فرم جستجو

جامعه الزهرا

مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی کارکنان جامعه الزهرا(س) برگزار شد

مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی کارکنان جامعه الزهرا(س) صبح امروز با حضور ۲۷۰ نفر از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب ممتاز برگزار شد.

 

 به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی کارکنان جامعه الزهرا(س) صبح امروز و همزمان با سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) و حضرت امام صادق(ع) به همت اداره تعاون و رفاه این موسسه علمی در تالار بیداری اسلامی برگزار شد.

ضرورت بیان سابقه تمدنی کشور برای فرزندان

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی در این مراسم با یادآوری این مساله که پیشرفت امروز غرب به خاطر استعمار و استثمار ملت ها به ویژه امت اسلام است گفت: شما دانش آموزان و دانشجویان ممتاز باید بدانید که سابقه تمدنی بشر برای شماست. قانون حمورابی به عنوان اولین قانون نوشته شده بشری مربوط به تمدن ایلامی های شوش است که در این سرزمین نوشته شده است، هر چند که لوح این قانون را بعدها غارت کردند و اکنون در موزه پاریس نگهداری می شود.

وی با بیان این که غرب هرگز نمی تواند سابقه تمدنی ما را انکار کند به ماجرای پانهادن انسان به کره ماه اشاره کرد و ادامه داد: زمانی که می خواستند برای اولین بار روی کره ماه قدم بگذارند قرار شد چند تپه از ماه را به اسم دانشمندان نام گذاری کنند و لوح هایی را آماده کردند که در آنجا نصب کنند. یکی از این لوح ها به نام دانشمند شهیر ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی ثبت شد که به اعتراف خود غربی ها رسیدن به ماه جز با تکیه بر تحقیقات این اندیشمند مسلمان میسر نمی شد و یک لوح هم به اسم ابوریحان بیرونی ثبت شد. این مساله نشان می دهد که غرب قادر به انکار ریشه های تمدنی ما نیست.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی بیان داشت: در زمانی که اروپا در جهل و خرافه غرق بود در سرزمین ما علم تولید می شد ولی بعدها این سرمایه های علمی و تمدنی به غرب منتقل شد. تا جایی که غرب با فلسفه قدیم خودش هم از طریق ترجمه ٍآثار علمای ما آشنا شده است.

مدیر جامعه الزهرا(س) از والدین خواست تا این سابقه های تمدنی را برای فرزندان خود بازگو کنند تا موجب افزایش اعتماد به نفس آنان شود و به آن افتخار کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: مهمترین سرمایه زندگی ما ماشین، خانه، باغ، زمین و ویلای ما نیست، بالاترین سرمایه ما بچه هایمان هستند از این رو باید برای تربیت آنها وقت گذاشت و سرمایه گذاری کرد. به اندازه ای که برای کفش و کلاه بچه ها سرمایه گذاری می کنیم باید برای ذهن و فکر آنها هم خرج کنیم.

تسهیلات و امکانات جامعه الزهرا(س) برای کارکنان و خانواده آنها

همچنین در این مراسم که با حضور ۲۷۰ نفر از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب فرزند کارکنان جامعه الزهرا(س) به همراه خانواده هایشان برگزار شد عباس محمدی، معاون اداری _ مالی جامعه الزهرا(س) با بیان اینکه فرزندان ما آینده سازان نظام اسلامی هستند گفت: خانواده ها باید برای موفقیت و آینده فرزندان خود برنامه داشته باشند و از آنها حمایت کنند که حضور آنها با فرزندانشان در این مراسم نمونه ای از این تلاش خانواده ها است.

 وی بیان داشت: در بین ۲۷۰ دانش آموز، دانشجو و طلبه ممتاز خانواده جامعه الزهرا (س) ۱۶۱ دانش آموز ممتاز دبستانی، ۳۸ دانش آموز دبیرستانی با معدل ۱۸ تا ۱۹ و ۶۲ دانش آموز دبیرستانی با معدل ۱۹ تا ۲۰، سه دانشجو و طلبه با معدل ۱۸ تا ۱۹ و شش دانشجو با معدل ۱۹ تا ۲۰ حضور دارند که این موجب افتخار ماست.

محمدی با اشاره به اینکه امروز دغدغه کنکور دیگر برطرف شده است اظهار داشت: از این رو تلاش دانش آموزان ممتاز باید برای گزینش بهترین دانشگاه و مرکز آموزش عالی باشد که این مساله نیازمند کوشش و دقت مضاعف است.

 وی با بیان اینکه در جامعه الزهرا(س) از مهد کودک تا دانشگاه وجود دارد، خاطرنشان کرد: مجتمع ورزشی جامعه الزهرا(س) مجموعه ای بی نظیر است که طلاب، اساتید و کارکنان این مرکز می توانند به همراه خانواده شان از آن استفاده کنند.

وی به کلاس های آموزشی با تخفیفات ویژه و نیز کلاس های تابستانی به عنوان بخشی دیگر از امکانات و تسهیلات جامعه الزهرا(س) برای کارکنان و خانواده آنها اشاره کرد و گفت: مرکز مشاوره این موسسه علمی آموزشی هم با حضور مشاوران خانواده و ازدواج در حال فعالیت است و به زودی بخش مشاوره تحصیلی نیز راه اندازی می شود و کارکنان و خانواده آنها می توانند از این امکان نیز استفاده کنند.

گفتنی است، در این مراسم از فرزندان ممتاز تحصیلی کارکنان جامعه الزهرا با اهدای هدایایی تجلیل شد. همچنین به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اسلام و امام صادق(ع)  به فرزندانی که نام آنها محمد، محمدصادق و فاطمه زهرا بود هدایایی اهدا شد.

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

گزارش تصویری همایش پذیرفته شدگان سطح ۲ تمام وقت خوابگاهی جامعه الزهرا(س)

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت خوابگاهی(نیمسال اول و دوم) جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) صبح امروز در تالار بیداری اسلامی برگزار شد.

همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت خوابگاهی(نیمسال اول و دوم) جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) به روایت تصویر

اعلام زمان‌بندی و ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ جامعه‌الزهرا(س)

زمان ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ جامعه‌الزهرا(س) اعلام شد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «اباذر عمرانی فر» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر با اعلام این مطلب، عنوان کرد: به یاری خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت ولیّ عصر(عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف)، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ از خواهران واجد شرائط در همه‌ی مقاطع تحصیلی شامل سطح دو(کارشناسی)، سطح سه(کارشناسی ارشد) و سطح چهار(دکتری) طلبه می‌پذیرد.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه متقاضیان شرکت در آزمون ورودی، دفترچه راهنمای مقطع تحصیلی مورد نظر خود را مطالعه کنند، افزود: در این دفترچه ها رشته ها و گرایش‌های تحصیلی هر دوره معرفی و منابع آزمون و همچنین زمان‌بندی مراحل آزمون ارائه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی فر تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، رشته‎های دانشگاهی(همسو و غیرهمسو) جهت تحصیل در مقطع تحصیلی سطح ۳ پذیرش نمی‌شوند و متقاضیان این مقطع تحصیلی باید مقطع سطح ۲ ثبت نام کنند که با توجه به نوع رشته و گرایش، نسبت به معادل‎سازی و کوتاه کردن زمان تحصیل سطح ۲ اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه حداقل مدرک تحصیلی جهت ثبت نام در مقطع سطح دو جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دیپلم است، ادامه داد: برنامه بازپذیری سطح ۲(کارشناسی ناپیوسته) ویژه طلابی است که دارای مدرک سطح یک حوزه بوده یا ۷۵ واحد را در حوزه های علمیه ی مصوب گذرانده‌اند.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کرد: طلابی که دارای سابقه حوزوی هستند، اما تعداد واحدهای گذرانده آنها کمتر از ۷۵ واحد است، باید درآزمون ورودی سطح ۲ ثبت نام کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی فر تصریح کرد: ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷  (به همراه اطلاعات تکمیلی و شرایط پذیرش در دفترچه نهایی راهنمای ثبت نام) از تاریخ ۱۹ دی  ۹۶ آغاز می‌شود.

وی بیان داشت: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام از طریق سامانه پذیرش به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir اقدام کنند و در صورت نیاز، نسبت به تهیه منابع آزمون از فروشگاه الکترونیک جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به آدرس Http://Eshop.jz.ac.ir  مراجعه کنند.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان یادآور شد: آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ برای همه مقاطع تحصیلی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، ۳۱ فروردین سال ۹۷  در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود. 

 
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح ۲(کارشناسی) ویژه داوطلبان جدید الورود
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح۳(کارشناسی ارشد) ویژه فارغ التحصیلان سطح ۲ حوزه های علمیه
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح۴(دکتری) ویژه فارغ التحصیلان سطح ۳ حوزه های علمیه
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون ویژه طلاب بازپذیری سطح ۲(کارشناسی نا پیوسته)

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

مهمترین سرمایه های کشور جوانان هستند نه چاه های نفت

مهمترین سرمایه های کشور جوانان هستند نه چاه های نفت

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(س) صبح امروز در مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی کارکنان این موسسه علمی با تبریک سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع) گفت: پیامبر اسلام رحمت برای همه جهانیان است نه تنها برای مومنین و مسلمین و گستردگی و سعه رحمت ایشان را می توان از داستان یهودی که خار و خاشاک بر سر پیامبر(ص) می ریخت فهمید.

وی اظهار داشت: رحمت رسول اکرم(ص) شامل انبیای الهی و حتی شامل دشمنان آن حضرت هم می شود و البته این رحمت مراتبی دارد.

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به اینکه همه طلاب و کارکنان جامعه الزهرا(س) زیر پرچم حضرت زهرا(س) هستند و ما با افتخار می گوییم که جامعه الزهرایی هستیم بیان داشت: از آنجا که منسوب به آن حضرت هستیم باید با دیگران فرق داشته باشیم و در حجاب و عفاف، درس خواندن و اخلاق و رفتار ویژه و سرآمد باشیم.

غرب با استعمار ملت ها پیشرفت کرد/ سابقه تمدنی از آن ماست

وی با یادآوری این مساله که پیشرفت امروز غرب به خاطر استعمار و استثمار ملت ها به ویژه امت اسلام است گفت: شما دانش آموزان و دانشجویان ممتاز باید بدانید که سابقه تمدنی بشر برای شماست. قانون حمورابی به عنوان اولین قانون نوشته شده بشری مربوط به تمدن ایلامی های شوش است که در این سرزمین نوشته شده است، هر چند که لوح این قانون را بعدها غارت کردند و اکنون در موزه پاریس نگهداری می شود.

وی با بیان این که غرب هرگز نمی تواند سابقه تمدنی ما را انکار کند به ماجرای پانهادن انسان به کره ماه اشاره کرد و ادامه داد: زمانی که می خواستند برای اولین بار روی کره ماه قدم بگذارند قرار شد چند تپه از ماه را به اسم دانشمندان نام گذاری کنند و لوح هایی را آماده کردند که در انجا نصب کنند. یکی از این لوح ها به نام دانشمند شهیر ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی ثبت شد که به اعتراف خود غربی ها رسیدن به ماه جز با تکیه بر تحقیقات این اندیشمند مسلمان میسر نمی شد و یک لوح هم به اسم ابوریحان بیرونی ثبت شد. این مساله نشان می دهد که غرب قادر به انکار ریشه های تمدنی ما نیست.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی بیان داشت: در زمانی که اروپا در جهل و خرافه غرق بود در سرزمین ما علم تولید می شد ولی بعدها این سرمایه های علمی و تمدنی به غرب منتقل شد. تا جایی که غرب با فلسفه قدیم خودش هم از طریق ترجمه ٍآثار علمای ما آشنا شده است.

ضرورت بیان سابقه تمدنی ایران برای فرزندان

وی از والدین خواست تا این سابقه های تمدنی را برای فرزندان خود بازگو کنند تا موجب افزایش اعتماد به نفس آنان شود و به آن افتخار کنند.

مدیر جامعه الزهرا با گرامی داشت یاد بزرگانی چون شهید تهرانی که در شرایط تحریم با کار علمی و تلاش شبانه روزی کاری کردند که امروز شرق و غرب از پیشرفت های ما انگشت حیرت به دهان دارند گفت: پیروزی هایی که در نوار غره، فلسطین، سوریه، لبنان و امروز در یمن شاهد آن هستیم نتیجه مجاهدت ها و تلاش های کسانی امثال شهید تهرانی است که با تقویت دانش دفاعی، آن را در اختیار مظلومان عالم قرار دادند.

وی در ادامه اظهار داشت: مهمترین سرمایه زندگی ما ماشین، خانه، باغ، زمین و ویلای ما نیست، بالاترین سرمایه ما بچه هایمان هستند از این رو باید برای تربیت آنها وقت گذاشت و سرمایه گذاری کرد. به اندازه ای که برای کفش و کلاه بچه ها سرمایه گذاری می کنیم باید برای ذهن و فکر آنها هم خرج کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی در پایان گفت: مهمترین سرمایه کشور، چاه های نفت نیست بلکه جوانان بزرگترین سرمایه های این مرز و بوم هستند. امیدواریم همه به ارزش این سرمایه آگاه باشند و برای رشد آن تلاش کنند.

گفتنی است، در این مراسم از ۲۷۰ نفر از فرزندان کارکنان جامعه الزهرا (س) که در مقاطع مختلف تحصیلی حائز رتبه برتر شده بودند با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

زمان ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ جامعه‌الزهرا(س) اعلام شد

زمان ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ جامعه‌الزهرا(س) اعلام شد.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از پذیرش و زمان‌بندی آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در رشته ها و گرایش های سطوح مختلف تحصیلی این مؤسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «اباذر عمرانی فر» روز شنبه در گفتگو با واحد خبر با اعلام این مطلب، عنوان کرد: به یاری خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت ولیّ عصر(عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف)، جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ از خواهران واجد شرائط در همه‌ی مقاطع تحصیلی شامل سطح دو(کارشناسی)، سطح سه(کارشناسی ارشد) و سطح چهار(دکتری) طلبه می‌پذیرد.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با تصریح بر اینکه متقاضیان شرکت در آزمون ورودی، دفترچه راهنمای مقطع تحصیلی مورد نظر خود را مطالعه کنند، افزود: در این دفترچه ها رشته ها و گرایش‌های تحصیلی هر دوره معرفی و منابع آزمون و همچنین زمان‌بندی مراحل آزمون ارائه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی فر تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، رشته‎های دانشگاهی(همسو و غیرهمسو) جهت تحصیل در مقطع تحصیلی سطح ۳ پذیرش نمی‌شوند و متقاضیان این مقطع تحصیلی باید مقطع سطح ۲ ثبت نام کنند که با توجه به نوع رشته و گرایش، نسبت به معادل‎سازی و کوتاه کردن زمان تحصیل سطح ۲ اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه حداقل مدرک تحصیلی جهت ثبت نام در مقطع سطح دو جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) دیپلم است، ادامه داد: برنامه بازپذیری سطح ۲(کارشناسی ناپیوسته) ویژه طلابی است که دارای مدرک سطح یک حوزه بوده یا ۷۵ واحد را در حوزه های علمیه ی مصوب گذرانده‌اند.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اضافه کرد: طلابی که دارای سابقه حوزوی هستند، اما تعداد واحدهای گذرانده آنها کمتر از ۷۵ واحد است، باید درآزمون ورودی سطح ۲ ثبت نام کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی فر تصریح کرد: ثبت نام آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷  (به همراه اطلاعات تکمیلی و شرایط پذیرش در دفترچه نهایی راهنمای ثبت نام) از تاریخ ۱۹ دی  ۹۶ آغاز می‌شود.

وی بیان داشت: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام از طریق سامانه پذیرش به نشانی http://paziresh.jz.ac.ir اقدام کنند و در صورت نیاز، نسبت به تهیه منابع آزمون از فروشگاه الکترونیک جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به آدرس Http://Eshop.jz.ac.ir  مراجعه کنند.

مدیر پذیرش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان یادآور شد: آزمون ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ برای همه مقاطع تحصیلی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، ۳۱ فروردین سال ۹۷  در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود. 

 
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح ۲(کارشناسی) ویژه داوطلبان جدید الورود
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح۳(کارشناسی ارشد) ویژه فارغ التحصیلان سطح ۲ حوزه های علمیه
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون سطح۴(دکتری) ویژه فارغ التحصیلان سطح ۳ حوزه های علمیه
دریافت دفترچه زمانبندی و منابع آزمون ویژه طلاب بازپذیری سطح ۲(کارشناسی نا پیوسته)

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

با حضور استاد قرائتی؛ پنجمین جلسه سلسله‌مباحث اخلاقی تربیتی برگزار شد

پنجمین جلسه از سلسله‌مباحث اخلاقی تربیتی درس اخلاق طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با سخنرانی استاد قرائتی برگزار شد.

پنجمین جلسه از سلسله‌مباحث اخلاقی تربیتی درس اخلاق طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با سخنرانی استاد قرائتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و روابط بین الملل، پنجمین جلسه از سلسله‌مباحث اخلاقی تربیتی روز چهارشنبه با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «محسن قرائتی»، مفسر قرآن کریم در جلسه درس اخلاق طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تشکیل شد.

در این جلسه که در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز امامت حضرت ولیّ عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، به برخی سؤالات و شبهات مهدویت پاسخ داد.

استاد قرائتی در ادامه به بانوان طلبه توصیه کرد که خود را وقف دین کنند و تلاش کنند تا به عنوان معلم دین در مدارس، دانشگاه ها و غیره فعالیت کنند.

گفتنی است؛ سلسله‌مباحث اخلاقی تربیتی استاد قرائتی با حضور گسترده طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به مدت چهار جلسه در روز های ۱۹ و ۲۶ مهرماه، ۳ و ۱۰ آبان ماه برگزار شد.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

 

دوره «تربیت مدرس معارف عالی نماز» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دوره «تربیت مدرس معارف عالی نماز» ویژه طلاب و دانش‌آموختگان این مؤسسه خبر داد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دوره «تربیت مدرس معارف عالی نماز» ویژه طلاب و دانش‌آموختگان این مؤسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «حسین تهرانی» روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: دوره تربیت مدرس معارف عالی نماز از سوی اداره دانش آموختگان معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  و با همکاری ستاد اقامه نماز استان قم و مرکز تخصصی نماز برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: با توجه به پیام رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به چهارمین اجلاس سراسری نماز که فرمودند: «بحث كلامي و عرفاني و اجتماعي نماز بايد سلسلة مهمي از مباحث ديني مطرح در سطح جامعه را پديد آورد»؛ دوره «تربیت مدرس معارف عالی نماز» در دستور کار قرار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی، زمان ثبت نام در این دوره را ۸ تا ۱۳ آذرماه اعلام کرد و افزود: بازه زمانی این دوره از ۱۸ آذرماه سال جاری تا ۲۴ اردیبهشت ماه سال ۹۷ است و کلاس‌های این دوره روزهای یکشنبه و دوشنبه هر هفته ساعت ۸ تا ۱۲ برگزار می‌شود.

وی، «بررسی آیات نماز»، «نماز و خانواده»، «بررسی روایات نماز»، «اصول مشاوره و پاسخگویی»، «راه‌های تکمیل نماز»، «احکام و شیوه‌های بیان آن»، «اسرار نماز»، «کلاسداری و شیوه‌های‌ جذاب‌سازی»، «شیوه‌های دعوت به نماز» و «آثار نماز» را از جمله عناوین آموزشی این دوره برشمرد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه پذیرش بانوان مبلغ که توانایی تدریس داشته باشند، در اولویت است، گفت: طلابی که حداقل سطح ۲ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) را به اتمام رسانده‌اند، نیز می‌توانند پس از قبولی در آزمون ورودی در این دوره شرکت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین تهرانی یادآور شد: پس از پایان دوره برای شرکت کنندگان گواهی معتبر صادر می‌شود و  با همکاری مرکز تخصصی نماز، افراد توانمند و واجد شرایط جهت امر تبلیغ نماز به مراکز متقاضی اعزام می‌شوند.

 

ثبت نام حضوری: ساختمان اداری بالای مهدکودک – اداره دانش آموختگان – هر روز ساعت ۹ تا ۱۲

ثبت نام تلفنـــی: هر روز ساعت ۹ تا ۱۱ طی تماس با شماره تلفن ۳۲۱۱۲۴۳۷ 

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

پیاده‌روی نمادین اربعین با حضور دانش‌آموزان هدی در جامعه‌الزهرا(س)

دانش آموزان دبستان هدی در آستانه اربعین حسینی در صحن جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به پیاده روی نمادین اربعین پرداختند.

دانش آموزان دبستان هدی در آستانه اربعین حسینی در صحن جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به پیاده روی نمادین اربعین پرداختند. 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، پیاده روی نمادین اربعین حسینی با حضور دانش آموزان دبستان هدی روز چهارشنبه در آستانه اربعین حسینی در صحن جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

دانش آموزان دبستان هدی در این مراسم، پیاده روی خود را از مجتمع آموزشی تربیتی هدی آغاز کردند و تا مزار سه شهید گمنام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه دادند.

شرکت کنندگان به یاد شهدای مدافع حرم در مزار شهدای گمنام این مؤسسه تجمع کردند و با آرمان های انقلاب و امام راحل(ره) تجدید میثاق کردند.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news
گروه خبری: 

اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان مهد کودک شکوفه‌های بهار برگزار شد

مدیر کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان مهد کودک شکوفه‌های بهار این مؤسسه خبر داد.

مدیر کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان مهد کودک شکوفه‌های بهار این مؤسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، سرکار خانم «ملیحه عرب خزائلی» روز چهارشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان مهد کودک شکوفه های بهار جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با حضور ۱۵۰ طلبه مادر در سالن آمفی تئاتر شهید بهشتی(ره) برگزار شد.

مدیر کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه، تعامل دوسویه و ارتباط مستمر با مادران، توسعه مشارکت ‌های فکری، آسیب‌شناسی، تشخیص مشکلات مهد کودک و غیره بود.

عرب خزائلی افزود: در این مراسم که همزمان با هفته پیوند اولیا و مربیان برگزار شد، پس از تلاوت قرآن کریم توسط گروه همخوانی کودکان، ثبت نام برای انجمن و عضوگیری صورت گرفت.

وی با اشاره به انتخاب اعضای انجمن مادران مهد کودک، تصریح کرد: انجمن اولیا و مربیان در جهت رشد و آگاهی مادران و مربیان و دست اندرکاران مهدکودک گام بر می‌دارد و به نقش تربیتی و همزمان خانه و مهدکودک اهتمام می‌ورزد.

مدیر کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: در این جلسه، کلیپ گزارش تصویری فعالیت‌های مهد کودک برای مادران پخش شد و بروشور فعالیت‌های مهد کودک به مادران ارائه شد.

 

عضو کانال جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شوید: https://t.me/jz_news

استاد جامعه‌الزهرا(س): علم، اخلاص و عمل؛ عوامل رسیدن به سعادت

سرکار خانم محمدرضایی، سه عنصر علم، اخلاص و عمل را لازمه رسیدن به سعادت عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، اردو یک‌روزه طلاب جدیدالورود مدرسه نیمه‌وقت صبح و عصر  جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

در این مراسم، استاد سرکار خانم «محمدرضایی»، استاد  جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به مناسبت‌های ماه ذی‌الحجه، اظهار داشت: با وجود اینکه ذی‌الحجه ماه برگزاری حج ابراهیمی است، اما با توجه به مناسبت‌ها می‌بینیم که امامت و ولایت در این ماه از جایگاه و منزلت والایی برخوردار است.

استاد کلام جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: اهمیت جایگاه ولایت در ماه ذی‌الحجه نشان می‌دهد که راه رسیدن به حج حقیقی و عبودیت، تنها تمسک به «ولایت» است.

وی افزود: طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله)، مراد از «قرب الی الله» همان تخلق به اخلاق الهی و مزین شدن به صفات ربوبی است و در این مسیر، الگو و اسوه‌ی ما ائمه معصومین(علیهم‌السلام) هستند که آن بزرگواران هم راه رسیدن به این منزل را فقط در عبودیت حقیقی می‌دانند.

محمدرضایی در توصیه به طلاب جدیدالورود بیان کردند: بانوان طلبه باید هر آنچه را که آموخته‌اند، به میدان عمل‌آورده و به عملی شدن آن بیندیشند.

استاد  جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه لازمه رسیدن به سعادت، سه عنصر علم، اخلاص و عمل است، یادآور شد: بعضی از شهدا دارای تحصیلات کمی بودند، اما راز ماندگاری آن‌ها در اخلاص و عمل به داشته‌هایشان بود.

وی در پایان گفت: وظیفه‌ی طلاب، کمک دینی به خانواده‌ها، هدایت آن‌ها و همچنین زمینه‌سازی در جهت تحقق حکومت جهانی حضرت ولیّ عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) با برنامه‌ریزی دقیق است.

 

صفحه‌ها

دیدگاه‌های اخیر