فرم جستجو

نشست خبری

فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی جامعه‌الزهرا(س) تشریح شد

مدیر جامعه الزهرا(س) فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی این موسسه علمی را تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «سیدمحمود مدنی» مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز چهارشنبه در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات این مؤسسه علمی آموزشی برگزار شد، عنوان کرد: سلامت جامعه در گرو تبادل اطلاعات صحیح است و در همه بخش ها، شفاف سازی اطلاعاتی می‌تواند به انتخاب صحیح و آرامش فکری جامعه کمک کند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: ما به عنوان بخشی از جامعه علمی کشور معتقدیم که باید در این تبادل اطلاعات و اطلاع رسانی سالم سهم داشته باشیم و از همکاری مجموعه‌های رسانه‌ای استقبال می‌کنیم.

وی پیروزی امت مسلمان در حوادث بین‌المللی و خاموش کردن فتنه تکفیری و داعشی و همچنین موفقیت‌های ملت ایران در پایان بخشیدن به فتنه صهیونیستی و آمریکایی اخیر را که با حضور به موقع مردم، تبدیل به برگ برنده‌ای برای ملت بزرگ ایران شد، تبریک گفت.

 

بانوان جریان تأثیرگذار جدی در جامعه بشری بوده و هستند

حجت الاسلام والمسلمین مدنی در ادامه به نقش بانوان در جامعه اشاره کرد و افزود: همه ما باور داریم که نقش بانوان به عنوان نیمی از جامعه بشری فراتر از تعداد و کمیت آنان است، به طوریکه تأثیرگذاری فرهنگی، اجتماعی زیادی بر جامعه دارند.

وی تصریح کرد: ما در انقلاب اسلامی این نقش را در میادین و حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به صورت واضح‌تر و روشن‌تر تجربه کردیم.

 

وی با اشاره به خاطره ای از امام خمینی(ره) و دیدار اقشار مختلف جامعه از جمله قشر بانوان با ایشان، گفت: حضرت امام خمینی(ره) ضمن توجه بر ارزش‌های انسانی و اسلامی، بر حضور مؤثر و گسترده بانوان در حوزه‌ها و فعالیت‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و علمی تأکید داشتند. 

 

تأثیرگذاری نقش بانوان در جامعه پس از انقلاب اسلامی چشمگیر است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: ما در تاریخ تشیع هم در این جهت، پرچمدار بودیم؛ به طوریکه در دورانی که بعضی از مذاهب اسلامی، نگارش حدیث را ممنوع کرده بودند، ما صحیفه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) را داریم که در اهمیت آن همین بس که حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) آن را املا می‌کنند و حضرت علی(علیه‌السلام) می‌نگارند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی اضافه کرد: حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) نیز به  عنوان بانوی عالمه، محدثه و صاحب نظر در حدیث مطرح هستند و این حرکت در طول تاریخ هیچ وقت توقف نداشته است.

وی یادآور شد: تفاوت اساسی که بعد از انقلاب اسلامی ایجاد شد، این بود که این حرکت آرام و با کمیت کم به حرکت گسترده و عمیق تبدیل شد و شاید اولین قدم بعد از انقلاب اسلامی در جهت حوزه علوم دینی، تأسیس جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بود.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: امام خمینی(ره) چند نفر از علما و مراجع از جمله آیت الله فاضل لنکرانی، آیت الله موسوی اردبیلی، آیت الله مشکینی و ... را مأمور کردند تا به عنوان هیئت مؤسس در راه اندازی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای تحصیل بانوان در علوم دینی گام بردارند.

 

بیش از ۱۳ هزار طلبه ایرانی و بین الملل در جامعه‌الزهرا(س) مشغول به تحصیل هستند

حجت الاسلام والمسلمین مدنی به فعالیت‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از ۵۰ هزار طلبه در این مؤسسه علمی آموزشی تحصیل کرده اند که هم اکنون در میادین مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و غیره مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، بیش از ۱۳ هزار طلبه ایرانی و حدود هزار طلبه غیرایرانی در مقاطع تحصیلی سطح دو، سطح سه و سطح چهار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مشغول به تحصیل هستند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی این مؤسسه اشاره و تصریح کرد: در کنار این فعالیت ها، دانشکده هدی، مجتمع آموزشی تربیتی هدی و همچنین برخی واحدهای وابسته به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مشغول به فعالیت هستند.

 

تاکنون بیش از ۱۰ کرسی علمی ترویجی در جامعه‌الزهرا(س) برگزار شده است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به برگزاری کرسی‌های ترویجی در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و گفت: مبحث مهم کرسی‌های آزاداندیشی توسط رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) مطرح شد و همه مجموعه‌های علمی کشور به انجام این فعالیت دعوت شدند.

وی افزود: جهت برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی و آزاداندیشی، دو ساز و کار در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی حوزه‌های علمیه در نظر گرفته شده است و ما با هر دو مجموعه همکاری داریم.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: تاکنون بیش از ۱۰ کرسی علمی ترویجی با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار کرده ایم، امسال هم جهت برگزاری ۱۰ کرسی دیگر درخواست پذیرش داشتیم که توسط معاونت پژوهشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و بر اساس معیارهای و ضوابط تعیین شده برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این کرسی‌های علمی ترویجی و علمی تخصصی می‌تواند به رده بالاتر یعنی کرسی‌های نظریه پردازی ارتقا پیدا کند، تصریح کرد: کرسی‌های علمی ترویجی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) منطبق با ضوابط و معیارهای علمی انجام می‌شود و تلاش ما بر این است که فعالیت‌های خود را در این مسیر ادامه دهیم تا در آینده به ظرفیت برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی برسیم.

 

اعزام ۹۰۰ طلبه جامعه‌الزهرا(س) به مناطق مختلف دنیا در ماه محرم

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به بخش بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و حضور بانوان طلبه غیرایرانی در این بخش اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون بانوان طلبه از تمام قاره‌های دنیا به جز استرالیا در سطح دو، سه و چهار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور دارند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: تاکنون ۳۰۰ نفر از بانوان غیرایرانی برای تحصیل در نیمسال دوم سال تحصیلی۹۶-۹۷ به صورت مستقیم به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مراجعه کردند.

وی به تعامل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با جامعه المصطفی(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) اشاره کرد و بیان داشت: از آنجا که جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هیچ دفتری در خارج از ایران ندارد، پذیرش طلاب بین الملل از طریق فضای مجازی و یا از طریق دفاتر جامعه المصطفی صورت می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در ادامه به اعزام طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جهت امور تبلیغی اشاره و عنوان کرد: به طور کلی منشور جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دارای سه بعد آموزشی، تبلیغی و پژوهشی است که در بعد تبلیغی در ماه محرم امسال، حدود ۹۰۰ نفر از بانوان طلبه اعزام شدند که حدود ۳۰۰ نفر آنان از طلاب بین الملل بودند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: بانوان طلبه غیرایرانی جهت امور تبلیغی یا به کشورهای خود مراجعه می‌کنند و یا برای مشارکت در امر تبلیغ به مناطق مختلف ایران دعوت می‌شوند.

 

حضور فعال فارغ‌التحصیلان بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) در کشورهای مختلف

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کرد: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هیچ پشتیبانی مادی از طلاب بین الملل ندارد و بودجه ارزی برای آنان تعریف نشده است، اما تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان بین الملل با همت و تلاش خود و با تکیه بر خداوند متعال و کمک خیرین، فعالیت‌های بسیار متنوعی در کشورهای مختلف دارند.

وی ادامه داد: یکی از بانوان فارغ التحصیل در یکی از کشورهای اروپایی یک کالج دارد و تا کنون بیش  از ۲۰ کتاب تألیف و ترجمه کرده است، همچنین یکی از بانوان طلبه فارغ التحصیل در بیروت، مدرسه علمیه ای راه اندازی کرده و تعداد قابل توجهی طلبه تربیت کرده است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کرد: یکی از فارغ التحصیلان در تانزانیا دو حوزه علمیه راه اندازی کرده که بیش از ۲۰۰ نفر از بانوان در این دو حوزه مشغول به تحصیل بودند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی یادآورشد: در شبه قاره هند، یکی از بانوان طلبه که به تازگی از دنیا رفتند، چند مدرسه علمیه را مدیریت می‌کرد، همچنین در عراق، مدرسه علمیه توسط یکی از فارغ التحصیلان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نجف اشرف راه اندازی شده است.

وی تأکید کرد: این فعالیت‌های فارغ التحصیلان بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بدون هیچ گونه کمک و پشتیبانی از سوی کشور ما صورت می‌گیرد که باعث شگفتی و افتخار ما شده است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: ما برای ایجاد یک کرسی زبان فارسی در خارج از کشور، مشکلات فراوانی داریم، اما فارغ التحصیلان بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در کشورهای مختلف مدارس علمیه راه اندازی می‌کنند و کرسی‌های زبان فارسی در این مدارس برگزار می‌شود، به طوریکه این بانوان، حامل فرهنگ غنی ایران اسلامی و زبان فارسی در دنیا هستند.

 

سرانه دریافتی جامعه‌الزهرا(س) بسیار پایین‌تر از سرانه دریافتی آموزش عالی است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره بودجه مصوب در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، تصریح کرد: سرانه دریافتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بسیار پایین‌تر از سرانه دریافتی آموزش عالی است؛ به طوریکه متأسفانه امسال تحقق بودجه ما هنوز به ۴۰ درصد هم نرسیده است و از این جهت مشکلات فراوانی داریم و تقاضاهای زیادی هم هست.

وی افزود: ما در این جهت برنامه ریزی کنیم تا به لطف خداوند و با کمک و همت خیرین مراکز فرهنگی و دینی به سمت استقلال از بودجه‌های دولتی پیش رویم و خود را از وابستگی بودجه‌های دولتی رها کنیم که البته کار بسیار مشکلی است.

 

اشتغال فارغ التحصیلان جامعه‌الزهرا(س) در عرصه‌های مختلف

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پاسخ به سؤال خبرنگار قم درباره اشتغال فارغ التحصیلان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، اظهار داشت: بسیاری از بانوانی که در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تحصیل می‌کنند، به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دیگر می‌پردازند، همچنین برخی از آنان جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی ادامه داد: تعداد زیادی از بانوان طلبه به عنوان محقق مستقل، مشغول تحقیق و تألیف کتاب هستند و ما برای این که این روند ساماندهی شود، همایش کتاب سال بانوان را برای شناسایی بانوان این عرصه برنامه ریزی کردیم که کارهای مقدماتی آن انجام شده و سال آینده همایش برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: بخشی از فارغ التحصیلان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جذب مدیریت‌های حوزه‌های علمیه‌های شهرستان‌ها می‌شوند و یا در دانشگاه‌های مختلف کشور عضو هیئت علمی هستند.

 

تربیت بانوان مبلغ در عرصه جلسات دینی خانگی

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: برخی از بانوان فارغ التحصیل در عرصه تبلیغ تربیت می‌شوند که امروز جامعه به آنان نیاز جدی دارد و ما در این جهت کوتاهی زیاد داریم.

وی افزود: امروز بانوان جامعه در ایام و مناسبت‌های مختلف به برگزاری جلسات دینی خانگی می‌پردازند که این روند باید به سمت حضور مبلغان تربیت شده در این عرصه سوق داده شود تا با منابع معتبر و مستند سخنرانی کنند و توانایی علمی در این زمینه را داشته باشند.

 

برگزاری دوره عالی فقه در جامعه‌الزهرا(س)

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در ادامه تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، به برگزاری دوره عالی فقه در این مؤسسه علمی آموزشی اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری دوره عالی فقه یکی از کارهای ارزشمند در بخش آموزش بود که یژه آن دسته از طلاب فارغ التحصیل سطح۴ فقه و اصول است که علاوه بر توانایی لازم، شرایط تمحّض در مباحث علمی و رسیدن به مرحله اجتهاد را دارند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: این دوره به صورت دو مرحله چهارساله برگزار می‌شود و همراه با فعالیت‌های مستمر پژوهشی طلاب است تا بانوانی تربیت شوند که بخشی از خلأ مهم صاحبنظران فقهی را در جامعه بانوان پر کنند.

وی همچنین به موضوع آموزش و پژوهش در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره و عنوان کرد: ما در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با برنامه ریزی‌های مفصل کارشناسی شده و با استفاده از صاحبنظران، آموزش پژوهش محور را در دستور کار قرار دادیم تا طلاب به صورت منظم بیش از ۳۰ مهارت آموزشی پژوهشی را دریافت کنند.

 

راه اندازی حوزه آزاد در جامعه‌الزهرا(س)

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به راه اندازی حوزه آزاد در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و گفت: طلاب در حوزه آزاد، حق انتخاب استاد، حق انتخاب موضوعات درسی و غیره را دارند که کمک بزرگی به بانوان طلبه است تا در کنار واحدهای رسمی به آموزش واحد‌های دیگر هم بپرازند.

وی تصریک کرد: در حوزه علمیه بانوان، دروس حوزه آزاد را نداشتیم و ما این دروس را با ضوابط و معیارهای خاص در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آغاز کردیم.

 

برگزاری دوره تربیت پژوهشگر در جامعه‌الزهرا(س)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه به برگزاری دوره تربیت پژوهشگر در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و بیان داشت: این دوره در حلقات مختلف و با حضور اساتید محقق برگزار می‌شود که پنج کمک پژوهشگر تحت نظر استاد محقق در طول دو سال تربیت می‌شوند و سه مقاله پژوهشی تدوین می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کرد: دوره تربیت پژوهشگر آغاز شده و محققان ارزشمندی در این طرح همکاری می‌کنند که اثرات آن در سال‌های آینده دیده می‌شود.

گروه خبری: 

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که بانوان مبلغ آماده جهاد فرهنگی هستند، از اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر جذب فارغ‌التحصیلان علمی و پژوهشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کردند: رویکرد ما فراخوان فارغ التحصیلان دوره‌های مختلف و برگزاری برنامه‌های آموزش مهارتی برای دوره‌های تربیت مدرس، محقق، مشاور و مبلغ است.

 

برگزاری دوره‌های تخصصی تربیت مبلغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: بخش تبلیغ یکی از خروجی‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است و تاکنون فعالیت‌های ارزنده‌ای در این بخش صورت گرفته که یکی از آنها گسترش دایره تبلیغ از سنتی به نوین است.

ایشان افزودند: قرار دادن بحث تبلیغ در کنار سایر آموزش‌ها، برگزاری دوره‌های تربیت مبلغ و برپایی دو سال مباحث تخصصی تبلیغ از اقدامات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ترویج و گسترش امر تبلیغ است.

 

اهمیت جلسات خانگی و تبلیغ چهره به چهره

حجت الاسلام مدنی در ارتباط با جلسات خانگی تبلیغی اظهار داشتند: اینگونه جلسات می‌تواند هم تأثیرات مثبت و هم منفی داشته باشد و از سویی باید توجه داشت که امروز تبلیغ اصلی، تبلیغ چهره به چهره است و اگر جلسات خانگی به دست افرادی بیفتد که تبحر لازم در این مورد را ندارند، می‌تواند به امری خطرناک مبدل شود و از سویی جلسات جزء‌خوانی در ماه مبارک رمضان باید از جلسات قرآن‌خوانی به بیان تفاسیر قرآن و بیان مطالب ضروری دین تبدیل شود.

ایشان تصریح کردند: متأسفانه بحث متولی در امر تبلیغ، دچار مشکلات جدی و نیازمند ساماندهی است و متولی واحدی که در مقابل ملت پاسخگو باشد، نداریم و دستگاه‌های متنوع با سلایق مختلف در حوزه تبلیغ حال فعالیت هستند.

 

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان/مبلغان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آماده جهاد فرهنگی هستند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه گفتند: بسیاری از مبلغان ما آماده جهاد فرهنگی هستند و ما به اندازه‌ی خودمان با نهادها و بخش‌هایی که نیاز به مبلغ دارند، در این زمینه همکاری خواهیم کرد و در این زمینه ۳۵۰ مبلغ در ماه مبارک رمضان امسال به خارج کشور اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام مدنی در ارتباط با فعالیت بانوان مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در فضای مجازی خاطرنشان کردند: در جهت آموزش مجازی، برنامه‌ریزی‌هایی در تبلیغ نوین صورت گرفته تا از فرصت‌های فضای مجازی که متأسفانه در کشور ما بیشتر از تهدیدات آن صحبت و استفاده می‌شود، به احسن وجه بهره‌گیری شود.

 

فعالیت‌های مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به فعالیت‌های برخی بخش‌های مرتبط با امر تبلیغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای ارتباط با طلاب غیرحضوری و مجازی برنامه هایی در نظر دارد تا ارتباط با طلاب به صورت مستمر وجود داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به فعالیت اداره پاسخ به سؤالات شرعی اشاره کردند و گفتند: امسال بخش پاسخگویی به سؤالات دینی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پاسخگوی بیش از ۱۴ هزار سؤال شرعی بوده است.

ایشان تصریح کردند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای سال آینده، برگزاری دوره تربیت مشاور در سطوح مختلف را برنامه‌ریزی کرده است تا علاقه‌مندان بتوانند پس از گذراندن این دوره‌ها، مشاوره‌هایی برای بخش‌ها و سطوح مختلف ارائه کنند.

گروه خبری: 

تا کنون هفت هزار بانوی طلبه غیرایرانی در جامعه‌الزهرا(س) تحصیل کردند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تشریح فعالیت‌های بین المللی این مرکز بیان داشتند: تاکنون هفت هزار طلبه از ۹۰ کشور دنیا در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تحصیل کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، نشست خبری مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی» روز گذشته – ۲ خرداد - در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  برگزار شد.

 

بیش از هزار بانوی طلبه غیرایرانی در جامعه‌الزهرا(س)  مشغول به تحصیل هستند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  در این نشست با اشاره به گستردگی دامنه فعالیت‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بیان داشتند: این مرکز در بخش بین‌المللی و داخلی فعال است و این گستردگی کار در کشورها و قومیت‌های مختلف موجود در کشورمان امری افتخارآمیز است و امیدواریم بتوانیم این چتر گسترده را گسترش دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: هزار و ۱۴۱ بانوی طلبه غیرایرانی از ۹۰ کشور دنیا در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  مشغول به تحصیل هستند و تاکنون هفت هزار طلبه غیرایرانی در این مرکز تحصیل کرده‌اند.

ایشان با تاکید بر تلاش تبلیغی فارغ التحصیلان بین‌الملل در کشورهای خود، افزودند: ما حاضریم حلقه واسطه افرادی شویم که در کشورهای خود می‌خواهند تبلیغ اسلام را انجام دهند.

 

برگزاری همایش دانش آموختگان بین الملل با حضور دانش آموختگانی از ۲۳ کشور دنیا

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در بخش دیگر سخنان خود به همایش دانش‌آموختگان بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  اشاره و خاطر نشان کردند: در این همایش، دانش‌آموختگان بین‌الملل از ۲۳ کشور دنیا حضور داشتند که ۲۲ نفر آنها در خارج کشور مؤسس و صاحب حوزه علمیه یا مؤسسه آموزشی بودند و این اقدام را بدون دریافت حتی یک دلار کمک هزینه از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  انجام داده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی اظهار داشتند: ۱۲ نفر از فارغ‌التحصیلان بین‌الملل شرکت‌کننده در این همایش، صاحبان تألیف و ترجمه و ۳۶ نفر مدرس و مبلغ بودند؛ برخی از این مبلغان هم در کانال‌های مختلف تلویزیونی حضور تبلیغی داشته و دارند.

ایشان در پایان با بیان اینکه مجموعه‌ی ارزشمندی در دنیا از فارغ التحصیلان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مشغول به فعالیت هستند، گفتند: در این همایش ۱۵ روزه، دروس مختلف بازآموزی شد که بسیار ارزشمند بود، همچنین دیدار با مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) از برنامه‌های مهم این همایش بود که در نهایت با موفقیت بالایی در جهت ارائه مطالب علمی از سوی ما و ارائه تجربیات از طرف آنها به اتمام رسید.

گروه خبری: 

گزارش تصویری از نشست خبری مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) امروز – ۲ خردادماه- با حضور اصحاب رسانه در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.

در این نشست مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) ضمن تبیین ابعاد گسترده فعالیت این موسسه در دو بخش داخلی و بین المللی، به تشریح رویکردهای جدید جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در عرصه های مختلف تدریس، تبلیغ، پژوهش و مشاوره پرداختند.

دکتر مدنی با اشاره به موقعیت منحصر به فرد این موسسه در میان حوزه‌های علمیه خواهران، اذعان داشتند: مخاطب قریب به ۱۴هزار نفری، فعالیت اثربخش بانوان در عین حفظ حجاب و عفاف و انجام وظایف اصلی بانوان در نگاه اسلامی، توجه به علم‌آموزی در تمام سطوح دانشی تا قله‌های رفیع اجتهاد فکری و صاحب‌نظری در تمام رشته‌ها، ایجاد و تأسیس این مجموعه با قلم و انتخاب معمار بزرگ انقلاب اسلامی و گستردگی فعالیت این مجموعه در سطح جهانی از شاخصه‌های متمایز این مجموعه نسبت به مجموعه‌های مشابه است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه جامعه الزهرا(سلام الله علیها) دارای ظرفیت‌های عظیم تعریف‌نشده‌ای است؛ خاطر نشان کردند: این موسسه، در رویکرد جدید، به دنبال حضور فعال، دانشی، غیر متأثر از جریان‌ها و نخبگانی در عرصه فرهنگی و تبلیغی کشور و بین الملل است.

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آموزش‌های مجازی، فعالیت در عرصه تبلیغ نوین، پشتیبانی‌های علمی و پژوهشی از دانش‌آموختگان و دانش‌پژوهان، نخبه پروری، مهارت افزایی تبلیغی و ایجاد یک شبکه ارتباطی هدفمند میان مبلغان و مراکز نیازمند به حضور آنان را از برنامه‌های تنظیم شده در افق پیشِ روی این موسسه عنوان کردند.

ایشان با اشاره به تنوع و گستردگی آموزش‌های این موسسه در سطوح مختلف و رشته‌ها و گرایش‌های متعدد تحصیلی بیان کردند: هم اکنون دانش‌پژوهان این موسسه در رشته‌های تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، تاریخ اسلام، فلسفه اسلامی و تعلیم و تربیت و تبلیغ با گرایش‌ها و زیر مجموعه‌های متعدد در سطوح ۱، ۲، ۳ و ۴ مشغول به تحصیل و دانش‌پژوهی هستند.

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) ضمن بیان این نکته که هم‌اکنون پذیرش دوره‌های بین الملل این موسسه آغاز شده است، بیان کردند: تا کنون بانوان از بیش از نود کشور دنیا در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) تحصیل نموده اند و با بازگشت به کشورهای خود در زمینه های متعدد به فعالیت اثرگذار تبلیغی پرداخته اند.

دکتر مدنی همچنین به برگزاری همایش بین المللی دانش‌آموختگان در اردیبهشت ماه سال جاری اشاره داشته و عنوان کردند: در این هم‌اندیشی که طی دو هفته در این موسسه برگزار شده است، دانش‌آموختگان از ۲۳ کشور دنیا گرد هم آمدند تا ضمن طی دوره‌های بازآموزی و مهارت افزایی به تبادل تجربیات ارزشمند خویش در عرصه تبلیغ بین الملل بپردازند.

ایشان در بخشی از این نشست در گفتگویی صمیمانه با خبرنگاران از حضور و فعالیت ارزشمند آنان که ضامن تبادل اطلاعات سالم و رشد و تعالی اندیشه ها و دیدگاه‌ها در جامعه است سپاسگزاری کردند و اظهار داشتند: خبرنگاران خون اطلاعات را در رگ های جامعه جریان می دهند و بخش عمده ای از فعالیت های جامعه توسط خبرنگاران منعکس می‌شود.

 

گروه خبری: 

کنفرانس مطبوعاتی مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) با اصحاب رسانه برگزار شد

مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) در کنفرانس مطبوعاتی با اصحاب رسانه از تحصیل بیش از ۱۴ هزار بانوی طلبه در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و اعزام ۳۵۰ مبلغ جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به کشورهای مختلف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، کنفرانس مطبوعاتی حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) امروز – ۲ خرداد - در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

 

جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادگاری از بزرگان انقلاب/جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نمادی از نگاه اسلام به زن است

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در این نشست با اشاره به اینکه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادگار افراد مهم و برجسته انقلاب و نظام اسلامی است، اظهار داشتند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به دستور امام خمینی(ره) و با حضور آیات عظام فاضل لنکرانی، مشکینی، توسلی، شرعی، جنتی و حسن صانعی به عنوان اولین هیئت موسس؛ آغاز به کار کرد.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران جهان تشیع، نمادی از نگاه اسلام به زن بودن است، زیرا نشان می‌دهد که یک بانوی مسلمان با حفظ حجاب خود می‌تواند به درجات رشد و تعالی برسد.

 

برگزاری کرسی‌های علمی ترویجی در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)

ایشان افزودند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اولین مجموعه خواهران کشور است که مجوز برگزاری کرسی‌های علمی ترویجی را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرده است و در سال گذشته چهار کرسی علمی ترویجی با ضوابط و مجوزهای مربوطه در این مرکز برگزار شده است.

 

تحصیل بیش از ۱۴ هزار بانوی طلبه در جامعه الزهرا(سلام الله علیها)

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به تشریح تحصیل خواهران طلبه در این مرکز پرداختند و بیان داشتند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه جهان تشیع است که در حال حاضر ۱۳ هزار و ۴۹۷ طلبه خواهر ایرانی و همچنین هزار و ۱۴۱ طلبه غیرایرانی به صورت حضوری و یا غیرحضوری در این مؤسسه مشغول به تحصیل هستند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خاطر نشان کردند: در پذیرش سال تحصیلی ۹۷-۹۶ هشت هزار نفر شرکت کردند که یک سوم داوطلبان برای تحصیل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جذب خواهند شد.

 

حضور هفت هزار طلبه از ۹۰ کشور دنیا در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)

ایشان در ادامه به فعالیت‌های بین المللی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرده و گفتند: نزدیک به هفت هزار طلبه غیرایرانی از ۹۰ کشور دنیا در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور داشته و دارند و ما آمادگی داریم بعد از فارغ‌التحصیلی، جهت تبلیغ آنها در کشورشان به عنوان حلقه واسطه عمل کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با اشاره به همایش دانش‌آموختگان بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، تصریح کردند: در این همایش، دانش‌آموختگان بین‌الملل از ۲۳ کشور دنیا حضور داشتند که برخی از آنها در کشور خود دارای حوزه علمیه یا مؤسسه دینی و آموزشی، برخی صاحب تألیف و عده‌ای نیز مدرس و مبلغ بودند که تمام این اقدامات را بدون دریافت کمک هزینه‌ای از سوی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) انجام دادند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تاکید کردند: یکی از اهداف مهم جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ارتباط‌گیری با فارغ‌التحصیلان تحصیلی و پژوهشی ایرانی و غیرایرانی است و همچنین برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های تربیت مدرس، محقق، مشاور و مبلغ است.

 

اعزام ۳۵۰ مبلغ جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به کشورهای مختلف

ایشان ضمن اشاره به اهمیت بحث تبلیغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزودند: جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در صدد است تا تبلیغ را از دایره تبلیغ سنتی به نوین گسترش دهد که در این راستا، طلاب به طور منظم در کنار سایر آموزش‌ها، طی دو سال دروس تخصصی تبلیغ را در کنار واحدهای درسی خود  می‌گذرانند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: امسال ۳۵۰ مبلغ از سوی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به خارج کشور اعزام شدند و از سویی مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تمام طول سال، پاسخگوی نیازهای دینی و اجتماعی مردم است.

گروه خبری: 

شرکت هشت هزار داوطلب در آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س) در سال جاری

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) اظهار داشتند: در پذیرش سال تحصیلی ۹۷-۹۶، هشت هزار نفر شرکت کردند که یک سوم داوطلبان برای تحصیل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جذب خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) امروز – ۲ خرداد - در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.

 

اهمیت کار خبرنگاران همچون اهمیت خون در بدن است
حجت الاسلام و المسلمین مدنی در ابتدای این نشست ضمن قدردانی از تلاش خبرنگاران برای انعکاس اخبار روشن در سطح  جامعه بیان داشتند: باور ما این است که امر خبررسانی در همه‌ی حوزه‌ها و میادین، کار بسیار باارزشی است و اهمیت آن در جامعه همچون نقش جریان خون در بدن انسان است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خاطر نشان کردند: خبرنگاران خون اطلاعات را در رگ‌های جامعه جریان می‌دهند و بخش عمده ای از فعالیت‌های جامعه توسط خبرنگاران تامین می‌شود و اگر در این بخش‌ها دچار ضعف و خود سانسوری شویم، جامعه ی ما ضرر خواهد کرد.

 

قهرمانان پیروزی انتخابات، همه ملت ایران هستند
ایشان در ادامه به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده و افزودند: به نوبه‌ی خود پیروزی بزرگ ملت ایران در آزمون مهم انتخابات را تبریک عرض می‌کنم، چرا که مسئله انتخابات همیشه برای جامعه ما و بلکه برای امت اسلام و تمام کسانی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند، یک واقعیت و حادثه مهم است و شرکت گسترده‌ی ملت در این انتخابات، یک پیروزی برای تمام کسانی است که به انقلاب اسلامی علاقه‌مند هستند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی اظهار داشتند: حضور گسترده ی مردم در آزمون انتخابات ریاست جمهوری امسال، نشانه‌ی این است که ملت بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز با نشاط و با هر گرایش فکری، در خدمت اسلام هستند و به همین دلیل برای همه یک پیروزی است و به عنوان طلبه‌ی کوچک به تمام ملت ایران که قهرمانان این پیروزی هستند، عرض ارادت دارم.

 

بیش از ۱۴ هزار طلبه در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مشغول به تحصیل هستند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه جامعه الزهرا(سلام الله علیها) دارای ویژگی‌های خاصی است، تاکید کردند: این مرکز بزرگترین حوزه علمیه جهان تشیع است که ۱۳ هزار و ۴۹۷ طلبه خواهر ایرانی و هزار و ۱۴۱ طلبه غیر ایرانی در آن مشغول به تحصیل به صورت حضوری و یا غیرحضوری هستند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی اظهار داشتند: طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در رشته‌های فقه و اصول، تفسیر، تاریخ اسلام، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، تعلیم و تربیت و تبلیغ و در سطوح۱ و ۲ و ۳ و ۴ که در آموزش دانشگاهی معادل کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است؛ مشغول به تحصیل هستند.

 

شرکت هشت هزار داوطلب در آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در سال جاری

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به گذراندن ۱۹۰ واحد درسی در چهارسال ابتدایی تحصیل سطوح  یک و دو جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: طلاب خواهر به صورت خوابگاهی، روزانه و پاره وقت در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تحصیل می‌کنند.

ایشان در پایان تصریح کردند: در پذیرش سال تحصیلی ۹۷-۹۶ که آزمون ورودی آن در بهار سال جاری برگزار شد، هشت هزار نفر شرکت کردند که یک سوم از این جمعیت برای تحصیل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جذب خواهند شد.

گروه خبری: 

دیدگاه‌های اخیر