فرم جستجو

طلاب

سخنرانی آیت‌الله حسینی بوشهری در جلسه درس اخلاق جامعه‌الزهرا(س)

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری درس اخلاق ویژه طلاب مراکز و مدارس علمیه این مؤسسه با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری خبر داد.

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری درس اخلاق ویژه طلاب مراکز و مدارس علمیه این مؤسسه با حضور آیت الله حسینی بوشهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «طیبه سادات طباطبایی» روز شنبه  در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: درس اخلاق روز یکشنبه، ۸ بهمن ماه با حضور طلاب مراکز و مدارس علمیه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: در نخستین جلسه درس اخلاق ترم تحصیلی جدید، آیت الله «سیدهاشم حسینی بوشهری»، عضو شورای عالی حوزه و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری حضور داشتند، این هفته نیز طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از محضر این استاد اخلاق حوزه بهره‌مند می شوند.

طباطبایی یادآور شد: درس اخلاق طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه، ۸ بهمن ماه ساعت ۱۰ تا ۱۱ در تالار بیداری اسلامی این مؤسسه علمی آموزشی برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(س) در پیام رسان سروش شوید: http://sapp.ir/jz_news

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تلگرام شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

حضور پرشور طلاب و اساتید جامعه‌الزهرا(س) در آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی

طلاب، اساتید و کارکنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در آیین بزرگداشت حماسه بزرگ ۹ دی حضور یافتند.

طلاب، اساتید و کارکنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در آیین بزرگداشت حماسه بزرگ ۹ دی حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، خانواده بزرگ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز شنبه، ۹ دی ماه در آیین بزرگداشت روز میثاق امت با ولایت که در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد، حضور یافتند.

آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی همزمان با سراسر کشور با حضور پرشور طلاب انقلابی و ولایتمدار به ویژه طلاب، اساتید و کارکنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در مدرسه فیضیه برگزار شد و شرکت کنندگان در این مراسم، بار دیگر با آرمان‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تجدید عهد کردند.

در این مراسم، شعارهایی از قببیل «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیسی»، «ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده»، «ملت ما بیدار است، از فتنه گر بیزار است»، «فتنه گر ذلیل است، یاور اسرائیل است» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» در فضای مدرسه فیضیه طنین انداز شد.

 

 

نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام امام‌محور است/مردم ایران با خلق حماسه ۹ دی، کاری بزرگ تر از ۲۲ بهمن انجام دادند

حجت الاسلام و المسلمین «مجتبی ذوالنوری»، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی این مراسم به فتنه سال ۱۳۸۸ اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات سال ۸۸ بستری برای فتنه بود و ۱۳ ماه پیش از انتخابات، تعدادی از عناصر داخلی با مسئولان امنیتی آمریکا نشستی برگزار کردند که خروجی آن، تأکید بر بحث تقلب، دروغ و ابطال انتخابات بود و برهمین اساس، کمیته‌های صیانت از آرا در ایران تشکیل شد.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دوام، بقا و اقتدار یک نظام سیاسی بستگی به سرمایه ملی آن نظام دارد و سرمایه ملی به معنای اعتماد و اعتبار عمومی نسبت به آن نظام است و دوام و بقای نظام سیاسی بستگی به شدت و ضعف اعتماد ملی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری افزود: تشکیل کمیته صیانت از آرا بدین معنا بود که ما اعتمادی به نظام جموری اسلامی نداریم و به معنای هدف قرار دادن و نشانه رفتن اصل و بقای نظام سیاسی بود؛ همانطورکه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) فرمودند کسانی که اعتماد عمومی را هدف قرار دادند، خیانت نابخشودنی کردند.

وی با بیان اینکه در کشور ما بن‌بستی در زمینه انتخابات وجود ندارد، گفت: در فتنه ۸۸، همه جریان‌های ضد انقلاب از جمله منافقین، پژاک، توده ای ها، فرقانی ها، سلطنت طلب‌های مزدور، دموکرات‌ها و همه گروه‌های معاند و محارب در صف فتنه گران قرار گرفتند و در پشتیبانی از فتنه با همه وجود وارد میدان پشتیبانی و حمایت شدند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به عوامل پیروزی در برابر فتنه ۸۸ اشاره و تصریح کرد: نخستین عامل، وجود رهبری جامع الشرایط، قاطع، کامل، شجاع، بصیر و بسیار باجرئت بود که مانند کوه در این عرصه ایستادند و بار کم کاری و کوتاهی برخی خواص را به تنهایی به دوش کشیدند.

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری، بصیرت و تبعیت و حضور مردم در صحنه را دومین عامل پیروی در برابر فتنه سال ۸۸ عنوان کرد و اظهار داشت: این دو عامل وجود رهبری جامع الشرایط و بصیرت مردم باعث عزت و اقتدار نظام اسلامی بود و عبور از بحران‌ها را به دنبال داشت.

وی با بیان اینکه مردم در حماسه ۹ دی در پشت سر رهبر معظم انقلاب(مدظله) حرکت کردند، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام امام محور و نظام امت و ولایت است و شاهراه‌های اعتقادات و باورهای دینی مردم است که آنان را به رهبری متصل می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مردم ایران با خلق حماسه ۹ دی، کاری بزرگ تر از ۲۲ بهمن انجام دادند و اگر ۹ دی خلق نمی‌شد، ریل قطار انقلاب به سوی دیگری حرکت می‌کرد و از مسیر انقلاب اسلامی خارج می‌شد.

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری بر لزوم توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب(مدظله) همواره بر اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی‌های داخلی تأکید و از افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه اظهار نگرانی کردند.

وی با بیان اینکه رفع فقر و بیکاری و حل مشکلات معیشتی مطالبه مستمر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) است، گفت: یکی از حقوق شهروندی، حل معیشت مردم است و اگر مسئولان نسبت به معیشت مردم و معضل بیکاری اهتمام جدی داشتند، امروز شاهد چنین تجمعاتی نبودیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امروز عده ای از احساسات و مشکلات معیشتی مردم در جهت تحقق اهداف خود استفاده کردند تا نظام اسلامی را متزلزل کنند، اما مردم ما هشیارند و فریب شیادان قلم به مزد و مزدوران نظام سلطه را نمی خورند.

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری تصریح کرد: رشد و حرکت پیشروانه ملت ایران، دنیا را متحول کرده و با همه دشمنی‌ها و دسیسه‌ها و تحریم ها، کشور ایران به عنوان محور مقاومت در دنیا می‌درخشد، اما راه نرفته طولانی در پیش داریم که با گام‌های بلند مسئولان و مردم باید طی شود.

 

 

حضور طلاب بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در بزرگداشت حماسه ۹ دی

در این مراسم، طلاب ایرانی و غیرایرانی، اساتید، مبلغان و کارکنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور داشتند

حضور طلاب بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این مراسم چشمگیر بود، بانو «فاطمه» یکی از طلاب بین الملل از کشور انگلستان است که در این مراسم حضور یافته بود.

وی که در مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مشغول به تحصیل است، تصریح کرد: ما در این مراسم شرکت کردیم تا از رهبرمان، حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) حمایت کنیم.

این طلبه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که به تازگی در این مؤسسه علمی حوزه ای مشغول به تحصیل شده است، تصریح کرد: حماسه ۹ دی در ایران یک نشانه است که ما اسلام را حفظ و اسلام واقعی را به مردم کشور خود عرضه کنیم.

یکی دیگر از بانوان طلبه بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از کشور پاکستان تصریح کرد: حماسه ۹ دی برای این بود که انقلاب اسلامی و دین اسلام توسط مردم ایران حفظ شد و من این روز را گرامی می‌دارم.

وی بیان داشت: من رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) را دوست دارم و برای حمایت از ایشان به این مراسم آمدم.

طلبه بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه هر فردی نمی تواند بصیرت داشته باشد، گفت: ما باید با پیروی از رهبرمان و با مطالعه زندگی علما و بزرگان دین به بصیرت و شناخت کافی دست پیدا کنیم.

 

مردم ما همان مردمی هستند که اوایل انقلاب گفتند: ما روزه می‌گیریم، اما در برابر تحریم اقتصادی کمر خم نمی‌کنیم

سرکار خانم «صالحی»، استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از جمله اساتید حاضر در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی بود که بر لزوم حضور هر چه بیشتر مردم  به ویژه طلاب در این مراسم تأکید کرد و اظهار داشت: همانقدر که ۲۲ بهمن برای ما ارزش دارد، حماسه بزرگ ۹ دی هم برای ما ارزشمند است.  

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: همان اندازه که برای به وجود آمدن ۲۲ بهمن جانفشانی شد، به همان اندازه برای حفظ انقلاب اسلامی باید تلاش کرد.

صالحی با بیان اینکه  فتنه سال ۸۸ زنگ خطری برای مردم ما بود تا قدر انقلاب اسلامی را بدانند، تصریح کرد: ما همواره باید در صحنه حضور داشته باشیم تا مشت محکمی بر دهان دشمنان، یاوه گویان و کسانی که تصور می‌کنند مردم با وجود مشکلات اقتصادی، میدان را خالی می‌کنند، بزنیم.

وی به سال‌های نخست انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: گرچه در کشور ما نباید مشکلات اقتصادی باشد، اما مردم ما همان مردمی هستند که در اوایل انقلاب می‌گفتند: ما روزه می‌گیریم، اما در برابر تحریم اقتصادی کمر خم نمی کنیم.

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأکید کرد: انقلاب ما انقلاب اعتقادی بود که امید است این انقلاب به انقلاب امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) متصل شود.

صالحی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) درباره بصیرت اشاره کرد و گفت: ما باید با بصیرت وارد میدان شویم و تابع فرامین رهبرمان باشیم، قدر انقلاب اسلامی را بدانیم و انقلاب و خون شهدا را حفظ کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: مردم به این مراسم آمده اند تا شکوه حماسه بزرگ ۹ دی را به جهانیان نشان دهند، همانطور که هر سال شکوه ۲۲ بهمن را به نمایش می‌گذارند.

 

 

مردم ایران، رهبر خود را تنها نمی‌گذارند

یکی از اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که در این مراسم حضور یافته بود، تصریح کرد: حضور ما در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی این پیام را برای دنیا دارد که ما همواره پشت رهبر عزیزمان ایستاده‌ایم و حتی اگر برخی خواص، بی بصیرتی کنند، مردم ایران رهبر خود را تنها نمی‌گذارند.

وی تأکید کرد: ما مردم ایران با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) حرکت می‌کنیم و تا پای جان از رهبری دفاع می‌کنیم.

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به آیه ۲۹ سوره مبارکه انفال به موضوع بصیرت اشاره کرد و افزود: خداوند در این آیه می‌فرماید: «إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَکُمْ فُرْقاناً؛ اگر از (مخالفت فرمان) خدا بپرهیزید، برای شما وسیله‌ای جهت جدا ساختن حق از باطل قرار می‌دهد»؛ اگر ما اهل تقوا باشیم، خداوند برای ما قوه تشخیص را ایجاد می‌کند و این به معنای بصیرت است.

وی بیان داشت: برخی افراد شاید معلومات زیاد و مدارج علمی بالایی داشته باشند، اما به علت کم تقوایی، بصیرت نداشته باشند.

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأکید کرد: همه ما باید تقوای الهی را رعایت کنیم تا گرد و غبار گناه کنار رود و قوه تشخیص و بصیرت برای ما حاصل شود.

 

 

فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، سرلوحه رفتار و کردار ما باشد

یکی دیگر از مبلغان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه همه ما باید دارای بصیرت بالا باشیم، تصریح کرد: حماسه بزرگ ۹ دی سال ۸۸ نقطه عطفی برای بیعت مردم ایران با رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و حمایت از نظام جمهوری اسلامی است.

وی یادآور شد: ما هر سال، سالروز حماسه بزرگ ۹ دی را گرامی می‌داریم  و با رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تجدید میثاق می‌کنیم.

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر این که خط قرمز ما رهبر ماست، تأکید کرد: ما همواره از فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) تبعیت می‌کنیم.

وی با اشاره به لزوم بصیرت، گفت: وظیفه ما این است که تا جایی که می‌توانیم آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهیم و همواره هشیاری خود را در جامعه حفظ کنیم تا به بصیرت و شناخت کافی برسیم.

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کرد: ما باید در خط رهبری حرکت کنیم و بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، سرلوحه رفتار و کردار ما باشد.

 

انقلاب اسلامی به پشتوانه بصیرت مردم تا به امروز بیمه است

سرکار خانم استاد «میرامام» یکی دیگر از اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که در این مراسم حضور داشت، به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) اشاره کرد که فرمودند: «کور کسی نیست که چشم سر نداشته باشند، بلکه کسی که بصیرت ندارد، کور است».

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: امام علی(علیه‌السلام) نیز در حدیثی می‌فرمایند: «هرگاه دیده بصیرت کور باشد، نگاه چشم سودی نمی دهد».

میرامام تأکید کرد: بصیرت آنچنان مهم است که در بیش از ۵۸ جای قرآن، مشتقات کلمه بصیرت عنوان شده و در حماسه ۹ دی از سال ۸۸ تاکنون همین بصیرت مردم، انقلاب اسلامی را حفظ کرده است.

وی بیان داشت: اگر حماسه ۹ دی پیام دیگری نداشت، همین بصیرت مردم در این روز بزرگ برای ما کافی بود؛ مردم در حماسه ۹ دی، چنان از ولایت پشتیبانی کردند که انقلاب اسلامی تا به امروز بیمه است.

استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان گفت: به برکت حماسه ۹ دی و تجمعات حماسی این روز، دشمن آرزویی که در رابطه با انقلاب اسلامی ما دارد، به گور خواهد برد.

 

دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را حفظ کنیم

سرکار خانم «زینب شریعتی»، مبلغ و یکی از کارکنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بود که یکی از وظایف مهم بانوان در جامعه امروز را حفظ ارزش‌های اسلامی عنوان کرد.

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: شاید سن برخی از ما در دوران هشت سال دفاع مقدس آنقدر نبود که بتوانیم در آن دوران فعالیت کنیم و در دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب تأثیرگذار باشیم، اما امروز می‌توانیم به آن وظیفه مهم عمل کنیم.

شریعتی با بیان اینکه امروز، حفظ دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی از جمله وظایف ما است، تصریح کرد: دشمنان اسلام  و انقلاب اسلامی از سال ۱۳۴۲، دین اسلام را نشانه گرفتند و برای نابودی اسلام کمر همت بستند و امروز وظیفه ما است که از دین و انقلاب خود دفاع کنیم.

وی افزود: امروز هدف دشمنان، مسئله عظیم امامت و ولایت است و با نشانه گرفتن این موضوع قصد دارند به اهداف خود برسند، بنابراین ما باید به قضایایی که پیرامون ما شکل می‌گیرد، توجه کنیم.

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه دشمنان اسلام، زنان جامعه ما را نیز نشانه گرفتند، تأکید کرد: هدف دشمنان این است که زنان را از صحنه خارج کنند یا آنان را به ابتذال بکشانند تا نتوانند به وظیفه مادری و همسری خود در خانواده عمل کنند.

شریعتی با اشاره به آیه ۳۹ سوره انفال که «وَ قاتِلُوهُمْ حَتَّي لا تَکُونَ فِتْنَةٌ؛ و با کافران بجنگید تا فتنه اى برجاى نماند»، گفت: ما همواره در صحنه هستیم تا به فرموده خداوند در قرآن کریم، ریشه فتنه‌ها خشک شود و این پرچم عظیم به دست مولایمان حضرت ولیّ عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) برسد و ما هم ذیل این پرچم حاضر باشیم.

وی یادآور شد: ما نباید تنها به شعار دادن اکتفا کنیم، بلکه باید همواره در صحنه باشیم و به وظیفه دینی و اعتقادی خود عمل کنیم.

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کرد: ما باید خانواده، فرزندان و بستگان خود را از آسیب‌هایی که در جامعه وجود دارد، حفظ کنیم و آگاهی‌های لازم را در این زمینه به آنان بدهیم.

شریعتی گفت: دشمن می‌خواهد که مردم در بی‌خبری محض باشند و اقتصاد بهانه است و قضیه ای است که به دست گرفتند تا با استفاده از مردم به اهداف شوم خود برسند، بنابراین ما باید در این زمینه مراقب باشیم.

وی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی همواره وجود داشته و امروز هم هست؛ به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ما باید بر توانمندی‌های خود متکی باشیم و تنها مصرف کننده نباشیم.

مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأکید کرد: ما باید در برابر مشکلات اقتصادی، سعه صدر و صبوری داشته باشیم تا دشمن با استفاده از ما به اهداف خود نرسد.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

ثبت‌نام نهایی پذیرفته‌شدگان جامعه‌الزهرا(س) در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ آغاز شد

مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: پذیرفته‌شدگان نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از ۶ تا ۱۲ دی ماه برای ثبت نام نهایی اقدام کنند.

مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: پذیرفته‌شدگان نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از ۶ تا ۱۲ دی ماه برای ثبت نام نهایی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «اباذر عمرانی فر» روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: پذیرفته‌شدگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ می‌توانند از ۶ تا ۱۲ دی ماه برای ثبت نام نهایی، تکمیل و یا ویرایش مدارک اقدام کنند.

مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: پذیرفته شدگان برای مشاهده وضعیت تأیید مدارک خود به سامانه پذیرش، بخش آغاز ثبت نام نهایی به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir/final-registration مراجعه و بر اساس دفترچه راهنما نسبت به تکمیل ثبت نام اقدام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی‌فر با اشاره به صدور کد تحصیلی برای پذیرفته‌شدگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، گفت: پس از اتمام ثبت نام نهایی و در صورت کامل بودن مدارک، کد تحصیلی قبل از آغاز سال تحصیلی صادر می‌شود و از طریق پیامک به اطلاع طلاب جدیدالورود می‌رسد.

وی تصریح کرد: انتخاب واحد بانوان طلبه از طریق مدارس و مراکز مربوطه انجام می‌شود و طلاب جدیدالورود در ترم اول تحصیلی، برنامه انتخاب واحد ندارند.

مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: بانوان طلبه با استفاده از کد تحصیلی می‌توانند وارد صفحه شخصی خود در سامانه دانش‌پژوهان به آدرس الکترونیکی http://student.jz.ac.ir شوند.

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی‌فر یادآور شد: همایش طلاب جدیدالورود نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روزهای چهارشنبه و پنجشنبه(۲۷ و ۲۸ دی‌ماه) برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

فراخوان ثبت نام خانواده شهدا و جانبازان روحانی استان قم در جامعه‌الزهرا(س)

فراخوان ثبت نام بانوان طلبه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که عضو خانواده شهدا و جانبازان روحانی هستند، اعلام شد.

فراخوان ثبت نام بانوان طلبه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که عضو خانواده شهدا و جانبازان روحانی هستند، اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، کنگره شهدای روحانی استان قم از نهم تا ۱۹ دی ماه به مدت ۱۰ روز در قم برگزار می شود.

برگزاری همایش تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران روحانی در عرصه بین الملل، تجلیل از ایثارگران روحانی و همایش همسران و دختران شهدای روحانی از جمله برنامه های این کنگره است.

با توجه به برنامه های متعددی که در این ایام در نظر گرفته شده و در راستای هر چه باشکوه برگزار کردن این کنگره، بانوان طلبه‌ای که عضو خانواده شهدا و جانبازان روحانی هستند، از تاریخ ۳ تا ۵ دی ماه جهت ثبت نام با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۶۳۳ تماس بگیرند.

گفتنی است؛ مراسم افتتاحیه کنگره شهدای روحانی استان قم روز شنبه، ۹ دی ماه با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) به این کنگره و سخنرانی حضرت آیت الله مکارم شیرازی در مدرسه امام کاظم(علیه‌السلام) برگزار می شود.

حدود ۴ هزار و ۳۰۰ شهید روحانی در دوران دفاع مقدس شناسایی شدند که هزار نفر از این شهدای والامقام، شهدای روحانی استان قم هستند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

کارگاه تخصصی «مهارت‌افزایی اطلاع‌یابی از پایگاه‌های اطلاعاتی» برگزار شد

شیوه اطلاع‌یابی از پایگاه‌های اطلاعاتی جهت مهارت‌‌افزایی و استفاده پژوهشگران جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نگارش مقالات و پایان‌نامه‌ها تبیین شد.

شیوه اطلاع‌یابی از پایگاه‌های اطلاعاتی جهت مهارت‌‌افزایی و استفاده پژوهشگران جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نگارش مقالات و پایان‌نامه‌ها تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، کارگاه تخصصی «مهارت‌افزایی اطلاع‌یابی از پایگاه‌های اطلاعاتی» روز شنبه به همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه که با حضور «سید محمد موسوی»، استاد و پژوهشگر دینی برگزار شد، نرم‌افزارهای مناسب پژوهش و در ادامه، موتورهای جستجو و قابلیت‌های مختلف گوگل معرفی شدند.

آشنایی با کارکردهای خاص خانواده گوگل همچون گوگل درایو، گوگل اسکالر، گوگل داک، آلرت‌ها، جستجوی پیشرفته در گوگل، افزونه‌ها در گوگل، جیمیل و موضوع امنیت در اکانت، سینکرونایزکردن در گوگل، محدودسازی دامنه جستجو و کاربرد عکس و ویدئو در فضای پژوهشی از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه بود.

در ادامه جلسه، شیوه‌های بهره‌مندی از پایگاه‌های علمی، سایت‌های کاربردی آموزشی، سایت‌های دسترسی آزاد اطلاعات و رایگان و فیلترشکن‌ها توضیح داده شد، همچنین ربات‌های پرکاربردی در تلگرام همچون ربات تبدیل عکس به متن، ربات مترجم و ربات‌های اصلاح‌کننده نیم‌فاصله در متن معرفی شدند.

موسوی به گوگل درایو که یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل است، اشاره و عنوان کرد: گوگل درایو همانند فلش ۱۵گیگابایتی در فضای مجازی است که امکان ذخیره‌سازی اطلاعات را برای شما فراهم می‌آورد.

وی، طریقه استفاده از گوگل درایو، دسته‌بندی اطلاعات در آن، تبدیل صوت به متن و همچنین سایر قابلیت‌ها و امکانات آن را به طور کامل تشریح کرد.

استاد و پژوهشگر دینی به معرفی سایت‌‌های دانلود کتاب و مجلات و نرم‌افزارهای بسیار مهم در کارهای پژوهشی همچون search everything  و offline explorer پرداخت و در پایان، سایت‌های مراکز پژوهشی و کانال‌های مفید هر رشته را برای پایان‌نامه‌نویسی طلاب معرفی کرد.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

کارگاه تخصصی «آشنایی با اصول و آئین درست‌نویسی» برگزار شد

کارگاه تخصصی «آشنایی با اصول و آئین درست‌نویسی» ویژه پژوهشگران جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

کارگاه تخصصی «آشنایی با اصول و آئین درست‌نویسی» از سوی معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ویژه پژوهشگران این مؤسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، کارگاه تخصصی «آشنایی با اصول و آئین درست‌نویسی» روز چهارشنبه با حضور سرکارخانم دکتر «زهرا ابراهیمی» برگزار شد.

استاد این کارگاه در ابتدای جلسه، عنوان کرد: امروز رسالت طلاب و پژوهشگران حوزه بسیار سنگین است و از این رو، دقت در نوشتن و درست‌نویسی اهمیت زیادی دارد.

ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: افراد به دو دلیل اصلی از نوشتن امتناع می‌کنند، یا به دلیل ترس از نوشتن و یا به دلیل مطالعه کم، دایره واژگانی محدودی دارند.

وی به شیوه نگارش مقاله اشاره کرد و افزود: چکیده اولین بخش مقاله است که پس از اتمام مقاله در یک پاراگراف نوشته و پس از آن، پرکاربردترین واژگان مقاله به عنوان کلیدواژه درج می‌شود.

استاد و پژوهشگر حوزه، توضیحاتی درباره نگارش مقدمه مقاله، طرح کلی مقاله، بدنه مقاله و نتیجه‌گیری ارائه کرد و در ادامه تصریح کرد: در نتیجه‌گیری نکات مهم از این قرارند:

۱- حتما نتایج شماره داشته باشند، شماره زدن در نتیجه‌گیری، مانع تکرار مطالب و پوشیده سخن گفتن است.

۲- حتما نتیجه مقاله، نتیجه‌گیری توسط خود نویسنده باشد و از کپی نتایج دیگران در این بخش پرهیز شود.

۳- مسائل بدیهی و ساده نمی‌تواند به عنوان نتیجه ذکر شود.

۴- بخش نتایج مقاله بین یک تا یک و نیم صفحه است.

ابراهیمی به درج فهرست منابع و مآخذ در پایان مقاله اشاره کرد و گفت: اگر در منابع از قرآن کریم، نهج البلاغه و نهج‌الفصاحه استفاده شده باشد، ابتدا این سه مورد ذکر و سپس سایر منابع به ترتیب حرف الفبا خواهد آمد.

وی در ادامه به تبیین الگوی رفرنس‌دهی درون‌متنی و برون متنی، طریقه فیش‌برداری از کتب، بخش‌های مختلف پروپوزال از قبیل تبیین مسأله، پیشینه، ضرورت، فرضیه و سؤال اصلی و فرعی پرداخت.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

ثبت نام بیش از ۲۰۰ بانوی طلبه جامعه‌الزهرا(س) در دوره تخصصی «تربیت مشاور»

مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از بانوان طلبه در دوره آموزش تخصصی «تربیت مشاور» ثبت نام کردند که ۸۰ نفر آنان به مرحله مصاحبه راه یافتند.

مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از بانوان طلبه در دوره آموزش تخصصی «تربیت مشاور» ثبت نام کردند که ۸۰ نفر آنان به مرحله مصاحبه راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «اصغر اخوی» روز یکشنبه در گفتگو با واحد خبر به اهداف مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و اظهار داشت: طرح «تربیت مشاور» یکی از برنامه‌های اصلی مرکز مشاوره است که به صورت جدی پیگیری می‌شود.

مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: طرح تربیت مشاور با رویکردهای علمی، بومی و اسلامی برنامه‌ریزی‌شده تا کارآموزان پس از اتمام دوره بتوانند در چهار بخش «مشاوره پیش از ازدواج»، «مشاوره خانواده»، «مشاوره کودک و نوجوان» و «مشاوره تحصیلی» فعالیت کنند.  

حجت الاسلام و المسلمین اخوی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ نفر از بانوان طلبه در دوره تخصصی «تربیت مشاور» ثبت نام کردند، افزود: از میان ثبت نام‌کنندگان، ۸۰ نفر از فارغ التحصیلان رشته تعلیم و تربیت اسلامی که حائز دیگر شرایط ثبت نام بودند، انتخاب و به مرحله مصاحبه علمی و تخصصی راه یافتند.

وی تأکید کرد: در  مصاحبه‌ها از مشاوران و کارشناسان تخصصی استفاده شده است تا افراد توانمند و کارامد در این عرصه شناسایی و پذیرش شوند.

مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، زمان اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان این دوره را دهه سوم دی‌ماه عنوان کرد و گفت: دوره تخصصی «تربیت مشاور» و شروع کلاس‌ها از اول بهمن ماه آغاز می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین اخوی یادآور شد: این دوره در سه ترم تحصیلی برگزار می‌شود و شامل ۱۵ واحد عمومی و ۲۰ واحد تخصصی در هر گرایش است.

وی تصریح کرد: در این دوره، اساتید برجسته‌ای جهت تعیین سرفصل‌ها و عناوین درس‌ها و همچنین تدریس شناسایی شدند که شرکت‌کنندگان از حضور آنان بهره‌مند می‌شوند.

مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به امتیازات این دوره بیان داشت: اعطای گواهی پایان دوره جهت همکاری با مراکز مشاوره حوزوی و غیرحوزوی و همچنین اولویت در پذیرش سطح چهار در رشته‌های مشاوره و تعلیم و تربیت اسلامی از جمله امتیازات این دوره است.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

با مشارکت جامعه‌الزهرا(س)؛ ششمین جشنواره «هنر آسمانی» در قم برگزار می‌شود

ششمین جشنواره «هنر آسمانی» ویژه طلاب حوزه‌های علمیه از سوی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.

ششمین جشنواره «هنر آسمانی» ویژه طلاب حوزه‌های علمیه از سوی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل، ششمین جشنواره «هنر آسمانی» ویژه طلاب حوزه‌های علمیه از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره هنر آسمانی و با مشارکت معاونت تبلیغ و امور فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، مدرسه اسلامی هنر، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، حوزه هنری، سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس و صدا و سیما برگزار می‌شود.
این جشنواره ویژه طلاب حوزه‌های علمیه است و در ۱۵ قالب «فیلم (کوتاه و بلند)»، «فیلمنامه (کوتاه و بلند)»، «مستند»، «نمایشنامه»، «بازی نامه»، «پویانمایی»، «داستان و رمان»، «شعر و نثر ادبی»، «عکس»، «موشن گرافی»، «گرافیک»، «خوشنویسی»، «نقاشی و طراحی»، «نرم افزار» و «پژوهش و مقاله» فراخوان شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در محورهای «قرآن کریم»، «اهل بیت (ع)» ، «خاطره‌ها و تجربیات تبلیغی»، «روش‌های نوین تبلیغی»، «سبک زندگی اسلامی»، «دفاع مقدس و شهادت»، «مدافعان حرم»، «اقتصاد مقاومتی»، «عاشورا»، «ولایت فقیه»، «انقلاب اسلامی»، «تربیتی (کودک و نوجوان) »، «فضای مجازی»، «حجاب و عفاف»، «اخلاق» و «عرفان» ارائه کنند.
مهلت ارسال آثار در این جشنواره تا پایان دی ماه تمدید شده است و این جشنواره، اسفندماه سال جاری در قم برگزار می‌شود.
برگزیدگان این جشنواره تجلیل می‌شوند و تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدایای نفیسی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

نتایج نهایی سلسله‌مسابقات حفظ موضوعی آیات و روایات اعلام شد

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اعلام اسامی برگزیدگان سلسله‌مسابقات حفظ موضوعی آیات و روایات خبر داد.

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از اعلام اسامی برگزیدگان سلسله‌مسابقات حفظ موضوعی آیات و روایات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «طیبه سادات طباطبایی» روز  دوشنبه در گفتگو با واحد خبر،  ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع الاول، عنوان کرد: سلسله‌مسابقات حفظ موضوعی آیات و روایات به همت اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تکیه بر کتاب «هر روز با قرآن و عترت» در شش مرحله برگزار شد.

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: شرکت‌کنندگان در این مسابقات توفیق یافتند ۳۶۵ آیه و روایت کاربردی در ۳۶۵ موضوع اعتقادی، اخلاقی و احکام را حفظ کنند و از آنها در فعالیت‌های آموزشی و تبلیغی خود به کار بگیرند.

طباطبایی افزود: اداره قرآن و حدیث امیدوار است با فراخوان مجدد و اجرای این مسابقات در سال جدید زمینه انس هرچه بیشتر مخاطبان با قرآن کریم و روایات اهل بیت(علیهم‌السلام) را فراهم کند.

وی درپایان گفت: برگزیدگان این مسابقات می‌توانند از ۱۵ آذرماه برای دریافت هدیه خود به سرای ثقلین واقع در ورودی ساختمان شهید بهشتی(ره) مراجعه کنند یا با تلفن  ۳۲۱۱۲۳۵۵  تماس بگیرند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

دیدار جمعی از فعالان قرآنی جامعه‌الزهرا(س) با آیت‌الله نوری همدانی

جمعی از حافظان، قاریان، مربیان و خادمان قرآنی جامعه‌الزهرا(س) با حضرت آیت‌الله‌ نوری همدانی(حفظه‌الله) دیدار می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «طیبه سادات طباطبایی» روز یکشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: این دیدار با هدف بهره مندی فعالان قرآنی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از رهنمودهای عالمانه حضرت آیت‌الله نوری همدانی(زید عزه) در زمینه علم  و عمل به قرآن کریم برگزار می شود.

مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: در این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به همراه فعالان قرآنی این مجموعه حضور دارند.

طباطبایی تصریح کرد: این دیدار روز دوشنبه، ۲۷ آذرماه ساعت ۱۶ در دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی(زید عزه) برگزار می شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر