فرم جستجو

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که بانوان مبلغ آماده جهاد فرهنگی هستند، از اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمود مدنی»، مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر جذب فارغ‌التحصیلان علمی و پژوهشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کردند: رویکرد ما فراخوان فارغ التحصیلان دوره‌های مختلف و برگزاری برنامه‌های آموزش مهارتی برای دوره‌های تربیت مدرس، محقق، مشاور و مبلغ است.

 

برگزاری دوره‌های تخصصی تربیت مبلغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: بخش تبلیغ یکی از خروجی‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است و تاکنون فعالیت‌های ارزنده‌ای در این بخش صورت گرفته که یکی از آنها گسترش دایره تبلیغ از سنتی به نوین است.

ایشان افزودند: قرار دادن بحث تبلیغ در کنار سایر آموزش‌ها، برگزاری دوره‌های تربیت مبلغ و برپایی دو سال مباحث تخصصی تبلیغ از اقدامات جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ترویج و گسترش امر تبلیغ است.

 

اهمیت جلسات خانگی و تبلیغ چهره به چهره

حجت الاسلام مدنی در ارتباط با جلسات خانگی تبلیغی اظهار داشتند: اینگونه جلسات می‌تواند هم تأثیرات مثبت و هم منفی داشته باشد و از سویی باید توجه داشت که امروز تبلیغ اصلی، تبلیغ چهره به چهره است و اگر جلسات خانگی به دست افرادی بیفتد که تبحر لازم در این مورد را ندارند، می‌تواند به امری خطرناک مبدل شود و از سویی جلسات جزء‌خوانی در ماه مبارک رمضان باید از جلسات قرآن‌خوانی به بیان تفاسیر قرآن و بیان مطالب ضروری دین تبدیل شود.

ایشان تصریح کردند: متأسفانه بحث متولی در امر تبلیغ، دچار مشکلات جدی و نیازمند ساماندهی است و متولی واحدی که در مقابل ملت پاسخگو باشد، نداریم و دستگاه‌های متنوع با سلایق مختلف در حوزه تبلیغ حال فعالیت هستند.

 

اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان/مبلغان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آماده جهاد فرهنگی هستند

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه گفتند: بسیاری از مبلغان ما آماده جهاد فرهنگی هستند و ما به اندازه‌ی خودمان با نهادها و بخش‌هایی که نیاز به مبلغ دارند، در این زمینه همکاری خواهیم کرد و در این زمینه ۳۵۰ مبلغ در ماه مبارک رمضان امسال به خارج کشور اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام مدنی در ارتباط با فعالیت بانوان مبلغ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در فضای مجازی خاطرنشان کردند: در جهت آموزش مجازی، برنامه‌ریزی‌هایی در تبلیغ نوین صورت گرفته تا از فرصت‌های فضای مجازی که متأسفانه در کشور ما بیشتر از تهدیدات آن صحبت و استفاده می‌شود، به احسن وجه بهره‌گیری شود.

 

فعالیت‌های مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به فعالیت‌های برخی بخش‌های مرتبط با امر تبلیغ در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشتند: مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای ارتباط با طلاب غیرحضوری و مجازی برنامه هایی در نظر دارد تا ارتباط با طلاب به صورت مستمر وجود داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به فعالیت اداره پاسخ به سؤالات شرعی اشاره کردند و گفتند: امسال بخش پاسخگویی به سؤالات دینی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) پاسخگوی بیش از ۱۴ هزار سؤال شرعی بوده است.

ایشان تصریح کردند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای سال آینده، برگزاری دوره تربیت مشاور در سطوح مختلف را برنامه‌ریزی کرده است تا علاقه‌مندان بتوانند پس از گذراندن این دوره‌ها، مشاوره‌هایی برای بخش‌ها و سطوح مختلف ارائه کنند.

گروه خبری: 

نظرات (۲)

نصیری (تایید نشده)
با یلام و خداقوت. شرایط اعزام مبلغ در داخل و به خارج چیه؟ لطفا برای طلاب مجازی و غیرحضوری هم امکانی برای استفاده از آموزش‌های تخصصی تربیت مدرس، مبلغ، مشاور فراهم کنید. سپاسگزارم. یا علی.
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ساعت ۱۱:۲۵:۴۷
خدیجه شفیعی (تایید نشده)
با سلام و قبولی طاعات و عبادات اینجانب علاقه مند ب شرکت در دوره تربیت مشاور هستم .بنده غیرحضوری هستم .
۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ساعت ۱۱:۲۹:۱۱

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی جامعه‌الزهرا(س) تشریح شد
مدیر جامعه الزهرا(س) فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی این موسسه علمی را تشریح...
ایمان به خدا فردای انقلاب را بیمه خواهد کرد
مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه شایسته است، نسل جدید با انقلاب...
تا کنون هفت هزار بانوی طلبه غیرایرانی در جامعه‌الزهرا(س) تحصیل کردند
مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تشریح فعالیت‌های بین المللی این مرکز...
سرپرست جدید دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی منصوب شد
مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در حکمی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن وحدتی...