فرم جستجو

بیانیه مدیر جامعه الزهرا(س) در آستانه سالروز شهادت شهدای دفاع از حریم حجاب و عفاف در مسجد گوهرشاد

حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی» در آستانه سالروز شهادت شهدای دفاع از حریم حجاب و عفاف در مسجد گوهرشاد، با انتشار بیانیه‌ای این روز را یادآور یکی از شوم ترین نقشه‌های نظریه پردازانِ اسلام‌زدایی دانست که با اقدام بهنگام روحانیان و علمای آگاه و به برکت خون مطهر شهیدان مظلوم مشهد، در مسجد گوهرشاد، نقش بر آب شد.

حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی» با انتشار بیانیه‌ای در آستانه سالروز شهادت شهدای دفاع از حریم حجاب و عفاف در مسجد گوهرشاد، این روز را یادآور یکی از شوم ترین نقشه‌های نظریه پردازانِ اسلام‌زدایی دانست که با اقدام بهنگام روحانیان و علمای آگاه و به برکت خون مطهر شهیدان مظلوم مشهد، در مسجد گوهرشاد، نقش بر آب شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل در متن این بیانیه آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ذَلِک أَدْنى أَن یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ ۵۹ احزاب

بیست و یکم تیرماه، یادآور قیام انقلابی روحانیون و حماسه‌آفرینی مردم بزرگوار ایران در برابر توطئه دشمنان اسلام در سال ۱۳۱۴ است. یکی از شوم ترین نقشه‌های نظریه پردازانِ اسلام‌زدایی، که با اقدام بهنگام روحانیان و علمای آگاه و به برکت خون مطهر شهیدان مظلوم مشهد، در مسجد گوهرشاد، نقش بر آب شد.

زن مسلمان ایرانی، اکنون در سایه عزت و اقتدار نظام اسلامی وامدار خون های پاک و جان های مقدسی است که در طول تاریخ در دفاع از حریم زن و تکریم او اهدا شده است؛ کرامتی که با احیای آن، زنان مسیر خود را در سلوک معنوی و نقش‌آفرینی هوشمندانه و عفیفانه در رویدادهای عظیم فرهنگی، سیاسی و اجتماعی انقلاب و جبهه مقابله با هجمه‌های فرهنگی غرب یافته‌اند.

عزت و عظمت و جایگاه ارجمند زنان در اندیشه  والای اسلامی، هدیه پیامبر بزرگواری است که در دوران زنده به گور کردن دختران و کالا بودن زن بر نقش بی بدیل او در تکمیل خلقت و رسالت انسان تاکید کرده، زن را مایه آرامش و انس و از بزرگترین نعمت‌های الهی دانست، بهشت را زیر پای مادران معرفی نمود و تجلی مقام والای زن را در مروارید هستی، سرور زنان عالم، حضرت انسیه حوراء،  فاطمه زهرا(سلام الله علیها) قرار داد تا زنان در تمامی اعصار با الگوگیری از ایشان، قدر گوهر ذاتی خود را دانسته و با حفظ متانت، وقار و عفاف، رسالت گرانسنگ خود در رشد و هدایت قافله بشری به سوی قله های بلند « إِنَّکَ کَادِحٌ إِلَى رَبِّکَ کَدْحاً فَمُلَاقِیهِ» را ایفا نمایند.

جامعه الزهرا(س)، بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بیست و یکم تیرماه، با تأكيد بر رسالت خود در تبیین ارزش‌های فاطمی در جامعه، همواره در راستای ترویج عالمانه فرهنگ و گفتمان حجاب و عفاف و تشریح شاخصه های زن طراز انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در نقش های اصیل، مقدس و ارزشمند همسری ومادری کوشیده و تمامی زنان جهان را به فرامین حضرت ختمی مرتبت، پیام آور رحمت و کرامت مبنی بر عفت و عزت فاطمی دعوت می نماید.»

سید محمود مدنی

مدیر جامعه الزهراء(س)

 

 

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

تجلیل از ایثارگران جامعه الزهرا(س)
به مناسبت هفته بسیج از ایثارگران جامعه الزهرا(س) تجلیل می شود.
معاونت‌های جامعه‌الزهرا(س) برنامه‌های جدیدی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دارند
مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تشریح برنامه‌های سال تحصیلی جدید جامعه‌...
نشست خبری مدیر جامعه الزهرا (س) برگزار می شود
مدیرکل روابط عمومی و بین الملل جامعه الزهرا(س) از برگزاری نشست خبری مدیر این...
حضور حضرت زهرا(س) در جبهه حق الگویی برای ما است
مدیر جامعه‌الزهرا(س) تصریح کردند: ما درسی که از زندگی حضرت زهرا(س) گرفتیم این...