینکه مصائب دنیوی برای ما درس هستند، عنوان کردند: حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) پس از واقعه عاشورا فرمودند: «ما رأیت الّا جمیلا»، زیرا اجر معنوی این مصیبت را می‌دیدند که برای ما درس است.

 

مصیبت‌های ما با مصیبت‌های اهل بیت(علیهم‌السلام) قابل مقایسه نیستند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) ادامه دادند: مصائب دنیا یک ظاهر تلخ و یک باطن شیرین دارند که اگر باطن معنوی آن را ببینیم و بر آنها صبر داشته باشیم، موجب رضای خداوند می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در پایان با بیان این که مصیبت‌های ما با مصیبت‌های اهل بیت(علیهم‌السلام) و واولیای الهی قابل مقایسه نیستند، اظهار امیدواری کردند که همه ما بتوانیم رهروی راه شهیدان باشیم.

گروه خبری: 

دیدگاه‌های اخیر