فرم جستجو

برگزاری دوره کوتاه‌مدت آموزش‌های راهبردی ویژه دانش‌آموختگان و مبلغان ساکن قم

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(س) از برگزاری دوره کوتاه‌مدت آموزش‌های راهبردی ویژه دانش آموختگان و مبلغان جامعه‌الزهرا‌(س) در تابستان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا برادران»، معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه در گفتگو با واحد خبر، عنوان کرد: دوره آموزشی کوتاه‌مدت آشنایی با معارف اسلامی تحت عنوان «آموزش‌های راهبردی» ویژه دانش‌آموختگان و مبلغان ساکن قم در تابستان سال جاری آغاز شد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت آشنایی طلاب و دانش‌آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با مبانی اسلامی جهت افزایش توانایی فردی در انجام وظایف شخصی از جمله بندگی، همسرداری، تربیت فرزند و در گامی بالاتر فرهنگ‌سازی، تبلیغ و آموزش مباحث فوق در سطح اجتماع برای گروه‌های مختلف، دوره‌های کوتاه‌مدت آموزش‌های راهبردی به همت معاونت فرهنگی تبلیغی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین برادران ادامه داد: «سبک زندگی اسلامی»، «سبک زندگی منتظرانه» و «آموزش‌های راهبردی در مورد کودک و نوجوان» از جمله موضوعات این دوره جهت ارتقای توان علمی مهارتی بانوان طلبه و دانش‌آموخته و همچنین تأثیرگذاری و نقش‌آفرینی مؤثر و مفید است.

وی با بیان اینکه این دوره به مدت سه هفته برگزار می‌شود، اظهار داشت: این دوره از روز شنبه -۲۴ تیرماه- شروع شده است و تا ۱۲ مردادماه ادامه دارد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: در هفته اول و دوم، موضوعات راهبردی «شیوه‌های دعوت کودکان و نوجوانان به نماز»، «آرامش معنوی و راه های ایجاد نشاط در زندگی به سبک قرآن» و «تعامل مثبت با فرزندان» مورد بحث قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین برادران، موضوع هفته سوم را «عصر ظهور، سبک زندگی منتظرانه» عنوان کرد و اظهار داشت: در این هفته، «مفهوم‌شناسی انتظار و جایگاه آن»، «توجیه‌پذیری سبک زندگی بر اساس انتظار موعود و ضرورت آن»، «ویژگی‌های ممتاز سبک زندگی منتظر»، «مبانی رابطه بینشی منتظر و امام زمان در سبک زندگی منتظر»، «مبانی رابطه گرایشی منتظر و امام زمان در سبک زندگی منتظر» و «مبانی رابطه رفتاری منتظر و امام زمان در سبک زندگی منتظر» ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: «جایگاه فقهای شیعه در طراحی سبک زندگی اسلامی در عصر غیبت امام»، «سبک عبادی و خودسازی منتظران در عصر غیبت»، «سبک علمی(تعلیم و تعلم) منتظران در عصر غیبت»، «سبک اوقات فراغت منتظران در عصر غیبت»، «سبک تغذیه، پوشش و  فعالیت اقتصادی منتظران در عصر غیبت»، «سبک زندگی منتظر در تعامل با خانواده»، «سبک زندگی منتظر در تعامل با جامعه» و «آسیب‌شناسی سبک زندگی منتظر» از دیگر محورهای مورد بحث در این هفته است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در پایان تصریح کرد: در پایان دوره به شرکت‌کنندگانی که به صورت منظم حضور داشته باشند و این دوره را با موفقیت پشت سر بگذرانند، گواهینامه اعطا می‌شود.

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

برگزاری کلاس‌های آموزشی پاییزه اداره آموزش‌های مهارتی فرهنگی
معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از آغاز ثبت‌نام دوره‌های...
جمعی از اساتید، طلاب و کارکنان جامعه‌الزهرا‌(س) حرم حضرت معصومه(س) را زیارت کردند
در سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه(س)، مراسم زیارت دسته جمعی حرم حضرت معصومه(س...
برگزاری دوره‌های آموزشی تابستانه «رویش ۹۶» در جامعه‌الزهرا(س)
دوره‌های آموزشی تابستانه «رویش ۹۶» با حضور جمعی طلاب حضوری و دانش‌آموزان مجتمع...
کارگاه «روش شناخت و بیان حدیث» در همایش مبلغان جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد
کارگاه آموزشی و مهارت‌افزایی «روش شناخت و بیان حدیث» از سلسله‌کارگاه‌های همایش...