فرم جستجو

دانشکده هدی

جلسه دفاعیه پایان‌نامه با موضوع «تشبه نفس انسان به خداوند از دیدگاه ملاصدرا» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد با موضوع «تشبه نفس انسان به خداوند از دیدگاه ملاصدرا» در دانشکده هدی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد رشته «فلسفه و حکمت اسلامی» با موضوع «تشبه نفس انسان به خداوند از دیدگاه ملاصدرا» توسط سرکار خانم «اسماء راشد» برگزار می‌شود.

سرکار خانم دکتر زهرا شریف، راهنمایی این پایان نامه را به عهده دارد.

این جلسه روز شنبه، ۲۳ دی ماه ساعت۱۰صبح در سالن اجتماعات دانشکده هدی برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «بررسی دانش‌های قرآنی در تفسیر اطیب‌البیان» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد با موضوع «بررسی دانش‌های قرآنی در تفسیر اطیب‌البیان» در دانشکده هدی برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «بررسی دانش‌های قرآنی در تفسیر اطیب‌البیان» توسط سرکار خانم «آمنه قلی پور» در دانشکده هدی وابسته به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد رشته «علوم قرآن و حدیث» با موضوع «بررسی دانش‌های قرآنی در تفسیر اطیب‌البیان» توسط سرکار خانم «آمنه قلی پور» برگزار می‌شود.

سرکار خانم دکتر «نفیسه شبیری» به عنوان استاد راهنمای این پایان نامه است و سرکار خانم دکتر «سعیده غروی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز چهارشنبه، ۸ آذرماه ساعت ۱۰:۴۵ صبح در سالن اجتماعات دانشکده هدی برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

جلسه دفاعیه پایان‌نامه با موضوع «رابطه مسئولیت اخلاقی با جبر و اختیار» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد با موضوع «رابطه مسئولیت اخلاقی با جبر و اختیار» در دانشکده هدی برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «رابطه مسئولیت اخلاقی با جبر و اختیار» توسط سرکار خانم «کنانه مصطفی» در دانشکده هدی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد رشته «فلسفه و حکمت اسلامی» با موضوع «رابطه مسئولیت اخلاقی با جبر و اختیار» توسط سرکار خانم «کنانه مصطفی» برگزار می‌شود.

خانم دکتر «زهرا خزاعی» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه است و خانم دکتر «زهرا شریف» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روزچهارشنبه، ۲۴ آبان‌ماه، ساعت ۱۰:۴۵ صبح، در سالن اجتماعات دانشکده هدی برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه «بررسی و نقد ادله نقلی اهل حدیث بر جبر و اختیار(تا قرن پنجم)»

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد با موضوع «بررسی و نقد ادله نقلی اهل حدیث بر جبر و اختیار(تا قرن پنجم)» در دانشکده هدی برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «بررسی و نقد ادله نقلی اهل حدیث بر جبر و اختیار (تا قرن پنجم)» توسط سرکار خانم «انسیه سادات زمانی» در دانشکده هدی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد رشته «علوم قرآن و حدیث» با موضوع «بررسی و نقد ادله نقلی اهل حدیث بر جبر و اختیار (تا قرن پنجم)» توسط سرکار خانم «انسیه سادات زمانی» برگزار می‌شود.

سرکار خانم دکتر «فاطمه ژیان» به عنوان استاد راهنما و سرکار خانم دکتر «زینب طیبی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روزچهارشنبه، ۳ آبان ماه ساعت ۱۱ صبح در سالن اجتماعات دانشکده هدی برگزار می‌شود.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه «بررسی تأثیر دانش‌های قرآنی در تفسیر مفاتیح‌الغیب»

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد با موضوع «بررسی تأثیر دانش‌های قرآنی در تفسیر مفاتیح‌الغیب» در دانشکده هدی وابسته به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «بررسی تأثیر دانش‌های قرآنی در تفسیر مفاتیح‌الغیب» توسط سرکار خانم «محبوبه عبیری» در دانشکده هدی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد رشته «علوم قرآن و حدیث» با موضوع «بررسی تأثیر دانش‌های قرآنی در تفسیر مفاتیح الغیب» توسط سرکار خانم  «محبوبه عبیری» برگزار می‌شود.

سرکار خانم دکتر  «نسرین کردنژاد» به عنوان استاد راهنمای این پایان نامه است و سرکار خانم دکتر «زینب طیبی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز چهارشنبه، ۱۲ مهرماه ساعت ۹ صبح در سالن اجتماعات دانشکده هدی برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «ترجمه و بررسی سه فصل از کتاب(احیاء شیعه)» برگزار می‌شود

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد با موضوع «ترجمه و بررسی سه فصل از کتاب(احیاء شیعه: چگونه اختلاف درون اسلام، آینده را رقم خواهد زد)» در دانشکده هدی برگزار می‌شود.

جلسه دفاعیه با موضوع «ترجمه و بررسی سه فصل از کتاب(احیاء شیعه: چگونه اختلاف درون اسلام، آینده را رقم خواهد زد)» توسط سرکار خانم «صدیقه رحیمی ثابت» در دانشکده هدی وابسته به جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد رشته «شیعه شناسی» با موضوع «ترجمه و بررسی سه فصل از کتاب(احیاء شیعه: چگونه اختلاف درون اسلام، آینده را رقم خواهد زد)» توسط سرکار خانم «صدیقه رحیمی ثابت» برگزار می‌شود.

دکتر «احمد بهشتی مهر» به عنوان استاد این پایان نامه است؛ همچنین دکتر «سیدلطف‌اله جلالی» داوری این جلسه را به عهده دارد.

این جلسه روز دوشنبه، ۲۷ شهریورماه ساعت ۱۴ با حضور اساتید و دانشجویان علاقه‌مند در سالن اجتماعات دانشکده هدی برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

جلسه هیئت امنای دانشکده هدی برگزار شد

در جلسه هیئت امنای دانشکده هدی که با حضور مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، با استعفای دکتر فاضلی، رئیس این دانشکده موافقت شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، جلسه هیئت امنای دانشکده هدی وابسته به جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد و هیئت امنای این دانشکده با استعفای دکتر فاضلی، رئیس این مرکز آموزش عالی موافقت کرد.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به استعفای دکتر فاضلی از ریاست دانشکده هدی و پیگیری‌های صورت گرفته برای انتخاب و انتصاب یک شخصیت علمی دارای وجهه در بین اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی برای ریاست این دانشکده اشاره کردند.

در ادامه این جلسه اعضای هیئت امنای دانشکده هدی ضمن قدردانی از زحمات دکتر فاضلی در مدت ریاست بر این دانشکده، با استعفای ایشان موافقت کردند.

تصویب کلیات بودجه سال ۱۳۹۶ دانشکده هدی و آیین‌نامه وظایف و اختیارات هیئت امنای این دانشکده از دیگر مصوبات هیئت امنای دانشکده هدی بود.

گروه خبری: 

مدیر جامعه‌الزهرا(س) از دانشکده هدی بازدید کردند

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در بازدید از دانشکده هدی بر پشتیبانی جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) از این دانشکده و رفع مشکلات آن تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از دانشکده غیرانتفاعی الهیات و معارف اسلامی هدی وابسته به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در این بازدید با مدیران گروه های علمی روانشناسی اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث و حقوق که از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه هستند، دیدار کردند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از بخش‌های آموزش، جذب و پذیرش دانشجو، آموزش زبان فارسی، فناوری اطلاعات و گروه‌های علمی بازدید کردند و سرکار خانم دکتر «زهرا شریف»، مدیر آموزش دانشکده هدی به معرفی و ارائه گزارشی از بخش‌های مختلف این دانشکده پرداخت.

کمبود فضای فیزیکی دانشکده ازجمله مسائلی بود که در این بازدید مورد تأکید و بررسی مسئولین دانشکده و مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) قرار گرفت.

 

مستندسازی و تدوین متون تخصصی به زبان فارسی در گروه زبان فارسی دانشکده هدی

سرکار خانم شریف در این بازدید عنوان کرد: در بخش زبان فارسی دانشکده هدی، هیئت‌علمی و مدیر گروه مجربی در جهت تدوین و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی زبان فارسی هر رشته مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: با توجه به امر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر مستندسازی زبان فارسی، این مسئله در این واحد با حضور اساتید مجرب اجرا می‌شود و اصطلاحات هر رشته به زبان فارسی برای دانشجویان تهیه و تدوین می‌گردد. مدیر آموزش دانشکده هدی یادآور شد: در بخش زبان فارسی دانشکده مجازی، برای افرادی که جهت دیدار از خانواده به کشورهای خود سفر می‌کنند، ارتباط آموزشی به‌صورت غیرمستقیم ادامه پیدا می‌کند.

 

بهره‌گیری از کارشناس پژوهش جهت آموزش‌های مهارتی و محتوایی

شریف تصریح کرد: برگزاری تخصصی آموزش زبان فارسی با تدوین و بومی‌سازی متون توسط گروه علمی و تربیت مدرس زبان فارسی از بین زبان‌آموزان دانشکده هدی؛ از دیگر اقدامات گروه زبان فارسی این دانشکده است.

وی تأکید کرد: تمام گروهای علمی دانشکده هدی از میان اعضای هیئت‌علمی یا اساتید مدعو، یک کارشناس پژوهش جهت آموزش مهارتی و محتوایی نگارش مقاله و پایان‌نامه برای دانشجویان رشته خود، از بدو ورود به دانشکده دارند.

 

گسترش دانشکده و رفع مشکلات آن از برنامه‌های مدیریت جامعه‌الزهرا(س) است

در این بازدید، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مدنی با اشاره به همکاری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و دانشکده هدی بیان داشتند: دانشکده هدی، افق روشنی در پیش رو خواهد داشت که امید است با همراهی هیئت امنای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بتوان آینده درخشانی برای این مرکز علمی رقم زد.

مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) عنوان کردند: سیاست کلی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و هیئت امنا، بر گسترش دانشکده و رفع مشکلات موجود است و امیدواریم با همکاری‌های صورت گرفته، شاهد گسترش کمی و کیفی دانشکده هدی باشیم.

ایشان تصریح کردند: در تلاش هستیم تا بتوانیم در حد یک دانشکده نمونه در همه استانداردها ظهور کنیم و جایگاه خودمان را تثبیت کنیم، چون این ظرفیت در این دانشکده وجود دارد و و مدیریت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در حد توان از دانشکده هدی در جهات مختلف پشتیبانی می کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی با تأکید بر حل مشکلات سازمانی دانشجویان غیرایرانی دانشکده هدی، اظهار داشتند: با توجه به اینکه برخی دانشجویان غیرایرانی که به زبان فارسی مسلط نیستند، از وجود مشکلات آزرده‌خاطر می‌شوند، ارائه خدمات حقوقی برای این دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

گفتنی است؛ در حال حاضر ۲۵۵ دانشجوی فعال در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

گروه خبری: 

نشست بین‌المللی «الهیات خانواده از نگاه اسلام و مسیحیت» برگزار می‌شود

معاون آموزشی پژوهشی دانشکده هدی از برگزاری یازدهمین نشست بین‌المللی الهیات تطبیقی با عنوان «الهیات خانواده از نگاه اسلام و مسیحیت» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین «مسعود اسماعیلی»، معاون آموزشی پژوهشی دانشکده هدی روز شنبه(۱۶ اردیبهشت) در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی و بین الملل، عنوان کرد: این نشست بین‌المللی به همت معاونت پژوهش دانشکده هدی وابسته به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  برگزار می‌شود. معاون آموزشی پژوهشی دانشکده هدی اظهارداشت: در این نشست، پرفسور «راینهولد برنهارت»، استاد دانشگاه بازل سوئیس به سخنرانی می‌پردازد.

وی افزود: حجت الاسلام و المسلمین دکتر «بهشتی مهر»، مدیر گروه شیعه شناسی دانشکده هدی، آقای دکتر «جلالی»، عضو هیئت علمی دانشکده هدی و سرکار خانم «اسماعیلی»، عضو گروه شیعه‌شناسی دانشکده هدی از دیگر سخنرانان این نشست هستند.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی تصریح کرد: نشست بین‌المللی «الهیات خانواده از نگاه اسلام و مسیحیت» روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ساعت ۱۰ صبح در سالن جلسات پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

دیدگاه‌های اخیر