فرم جستجو

شهدای حادثه تروریستی تهران به دست شقی‌ترین دشمنان به شهادت رسیدند

مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) تصریح کردند: شهدای حادثه تروریستی تهران از جمله شهید حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین تقوی در حالی که روزه بودند، در مسیر اسلام و به دست اشقی‌الأشقیا به شهادت رسیدند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر «سیدمحمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) روز یکشنبه -۲۱ خردادماه- به همراه مدیران، کارکنان و طلاب مراکز تخصصی تفسیر علوم قرآن و تعلیم و تربیت جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با حضور در منزل شهید حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سیدمهدی تقوی» از شهدای عملیات تروریستی تهران با خانواده این شهید والامقام دیدار کردند.

 

شهدای حادثه تروریستی تهران به دست اشقی‌الأشقیا به شهادت رسیدند

در این دیدار، مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به اینکه جمع حاضر، جمع علم و معرفت و این خانه، خانه علم، سیادت و شهادت است، اظهار داشتند: دنیا محل زندگی و اقامت ابدی ما نیست و همه باید روزی از این دنیا برویم؛ همان طور که خداوند در آیه ۳۰ سوره زمر به پیامبر گرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) فرمود: «إِنَّکَ مَیِّتٌ وَإِنَّهُم مَّیِّتُونَ؛ دون شک تو خواهی مُرد و آنان (نیز) مردنی هستند».

حجت الاسلام و المسلمین مدنی یادآور شدند: رفتن از این دنیا همانند آمدن به این دنیا در اختیار ما نیست و زمان و نحوه آن نیز در اختیار ما نیست؛ اما اعمال ما، نحوه رفتن ما را تعیین می‌کند و انسان بر اساس آنچه که زندگی کرده، می‌میرد.

ایشان افزودند: همان روزی که شهید حجت الاسلام و المسلمین تقوی به همراه چند تن از هموطنان در این حادثه به شهادت رسیدند، افرادی نیز بر اثر تصادف از دنیا رفتند که اگر چه ممکن است انسان‌های مومن و خوبی بوده باشند، اما نحوه از دنیا رفتن آنها بسیار متفاوت است.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: شهدای حادثه تروریستی تهران از جمله شهید حجت الاسلام و المسلمین تقوی در حالی که روزه بودند، در مسیر اسلام و به دست اشقی الأشقیا به شهادت رسیدند.

 

داعشی‌ها در میان دشمنان جمهوری اسلامی ایران، شقی‌ترین دشمنان هستند

دکتر مدنی با بیان این که داعشی‌ها در میان دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی ایران، شقی‌ترین دشمنان هستند، تأکید کردند: خداوند متعال مقدر کرد که افرادی چون شهید حجت الاسلام و المسلمین تقوی در حال انجام وظیفه شهادت برسد.

ایشان به سابقه درخشان این شهید بزرگوار اشاره و عنوان کردند: همه افرادی که با این شهید جاودان در ارتباط بودند، به بیان عظمت و بزرگواری‌های ایشان می‌پردازند که این یک فوز عظیم است.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) ادامه دادند: خداوند در قرآن کریم و در آیه ۵۲ سوره توبه می‌فرماید: «قُلْ هَلْ تَرَبَّصُونَ بِنَا إِلَّا إِحْدَى الْحُسْنَيَيْنِ؛ بگو: «آیا درباره ما، جز یکی از دو نیکی را انتظار دارید؟! (یا پیروزی یا شهادت)»؛ «اهدی الحسنین» یعنی این که انسان توفیق رسیدن به «فوز عظیم» پیدا کند.

 

رسیدن شهید حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین تقوی به لقاء‌الله را «فوز عظیم» می‌دانیم

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در ادامه به بیان حضرت علی (علیه‌السلام) که در زمان شهادت فرمودند: «فزت و رب الکعبه» اشاره کردند و اظهار داشتند: ما این جمله حضرت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) را بزرگترین و بالاترین تسلیت برای خانواده شهید می‌دانیم.

ایشان بیان کردند: امام علی(علیه‌السلام) برای صدق گفتار خویش نیاز به قسم نداشتند، اما حضرت به پروردگار کعبه قسم یاد کردند که رستگار شدند و به هدف والای خود رسیدند.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) به بیان دیگری از امام علی(علیه‌السلام) اشاره کردند که فرمودند: «ما کنت الا کقارب ورد، و طالب وجد؛ من نسبت به مرگ همچون کسی هستم که شب هنگام در جستجوی آب باشد و ناگهان به آن برسد و یا همچون کسی که گمشده خویش را پیدا کند».

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با اشاره به مقام والای شهدا، تصریح کردند: تسلیت ما از این جهت است که برادر، عالم و خدمتگزار بزرگواری را از دست دادیم، اما از جهت دیگر ایشان فوز عظیم هستند و جای تبریک دارد؛ ما از دست دادن این شهید را مصیبت و فقدانی بزرگ، اما رسیدن ایشان به لقاءالله را «فوز عظیم» می‌دانیم.

 

خداوند بازماندگان شهدا را ضمانت کرده است

ایشان اظهار امیدواری کردند که نسل این شهید بزرگوار موجب جاودانه شدن نام این شهید شوند و اظهار داشتند: خداوند جانشین شهید در میان خانواده شهید است و بازماندگان شهدا را ضمانت کرده است.

مدیر جامعه‌الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) یادآور شدند: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در تعبیری درباره شهادت می‌فرمایند: «شهادت بالاترین مزد جهاد فی‌سبیل‌الله است»؛ اگر درست زندگی کرده باشیم، مزد عمر ما شهادت است که امید است خداوند ما را لایق این مزد قرار داهد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در پایان تأکید کردند: امید است که در ادامه این مسیر نورانی موفق عمل کنیم و در مقابل شهدا سربلند باشیم.

 

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

شهید حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین تقوی لایق شهادت بودند
شهید حجت الاسلام و المسلمین تقوی خالصانه و برای خدا فعالیت می‌کردند و به...
مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) خبر داد: درخشش فارغ‌التحصیلان جامعه‌الزهرا(س) در تبلیغ دین
مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) تصریح کردند: تاکنون هفت هزار بانوی طلبه غیرایرانی از ۹۲...
مدیر جامعه‌الزهرا(س) با خانواده شهیدان فیاض دیدار کردند
مدیر جامعه‌الزهرا(س) با خانواده شهیدان «فیاض» که هم در جبهه سوریه و هم در جبهه...
مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) تصریح کردند: آبروی دنیا و آخرت؛ سرمایه عظیم خانواده شهدا
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مدنی بیان داشتند: دنیای کفر می‌خواهد که دنیای اسلام آرام...