فرم جستجو

جامعه الزهرا

علمای زیادی میهمان سفره حضرت معصومه(س) بودند

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین جعفری با بیان اینکه همه علما بر سر سفره حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) قرار گرفتند، تصریح کرد: ما در زیارتنامه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) عاقبت بخیری و خودسازی را از خداوند متعال بخواهیم، اگرچه زمین قم هم همانند حرم حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) برای خودسازی بهترین مکان است.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها)، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «مهدی جعفری» روز سه‌شنبه(۳ مردادماه) در مراسم جشن میلاد بانوی کرامت که با حضور اساتید، طلاب و کارکنان جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: همه ما برای ارتباط با اهل بیت(علیهم‌السلام) باید سه مرحله معرفت، محبت و ولایت اهل بیت(علیهم‌السلام) را پشت سر بگذاریم.

 

نسبت به اهل بیت(ع) معرفت، محبت و ولایت داشته باشیم

استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: ما درباره اهل بیت(علیهم‌السلام) ابتدا باید معرفت داشته باشیم تا به واسطه معرفت، نسبت به ایشان محبت داشته باشیم و در نهایت، ولایت ایشان را بپذیریم.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با اشاره به روایاتی درباره زیارت بامعرفت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) یادآور شدند: امام رضا(عليه‌السلام) در روایتی فرمود: «مَنْ زارَها عارِفاً بِحَقِّها فَلَهُ الْجَنَّةُ؛ هر که فاطمه معصومه را زيارت کند، در حالي که حق او را بشناسد، بهشت براي او است»؛ این روایت درباره همه اهل بیت(علیهم‌السلام) صدق می‌کند و ما باید در زیارت عارف به حق ایشان باشیم.

وی تصریح کرد: کمترین نوع معرفت این است که بدانیم اهل بیت(علیه‌السلام) واجب الطاعه هستند و اطاعت از ایشان برای ما واجب است، همانطور که اطاعت از خداوند برای ما واجب است.

 

معرفت؛ اولین گام برای ارتباط با اهل بیت(ع)

استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) افزود: اولین گام برای ارتباط با اهل بیت(علیهم‌السلام) این است که نسبت به ایشان معرفت پیدا کنیم؛ هر چه معرفت ما عمق بیشتری بگیرد، محبت ما نسبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) بیشتر می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با تصریح بر اینکه حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) دارای مقام والایی هستند، تأکید کردند: در شناخت و معرفت این بانوی گرامی همین کافی است که در قم بیش از ۴۰۰ امامزاده مدفون هستند، اما روایات زیادی درباره شأن و عظمت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) بیان شده است.  

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های شناخت حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) از طریق معصومین(علیهم‌السلام) است، گفت: درباره حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) چند زیارت معروف و غیرمعروف ذکر شده است که در یکی از این زیارتنامه‌ها به عالمه بودن حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) اشاره شده است.

 

حضرت فاطمه معصومه(س) بانوی عالمه هستند

استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به اینکه حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) بانوی عالمه هستند، یادآور شد: عده‌ای از شیعیان وارد مدینه شدند و پرسش‌هایی از امام موسی کاظم(علیه‌السلام) داشتند، حضرت در خانه نبودند و حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) پاسخ سوالات را به صورت کتبی نوشتند و به آنها دادند؛ آنان در بین راه امام موسی کاظم(علیه‌السلام) را زیارت کردند و ماجرا را شرح داند؛ حضرت وقتی پاسخ سوالات را خواندند، فرمودند: «فداها ابوها؛ پدرش به قربانش» و این ماجرا، مقام علمی حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) محدثه هستند، گفت: هر یک از القاب حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) به تنهایی کافی است تا احترام ویژه‌ای برای آن حضرت قائل شویم.

 

حضرت فاطمه معصومه(س) ملقب به کریمه اهل بیت(ع) هستند

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با اشاره به اینکه حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) ملقب به کریمه اهل بیت(علیهم‌السلام) هستند، عنوان کرد: همه اهل بیت(علیهم‌السلام) اهل کرامت هستند، اما حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) به این عنوان ملقب شدند.

وی افزود: آیت‌الله سیدمحمود مرعشی نجفی(ره)، پدر بزرگوار آیت‌الله‌العظمی سیدشهاب‌الدین مرعشی نجفی(ره) در پی قبر حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) بودند و برای همین ختم مجربی انتخاب کرده و چهل شب در حرم امام علی(علیه‌السلام) بر آن ختم مداومت کردند؛ ایشان در عالم رویا به محضرت امام علی(علیه‌السلام) مشرف شدند و حضرت در پاسخ به سوالات ایشان فرمودند: «علیک بکریمة اهل بیت؛ قبر حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) را در قم زیارت کن».

استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: هر آثار و ثوابی که در زیارت قبر حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) وجود دارد، خداوند متعال، آن آثار و ثواب را برای زیارت قبر حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) قرار داده است.

 

در زیارتنامه حضرت معصومه(س)، حضور اهل بیت(ع) در حرم ملموس است

حجت الاسلام و المسلمین جعفری در ادامه به سبک زیارتنامه حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و افزود: در زیارت جامعه کبیره، مقاماتی از اهل بیت(علیهم‌السلام) بیان شده است که برای همین قبل از خواندن زیارت جامعه کبیره، خواندن صد مرتبه ذکر «الله اکبر» سفارش شده است؛ در ابتدای زیارتنامه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) نیز تسبیحات حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) آمده است که کمتر زیارتی این گونه است.

وی بیان داشت: در ابتدای زیارت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها)، به انبیای الهی از جمله پیامبران اولوالعظم سلام می‌دهیم که این سلام‌ها به صورت غایب است؛ اما زمانی که به پیامبرگرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) می‌رسیم، آن حضرت و اهل بیت(علیهم‌السلام) را مخاطب قرار می‌دهیم که حاکی از این است که حضور اهل بیت(علیهم‌السلام) در حرم حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) ملموس‌تر است.

استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: زمانی که وارد حرم حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) می‌شوید، در محضر معصومین(علیهم‌السلام) هستید و اگر چنین احساسی داشته باشید، این زیارت اثرگذار خواهد بود.

 

فرازهای زیارتنامه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) حاکی از مقام والای آن حضرت است

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با بیان اینکه فرازهای زیارتنامه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) حاکی از مقام والای آن حضرت است، اظهار داشت: در این زیارتنامه آمده است: «السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ وَلِيِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَيْكِ يَا أُخْتَ وَلِيِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَيْكِ يَا عَمَّةَ وَلِيِّ اللَّهِ» که این سه سلام در زیارتنامه حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: در زیارتنامه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) می‌خوانیم: «يَا فَاطِمَةُ اشْفَعِي لِي فِي الْجَنَّةِ؛ ما را برای بهشت شفاعت کن»؛ امام صادق(علیه‌السلام) قبل از تولد حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) و حتی قبل از تولد امام موسی کاظم(علیه‌السلام) درباره شفاعت این بانوی گرامی سخنانی بیان فرمودند.

استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اضافه کرد: در روایت آمده است که گروهی از اهل ری به محضر امام جعفر صادق(علیه‌السلام) مشرف می‌شوند؛ حضرت می‌فرمایند: «خوشا به حال اهل قم»؛ دوباره گفتند ما اهل ری هستیم و حضرت نیز دوباره فرمودند: «خوشا به حال اهل قم» و در ادامه فرمودند: «به زودی بانویی از اولاد من به نام فاطمه در آن دفن می‌گردد که هر کس او را زیارت نماید بهشت بر او واجب خواهد شد».

 

شفاعت حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) گسترده است

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با بیان اینکه شفاعت حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) گسترده است، یادآور شد: امام جعفر صادق(علیه‌السلام) درباره شأن و مقام حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) می‌فرمایند: «تدخل بشفاعتها شیعتنا الجنه باجمعهم؛ با شفاعت او همه شیعیان ما وارد بهشت می‌شوند»؛ این حدیث، عظمت این بانوی گرامی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه شفاعت دنیا و آخرت را از حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) بخواهیم، گفت: خداوند متعال در قرآن کریم، مقام شفاعت را به پیامبرگرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) داده و این مقام را به حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) نیز عنایت کرده است.  

 

شأن حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) شأن ویژه ای است

استاد جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: در زیارتنامه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) می‌خوانیم: «فَإِنَّ لَكِ عِنْدَ اللَّهِ شَأْنا مِنَ الشَّأْنِ؛ به درستى كه براى تو نزد خدا مقامى از مقامات بلند است»؛ این فراز نشان می‌دهد که شأن این بانوی گرامی شأن ویژه‌ای است.

وی اضافه کرد: در روایت آمده است که علم از کوفه بیرون می‌آید و در قم ظهور پیدا می‌کند که ظهور علم در قم به خاطر شأن حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) است.

 

علمای زیادی میهمان سفره حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) بودند/حرم حضرت معصومه(س) و زمین قم جایگاهی برای خودسازی است

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با بیان اینکه علمای زیادی بر سر سفره حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) قرار گرفتند، عنوان کرد: ملاصدرا زمانی که در کهک زندگی می‌کردند، اگر مشکل علمی پیش می‌آمد، به قم می‌آمدند و به حرم حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) مشرف می‌شدند.

وی در پایان تأکید کرد: ما در زیارتنامه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) عاقبت بخیری و خودسازی را از خداوند متعال بخواهیم، اگرچه زمین قم هم همانند حرم حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) برای خودسازی بهترین مکان است.

 

گروه خبری: 

مراسم چهلم شهید حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقوی برگزار می‌شود

مراسم چهلم شهید حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین تقوی، از شهدای حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم چهلم شهید حجت الاسلام و المسلمین «سیدمهدی تقوی»، یکی از شهدای حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی که در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاد، برگزار می‌شود.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین «میرزامحمدی» به سخنرانی می‌پردازد.

مراسم چهلم شهید حجت الاسلام و المسلمین تقوی روز پنجشنبه -۲۹ تیرماه- ساعت ۱۸ الی ۲۰ همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) در حسینیه شهدا واقع در خیابان صفائیه برگزار می‌شود.

شهید حجت الاسلام و المسلمین تقوی، همسر سرکار خانم «عقیقی» از مبلغین فعال واحد امور مبلغان بودند که در زمینه های فرهنگی و به ویژه درباره گفتمان انقلاب اسلامی فعالیت‌های زیادی داشتند.

گروه خبری: 

حجاب، ارزشگذاری زن است

مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) فرمودند: «حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذاری زن است».

حجاب در نگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی):

«حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذاری زن است، سنگین شدن کفه‌ی آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ی حجاب تشکر کرد؛ این جزو نعمتهای الهی است».

بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در دیدار جمعی از مداحان کشور(۲۳ اردیبهشت ۹۱).

گروه خبری: 

برگزاری امتحانات غیرحضوری در ۳۸ حوزه امتحانی در کشور

مدیر مرکز آموزش غیرحضوری جامعه‌الزهرا(س) از برگزاری امتحانات پایان ترم طلاب غیرحضوری و مجازی جامعه‌الزهرا(س) در تیرماه خبر داد.

امتحانات پایان ترم طلاب غیرحضوری و مجازی در ۳۸ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار می‌شود

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «حاجی پور»، مدیر مرکز آموزش غیرحضوری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: امتحانات پایان ترم طلاب غیرحضوری و مجازی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از هفته آینده آغاز می شود.

مدیر مرکز آموزش غیرحضوری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: امتحانات حضوری طلاب غیرحضوری و مجازی از روز شنبه -۱۷ تیرماه- آغاز می شود و تا یک هفته ادامه دارد.

حاجی پور با اشاره به برگزاری آزمون های آنلاین ویژه طلاب غیرحضوری و مجازی، افزود: امتحانات آنلاین طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به مدت پنج روز از ۲۴ الی ۲۸ تیرماه به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی با بیان این که حدود ۶ هزار طلبه غیرحضوری در امتحانات پایان ترم سال تحصیلی جاری شرکت می کنند، تصریح کرد: امتحانات پایان ترم طلاب غیرحضوری و مجازی در ۳۸ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیر مرکز آموزش غیرحضوری جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: در استان تهران، سه حوزه امتحانی و در استان خراسان، ۷ حوزه امتحانی برای برگزاری امتحانات پایان ترم در نظر گرفته شده است.

سومین مرحله دوره حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه برگزار می‌شود

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری سومین مرحله از دوره حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه خبر داد.

سومین مرحله از دوره حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه به همت اداره قرآن و حدیث جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی زاده»، معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت شناخت سیره و منش حضرت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) وآشنایی بیشتر طلاب با معارف بلند كتاب شریف نهج‌البلاغه، سومین مرحله حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه به همت اداره قرآن و حدیث در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: این طرح از فروردین سال ۹۶ و همزمان با ولادت باسعادت امام علی(علیه‌السلام) آغاز شد و مورد استقبال و تأیید طلاب و اساتید جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده با بیان اینکه تا کنون حدود ۴۰۰ نفر از طلاب در این دوره شرکت کردند، یادآور شد: طلابی که موفق به شرکت در مراحل قبل نشده‌اند، می‌توانند تا پایان تیرماه، پاسخنامه تمام مراحل را تحویل دهند.

وی با بیان اینکه دوره نهج‌البلاغه‌خوانی در ۱۲ مرحله برگزار می‌شود، افزود: در مرحله اول این دوره، حکمت‌های یک تا ۱۴۷ نهج‌البلاغه در نظر گرفته شده بود، برای مرحله دوم نیز حکمت‌های ۱۴۸ تا ۳۱۷ نهج‌البلاغه ارائه شد.

معاون آموزشی تربیتی جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: سومین مرحله حدیث‌خوانی نهج‌البلاغه شامل حکمت‌های ۳۱۷ تا ۴۸۰ کتاب شریف نهج‌البلاغه است.

 

طلاب می‌توانند جهت دریافت اطلاعات و ثبت نام به ورودی ساختمان شهید بهشتی، سرای ثقلین مراجعه کرده و یا  با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۳۵۵ تماس بگیرند.

 

 

جهت دریافت پرسش‌نامه اولین دوره غیرحضوری نهج‌البلاغه‌خوانی(حکمت ۱ تا ۱۴۷) این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت پرسش‌نامه دومین دوره غیرحضوری نهج‌البلاغه‌خوانی(حکمت ۱۴۸ تا ۳۱۷) این پیوند را فعال کنید.

 

جهت دریافت پرسش‌نامه سومین دوره غیرحضوری نهج‌البلاغه‌خوانی(حکمت ۳۱۷ تا ۴۸۰) این پیوند را فعال کنید.

 

 

جمعی از دانشجویان دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(س) بازدید کردند

رئیس اداره روابط بین الملل بیان داشت: پروفسور «ایوان اورتمان» به همراه جمعی از دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) بازدید کردند.

پروفسور «ایوان اورتمان» و جمعی از دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان از جامعه‌الزهرا‌(س) بازدید کردند

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، اسماعیل مطهری، رئیس اداره روابط بین الملل روز شنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: سرکار خانم پروفسور «ایوان اورتمان»، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان به همراه جمعی از دانشجویان خود از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید کردند.

رئیس اداره روابط بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: پروفسور اورتمان که مؤسس کرسی ایران شناسی، استاد زبان فارسی و زبان هندی در دانشگاه بن است، تا کنون دو مرحله از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید داشته و از نزدیک با این مرکز آشنا است.

وی افزود: در این بازدید، پروفسور اورتمان به همراه دانشجویان خود در جریان روند فعالیت یکی از کارگاه‌های پژوهشی که در محل پژوهشگاه حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، قرار گرفتند.

مطهری یادآور شد: پروفسور اورتمان جهت برقراری ارتباط بیشتر بین جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و گروه مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان اعلام آمادگی کرد.

وی گفت: پروفسور اورتمان به همراه دانشجویان مطالعات اسلامی دانشگاه بن آلمان به مدت دو ساعت از جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  بازدید کردند و مورد پذیرایی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  قرار گرفتند.

مراسم افتتاحیه مصاحبه از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد

مصاحبه از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در مقاطع مختلف تحصیلی آغاز شد.

‌ به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، مراسم افتتاحیه مصاحبه از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۶-۹۷ با حضور اساتید مصاحبه‌گر، مشاوران، مدیران مدارس و مدیران خوابگاه‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سید محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور داشتند و  به ارائه مطالبی در خصوص اهمیت امر قضاوت، انتخاب و همچنین بایسته‌های مصاحبه علمی و دینی پرداختند.

همچنین در این مراسم حجج الاسلام و المسلمین «علیرضا حاجی زاده»، معاون آموزشی تربیتی و «اباذر عمرانی فر»، رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) حضور داشتند.

گفتنی است هفته گذشته، نتایج آزمون‌های ورودی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در سطوح مختلف تحصیلی اعلام و از امروز، مصاحبه اساتید مصاحبه گر با داوطلبانی که در آزمون کتبی پذیرفته شده‌اند، آغاز شد.

گروه خبری: 

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که بانوان مبلغ آماده جهاد فرهنگی هستند، از اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر جذب فارغ‌التحصیلان علمی و پژوهشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کردند: رویکرد ما فراخوان فارغ التحصیلان دوره‌های مختلف و برگزاری برنامه‌های آموزش مهارتی برای دوره‌های تربیت مدرس، محقق، مشاور و مبلغ است.

 

برگزاری دوره‌های تخصصی تربیت مبلغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: بخش تبلیغ یکی از خروجی‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است و تاکنون فعالیت‌های ارزنده‌ای در این بخش صورت گرفته که یکی از آنها گسترش دایره تبلیغ از سنتی به نوین است.

ایشان افزودند: قرار دادن بحث تبلیغ در کنار سایر آموزش‌ها، برگزاری دوره‌های تربیت مبلغ و برپایی دو سال مباحث تخصصی تبلیغ از اقدامات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ترویج و گسترش امر تبلیغ است.

 

اهمیت جلسات خانگی و تبلیغ چهره به چهره

حجت الاسلام مدنی در ارتباط با جلسات خانگی تبلیغی اظهار داشتند: اینگونه جلسات می‌تواند هم تأثیرات مثبت و هم منفی داشته باشد و از سویی باید توجه داشت که امروز تبلیغ اصلی، تبلیغ چهره به چهره است و اگر جلسات خانگی به دست افرادی بیفتد که تبحر لازم در این مورد را ندارند، می‌تواند به امری خطرناک مبدل شود و از سویی جلسات جزء‌خوانی در ماه مبارک رمضان باید از جلسات قرآن‌خوانی به بیان تفاسیر قرآن و بیان مطالب ضروری دین تبدیل شود.

ایشان تصریح کردند: متأسفانه بحث متولی در امر تبلیغ، دچار مشکلات جدی و نیازمند ساماندهی است و متولی واحدی که در مقابل ملت پاسخگو باشد، نداریم و دستگاه‌های متنوع با سلایق مختلف در حوزه تبلیغ حال فعالیت هستند.

 

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان/مبلغان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آماده جهاد فرهنگی هستند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه گفتند: بسیاری از مبلغان ما آماده جهاد فرهنگی هستند و ما به اندازه‌ی خودمان با نهادها و بخش‌هایی که نیاز به مبلغ دارند، در این زمینه همکاری خواهیم کرد و در این زمینه ۳۵۰ مبلغ در ماه مبارک رمضان امسال به خارج کشور اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام مدنی در ارتباط با فعالیت بانوان مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در فضای مجازی خاطرنشان کردند: در جهت آموزش مجازی، برنامه‌ریزی‌هایی در تبلیغ نوین صورت گرفته تا از فرصت‌های فضای مجازی که متأسفانه در کشور ما بیشتر از تهدیدات آن صحبت و استفاده می‌شود، به احسن وجه بهره‌گیری شود.

 

فعالیت‌های مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به فعالیت‌های برخی بخش‌های مرتبط با امر تبلیغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای ارتباط با طلاب غیرحضوری و مجازی برنامه هایی در نظر دارد تا ارتباط با طلاب به صورت مستمر وجود داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به فعالیت اداره پاسخ به سؤالات شرعی اشاره کردند و گفتند: امسال بخش پاسخگویی به سؤالات دینی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پاسخگوی بیش از ۱۴ هزار سؤال شرعی بوده است.

ایشان تصریح کردند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای سال آینده، برگزاری دوره تربیت مشاور در سطوح مختلف را برنامه‌ریزی کرده است تا علاقه‌مندان بتوانند پس از گذراندن این دوره‌ها، مشاوره‌هایی برای بخش‌ها و سطوح مختلف ارائه کنند.

گروه خبری: 

اطلاعیه برگزاری امتحانات پایان ترم در ماه مبارک رمضان

حرکت سرویس‌های نقلیه از مسیرهای مشخص شده به سمت جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با یک ساعت تأخیر صورت می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، امتحانات پایان ترم نیم‌سال دوم ۹۶-۹۵ جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) از روز شنبه ۶ خردادماه و همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

امتحانات پایان ترم نیم سال دوم تحصیلی جاری طلاب جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) اعم از مدارس علمیه(تمام وقت روزانه، تمام وقت۱، نیمه وقت ۱، ۲، ۳ ،۴ و طلاب بین الملل) و مراکز تخصصی ساعت ۹:۳۰ دقیقه برگزار می‌شود.

بر همین اساس، حرکت سرویس‌های نقلیه از مسیرهای مشخص شده به سمت جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با یک ساعت تأخیر نسبت به قبل صورت می‌گیرد.

حرکت سرویس‌های نقلیه از جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به مناطق مختلف شهر طبق روال قبلی در ساعت‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۴ انجام می‌شود.

 

گروه خبری: 

مسابقه عکس کودک و انتخابات برگزار می‌شود

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده از برگزاری مسابقه عکس کودک و انتخابات ویژه کودکان مهد کودک شکوفه‌های بهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «ملیحه عرب خزائلی» روز پنجشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: هدف از برگزاری این مسابقه، آشنایی کودکان با مفاهیم و ارزش‌های ملی و همراهی با خانواده در امور مهم چون انتخابات است.

وی با بیان اینکه کودکان به عنوان آینده سازان کشور هستند، اظهار داشت: در این طرح خانواده ها جهت رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر، کودکان خود را به همراه می‌برند و آنان را در این حماسه ملی مشارکت می‌دهند.

مدیر اداره کل امور طلاب و خانواده افزود: خانواده‌ها با خلق آثار هنری در هنگام اخذ رأی از کودکان خود عکس گرفته و از طریق تلگرام به ادمین(مدیر) کانال مهدکودک به نشانی shokufeheyebahar@ ارسال کنند.

عرب خزائلی، مهلت ارسال عکس را اول خردادماه عنوان کرد و گفت: اداره کل امور طلاب و خانواده با مشارکت مهد کودک شکوفه‌های بهار در تاریخ ۳ خردادماه نمایشگاهی از آثار ارسالی برگزار می‌کند که به نفرات برگزیده جوایزی اهدا می‌شود.

صفحه‌ها