فرم جستجو

ثبت نام

ثبت نام دبیرستان بزرگسالان علوم و معارف اسلامی هدی تا ۵ مهر تمدید شد

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی از تمدید ثبت نام دبیرستان بزرگسالان علوم و معارف اسلامی هدی تا ۵ مهرماه ۹۶ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، «علیرضا کبیری» روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر با اشاره به تمدید ثبت نام دبیرستان دولتی بزرگسالان علوم و معارف اسلامی هدی تا پنجم مهرماه، اظهارداشت: ظرفیت ثبت‌نام در این دبیرستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ بیش از ۲۰۰ نفر است.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی با بیان اینکه دبیرستان دولتی معارف بزرگسالان هدی وابسته به جامعه الزهرا(سلام الله علیها) است، تصریح کرد: واحدهای درسی این دبیرستان به صورت ترمی ارائه می‌شود.

کبیری با اشاره به اینکه فراگیران در این دبیرستان می‌توانند متقاضی گذراندن واحدهای درسی به صورت حضوری یا غیرحضوری باشند، عنوان کرد: کلاس‌های حضوری به شرط رسیدن به حد نصاب معین پس از دهه اول محرم آغاز می‌شود.

وی افزود: این کلاس‌ها روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، ساعت ۱۴ الی ۱۸ برگزار می‌شوند.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی گفت: دبیرستان بزرگسالان دولتی علوم و معارف اسلامی زمینه‌ی تحصیل و دریافت گواهی دیپلم برای بانوانی را که علاقه‎مند به تحصیل دروس حوزوی و یا تحصیل غیرحضوری در دبیرستان هستند، فراهم ساخته است.

کبیری با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری، امکان ثبت‌نام داوطلبان پایه‌های دهم و یازدهم نظام جدید و پایه‌های دوم و سوم نظام قدیم فراهم است، افزود: امسال داوطلبان پایه‌ی چهارم می‌توانند در آزمون‌ دروس اختصاصی رشته‌ی معارف اسلامی در این آموزشگاه شرکت کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام در دبیرستان بزرگسالان دولتی علوم و معارف اسلامی هدی به صورت حضوری است، یادآور شد: زمان ثبت‌نام در این آموزشگاه تا ۵ مهرماه تمدید شده است و داوطلبان می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های ۳۲۹۰۲۹۴۶ و ۳۲۱۱۲۱۵۰ برای دریافت اطلاعات بیشتر اقدام کنند.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی بیان داشت: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نخستين سازمان و نهاد در كشور است كه از سوی شورای عالی آموزش و پرورش، اجازه‌ی فعال‌سازی دبيرستان نوبت دوم(عصر) در رشته‌ی علوم ومعارف اسلامی را دريافت کرده است.

کبیری تصریح کرد: فراهم کردن زمینه‌ی ازدواج با برطرف کردن نگرانی برای ادامه‌ی تحصیل، فراهم کردن شرایط مناسب و مطلوب برای دختران علاقه‎مند به تحصیل در رشته‌ی علوم ومعارف اسلامی به شیوه‌ی حضوری و غیرحضوری و پوشش هرچه بیشتر دانش‌آموزان شایسته‎ی این رشته، از مزایای فعال‌سازی این دبیرستان است.

 

گروه خبری: 

۴ شهریورماه؛ آغاز ثبت نام دبیرستان بزرگسالان علوم و معارف اسلامی هدی

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، زمان ثبت‌نام دبیرستان نوبت دوم(بزرگسالان) دولتی علوم و معارف اسلامی هدی را ۴ تا ۲۳ شهریورماه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، «علیرضا کبیری» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، اظهارداشت: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نخستين سازمان و نهاد در كشور است كه از سوی شورای عالی آموزش و پرورش، اجازه‌ی فعال‌سازی دبيرستان نوبت دوم در رشته‌ی علوم ومعارف اسلامی را دريافت کرده است.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی عنوان کرد: پس از دریافت مجوز فعاليت دبيرستان علوم و معارف اسلامی هدی در نوبت دوم(عصر) از سوی شورای عالی آموزش و پرورش، پیگیری‌های اداری برای اختصاص کد آموزشگاهی و دیگر تشریفات سازمانی در آموزش و پرورش استان قم انجام شد.

کبیری با اشاره به اینکه راه‌اندازی این آموزشگاه، استفاده‌ی بیشتر و بهتر از امکانات و تجهیزات فیزیکی و آموزشگاهی این مجموعه را به دنبال دارد، افزود: ظرفیت ثبت‌نام در این آموزشگاه در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ بیش از ۲۰۰ نفر است.

وی در ادامه گفت: فراهم کردن زمینه‌ی ازدواج با برطرف کردن نگرانی برای ادامه‌ی تحصیل، فراهم کردن شرایط مناسب و مطلوب برای دختران علاقه‎مند به تحصیل در رشته‌ی علوم ومعارف اسلامی به شیوه‌ی حضوری و غیرحضوری و پوشش هرچه بیشتر دانش‌آموزان شایسته‎ی این رشته، از دیگر مزایای فعال‌سازی این دبیرستان است.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی افزود: این آموزشگاه زمینه‌ی تحصیل و دریافت گواهی دیپلم برای بانوانی که علاقه‎مند به تحصیل دروس حوزوی هستند و همچنین شرکت‌کنندگان در طرح حفظ یکساله قرآن کریم را که مایل به ادامه تحصیل غیرحضوری در دبیرستان هستند؛ فراهم ساخته است.

وی اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری، امکان ثبت‌نام داوطلبان پایه‌های دهم و یازدهم نظام جدید و پایه‌های دوم و سوم نظام قدیم فراهم است و داوطلبان پایه‌ی چهارم نیز می‌توانند در آزمون‌ دروس اختصاصی رشته‌ی معارف اسلامی در این آموزشگاه شرکت کنند.

مدیر مجتمع هدی با بیان سازوکار آموزشی دبیرستان‌های نوبت دوم، ابراز داشت: فراگیران در این دبیرستان می‌توانند متقاضی گذراندن واحدهای درسی به صورت حضوری یا غیرحضوری باشند و کلاس‌های حضوری به شرط رسیدن به حد نصاب معین در نوبت عصر برگزار می‌شوند.

کبیری با بیان اینکه ثبت نام در دبیرستان بزرگسالان دولتی علوم و معارف اسلامی هدی به صورت حضوری است، یادآور شد: زمان ثبت‌نام در این آموزشگاه ۴ تا ۲۳ شهریورماه است و داوطلبان می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های ۳۲۹۰۲۹۴۶ و ۳۲۱۱۲۱۵۰ برای دریافت اطلاعات بیشتر اقدام نمایند.

گروه خبری: 

۴ شهریورماه؛ آغاز ثبت نام اینترنتی مهدکودک شکوفه‌های بهار

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا(س)، زمان ثبت نام اینترنتی مهدکودک شکوفه‌های بهار را ۴ تا ۱۵ شهریورماه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، سرکار خانم «ملیحه عرب خزائلی»، مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر، اظهار داشت: آغاز ثبت نام مهد کودک شکوفه‌های بهار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از ۲۵ مردادماه به ۴ شهریورماه تغییر یافت.  

وی تصریح کرد: اساتید، طلاب و کارکنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند از تاریخ ۴ شهریورماه، کودکان خردسال خود را در این مهد کودک ثبت نام کنند.

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده، مهلت ثبت نام در مهد کودک شکوفه‌های بهار را ۱۵ شهریورماه عنوان کرد و افزود: تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه الکترونیکی به نشانی http://mahd.jz.ac.ir امکان‌پذیر است.

عرب خزائلی یادآور شد: مهدکودک شکوفه‌های بهار همه روزه به جز روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۸ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ پذیرای کودکان خردسال اساتید، طلاب و کارکنان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است.

 

جهت مشاهده آیین‌نامه مهدکودک شکوفه‌های بهار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) این پیوند را فعال کنید.

امکان معادل‌سازی دروس دانشگاه در جامعه‌الزهرا(س) مهیا شد

پذیرفته‌شدگان جامعه‌الزهرا(س) که فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌های مرتبط با علوم حوزوی در دانشگاه‌ هستند، می‌توانند با ارائه ریزنمرات و گواهی مرکز آموزشی دانشگاهی، واحدهای مرتبط خود را معادل‌سازی کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) زمان اعلام نتایج نهایی پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ را اول شهریورماه عنوان کرد.

بر این اساس، پذیرفته شدگان در مقطع سطح ۲ و بازپذیری از سوم تا دهم شهریورماه می‌بایست با مراجعه به سامانه پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir برای ثبت نام نهایی اقدام کنند.

در ثبت نام نهایی کسانی که سوابق قبلی تحصیل در حوزه یا دانشگاه را دارند، باید مستندات خود را ارائه کنند؛ همچنین با توجه به امکان معادل‌سازی دروس حوزه و دانشگاه با دروس مرتبط در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) کسانی که تمایل به معادل‌سازی دروس خود دارند، بایست مدارک و ریزنمرات تأیید شده خود را ارائه دهند.

شایان ذکر است، در سال جاری امکان پذیرش فارغ‌التحصیلان ۷ رشته تحصیلی مرتبط دانشگاهی در مقطع سطح ۳ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مهیا شد.

گفتنی است، آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با حضور بیش از ۸ هزار داوطلب، اردیبهشت ماه برگزار و مصاحبه از پذیرفته‌شدگان از ۶ خرداد تا ۱۰ مرداد انجام شد.

اطلاعیه ثبت نام مصاحبه‌های مشهد

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری مصاحبه‌های ۶ استان در شهر مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اطلاعیه‌ای در خصوص آغاز ثبت نام مصاحبه‌های مشهد صادر کرده است که متن اطلاعیه به شرح ذیل است:

 

به اطلاع کلیه داوطلبانی که قبلاً برای مصاحبه مشهد ثبت نام نموده بودند، یا نسبت به استعلام پیامکی، پاسخ مثبت داده‌اند، می‌رساند لازم است  با مراجعه به سامانه پذیرش حداکثر تا پایان ساعت اداری ۱۹ تیر ۹۶ نسبت به تعیین تاریخ مصاحبه خود در شهر مقدس مشهد اقدام نمایند.

شرایط داوطلبانی که مصاحبه آنها در مشهد برگزار می‌شود:

الف: داوطلبان سطح ۱ و۲

ب: دوره‌های حضوری تمام‌وقت روزانه، نیمه‌وقت روزانه، غیرحضوری و مجازی.

ج: داوطلبانی که دراستان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان و سیستان و بلوچستان سکونت دارند و قبلا نسبت به استعلام‌های پذیرش پاسخ مثبت داده‌اند.

 

لازم به ذکر است که مصاحبه‌های مشهد از تاریخ ۲۱ تا ۲۷ تیر در ساختمان الزهراء - که آدرس آن در کارت ورود به جلسه مصاحبه درج شده است- برگزار می‌شود.

 

 ورود به سامانه ثبت نام مصاحبه

 

طرح «ثبت نام اینترنتی مرکز خدمات حوزه» آغاز شد

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده از آغاز طرح ثبت نام اینترنتی مرکز خدمات حوزه جهت بهره‌مندی طلاب از تسهیلات این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «ملیحه عرب خزائلی»، مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: طرح «ثبت نام اینترنتی مرکز خدمات حوزه» پس از یک سال وقفه به همت اداره کل امور طلاب و خانواده و با همکاری مرکز خدمات حوزه و بخش فناوری اطلاعات جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) آغاز شد.

 

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده اظهار داشت: طلاب جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) جهت بهره‌مندی از تسهیلات و امکانات مرکز خدمات حوزه باید در سامانه سخا به نشانی https://service.csis.ir/‎ ثبت نام و کد مرکز خدمات حوزه را دریافت کنند.

 

عرب خزائلی یادآور شد: طلاب قبل از ثبت نام در سامانه سخا ضروری است که از تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی، عکس سه در چهار و آخرین مدرک تحصیلی(حوزوی یا غیرحوزوی) اسکن گرفته و سپس برای ثبت نام اقدام کنند.

 

راهنمای ثبت نام در سامانه سخا:

 

 

 

 

 

 

دومین اردوی آموزشی دوره "تربیت مربی کودک و نوجوان" برگزار شد.

مدیرکل اداره تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری دومین اردوی آموزشی دوره "تربیت مربی کودک و نوجوان" در اردوگاه دستجرد خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و بین الملل، "زهره عزیزی" روز جمعه در آیین اختتامیه این اردو  گفت: هدف از برگزاری این اردوی ۲ روزه آموزش عملی روش اردو داری و آشنایی با نحوه برگزاری و مدیریت اردو به صورت عملی با سرفصلهای مختلف است.
وی تصریح کرد: جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و دفتر تبلیغات اسلامی به صورت مشترک این اردو را برگزار کردند.
وی، با بیان اینکه رسالت اصلی حوزویان، تبلیغ است گفت: کسی که برای تحصیل به حوزه وارد می شود، چه مدرس و چه محقق شود، بازهم یک طلبه است و رسالت اصلی یک طلبه، تبلیغ است.
وی عنوان کرد: لازمه مبلغ خوب بودن، خوب درس خواندن، انجام تحقیق و پژوهش و داشتن تهذیب نفس است. 
مدیر اداره کل تبلیغ و ارتباطات بر مهارت آموزی مبلغان تاکید کرد و اظهار داشت: مبلغان ضروری است که با مهارت های جدید آشنا شوند و از این مهارتها در امر تبلیغ خود استفاده کنند. زیرا داشتن مهارت، تبلیغ را تکمیل می کند.
عزیزی ضمن مثبت ارزیابی کردن این دوره آموزشی، گفت: یکی از نقاط ضعف این دوره، می توان به عدم استقبال مبلغان از این دوره ها اشاره کرد که از دلایل آن زمان برگزاری اردو بوده یا به اطلاع رسانی ضعیف و یا نداشتن انگیزه برای شرکت در این دوره ها مربوط می شود که این بحث باید آسیب شناسی شود.
در آیین اختتامیه از جوخه برتر و نفرات فعال گروه با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.
 در این اردو شرکت کنندگان به چهار جوخه تقسیم بندی شده و هریک از آنان برنامه ای ویژه ای را برگزار کردند. 
هدف از تقسیم بندی افراد در اردو در قالب جوخه ها، تقسیم وظایف، مشارکت در کارها، ایجاد نشاط و انگیزه برای همکاری و رقابت سالم، نظم، مسئولیت پذیری، تجربه زندگی اجتماعی، استقلال و قانون پذیری در اردو بود.
از جمله برنامه های آموزشی که در این اردو به صورت عملی آموزش داده شد، اجرای مسابقات و شیوه برگزاری مسابقات، نحوه ی برگزاری برنامه های فرهنگی در اردو، مراسم صبحگاه، نحوه ی برگزاری جنگ شادی و اجرای برنامه های شبانگاهی، آموزش مدیریت بحران در اردو، شیوه استقرار در اردوگاه و تشکیل و ساماندهی گروههای شرکت کننده و آموزش نحوه ی برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه اردو بود.
این اردو با حضور ۲۷ نفر از مبلغان در روز های ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه برگزار شد.