فرم جستجو

طراحی دروس و قوانین جامعه الزهرا بر اساس شرایط بانوان

مدیر گروه فقه و اصول جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) گفت: دروس و قوانین جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) از ابتدا با توجه به شرایط خاص بانوان به دلیل مشغله‌های زندگی‌شان طراحی‌شده و مسائلی مانند میزان عدم حضور در کلاس با توجه به این شرایط در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها)، همایش طلاب جدیدالورود سطح ۳ رشته‌های مراکز تخصصی جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) روز چهارشنبه در سالن آمفی‌تئاتر ساختمان شهید بهشتی برگزار شد.

مدیر گروه فقه و اصول جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) در این نشست ضمن قرائت آیات « أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىٰ تَقْوَىٰ مِنَ اللَّـهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىٰ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ » (توبه/۱۰۹) و «إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّـهِ أَتْقَاكُمْ» (حجرات/۱۳) گفت: برخی آیات به مراحل تکاملی وجودی انسان و برخی به تکامل علمی انسان اشاره دارند.

سرکار خانم پسنده آصفی خاطرنشان کرد: عرفا و علما این دو مورد را مکمل همدیگر می‌دانند و معتقدند علم است که انسان را به راه تقوا می‌برد تا به کمال دست یابد.

وی افزود: در مسیر تکامل، آموزش علم و اخلاق در کنار یکدیگر هستند و اگر تحصیل علم بدون خلوص نیت باشد و در مراحل تکاملی انسان استفاده نشود، فایده‌ای نخواهد داشت.

استاد حوزه در ادامه به برخی مقررات و توصیه‌های تحصیلی برای طلاب سطح ۳ اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای سال تحصیلی مدیریت برنامه درسی برای خود داشته باشید تا در مراحل تحصیل موفق شوید.

آصفی با اشاره به ضرورت توجه به آیین‌نامه‌های انضباطی، اخلاقی و علمی، مساله پژوهش را مورد تاکید قرار داد و گفت: مبنای اصلی در برنامه‌های جدید بخش‌های مختلف جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) تحصیل علم و پژوهش است.

وی در ادامه به لحاظ شدن شرایط بانوان برای تحصیل در جامعه الزهرا(سلام الله علیها)اشاره کرد و گفت: دروس و قوانین جامعه الزهرا(سلام‌الله علیها) از ابتدا با توجه به شرایط خاص بانوان به دلیل مشغله‌های زندگی‌شان طراحی‌شده و مسائلی مانند میزان عدم حضور در کلاس با توجه به این شرایط در نظر گرفته‌شده است.

آصفی در پایان با تأکید بر حضور طلاب در جلسات درس اخلاق خاطرنشان کرد: در روزهای یکشنبه و چهارشنبه درس اخلاق به‌صورت مشترک برای تمامی طلاب برگزار می‌شود و کلاس‌های درسی در ساعت برگزاری کلاس اخلاق تعطیل است.

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

جلسه دفاعیه پایان‌نامه «قرائات و نقش آن در تفسیر قرآن» برگزار می‌شود
جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «قرائات و نقش آن در تفسیر قرآن» در...
ثبت نام آزمون ورودی بخش بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) تمدید شد
ثبت نام آزمون ورودی بخش بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) در دو مقطع کارشناسی و...
اردوی فرهنگی زیارتی «رایحه معرفت» ویژه طلاب مدرسه نیمه‌وقت صبح برگزار شد
مدیر مدرسه علمیه نیمه‌وقت صبح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری اردوی...
ثبت نام سومین دوره تربیت مربی کودکان و نوجوانان جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آغاز شد
قابل توجه کلیه خواهران مبلغ ثبت نام کلاس های آموزشی دوره تربیت مربی کودکان و...