فرم جستجو

برای تمام سطوح آموزشی در سال تحصیلی جدید، برنامه‌های تبلیغی تعریف شده است

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در تشریح برنامه‌های این معاونت در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: برای تمامی سطوح جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برنامه‌ریزی آموزشی تبلیغی در کنار سایر دروس تدارک دیده شده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، جلسه پایان سال تحصیلی با هدف تشریح برنامه‌های معاونت‌های آموزشی تربیتی، معاونت فرهنگی تبلیغی و بخش مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  روز چهارشنبه – ۳ خرداد –  با حضور معاونان، مسئولان، اساتید و طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در این جلسه اظهار داشت: آموزش‌های جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) مقدمه دین‌داری طلبه و خانواده‌ی اوست.

حجت الاسلام و المسلمین برادران با تأکید بر آسیب‌های عدم هماهنگی برخی آموزش‌های حوزوی و نیازهای جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: طبق دستور و برنامه‌ریزی مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هرگونه آموزشی که طلاب در این مجموعه می‌بینند، معطوف به تبلیغ است و با وجود اینکه حوزه‌های علمیه خواهران در زمینه آموزش‌ها نسبت به حوزه‌های علمیه برادران به روزتر هستند، اما این مسئله برای امر تبلیغ و دفاع از دین کافی نیست.

وی افزود: در نظام آموزشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، برخی از آموزش‌ها برای تبلیغ و استفاده از توانمندی‌های طلاب در سطح جامعه اضافه می‌شود تا بانوان شاغل به تحصیل در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نیازی به شرکت در دوره‌های تکمیلی تبلیغی نداشته باشند و برای هر کدام از سطح‌های آموزشی، تعریف تبلیغی صورت گرفته است.

معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) بیان داشت: ایام تابستان فرصت مناسبی برای تجهیز یک طلبه به دفاع از اسلام و ارزش‌های دینی است و معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برای این دوره زمانی، سیر مطالعات آثار شهید مطهری(ره) را برنامه‌ریزی کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین برادران ادامه داد: معاونت فرهنگی تبلیغی برای طلاب بین‌الملل که در طول تابستان در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها)  اقامت دارند، برگزاری جلسات هفتگی حضوری را در نظر گرفته است و در صورت خروج از ایران می توانند به صورت مجازی در این دوره ها شرکت کنند.

وی در پایان گفت: برنامه‌های آموزشی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در سال آینده حتما همراه با کارورزی خواهد بود و از جهت محتوایی و روشی دارای برنامه‌هایی است که قبلا در مجموعه‌های دیگر آزمایش شده است و از خواهران طلبه خواستار همکاری در این زمینه هستیم.

 

نظرات (۲)

ناشناس (تایید نشده)
با سلام امیدوارم این دوره ها برای طلاب غیر حضوری هم باشد.
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ساعت ۱۱:۴۹:۵۹
نرجس پاوندی (تایید نشده)
باسلام اگراین طرح برای طلاب غیرحضوری هم باشدبسیارخوب است احساس میشودتبلیغ مسایل دینی بیش ازاین بایددرجامعه صورت گیردباارزوی توفیق روزافزون برای شمادست اندرکاران جامعه الزهرا
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ساعت ۱۷:۲۲:۴۱

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

مراسم خطبه‌خوانی فدکیه حضرت زهرا(س) برگزار می‌شود
مراسم خطبه‌خوانی فدکیه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) در نوزدهمین محفل هیئت خادمان...
تلاش فکری و عملی بانوان طلبه نوعی جهاد است
بانوان طلبه در فعالیت‌های خود پرتلاش و خستگی‌ناپذیر باشند/ تلاش فکری و عملی...
برگزاری نرمش صبحگاهی به مناسبت هفته سلامت
معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری برنامه نرمش...
کسی که دسترسی به امام خود ندارد از یتیمان هم قابل ترحم تر است
استاد برجسته درس خارج احکام بانوان در حوزه های علمیه خواهران: کسی که پدر خود را...