فرم جستجو

گسترش تعاملات جامعه الزهرا(س) و آموزش و پرورش استان قم

در نشستی با حضور جناب آقای «حمید رضا شیخ الاسلام» مدیر کل آموزش و پرورش استان قم و حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدنی مدیر جامعه الزهرا(س)، بر گسترش همکاری‌ها میان این دو مجموعه تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل جامعه الزهرا(س)، صبح روز چهارشنبه -۲۸تیرماه-، مدیر کل آموزش و پرورش استان قم با حضور در جامعه‌الزهرا(س) با مدیر این مجموعه بزرگ حوزوی دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه که آقای «علیرضا کبیری»، مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی وابسته به جامعه الزهرا(س) نیز حضور داشت، زمینه های همکاری مشترک آموزش و پرورش استان قم با جامعه الزهرا(س) بررسی شد.

 

جامعه‌الزهرا(س)بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع، ظرفیتی ممتاز در شهر مقدس قم

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین  مدنی ضمن عرض خیرمقدم، جامعه الزهرا(س) را یادگار حضرت امام خمینی(ره) و از افتخارات نظام اسلامی و ظرفیتی ممتاز در شهر مقدس قم دانست.

دکتر مدنی با اشاره به ظرفیت عظیم این مؤسسه‌ با بیش از ۱۴ هزار طلبه فعال و دانش‌آموختگی بیش از پنجاه هزار بانوی طلبه ایرانی و بیش از هفت هزار بانوی طلبه غیرایرانی، گسترش و تبلیغ علوم اسلامی در اقصی نقاط ایران و جهان را از برکات بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع برشمرد.

 

ضرورت توسعه دبیرستان‌های معارف اسلامی  

مدیر جامعه الزهرا(س) در ادامه با اشاره به وجود دیگر ظرفیت‌های جامعه الزهرا(س) همچون مهد کودک، مدارس دخترانه هدی در تمامی مقاطع تحصیلی، دبیرستان های معارف اسلامی، دانشکده علوم و معارف اسلامی هدی و آموزشگاه‌های تخصصی در این مجموعه، بر ضرورت توسعه دبیرستان‌های معارف اسلامی تأکید و آمادگی جامعه الزهرا(س) را برای گسترش دبیرستان‌های معارف اسلامی اعلام نمود.

 

استفاده آموزش و پرورش از ظرفیت های تبلیغی جامعه الزهرا(س)

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم نیز با بیان اینکه یکی از ظرفیت های ممتازِ جامعه الزهرا(س) در مسیر دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت اسلامی، ظرفیت‌ تبلیغی این موسسه است، خواستار تعاملات بیشتر این دو مجموعه در قالب بهره‌مندی از برنامه‌های تخصصی حوزه تبلیغ و حضور بانوان مبلغ در مدارس استان قم شد.

 

استفاده از ظرفیت فنی و حرفه‌ای برای گسترش  مهارت‌ها

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم همچنین با اشاره به ضرورت افزایش ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای در استان، بر اهمیت گسترش مهارت‌ها در بین بانوان تأکید کرد.

 

گسترش الکترونیک مدارس وابسته به جامعه الزهرا(س)

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی نیز در این نشست، از تعامل جامعه الزهرا(س) با وزارت آموزش و پرورش جهت دریافت مجوز رسمی گسترش مدارس معارف اسلامی به صورت الکترونیک خبر داد.

آقای کبیری  به وجود زیرساخت‌های مناسب در جهت گسترش الکترونیک دبیرستان‌های معارف اسلامی با گستره‌ای بین المللی، در جامعه الزهرا(س) اشاره کرد و اقدام در این مسیر را گامی در جهت ترویج آموزه‌های اسلامی فارغ از مرزبندی‌های جغرافیایی دانست.

در پایان این نشست، طرفین بر همکاری هرچه بیشتر دو مجموعه و برگزاری مستمر جلسات کارشناسی در این زمینه تأکید کردند.

 

 

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

حضور حضرت زهرا(س) در جبهه حق الگویی برای ما است
مدیر جامعه‌الزهرا(س) تصریح کردند: ما درسی که از زندگی حضرت زهرا(س) گرفتیم این...
بیانیه مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در آستانه روز جهانی قدس
حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) در...
مسیر حوزه‌های علمیه را باور داشته باشیم
حجت الاسلام و المسلمین مدنی بیان داشتند: در برنامه‌های حوزه علمیه ممکن است نقص...
مدیر جامعه‌الزهرا(س): حضرت زهرا(س) الگوی ما در عمل هستند
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مدنی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) الگوی ما در عمل هستند،...