فرم جستجو

اساتید

استاد حوزه، راهکارهای تقویت اخلاص را تبیین کرد

حجت الاسلام و المسلمین حسینخانی در جلسه درس اخلاق ویژه اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به بیان راهکارهای تقویت اخلاص پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین حسینخانی در جلسه درس اخلاق ویژه اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به بیان راهکارهای تقویت اخلاص پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، درس اخلاق ویژه اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه در سالن آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار شد.

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین «هادی حسینخانی»، مدیر مرکز تخصصی امام خمینی(ره) به سخنرانی پرداخت.

استاد اخلاق حوزه که در جلسه گذشته به اهمیت اخلاص و نشانه ها و راه های ایجاد اخلاص در درون انسان اشاره کرده بود، در این جلسه به بیان راه های تقویت اخلاص پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین حسینخانی به ۷ راهکار مهم جهت تقویت اخلاص اشاره و برای هر یک از راهکارها، آیه و یا روایاتی بیان کرد که در ادامه می‌خوانید:

 

راهکارهای تقویت اخلاص:

۱. تقویت یقین و معرفت خدای متعال؛

هرچه معرفت و یقین بیشتر شود انسان بیشتر معتقد می­شود به اینکه هر چه هست در ید قدرت خداوند متعال است. حضرت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) فرمودند: «أَصْلُ‏ الْإِخْلَاصِ‏ الْيَأْسُ عَمَّا فِي أَيْدِي النَّاس؛ اصل اخلاص ناامیدی از آن چیزی است که در دست مردم است»‏ (عيون الحكم و المواعظ؛ ص۱۱۲).

 

۲. محبت به خدای متعال؛

 هر چه محبت به خدا بیشتر شود انجام افعال انسان بیشتر در جهت رضای الهی خواهد بود.

 

۳. تعدیل و کم کردن آرزوها؛

امام علی(علیه‌السلام) فرمودند: «قَلِّلِ‏ الْآمَالَ‏ تَخْلُصْ لَكَ الْأَعْمَال؛ آرزوهایت را کم کن، اعمالت خالص خواهد شد» (تصنيف غرر الحكم و درر الكلم ؛ ص۱۵۵).

 

۴. روزه گرفتن برای تثبیت اخلاص؛

حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) فرمودند: «جعل الله الصيام تثبيتا للإخلاص؛ خداوند روزه را برای تثبیت اخلاص قرار داد‏» (بلاغات النساء ؛ ص۲۸).

 

۵. بدگمانی انسان به نفس خود؛

امام علی(علیه‌السلام) در یکی از خطبه‌ها می‌فرمایند: «وَ اعْلَمُوا عِبَادَ اللَّهِ أَنَ‏ الْمُؤْمِنَ‏ لَا يُصْبِحُ‏ وَ لَا يُمْسِي إِلَّا وَ نَفْسُهُ ظَنُونٌ عِنْدَهُ و بدانید ای بندگان خدا: مؤمن شبانه روزش نمی­گذرد مگر آنکه نسبت به نفس خود بدگمان است» (عدة الداعي و نجاح الساعي ؛ ص۲۳۹).

 

۶. درخواست اخلاص از خداوند متعال در قالب دعا

امام سجاد(علیه‌السلام) در دعای ۴۴ صحیفه سجادیه می فرمایند: «ای خداوند از تو می­خواهیم این همه اعمال را از ریای ریاکاران و ... دور نگهدار».

 

۷. پنهان کردن اعمال نیک از جمله صدقات:

«إِنْ تُبْدُوا الصَّدَقاتِ فَنِعِمَّا هِيَ وَ إِنْ تُخْفُوها وَ تُؤْتُوهَا الْفُقَراءَ فَهُوَ خَيْرٌ لَكُم اگر انفاقها را آشكار كنيد، خوب است! و اگر آنها را مخفى ساخته و به نيازمندان بدهيد، براى شما بهتر است!‏» (سوره بقره، آیه ۲۷۱)؛ بنابراین انسان باید اعمال خود را از ریا محفوظ بدارد. 

گروه خبری: 

جلسه درس اخلاق اساتید و طلاب جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد

جلسه درس اخلاق اساتید و طلاب جامعه‌الزهرا(س) با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسین‌خانی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

جلسه درس اخلاق اساتید و طلاب جامعه‌الزهرا(س) با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسین‌خانی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه درس اخلاق طلاب و اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه با حضور اساتید و طلاب این مؤسسه و به صورت متمرکز در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این جلسه، طلاب مدارس علمیه، مراکز تخصصی و مراکز بین‌المللی و همچنین اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین «هادی حسین خانی»، مدیر مرکز تخصصی امام خمینی(ره) سخنران این جلسه بود و به سختی های زندگی طلبگی اشاره کرد.

استاد اخلاق حوزه، یکی از مهم ترین عوامل موفقیت علمای دین را داشتن همسران همراه و ثابت قدم عنوان کرد و به بیان خاطراتی درباره همراهی همسر امام خمینی(ره)، همسر علامه طباطبایی(ره)، مادر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و مادر و همسر شهیدان مغنیه پرداخت.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

استاد حوزه: خضوع علمی از نشانه‌های اخلاص است

مدیر مرکز تخصصی امام خمینی(ره) نشانه‌های اخلاص و راه های ایجاد آن در درون انسان را تبیین کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین خانی، نشانه‌های اخلاص و راه های ایجاد آن در درون انسان را مورد تبیین قرار داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، جلسه درس اخلاق اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه، ۲۳ مهرماه با حضور اساتید این مؤسسه در سالن آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی(ره) برگزار شد.

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین «هادی حسین خانی»، مدیر مرکز تخصصی امام خمینی(ره) با بیان روایاتی از اهل بیت(علیهم‌السلام) درباره اهمیت اخلاص طلاب و اساتید به بیان نشانه‌های اخلاص در افراد پرداخت.

وی اظهار داشت: عدم چشمداشت و درخواست مالی یکی از نشانه‌های اخلاص است، همانطور که خداوند در آیه ۹ سوره مبارکه انسان می فرماید: «إِنَّما نُطْعِمُکُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لا نُريدُ مِنْکُمْ جَزاءً وَ لا شُکُوراً؛ و می‌گویند: ما شما را بخاطر خدا اطعام می‌کنیم و هیچ پاداش و سپاسی از شما نمی‌خواهیم».

مدیر مرکز تخصصی امام خمینی(ره)، پرهیز از خودنمایی، عدم علاقه به ثبت شدن کار با نام فرد و عدم توجه به تعداد مخاطبین را از نشانه‌های اخلاص در انجام کارها برشمرد و افزود: در اختیار قرار دادن اسناد علمی خود اعم از جزوات، کتاب و یا یادداشت و همچنین خضوع علمی در برابر دیگران از جمله نشانه‌های اخلاص طلاب و اساتید است.

حجت الاسلام و المسلمین حسین خانی در ادامه به راهکارهایی در خصوص ایجاد اخلاص در درون انسان اشاره کرد و گفت: هر چه معرفت انسان نسبت به خداوند متعال بیشتر شود، اخلاص انسان بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: هر چه محبت انسان نسبت به خداوند بیشتر شود، انسان اعمال خالصانه‌تری خواهد داشت.

گفتنی است، جلسه درس اخلاق اساتید که در آستانه سالروز شهادت امام سجاد(علیه‌السلام) برگزار شد، با ذکر مصیبت حضرت أباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) پایان یافت.

گروه خبری: 

نخستین جلسه درس اخلاق اساتید جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد

نخستین جلسه درس اخلاق اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین خانی برگزار شد.

نخستین جلسه درس اخلاق اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین خانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، نخستین جلسه درس اخلاق اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه با توسل به حضرت أباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) در سالن آمفی‌تئاتر ساختمان شهید بهشتی(ره) آغاز شد.

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین حسین خانی، استاد اخلاق حوزه علمیه به سخنرانی پیرامون مباحث اخلاقی پرداخت.

وی در ابتدای جلسه به حدیثی درباره علم و عالم اشاره کرد و در ادامه با بیان احادیثی از اهل بیت(علیهم‌السلام) بر اهمیت اخلاص در مسیر طلبگی اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین خانی با اشاره به زندگی علمای اسلام، تصریح کرد: علما و بزرگان اسلام، اخلاص را شرط اول در مسیر طلبگی می دانستند و این موضوع در زندگی و تدریس ما از اهمیت ویژه ای برخورداراست.

گروه خبری: 

چهارمین کارگاه «ارزشیابی و طرح سؤال» ویژه اساتید جامعه‌الزهرا‌(س) برگزار می‌شود

رئیس اداره امور اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری چهارمین کارگاه «ارزشیابی و طرح سؤال» ویژه اساتید این مؤسسه خبر داد.

رئیس اداره امور اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری چهارمین کارگاه مهارت‌افزایی «ارزشیابی و طرح سؤال» ویژه اساتید این مؤسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، حجت الاسلام و المسلمین «ولی‌اله هاشم‌پور» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر با اشاره به برگزاری چهارمین کارگار ارزشیابی و طرح سؤال ویژه اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، عنوان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه، مهارت‌افزایی تدریس و توانمندسازی اساتید در طرح سؤال و ارزیابی طلاب است.

رئیس اداره امور اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: «قلمرو طرح سؤال»، «هدف از طرح سؤال»، «شیوه طرح سؤال عینی» و «شیوه طرح سؤال ذهنی» از جمله سرفصل‌هایی است که در این کارگاه مورد تبیین قرار می‌گیرد.

وی بابیان اینکه بیش از ۳۰ استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در این کارگاه حضور دارند، تصریح کرد: این کارگاه به مدت سه روز در روزهای یکشنبه تا سه شنبه(۲۶ تا ۲۸ شهریورماه) ساعت ۱۵ تا ۱۹:۳۰ در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم ساختمان شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین هاشم پور با اشاره به این که نخستین کارگاه «ارزشیابی و طرح سؤال»، آذرماه سال گذشته با حضور ۳۵ استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، یادآور شد: تابستان سال جاری، دومین و سومین دوره این کارگاه با حضور بیش از ۹۰ نفر از اساتید این مؤسسه برگزار شد.

برگزاری دومین کارگاه ارزشیابی و طرح سؤال ویژه اساتید جامعه‌الزهرا‌(س)

دومین کارگاه ارزشیابی و طرح سؤال ویژه اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به همت اداره امور اساتید برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، حجت الاسلام و المسلمین «ولی‌اله هاشم‌پور» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر با اشاره به برگزاری دومین کارگار ارزشیابی و طرح سوال ویژه اساتید جامعه الزهرا(سلام الله علیها) عنوان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه، مهارت‌افزایی تدریس و توانمندسازی اساتید در طرح سؤال و ارزیابی طلاب است.

رئیس اداره امور اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: دومین کارگاه ارزشیابی و طرح سؤال در آستانه سال تحصیلی جدید به مدت چهار روز از پنجم تا هشتم شهریورماه، ساعت ۱۵ تا ۲۰ در سالن جلسات ساختمان شهید قدوسی آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین هاشم پور با بیان اینکه ۶۰ نفر از اساتید در این کارگاه حضور دارند، افزود: با توجه به محدودیت مکان کارگاه و استقبال زیاد اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، از بقیه اساتید درخواست شد تا در کارگاه‌های بعدی شرکت کنند.

وی بیان داشت: «قلمرو طرح سؤال»، «هدف از طرح سؤال»، «شیوه طرح سوال عینی» و «شیوه طرح سؤال ذهنی» از جمله سرفصل‌های این کارگاه است.

رئیس اداره امور اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: اولین کارگاه مهارت‌افزایی اساتید آذرماه سال گذشته با حضور ۳۵ نفر از اساتید این مؤسسه برگزار شد.

کارگاه «روش تدریس» ویژه اساتید جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود

کارگاه «روش تدریس» ویژه اساتید جامعه‌الزهرا(س) در تابستان سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، کارگاه «روش تدریس» ویژه بانوان استاد که تاکنون در این کارگاه شرکت نکردند، برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین «ولی‌اله هاشم‌پور»، رئیس اداره امور اساتید جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این کارگاه به تدریس می‌پردازند.

این کارگاه به مدت سه روز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه(۱۰ و ۱۱ مرداد) ساعت ۱۵ الی ۲۰ و روز پنجشنبه(۱۲ مرداد) ساعت ۸ الی ۲۰ در سالن دفاعیه واقع در طبقه سوم شهید قدوسی(ره) برگزار می‌شود.

اساتید علاقه‌مند به شرکت در این کارگاه می‌توانند جهت ثبت نام تا روز دوشنبه(۲ مردادماه) با شماره‌های ۳۲۱۱۲۱۵۹ و ۳۲۱۱۲۴۰۲ تماس بگیرند.

گروه خبری: 

مسابقه «معارف خطبه فدکیه» ویژه اساتید جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد

مسابقه «معارف خطبه فدکیه» با حضور اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، مسابقه «معارف خطبه فدکیه» ویژه اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز شنبه -۱۰ تیرماه- به همت اداره امور اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

کتاب «شرح خطبه فدکیه» حاصل سخنرانی‌های آیت‌الله‌العظمی «مجتبی آقاتهرانی» در بیان و تفسیر جامع خطبه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) است که این کتاب برای مسابقه در نظر گرفته شد.

این مسابقه در دو نوبت(۲۱ اردیبهشت ماه و ۱۰ تیرماه) با حضور اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

به برگزیدگان اول تا سوم این مسابقه، هدایای نفیسی از جمله کمک هزینه سفر زیارتی مشهد مقدس اهدا می‌شود.

۶۷۰ استاد در سال تحصیلی جاری در جامعه‌الزهرا‌(س) فعالیت داشتند

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(س): ۶۷۰ استاد در نیمسال اول و دوم سال تحصیلی جاری در جامعه‌الزهرا‌(س) فعالیت داشتند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی زاده»، معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز پنج شنبه(۱۴ اردیبهشت) در همایش سالانه بزرگداشت مقام معلم که با حضور اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار معلمان و فرهنگیان سراسر کشور با اشاره به هدف از برگزاری دیدار فرمودند: «ما میخواهیم با این دیدار نشان بدهیم که براى معلم احترام قائلیم، تکریم قائلیم، زیر بار منّت معلمیم؛ هم براى خودمان، هم براى فرزندانمان و عزیزانمان و کسانى که آینده آنها براى ما مهم است».

وی اظهار داشت: اگر ما وضعیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی را رصد کنیم می‌توان ادعا کرد که جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از مراکز مهمی است که تربیت مادران اسلامی و همچنین مبلغان دین را به عهده دارد.

 

۶۷۰ استاد در سال تحصیلی جاری در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) فعالیت داشتند

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: مادران نسل آینده بشریت را تربیت می‌کنند و در این مجموعه، بانوان اسلامی با تربیت دینی پرورش می‌یابند تا به عنوان مبلغ دین در عرصه‌های مختلف خدمت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده با بیان اینکه آینده بانوان اسلامی هم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و هم برای اسلام دارای اهمیت ویژه است، گفت: ۶۷۰ استاد در نیمسال اول و دوم سال تحصیلی جاری در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) فعالیت داشتند، همچنین هزار و ۱۴۸ استاد در سال برای طلاب حضوری جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) دعوت می‌شوند.

 

بیش از ۹۸ هزار واحد درسی در سال جاری انتخاب شده است

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به فعالیت‌ها و تنوع برنامه‌های جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و افزود: در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) طلاب ایرانی و غیرایرانی حضور دارند که به صورت حضوری، غیرحضوری و مجازی تحصیل می‌کنند.

وی گزارشی از طلاب حضوری که امسال انتخاب واحد کردند، ارائه داد و اظهار داشت:  در سال جاری، ۹۸ هزار و ۱۱۶ واحد انتخاب شده است که هر واحد ۱۵ جلسه ۵۰ دقیقه ای است و بیش از ۷۳ میلیون دقیقه و به بیان دیگر ۱۴۰ سال در کلاس درس حضور دارند.

 

معلمان و اساتید، مربی توانایی برای نسل جدید باشند/توصیفات امام خمینی(ره) درباره شهید مطهری مورد توجه قرار گیرد

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده در ادامه به بزرگداشت مقام معلم اشاره و عنوان کرد: نامگذاری ۱۲ اردیبهشت ماه به روز معلم، به مناسبت شهادت شهید آیت الله مطهری(ره) است که امام خمینی(ره) پیامی در شهادت ایشان صادر کردند که می‌تواند به عنوان سند و مرجع مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: امام در وصف شهید مطهری(ره) مضامین و مباحثی مانند طهارت روح، قوت ایمان، قدرت بیان، صرف عمر در خدمت به اسلام، غیرت دینی و روحیه جهادی، ذوالفنون بودن در علوم اسلامی و قرآن کریم، روحیه فداکاری برای اسلام، داشتن استاد و مربی توانا را بیان فرمودند.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: امام خمینی(ره) در تعبیری فرمودند: «شهید مطهری حاصل عمر من بود»؛ این سخن امام راحل(ره) نشان می‌دهد که شخصیت شهید مطهری(ره) تحت تعلیم مربی توانایی چون امام خمینی(ره) شکل گرفته است که امید است که معلمان و اساتید امروز، مربی توانایی برای نسل جدید باشند.

 

طلاب جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باید با قلم و بیان خود مبلغ دین باشند

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده در ادامه به رویکردهای جدید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اشاره و تصریح کرد: در مدیریت جدید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) سه رویکرد جدید شکل گرفته است که تمرکز بر موضوع تبلیغ یکی از رویکردهای جدید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) است.

وی افزود: همه طلابی که در این مؤسسه تحصیل می‌کنند، باید با قلم و بیان خود مبلغ دین باشند و در این مسیر فعالیت کنند.

 

تربیت باید روح حاکم بر همه برنامه‌های جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باشد

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: رویکرد دیگر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) رویکرد تربیتی است، در گذشته معاونت تربیتی فرهنگی در این مؤسسه فعالیت می‌کرد که هم اکنون بخش تربیتی به معاونت آموزشی اضافه شده است و معاونت آموزشی تربیتی در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) فعال شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده عنوان کرد: تربیت باید روح حاکم بر همه برنامه‌های جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باشد، بنابراین عوامل تأثیرگذار بر تربیت طلبه را باید شناسایی و برای آن برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه موضوع «نقش تربیتی اساتید» در این همایش مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: در آینده، فراخوان مقاله و کتاب با موضوع «نقش تربیتی اساتید» ویژه اساتید را خواهیم داشت تا اگر اساتید آثاری با این موضوع دارند، تدوین و ساماندهی شود.

 

دوره مهارت‌افزایی یک ساله ویژه اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: تربیت اساتید از دیگر رویکردهای جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) است که در این راستا، فنون و مهارت‌هایی که استاد باید در تدریس داشته باشد، مورد توجه قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده اظهار داشت: تا کنون کارگاه‌های آموزشی و مهارتی ویژه اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شده است، اما در سال آینده، دوره مهارت افزایی یک ساله با ۲۸ واحد در نظر گرفته شده است و در این دوره، بحث‌های روانشناسی، ارزشیابی تحصیلی و مهارت‌های تحصیلی و غیره ارائه می‌شود.

 

گروه خبری: 

همایش سالانه «بزرگداشت مقام معلم» در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد

همایش سالانه بزرگداشت مقام معلم با موضوع «نقش تربیتی استاد» با حضور اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) همزمان با هفته معلم در تالار بیداری اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، همایش سالانه بزرگداشت مقام معلم ویژه اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز پنج شنبه(۱۴ اردیبهشت) همزمان با هفته معلم در تالار بیداری اسلامی برگزار شد.

 

طلاب جامعه‌الزهرا‌(س) باید با قلم و بیان خود مبلغ دین باشند/حضور۶۷۰ استاد در سال تحصیلی جاری در جامعه‌الزهرا‌(س)

در ابتدای همایش، حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی زاده»، معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه مادران نسل آینده بشریت را تربیت می‌کنند، اظهار داشت: جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از جمله مراکز مهمی است که تربیت مادران اسلامی و همچنین مبلغان دین را به عهده دارد.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که ۶۷۰ استاد در نیمسال اول و دوم سال تحصیلی جاری در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) فعالیت داشتند، گفت: هزار و ۱۴۸ استاد در سال برای طلاب حضوری جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) دعوت می‌شوند.

 حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده در ادامه به بزرگداشت مقام معلم و سخنان امام راحل(ره) درباره شهید مطهری اشاره و اظهار امیدواری کرد که معلمان امروز، مربی توانایی برای نسل جدید باشند.

وی همچنین به رویکردهای جدید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اشاره و تصریح کرد: در مدیریت جدید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) سه رویکرد جدید شکل گرفته است که بحث تبلیغ یکی از رویکردهای جدید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) است که همه طلاب این مؤسسه باید با قلم و بیان خود مبلغ دین باشند.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) رویکرد تربیتی را از دیگر رویکردهای جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برشمرد و افزود: تربیت اساتید از دیگر رویکردهای جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) است که در این راستا، دوره مهارت افزایی یک ساله با ۲۸ واحد در نظر گرفته شده است که در سال آینده اجرا می‌شود.

 

در ادامه، چهار نفر از اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از جمله سرکار خانم «حیدری مجد»، سرکار خانم «ماهروزاده»، سرکار خانم «طیبی» و حجت الاسلام و المسلمین دکتر «شفیعی» به ارائه مقالاتی درباره «نقش تربیتی استاد» پرداختند.

 

جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باید سهم تأثیرگذاری بر جامعه و جهان تشیع داشته باشد/ اساتید زمینه پژوهش را در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) گسترش دهند

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به سخنرانی پرداختند و ضمن با تبریک ایام خجسته ماه شعبان و هفته معلم با بیان اینکه نفس علم، فضیلت است، عنوان کردند: وظیفه ما تکریم صاحبان دانش و منتقل‌کنندگان دانش به مجموعه جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) است.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه ظرفیت‌های جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باید با خروجی‌های این مؤسسه تناسب داشته باشد، تأکید کردند: هم اکنون طلاب بسیاری از سراسر دنیا در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تحصیل می‌کنند که پس از فارغ‌التحصیلی در کشورهای خود به تبلیغ دین و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی می‌پردازند؛ بنابراین جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) باید سهم تأثیرگذاری بر جامعه و جهان تشیع داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با بیان اینکه باید از همه ظرفیت جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) استفاده کنیم، تصریح کردند: در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، چهار دوره گسترده مهارت‌آموزی در بخش‌های تحقیق، تبلیغ، مشاوره و تدریس برنامه‌ریزی شده است که در سال آینده اجرا می‌شود.

ایشان با بیان این که کلاس درس و تعلیم ما باید رشد علمی، عملی و سیاسی داشته باشد، تأکید کردند: معاونت پژوهش و آموزش با جدیت با یکدیگر همکاری می‌کنند تا زمینه گسترش پژوهش را فراهم کنند که از اساتید تقاضا داریم در این مسیر بکوشند.

گروه خبری: 

صفحه‌ها