فرم جستجو

طلاب مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی نقش مهمی در جامعه ایفا می‌کنند

مدیر مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: گرایش بالای طلاب به رشته اخلاق و تربیت اسلامی نیازمند سرمایه‌گذاری ویژه از سوی مدیریت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و اهتمام بیشتر اساتید است.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، نشست هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با حضور اساتید مرکز تخصصی اخلاق و تربیت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و برخی اساتید گرایش تعلیم و تربیت اسلامی در سالن آمفی‌تئاتر ساختمان شهید بهشتی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

 

پانصد طلبه در مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(س) مشغول به تحصیل هستند

مدیر مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ابتدای این برنامه ضمن خوش‌آمدگویی به اساتید، اظهار داشت: نباید به طلاب این مرکز تنها با نگاه آموزشی نگریست، بلکه آن‌ها مهره‌های اصلی در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و یا خارج از آن هستند و نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

دکتر «طاهره ماهرو زاده» ضمن ارائه گزارشی پیرامون این مرکز بیان داشت: مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با حدود ۵۰۰ طلبه جاری، ۹۰ طلبه فارغ‌التحصیل و یا در حال نگارش پایان‌نامه و ۱۱ کلاس در نوبت‌های صبح و عصر مشغول به فعالیت است.

وی افزود: با همکاری گروه علمی مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، دوره‌های این مرکز به‌صورت مجازی نیز در حال برگزاری است.

 

مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی بازوی حرکتی سایر بخش‌های جامعه‌الزهرا(س) است

مدیر مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خاطرنشان کرد: در ورودی امسال، ۱۶۰ نفر برای مصاحبه در این رشته پذیرفته شدند.

دکتر ماهروزاده با تأکید بر اینکه گرایش بالای طلاب به این رشته نیازمند سرمایه‌گذاری ویژه از سوی مدیریت جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و اساتید است، تصریح کرد: با همکاری مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی با سایر بخش‌ها و معاونت‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) و همچنین با توجه به درخواست‌های فراوانی که از این مرکز می‌شود، می‌توان گفت مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی به‌عنوان بازوی حرکتی بخش‌ها است.

 

دروس عمومی مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی رنگ و بوی اسلامی به آن می‌دهد

مدیر مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه گفت: دروس مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) به‌صورت عمومی و تخصصی برگزار می‌شود و با توجه به اینکه دروس عمومی باعث می‌شوند این رشته که به گمان برخی به اندیشه‌های غرب گرایش دارد، رنگ و بوی اسلامی به خود بگیرد؛ از اساتید دروس عمومی این رشته تقاضامند مشارکت و اهتمام بیشتری نسبت به مباحث مورد تدریسشان هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱ طلبه مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی از پایان‌نامه‌های خود دفاع کرده‌اند، اظهار داشت: ۹۷ دانش‌پژوه در حال نگارش پایان‌نامه هستند و از این میان، بیش از ۳۰ طلبه در خود جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یا محیط‌های خارج از آن مشغول مشاوره و یا تدریس هستند.

دکتر ماهروزاده در پایان با بیان اینکه حضور در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از الطاف حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) است، گفت: امیدواریم اساتید و صاحب‌نظران مباحث اخلاق و تربیت اسلامی با انتقادات و پیشنهاد‌های خود ما را در به سرانجام رساندن طلاب به اهداف خود یاری کنند.

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

تحصیل و تدریس در رشته اخلاق و تربیت اسلامی زمینه‌ساز تربیت نسل اخلاقی و معنوی است
مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه تحصیل و تدریس در...
نشست هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد
نشست هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌...
برگزاری جلسه هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیرگروه آموزشی تفسیر و علوم قرآن
جلسه هم‌اندیشی اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با مدیرگروه آموزشی تفسیر و...
بانوان طلبه در جامعه کنونی راه سختی در پیش دارند
مدیر مرکز تخصصی ادبیات، تاریخ، تبلیغ و مطالعات زنان تصریح کرد: بانوان طلبه در...