فرم جستجو

جامعه الزهرا

سومین مرحله دوره حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه برگزار می‌شود

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری سومین مرحله از دوره حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه خبر داد.

سومین مرحله از دوره حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه به همت اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی زاده»، معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت شناخت سیره و منش حضرت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) وآشنایی بیشتر طلاب با معارف بلند كتاب شریف نهج‌البلاغه، سومین مرحله حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه به همت اداره قرآن و حدیث در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: این طرح از فروردین سال ۹۶ و همزمان با ولادت باسعادت امام علی(علیه‌السلام) آغاز شد و مورد استقبال و تأیید طلاب و اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده با بیان اینکه تا کنون حدود ۴۰۰ نفر از طلاب در این دوره شرکت کردند، یادآور شد: طلابی که موفق به شرکت در مراحل قبل نشده‌اند، می‌توانند تا پایان تیرماه، پاسخنامه تمام مراحل را تحویل دهند.

وی با بیان اینکه دوره نهج‌البلاغه‌خوانی در ۱۲ مرحله برگزار می‌شود، افزود: در مرحله اول این دوره، حکمت‌های یک تا ۱۴۷ نهج‌البلاغه در نظر گرفته شده بود، برای مرحله دوم نیز حکمت‌های ۱۴۸ تا ۳۱۷ نهج‌البلاغه ارائه شد.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: سومین مرحله حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه شامل حکمت‌های ۳۱۷ تا ۴۸۰ کتاب شریف نهج‌البلاغه است.

 

طلاب می‌توانند جهت دریافت اطلاعات و ثبت نام به ورودی ساختمان شهید بهشتی، سرای ثقلین مراجعه کرده و یا  با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرند.

 

 

جهت دریافت پرسش‌نامه اولین دوره غیرحضوری نهج‌البلاغه‌خوانی(حکمت ۱ تا ۱۴۷) این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت پرسش‌نامه دومین دوره غیرحضوری نهج‌البلاغه‌خوانی(حکمت ۱۴۸ تا ۳۱۷) این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت پرسش‌نامه سومین دوره غیرحضوری نهج‌البلاغه‌خوانی(حکمت ۳۱۷ تا ۴۸۰) این پیوند را فعال کنید.

 

 

جمعی از دانشجویان دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(س) بازدید کردند

رئیس اداره روابط بین الملل بیان داشت: پروفسور «ایوان اورتمان» به همراه جمعی از دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

پروفسور «ایوان اورتمان» و جمعی از دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(س) بازدید کردند

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، اسماعیل مطهری، رئیس اداره روابط بین الملل روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: سرکار خانم پروفسور «ایوان اورتمان»، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان به همراه جمعی از دانشجویان خود از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید کردند.

رئیس اداره روابط بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: پروفسور اورتمان که مؤسس کرسی ایران شناسی، استاد زبان فارسی و زبان هندی در دانشگاه بن است، تا کنون دو مرحله از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید داشته و از نزدیک با این مرکز آشنا است.

وی افزود: در این بازدید، پروفسور اورتمان به همراه دانشجویان خود در جریان روند فعالیت یکی از کارگاه‌های پژوهشی که در محل پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، قرار گرفتند.

مطهری یادآور شد: پروفسور اورتمان جهت برقراری ارتباط بیشتر بین جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و گروه مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان اعلام آمادگی کرد.

وی گفت: پروفسور اورتمان به همراه دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان به مدت دو ساعت از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید کردند و مورد پذیرایی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  قرار گرفتند.

مراسم افتتاحیه مصاحبه از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد

مصاحبه از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در مقاطع مختلف تحصیلی آغاز شد.

‌ به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، مراسم افتتاحیه مصاحبه از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۶-۹۷ با حضور اساتید مصاحبه‌گر، مشاوران، مدیران مدارس و مدیران خوابگاه‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سید محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور داشتند و  به ارائه مطالبی در خصوص اهمیت امر قضاوت، انتخاب و همچنین بایسته‌های مصاحبه علمی و دینی پرداختند.

همچنین در این مراسم حجج الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی زاده»، معاون آموزشی تربیتی و «اباذر عمرانی فر»، رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور داشتند.

گفتنی است هفته گذشته، نتایج آزمون‌های ورودی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در سطوح مختلف تحصیلی اعلام و از امروز، مصاحبه اساتید مصاحبه گر با داوطلبانی که در آزمون کتبی پذیرفته شده‌اند، آغاز شد.

گروه خبری: 

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که بانوان مبلغ آماده جهاد فرهنگی هستند، از اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر جذب فارغ‌التحصیلان علمی و پژوهشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کردند: رویکرد ما فراخوان فارغ التحصیلان دوره‌های مختلف و برگزاری برنامه‌های آموزش مهارتی برای دوره‌های تربیت مدرس، محقق، مشاور و مبلغ است.

 

برگزاری دوره‌های تخصصی تربیت مبلغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: بخش تبلیغ یکی از خروجی‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است و تاکنون فعالیت‌های ارزنده‌ای در این بخش صورت گرفته که یکی از آنها گسترش دایره تبلیغ از سنتی به نوین است.

ایشان افزودند: قرار دادن بحث تبلیغ در کنار سایر آموزش‌ها، برگزاری دوره‌های تربیت مبلغ و برپایی دو سال مباحث تخصصی تبلیغ از اقدامات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ترویج و گسترش امر تبلیغ است.

 

اهمیت جلسات خانگی و تبلیغ چهره به چهره

حجت الاسلام مدنی در ارتباط با جلسات خانگی تبلیغی اظهار داشتند: اینگونه جلسات می‌تواند هم تأثیرات مثبت و هم منفی داشته باشد و از سویی باید توجه داشت که امروز تبلیغ اصلی، تبلیغ چهره به چهره است و اگر جلسات خانگی به دست افرادی بیفتد که تبحر لازم در این مورد را ندارند، می‌تواند به امری خطرناک مبدل شود و از سویی جلسات جزء‌خوانی در ماه مبارک رمضان باید از جلسات قرآن‌خوانی به بیان تفاسیر قرآن و بیان مطالب ضروری دین تبدیل شود.

ایشان تصریح کردند: متأسفانه بحث متولی در امر تبلیغ، دچار مشکلات جدی و نیازمند ساماندهی است و متولی واحدی که در مقابل ملت پاسخگو باشد، نداریم و دستگاه‌های متنوع با سلایق مختلف در حوزه تبلیغ حال فعالیت هستند.

 

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان/مبلغان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آماده جهاد فرهنگی هستند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه گفتند: بسیاری از مبلغان ما آماده جهاد فرهنگی هستند و ما به اندازه‌ی خودمان با نهادها و بخش‌هایی که نیاز به مبلغ دارند، در این زمینه همکاری خواهیم کرد و در این زمینه ۳۵۰ مبلغ در ماه مبارک رمضان امسال به خارج کشور اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام مدنی در ارتباط با فعالیت بانوان مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در فضای مجازی خاطرنشان کردند: در جهت آموزش مجازی، برنامه‌ریزی‌هایی در تبلیغ نوین صورت گرفته تا از فرصت‌های فضای مجازی که متأسفانه در کشور ما بیشتر از تهدیدات آن صحبت و استفاده می‌شود، به احسن وجه بهره‌گیری شود.

 

فعالیت‌های مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به فعالیت‌های برخی بخش‌های مرتبط با امر تبلیغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای ارتباط با طلاب غیرحضوری و مجازی برنامه هایی در نظر دارد تا ارتباط با طلاب به صورت مستمر وجود داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به فعالیت اداره پاسخ به سؤالات شرعی اشاره کردند و گفتند: امسال بخش پاسخگویی به سؤالات دینی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پاسخگوی بیش از ۱۴ هزار سؤال شرعی بوده است.

ایشان تصریح کردند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای سال آینده، برگزاری دوره تربیت مشاور در سطوح مختلف را برنامه‌ریزی کرده است تا علاقه‌مندان بتوانند پس از گذراندن این دوره‌ها، مشاوره‌هایی برای بخش‌ها و سطوح مختلف ارائه کنند.

گروه خبری: 

اطلاعیه برگزاری امتحانات پایان ترم در ماه مبارک رمضان

حرکت سرویس‌های نقلیه از مسیرهای مشخص شده به سمت جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با یک ساعت تأخیر صورت می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، امتحانات پایان ترم نیم‌سال دوم ۹۶-۹۵ جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از روز شنبه ۶ خردادماه و همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

امتحانات پایان ترم نیم سال دوم تحصیلی جاری طلاب جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اعم از مدارس علمیه(تمام وقت روزانه، تمام وقت۱، نیمه وقت ۱، ۲، ۳ ،۴ و طلاب بین الملل) و مراکز تخصصی ساعت ۹:۳۰ دقیقه برگزار می‌شود.

بر همین اساس، حرکت سرویس‌های نقلیه از مسیرهای مشخص شده به سمت جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با یک ساعت تأخیر نسبت به قبل صورت می‌گیرد.

حرکت سرویس‌های نقلیه از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به مناطق مختلف شهر طبق روال قبلی در ساعت‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۴ انجام می‌شود.

 

گروه خبری: 

مسابقه عکس کودک و انتخابات برگزار می‌شود

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده از برگزاری مسابقه عکس کودک و انتخابات ویژه کودکان مهد کودک شکوفه‌های بهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «ملیحه عرب خزائلی» روز پنجشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: هدف از برگزاری این مسابقه، آشنایی کودکان با مفاهیم و ارزش‌های ملی و همراهی با خانواده در امور مهم چون انتخابات است.

وی با بیان اینکه کودکان به عنوان آینده سازان کشور هستند، اظهار داشت: در این طرح خانواده ها جهت رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر، کودکان خود را به همراه می‌برند و آنان را در این حماسه ملی مشارکت می‌دهند.

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده افزود: خانواده‌ها با خلق آثار هنری در هنگام اخذ رأی از کودکان خود عکس گرفته و از طریق تلگرام به ادمین(مدیر) کانال مهدکودک به نشانی shokufeheyebahar@ ارسال کنند.

عرب خزائلی، مهلت ارسال عکس را اول خردادماه عنوان کرد و گفت: اداره کل امور طلاب و خانواده با مشارکت مهد کودک شکوفه‌های بهار در تاریخ ۳ خردادماه نمایشگاهی از آثار ارسالی برگزار می‌کند که به نفرات برگزیده جوایزی اهدا می‌شود.

کرسی ترویجی «فاعلیت نفس در جهان خارج» برگزار می‌شود

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری چهارمین کرسی ترویجی با موضوع «فاعلیت نفس در جهان خارج(تحلیلی بر اصول، نتایج و لوازم کاربردی براساس آراء صدرالمتألهین)» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی»، معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: هدف از برگزاری این کرسی ترویجی، تشویق نخبگان به ارائه نظریات پژوهشی و ایجاد امکان ارائه نظریات و نقادی علمی و منصفانه است.

وی اظهار داشت: سرکارخانم «خدیجه هاشمی»، پژوهشگر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ارائه‌دهنده این کرسی ترویجی است؛ همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «محمدمهدی گرجیان»، عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام) و همچنین حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر «محمدباقر ملکیان»، عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) ناقدین این کرسی ترویجی هستند.

وی با بیان اینکه سرکارخانم «معصومه‌السادات سالک» دبیری علمی این کرسی را به عهده دارد، تصریح کرد: این کرسی ترویجی روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ الی ۱۳ در سالن نشست‌های علمی پژوهشی پژوهشگاه برگزار می‌شود.

گروه خبری: 

دومین مرحله دوره نهج‌البلاغه‌خوانی برگزار می‌شود

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از آغاز برگزاری دومین مرحله دوره نهج‌البلاغه‌خوانی خبر داد.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از آغاز برگزاری دومین مرحله دوره نهج‌البلاغه‌خوانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی زاده»، معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، ضمن تبریک میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت امام عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف)، عنوان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت شناخت سیره و منش حضرت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) وآشنایی طلاب با نهج‌البلاغه و معارف بلند این كتاب  شریف، دومین مرحله حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه به همت اداره قرآن و حدیث در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: این طرح در مرحله اول مورد استقبال طلاب و اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) قرار گرفت و تاکنون حدود ۳۰۰ نفر در این دوره شرکت کرده‌اند.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که دوره نهج‌البلاغه‌خوانی در ۱۲ مرحله برگزار می‌شود، افزود: در مرحله اول، حکمت‌های یک تا ۱۴۷ نهج‌البلاغه در نظر گرفته شده بود، برای مرحله دوم نیز حکمت‌های ۱۴۸ تا ۳۱۷ نهج‌البلاغه انتخاب شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده، مهلت شرکت در این مرحله را تا ۱۵ خردادماه ذکر کرد و یادآور شد:  طلابی که موفق به شرکت در مرحله اول نشده‌اند، می‌توانند تا ۱۵ خردادماه با ارائه پاسخنامه مرحله اول و دوم  به این طرح ملحق شوند.

وی تصریح کرد: طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌توانند جهت دریافت اطلاعات و ثبت نام در این دوره غیرحضوری به سرای ثقلین واقع در ورودی ساختمان شهید بهشتی مراجعه کنند و یا از طریق سایت و کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) جهت دریافت سوالات اقدام کنند؛ همچنین شماره تلفن ۳۲۱۱۲۳۵۵ آماده پاسخگویی به سوالات شرکت کنندگان است.

 

 

جهت دریافت پرسش‌نامه اولین دوره غیرحضوری نهج‌البلاغه‌خوانی(حکمت ۱ تا ۱۴۷) این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت پرسش‌نامه دومین دوره غیرحضوری نهج‌البلاغه‌خوانی(حکمت ۱۴۸ تا ۳۱۷) این پیوند را فعال کنید.

 

جمعی از بانوان سوری از جامعه‌الزهرا(س) بازدید کردند

جمعی از خواهران شهر حمص کشور سوریه از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، ۴۰ نفر از خواهران شهر حمص کشور سوریه با همراهی خانم «طالب» از فارغ التحصیلان جامعه الزهرا (سلام الله علیها) از این موسسه بازدید کردند.

جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به عنوان مؤسسه‌اي براي تحصيل علوم ديني برای بانوان طلبه است که در این راستا، بانوان غیرایرانی هم می توانند جهت رشد و ارتقای علمی و معنوی به تحصیل علوم اسلامی و معارف دینی بپردازند.

در جریان این بازدید، خواهران کشور سوریه  با  قسمت های مختلف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آشنا شدند و نماز ظهر و عصر را در کنار طلاب خوابگاهی به جماعت اقامه کردند.

گروه خبری: 

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جامعه‌الزهرا(س) بازدید کردند

۴۰ نفر از دانشجویان نخبه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با فضای تحصیلی طلاب، نوع دروس حوزوی و رشته‌های تحصیلی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آشنا شدند و فعالیت های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و تفریحی این موسسه برای آنان تشریح شد.

در این بازدید، سرکار خانم «بتول ارسطو»، فارغ التحصیل سطح ۳ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تسخنانی از نهج البلاغه را برای دانشجویان تبیین و تفسیر کرد و در ادامه به سوالات دانشجویان در مورد مسائل دینی و مذهبی پاسخ داد.

در جریان این بازدید، دانشجویان با مراکز علمی، پژوهشی و تفریحی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آشنا شدند، همچنین برای ادای احترام به شهداء و قرائت فاتحه، قبور شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) زیارت کردند.

گروه خبری: 

صفحه‌ها