فرم جستجو

بازدید

بازدید انجمن علمی پژوهشی تعلیم و تربیت اسلامی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

تعدادی از اعضای انجمن علمی پژوهشی تعلیم و تربیت اسلامی معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بازدید کردند.

تعدادی از اعضای انجمن علمی پژوهشی تعلیم و تربیت اسلامی معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، ۱۸ نفر از اعضای انجمن علمی پژوهشی تعلیم و تربیت اسلامی معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بازدید کردند.

در ابتدای جلسه پس از تلاوت قرآن مجید، کلیپی از برنامه­ها و دستاوردهای «پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» منتشر شد.

در ادامه، دبیر انجمن علمی پژوهشی تعلیم و تربیت، توضیحاتی در مورد فعالیت­های انجمن و هدف از بازدید را بیان کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوذری، عضو هیئت علمی گروه تعلیم و تربیت اسلامی پژوهشگاه، در مورد تفاوت­های تعلیم و تربیت سنتی با تربیت دوره معاصر به نکاتی اشاره کرد و درباره سابقه تعلیم و تربیت و چگونگی فعالیت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه توضیحاتی ارائه داد.

در پایان برنامه، اعضای انجمن علمی پژوهشی تعلیم و تربیت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از کتابخانه «پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» بازدید کردند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

جمعی از بانوان مسلمان آفریقا با مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) دیدار کردند

۱۷ نفر از بانوان مبلغ کشورهای آفریقایی با مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، ۱۷ نفر از بانوان مبلغ از پنج کشور آفریقایی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دیدار کردند.

هدف از این دیدار، آشنایی بانوان با جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع بود.

میهمانان غیرایرانی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  با نحوه پذیرش طلاب بین الملل، دروس ارائه شده در مقاطع تحصیلی و شرایط تحصیل در این مؤسسه آشنا شدند.

در این دیدار، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به رسالت بانوان مبلغ در جهان امروز به نقش سازنده بانوان در بیداری اسلامی اشاره کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به چگونگی ورود حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) به شهر مقدس قم اشاره و تصریح کردند: حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند الگوی رسالت بانوان مبلغ در تبلیغ معارف اسلام و سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) باشند.  

در پایان این دیدار، هدایایی به رسم یادبود از سوی مدیریت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به میهمانان اهدا شد.

گروه خبری: 

جمعی از مسلمانان مقیم انگلستان از جامعه‌الزهرا‌(س) بازدید کردند

بیش از ۴۰ نفر از مسلمانان مقیم انگلستان با ملیت‌های مختلف از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، در این بازدید که با همکاری مؤسسه بین‌المللی مطالعات اسلامی صورت گرفت، میهمانان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با قسمت‌های مختلف این مؤسسه آشنا شدند.

اسماعیل مطهری، مدیر روابط بین الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با ارائه گزارشی به تاریخچه تأسیس و راه‌اندازی این مؤسسه اشاره و فعالیت‌های بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از جمله مرکز مشاوره، پژوهشگاه، مجتمع ورزشی، آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام) و مهد کودک را تشریح کرد.

مدیر روابط بین الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) همچنین شیوه پذیرش طلاب بین‌الملل در مقاطع تحصیلی کارشناسی(سطح ۲) و کارشناسی ارشد(سطح ۴) در این مؤسسه را تبیین کرد و به معرفی رشته‌ها و گرایش‌های مراکز تخصصی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) پرداخت.

میهمانان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از خوابگاه حضرت خدیجه(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند و با فضا و محیط خوابگاهی آشنا شدند.

در پایان بازدید، میهمانان بر سر مزار شهدای گمنام حضور یافتند و قبور سه شهید گمنام را که در این مکان به خاک سپرده شدند، زیارت کردند.

گروه خبری: 

بازدید مدیر جامعه‌الزهرا(س) از معاونت آموزشی تربیتی این مؤسسه

درآستانه سال تحصیلی جدید مدیر جامعه‌الزهرا(س) از بخش‌های مختلف معاونت آموزشی ـ تربیتی این مؤسسه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز پنجشنبه در بازدید از بخش های مختلف معاونت آموزشی ـ تربیتی این مؤسسه علمی، روند فعالیت های این معاونت را در آستانه سال تحصیلی جدید مورد ارزیابی قرار داد.

اداره کل برنامه‌ريزی وارزشيابی، اداره امور اساتید، مرکز آموزش غيرحضوری و اداره کل سازماندهی و خدمات آموزشی از جمله بخش‌هایی بود که مورد بازدید مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  قرار گرفت.

گروه‌های علمی آموزشی «تفسير وعلوم قرآن»، «فقه و اصول»، «ادبيات عرب»، «اخلاق و تربیت اسلامی»، «فلسفه و کلام» و «تاریخ اسلام» از دیگر بخش هایی بود که حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی از آنها بازدید کرد.

در پایان نشست هم‌اندیشی با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مدنی و حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حاجی‌زاده، معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

 

گروه خبری: 

۲۸ دانشجوی غیرایرانی از جامعه‌الزهرا(س) بازدید کردند

جمعی از دانشجویان کشورهای انگلستان،آمریکا، سوئد، پاکستان، نروژ و کانادا از جامعه‌الزهرا(س) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، ۲۸ نفر از بانوان دانشجو از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی با برنامه‌‌ریزی و هماهنگی مؤسسه اسلامی العصر لندن از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید کردند.

این دانشجویان که در قالب بیست و پنجمین اردوی سالانه فرهنگی آموزشی و زیارتی مرکز اسلامی العصر(عج) لندن  به ایران سفر کردند، در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور یافتند و با بخش‌های مختلف این مؤسسه از جمله کتابخانه، پژوهشگاه، ورزشگاه و خوابگاه  آشنا شدند.

در این بازدید که با همراهی و مشایعت کارشناس ارتباطات و روابط عمومی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) صورت گرفت، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  به عنوان بزرگرین مؤسسه علمی حوزوی بانوان در جهان تشیع تحصیل علوم اسلامی و معارف دینی و ارتقای علمی و معنوی بانوان معرفی شد.

در جریان این بازدید، دانشجویان  با شرایط پذیرش طلاب غیرایرانی که مهلت ثبت نام آن تا پایان مردادماه است، نیز آشنا شدند.

 
جهت مشاهده شرایط پذیرش طلاب غیرایرانی این پیوند را فعال کنید.
گروه خبری: 

بازدید جمعی از بانوان فرهنگی کشور پاکستان از جامعه‌الزهرا(س)

جمعی از بانوان فرهنگی کشور پاکستان از بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا(س) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، ۹ نفر از اساتید و معلمین  کشور پاکستان  در این بازدید حضور داشتند.

این بازدید با همکاری و برنامه‌ریزی مؤسسه الحکمه جامعه‌المصطفی‌العالمیه صورت گرفت و میهمانان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آشنا شدند.

در این بازدید، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  به عنوان بزرگترین مرکز علمی حوزوی بانوان در جهان تشیع و مؤسسه‌ای برای رشد و ارتقای علمی و معنوی بانوان معرفی شد.

میهمانان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این بازدید با شرایط پذیرش طلاب غیرایرانی که مهلت ثبت نام آن تا پایان مردادماه است، آشنا شدند.

 
جهت مشاهده شرایط پذیرش طلاب غیرایرانی این پیوند را فعال کنید.

 

گروه خبری: 

جمعی از فعالان فرهنگی کشور آذربایجان از جامعه‌الزهرا(س) بازدید کردند

۳۵ نفر از بانوان فعال فرهنگی کشور آذربایجان از بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، ۳۵ نفر از فعالان فرهنگی کشور آذربایجان با برنامه‌ریزی و همکاری دفتر بین­‌الملل جامعه‌المصطفی‌العالمیه از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

در این بازدید، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین مرکز علمی حوزوی خواهران در جهان تشیع و مؤسسه‏‌اي براي تحصيل علوم ديني بانوان معرفی و اهداف و فعالیت‌های این مؤسسه برای بازدیدکنندگان تشریح شد.

خانم «محمودآوا»، فارغ‌التحصیل غیرایرانی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) همراهی این گروه را به عهده داشت.

در جریان این بازدید، بانوان کشور آذربایجان با بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آشنا شدند.

بازدیدکنندگان همچنین قبور شهدای گمنام در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) را زیارت کردند.

 

 

گروه خبری: 

مدیر جامعه‌الزهرا(س) از دانشکده هدی بازدید کردند

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در بازدید از دانشکده هدی بر پشتیبانی جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) از این دانشکده و رفع مشکلات آن تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از دانشکده غیرانتفاعی الهیات و معارف اسلامی هدی وابسته به جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در این بازدید با مدیران گروه های علمی روانشناسی اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث و حقوق که از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه هستند، دیدار کردند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از بخش‌های آموزش، جذب و پذیرش دانشجو، آموزش زبان فارسی، فناوری اطلاعات و گروه‌های علمی بازدید کردند و سرکار خانم دکتر «زهرا شریف»، مدیر آموزش دانشکده هدی به معرفی و ارائه گزارشی از بخش‌های مختلف این دانشکده پرداخت.

کمبود فضای فیزیکی دانشکده ازجمله مسائلی بود که در این بازدید مورد تأکید و بررسی مسئولین دانشکده و مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) قرار گرفت.

 

مستندسازی و تدوین متون تخصصی به زبان فارسی در گروه زبان فارسی دانشکده هدی

سرکار خانم شریف در این بازدید عنوان کرد: در بخش زبان فارسی دانشکده هدی، هیئت‌علمی و مدیر گروه مجربی در جهت تدوین و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی زبان فارسی هر رشته مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: با توجه به امر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر مستندسازی زبان فارسی، این مسئله در این واحد با حضور اساتید مجرب اجرا می‌شود و اصطلاحات هر رشته به زبان فارسی برای دانشجویان تهیه و تدوین می‌گردد. مدیر آموزش دانشکده هدی یادآور شد: در بخش زبان فارسی دانشکده مجازی، برای افرادی که جهت دیدار از خانواده به کشورهای خود سفر می‌کنند، ارتباط آموزشی به‌صورت غیرمستقیم ادامه پیدا می‌کند.

 

بهره‌گیری از کارشناس پژوهش جهت آموزش‌های مهارتی و محتوایی

شریف تصریح کرد: برگزاری تخصصی آموزش زبان فارسی با تدوین و بومی‌سازی متون توسط گروه علمی و تربیت مدرس زبان فارسی از بین زبان‌آموزان دانشکده هدی؛ از دیگر اقدامات گروه زبان فارسی این دانشکده است.

وی تأکید کرد: تمام گروهای علمی دانشکده هدی از میان اعضای هیئت‌علمی یا اساتید مدعو، یک کارشناس پژوهش جهت آموزش مهارتی و محتوایی نگارش مقاله و پایان‌نامه برای دانشجویان رشته خود، از بدو ورود به دانشکده دارند.

 

گسترش دانشکده و رفع مشکلات آن از برنامه‌های مدیریت جامعه‌الزهرا(س) است

در این بازدید، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مدنی با اشاره به همکاری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و دانشکده هدی بیان داشتند: دانشکده هدی، افق روشنی در پیش رو خواهد داشت که امید است با همراهی هیئت امنای جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بتوان آینده درخشانی برای این مرکز علمی رقم زد.

مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) عنوان کردند: سیاست کلی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و هیئت امنا، بر گسترش دانشکده و رفع مشکلات موجود است و امیدواریم با همکاری‌های صورت گرفته، شاهد گسترش کمی و کیفی دانشکده هدی باشیم.

ایشان تصریح کردند: در تلاش هستیم تا بتوانیم در حد یک دانشکده نمونه در همه استانداردها ظهور کنیم و جایگاه خودمان را تثبیت کنیم، چون این ظرفیت در این دانشکده وجود دارد و و مدیریت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در حد توان از دانشکده هدی در جهات مختلف پشتیبانی می کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی با تأکید بر حل مشکلات سازمانی دانشجویان غیرایرانی دانشکده هدی، اظهار داشتند: با توجه به اینکه برخی دانشجویان غیرایرانی که به زبان فارسی مسلط نیستند، از وجود مشکلات آزرده‌خاطر می‌شوند، ارائه خدمات حقوقی برای این دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

گفتنی است؛ در حال حاضر ۲۵۵ دانشجوی فعال در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

گروه خبری: 

جمعی چند از معلمان کشور پاکستان از جامعه‌الزهرا(س) بازدید کردند

یازده بانوی معلم پاکستانی از بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، این بازدید با برنامه‌‌ریزی مؤسسه الحکمة جامعه المصطفی العالمیه با حضور یازده نفر از معلمان کشور پاکستان برگزار شد.

در این بازدید، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علهیا) به عنوان مؤسسه‌ای برای تحصيل بانوان مسلمان جهان در رشته‌های علوم دينی و ارتقای علمی و معنوی بانوان جهت تحصيل علوم اسلامی و معـارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) معرفی شد.

همچنین مهمانان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در این بازدید با شرایط پذیرش طلاب غیرایرانی در این مؤسسه آشنا شدند.

معلمان پاکستانی از بخش‌های مختلف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مانند مراکز علمی و تخصصی، پژوهشی و تفریحی بازدید کردند.

گروه خبری: 

جمعی از دانشجویان دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(س) بازدید کردند

رئیس اداره روابط بین الملل بیان داشت: پروفسور «ایوان اورتمان» به همراه جمعی از دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

پروفسور «ایوان اورتمان» و جمعی از دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(س) بازدید کردند

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، اسماعیل مطهری، رئیس اداره روابط بین الملل روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: سرکار خانم پروفسور «ایوان اورتمان»، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان به همراه جمعی از دانشجویان خود از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید کردند.

رئیس اداره روابط بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: پروفسور اورتمان که مؤسس کرسی ایران شناسی، استاد زبان فارسی و زبان هندی در دانشگاه بن است، تا کنون دو مرحله از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید داشته و از نزدیک با این مرکز آشنا است.

وی افزود: در این بازدید، پروفسور اورتمان به همراه دانشجویان خود در جریان روند فعالیت یکی از کارگاه‌های پژوهشی که در محل پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، قرار گرفتند.

مطهری یادآور شد: پروفسور اورتمان جهت برقراری ارتباط بیشتر بین جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و گروه مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان اعلام آمادگی کرد.

وی گفت: پروفسور اورتمان به همراه دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان به مدت دو ساعت از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید کردند و مورد پذیرایی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  قرار گرفتند.

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر