فرم جستجو

مراسم خطبه‌خوانی فدکیه حضرت زهرا(س) برگزار می‌شود

مراسم خطبه‌خوانی فدکیه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) در نوزدهمین محفل هیئت خادمان قرآن و ولایت به همت اداره قرآن وحدیث جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، سرکار خانم «معصومه ظهیری» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تسلیت به مناسبت ایام عزاداری حضرت زهرای مرضیه(سلام الله علیها)، از برگزاری نوزدهمین محفل هیئت خادمان قرآن و ولایت با محوریت «خطبه‌خوانی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها)» خبر داد.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت:خطبه فصیح و بلیغ حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) یکی از مواریث بزرگ اهل بیت(علیهم‌السلام) و مصادر محکم اعتقادی اسلامی و حماسه فاطمی در دفاع از ولایت و حق غصب شده این بانوی گرامی است.

ظهیری افزود: خطبه فدکیه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) محکم‏ترین و مستندترین متن تاریخی و تحلیل تاریخ حیات پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) است که باید به متن و مفاهیم آن توجّه ویژه شود.

وی یادآور شد: تحلیل‌های عمیق حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) در این خطبه، بیانگر مقام علمی و معرفتی آن حضرت است، به همین دلیل، این خطبه به عنوان یکی از منابع شخصیت‌شناسی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) محسوب می‌شود.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: خطبه فدکیه بیانگر مصیبتی است که بر جهان اسلام وارد شده و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‏السلام)، مرکز دایره  این مصائب فاطمی محسوب هستند.

ظهیری تصریح کرد: اداره قرآن و حدیث به منظور غربت‌زدایی و بهره‌گیری از متن نورانی و پربار خطبه فدکیه  و بیان مصیبت اهل بیت(علیهم‌السلام) و همچنین شخصیت‌شناسی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) با تأکید بر خطبه فدکیه، مراسم خطبه‌خوانی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را برگزار می‌کند.

وی افزود: این مراسم که با حضور و سخنرانی ارزشمند حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سید حسین مومنی»، خطیب توانا روز چهار شنبه ۱۱ اسفندماه، ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه الی ۱۴ در حسینیه امام خمینی(رحمه‌الله‌علیه) برگزار می شود.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) یادآور شد: سرویس برگشت برای شرکت‌کنندگان این مراسم در ساعت ۱۴ مهیا است.

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

نشست تخصصی هم‌اندیشی اساتید اخلاق و تربیت در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود
معاون تربیتی ‌فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: نخستین نشست تخصصی هم‌...
دوره «دانش‌افزایی و مهارت‌افزایی پیاده‌روی اربعین» برگزار می‌شود
معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری دوره «دانش‌افزایی...
چهارمین دوره آموزش‌ «مهارتی فرهنگی» طلاب ساکن قم برگزار می‌شود
معاون تربیتی فرهنگی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری چهارمین دوره آموزش...
آغاز ثبت نام متقاضیان تبلیغ در دهه آخر صفر
معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) از آغاز ثبت نام متقاضیان...