فرم جستجو

جامعه الزهرا

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جامعه‌الزهرا(س) بازدید کردند

۴۰ نفر از دانشجویان نخبه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با فضای تحصیلی طلاب، نوع دروس حوزوی و رشته‌های تحصیلی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آشنا شدند و فعالیت های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و تفریحی این موسسه برای آنان تشریح شد.

در این بازدید، سرکار خانم «بتول ارسطو»، فارغ التحصیل سطح ۳ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تسخنانی از نهج البلاغه را برای دانشجویان تبیین و تفسیر کرد و در ادامه به سوالات دانشجویان در مورد مسائل دینی و مذهبی پاسخ داد.

در جریان این بازدید، دانشجویان با مراکز علمی، پژوهشی و تفریحی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آشنا شدند، همچنین برای ادای احترام به شهداء و قرائت فاتحه، قبور شهدای گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) زیارت کردند.

گروه خبری: 

درس اخلاق عمومی ویژه طلاب بخش عصر برگزار شد

به همت اداره کل تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام الله علیها) درس اخلاق عمومی ویژه طلاب عصر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری برنامه درس اخلاق عمومی  ویژه طلاب بخش عصر در آستانه سالروز بعثت نبی اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی زاده» خاطر نشان کرد: این نشست اخلاقی با موضوع  اهمیت و فضیلت، ۲۷ رجب خجسته سالروز بعثت نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) برگزار شد.

وی افزود: استاد محترم سرکار خانم«عابدی» در این جلسه با تاکید بر اهمیت این روز به عنوان پرخیر و برکت ترین روزهای سال، مهمترین اهداف رسالت پیامبر اعظم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) را که شامل برانگیختن فکر و اندیشه انسان و عقلانی شدن او درجهت رشد وتعالی و نیز تهذیب اخلاقی است، بیان کرد.

حاجی زاده تصریح کرد: در این جلسه همچنین در ارتباط با مقابله باجاهلیت و ستیز با حالت عوامانه انسان در تمام برهه های زمانی و جوامع انسانی به عنوان بزرگترین خدمت پیامبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) به اسلام و تمامی بشر؛ سخن گفته شد.

وی در ادامه گفت: این برنامه هرهفته روزهای دوشنبه ساعت ۱۶ الی ۱۷ در آمفی تئاتر شهید بهشتی برگزار می گردد.

برگزاری همایش مهربانانه با پدران

همایش «مهربانانه با پدران؛ نقش پدر در تربیت کودک» از سوی اداره کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، همایش «مهربانانه با پدران ؛ نقش پدر در تربیت کودک» پنجشنبه – ۳۱ فروردین - با حضور ۴۰۰ نفر از پدران و مادران مهدکودک شکوفه های بهار برگزار شد.

مدیر کل امور طلاب و خانواده‌ها در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی ضمن اعلام این خبر بیان داشت: این همایش با هدف دانش افزایی و ایجاد تعامل با اولیای کودکان مهد و تقویت زمینه‌های ملی و مذهبی برگزار شد.

«ملیحه عرب خزائلی» خاطر نشان کرد: حجت الاسلام و المسلمین «اصغر اخوی» رئیس مرکز مشاوره جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به عنوان کارشناس در این همایش سخنرانی کرد.

جشن تولد شکوفه ها در جامعه‌الزهرا(س)

از سوی اداره کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مراسم «جشن تولد شکوفه ها» برگزار شد.

مراسم جشن تولد شکوفه ها در مهد کودک شکوفه های بهار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «ملیحه عرب خزائلی»، مدیر کل امور طلاب و خانواده، روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر، عنوان کرد: این مراسم از هفته دوم ماه رجب همزمان با میلاد امام علی(علیه السلام) به مدت یک هفته و به صورت کلاسی برگزار شد.

وی در اشاره به اهداف برگزاری این برنامه عنوان کرد: برگزاری این جشن‌ها همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی(علیه السلام)، زمینه‌ساز انس کودکان با اهل بیت(علیهم السلام)، می‌باشد.

مدیر کل امور طلاب و خانواده جامعه الزهرا(سلام الله علیها) همچنین جایگزینی جشن تولدهای دسته جمعی به جای فردی، ایجاد ساعتی مفرح در مهد و ثبت خاطرات؛ را از دیگر اهداف اجرای این برنامه عنوان کرد.

عرب خزائلی خاطر نشان کرد: ۸۰۰ نفر از کودکان مهد در این جشن تولد حضور داشتند که با اهدای هدیه، بادکنک، شمع و کیک از آنها پذیرایی شد.

وی افزود: عکاسی به همراه اهدای هدیه به پدران از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

هشتمین محفل رسم پروانگی برگزار شد

به همت اداره کل تربیتی جامعه‌ الزهرا(سلام الله علیها) هشتمین برنامه «رسم پروانگی» درترم جدید در خوابگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاون آموزشی تربیتی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) بیان داشت: هشتمین  برنامه رسم پروانگی ویژه طلاب خوابگاهی  روز شنبه  - دوم اردیبهشت - برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی‌زاده» با اعلام این خبر، گفت: هشتمین  نشست هفتگی رسم پروانگی با موضوع «دعا ازدید گاه قرآن و روایات و آثار تربیتی دعا در زندگی دنیوی و اخروی» با تاسی برکلام الهی و فرمایشات ائمه معصومین(علیهم‌السلام) با هدف افزایش انس قلبی و معرفت الهی برگزار شد.

وی افزود: این برنامه هرهفته ساعت ۱۹ الی ۲۰ ویژه طلاب خوابگاهی با  حضور ۲۵ استاد و ۵۰۰ نفر از طلاب ایرانی و بین الملل برگزار می گردد.

دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه الزهرا(س)

سالگرد تدفین شهدای گمنام جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به همت معاونت فرهنگی تبلیغی این موسسه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، همزمان با شهادت امام موسی بن جعفر(علیه السلام)، مراسم یادواره شهدا به مناسبت دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام آرمیده در جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

این مراسم با حضور راوی محترم «حاج حسین یکتا» و مداحی آقای «خادم» در روز یکشنبه سوم اردیبهشت از ساعت۰۹:۵۰ الی ۱۱:۱۰ در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با حضور اساتید، کارمندان و طلاب جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار خواهد شد.

کرسی ترویجی «ارهاص و معجزه» برگزار می شود

کرسی ترویجی «ارهاص و معجزه؛ تطور مفهومی و تبیین رویکردهای سده اخیر» از سوی معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم دکتر «سیده سعیده غروی» در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی بیان داشت: کرسی ترویجی «ارهاص و معجزه؛ تطور مفهومی و تبیین رویکردهای سده اخیر» با هدف تشویق نخبگان به ارائه نظریات پژوهشی و ایجاد امکان ارائه نظریات و نقادی علمی و منصفانه، برگزار می شود.

معاون پژوهشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خاطر نشان کرد: این بحث توسط سرکار خانم «ناهید طیبی» پژوهشگر و استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ارائه و از سوی جناب آقای دکتر «منصور داداش نژاد» عضو هیئت علمی و دانشیار گروه تاریخ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و خانم دکتر «اعظم وفایی» عضو هیئت علمی و استادیار دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه قم و استاد جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مورد نقد قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه سرکار خانم «فرزانه حکیم زاده» مدیر گروه علمی پژوهشی تاریخ و سیره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دبیر علمی این جلسه خواهد بود، افزود: کرسی ترویجی «ارهاص و معجزه؛ تطور مفهومی و تبیین رویکردهای سده اخیر» روز یکشنبه سوم اردیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن نشست های علمی پژوهشی واقع در طبقه سوم پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام الله علیها) جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

گروه خبری: 

بازدید دانش آموزان یزدی از جامعه‌الزهرا(س)

جمعی از دانش‌آموزان استان یزد جهت آشنایی با جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و شرایط پذیرش این مرکز علمی از آن بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سی نفر از دانش‌آموزان دبیرستان نمونه دولتی حضرت زهرا(س) استان یزد از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

هدف از این بازدید، معرفی فعالیت‌های فرهنگی، تربیتی، آموزشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و آشنایی دانش‌آموزان با این مرکز علوم دینی خواهران است.

دانش آموزان یزدی در این دیدار ضمن بهره‌گیری از فضای معنوی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، با شرایط پذیرش این مرکز حوزوی و شرکت در آزمون ورودی آن آشنا شدند و از ورزشگاه و خوابگاه جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نیز بازدید کردند.

گروه خبری: 

کرسی ترویجی «بررسی فقهی–حقوقی شرطیت ایمان و بلوغ در شاهد» برگزار می شود

کرسی ترویجی «بررسی فقهی–حقوقی شرطیت ایمان و بلوغ در شاهد» از سوی معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، دکتر «سیده سعیده غروی» روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: کرسی ترویجی «بررسی فقهی–حقوقی شرطیت ایمان و بلوغ در شاهد» با هدف تشویق نخبگان به ارائه نظریات پژوهشی و ایجاد امکان ارائه و نقادی علمی و منصفانه، برگزار می­‌گردد.

معاون پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  خاطر نشان کرد: سرکار خانم «زهرا سرکشیکیان» ارائه دهنده بحث و حجج اسلام دکتر «سید علی علوی قزوینی» عضو هیئت علمی پردیس فارابی دانشگاه تهران در رشته حقوق خصوصی و دکتر «محسن ملک افضلی اردکانی» دانشیار جامعه المصطفی و مدیر گروه موسسه الحکمه جامعه المصطفی، ناقدان این کرسی هستند.

وی در پایان با اشاره به اینکه سرکار خانم «افتخار یوسفی» دبیر علمی این کرسی است، افزود: کرسی ترویجی «بررسی فقهی – حقوقی شرطیت ایمان و بلوغ در شاهد » روز سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ از ساعت  ۱۲-۱۰ ، در سالن نشست های علمی پژوهشی واقع در طبقه سوم پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام الله علیها) جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  برگزار می شود.

گروه خبری: 

هفتمین محفل رسم پروانگی برگزار شد

به همت اداره تربیتی جامعه‌الزهراء(سلام الله علیها)، هفتمین برنامه «رسم پروانگی» در سال جدید ویژه طلاب خوابگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه ۲۷ در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: هفتمین برنامه رسم پروانگی ویژه طلاب خوابگاهی  شب گذشته در خوابگاه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) برگزار شد.

سرکار خانم «معصومه ظهیری» در تشریح مباحث مطرح شده در این برنامه گفت: در هفتمین نشست هفتگی رسم پروانگی به طرح نکات اخلاقی و تربیتی ماه رجب، بیان فضایل و اعمال این ماه، استفاده بهینه از زمان و فرصت در دوران زندگی و تحصیل در حوزه علمیه و همچنین بیان و شرح فرمایش ائمه معصومین(علیهم‌السلام) و به ویژه امیرالمومنین(علیه السلام) پرداخته شد.

وی افزود: این نشست با حضور طلاب خوابگاهی اعم از ایرانی و بین المللی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان خاطر نشان کرد: این برنامه هر هفته ساعت ۱۹ الی ۲۰ ویژه طلاب خوابگاهی با  حضور ۲۵ استاد و ۵۵۰ نفر از طلاب ایرانی و بین الملل برگزار می گردد.

صفحه‌ها