فرم جستجو

خوان اهل‌بیت(علیهم‌السلام)؛ سفره‌ای پرمسئولیت برای طلاب است

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفتند: در ایام فارغ‌التحصیلی برای به ثمر رساندن آموخته‌ها، باید بیشتر تلاش کنید.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی» در مراسم فارغ التحصیلی دوره عمومی سطح دو تمامی مدارس ایرانی و بین‌الملل، حضوری و غیرحضوری در نیمسال اول تحصیلی ۹۶ – ۹۵ جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) که صبح پنجشنبه ۱۴ بهمن، در آمفی تئاتر ساختمان شهید بهشتی آموزشگاه امام رضا(علیه‌السلام) برگزار شد، بیان داشتند: مسیر طلبگی، بسیار مقدس و مبارک است و مهم ترین نکته در زندگی طلبگی توجه به حق و صبر است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خاطرنشان کردند: در جلد یک «بحارالانوار» روایتی از امام حسن عسکری(علیه‌السلام) نقل شده که در آن از دیدار زنی با حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) و یادگیری چگونگی پاسخگویی به دشمنان دین خبر می‌دهند و در پایان که زن از زحمتی که بر حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) ایجاد کرده عذرخواهی می‌کند، ایشان می‌فرمایند: خداوند در محضر ملائکه‌ی خود به واسطه‌ی حل مشکل فکری تو، چندین برابر آنچه را که برای من مقدر کرده بود، عطا کرد و سپس خدا فرمود این پاداش هر کسی است که عقده‌گشایی از اندیشه‌ی کسی کند.

ایشان افزودند: اگر ما توفیق برطرف کردن مشکل کسی را پیدا کنیم، حتی اگر تمامی زندگی مان مشکل باشد، باز هم برنده هستیم مگر اینکه خودمان آینده روشنی که با حرکت در این مسیر برایمان در نظر گرفته شده را خراب کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با اشاره به شخصیت آیت‌الله «سید ابوالحسن اصفهانی» اظهار داشتند: این مرد بزرگ که ۳۰ سال مرجعیت منحصر به فرد شیعه را در اختیار داشت، با مخالفت شدید و قطع مقرری از سوی پدر، طلبه می‌شوند و شبی که ایشان حتی شمعی برای روشن کردن نداشتند، پدر به دیدارشان می‌رود و با دیدن وضعیت فقیرانه‌ی فرزند، او را مذمت می‌کند.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در ادامه بیان داشتند: بعد از ناراحتی آیت‌الله «سید ابوالحسن اصفهانی» از نکوهش و مذمت پدر، شخصی در سرمای شدید برایشان بقچه ای نان داغ و تازه می‌آورد و به ایشان می‌گوید به پدرت بگو هوای مرا کسی دارد که چرخ عالم در دست اوست.

ایشان تصریح کردند: تمامی طلاب بر سر سفره‌ی اهل بیت(علیهم السلام) نشسته‌اند و هر کسی به اندازه‌ی لیاقت و توان خود از این سفره بهره‌مند می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با تاکید بر استفاده از تعطیلات اظهار داشتند: در اندیشه‌ی اسلامی تعبیر تعطیلی، فراغت و فارغ‌التحصیلی وجود ندارد و در آیه ۷ سوره شرح (فاذا فرغت فانصب) خداوند از تلاش در ایام سختی سخن می‌گوید، زیرا که طبق آیه ۵۵ سوره قمر (فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر) آسایش ما در زمانی است که در نزد خداوند حضور داشته باشیم.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) خاطر نشان کردند: با تمام شدن هر مقطعی باید تلاش بیشتری انجام دهیم، زیرا مسئولیت و کار زیادی برای انجام داریم.

ایشان افزودند: شما با فارغ‌التحصیلی، از اندیشه‌گیری به اندیشه‌گستری خواهید رسید و آنچه آموخته‌اید را باید ابلاغ کنید وشرط اول در این مسیر شکوفا دیدن علم در وجود خود است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی با اشاره به اینکه افزونی علم و افزونی تواضع باید همزمان صورت گیرند، گفتند: اولین اندیشه‌ای که باید در مواجه با مردم در ذهن‌مان شکل گیرد، خوب و بهتر بودن همه بندگان خدا نسبت به خودمان است.

مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تصریح کردند: بین آنچه در حوزه‌های علمیه‌ آموزش داده می‌شود و آنچه مردم می‌خواهند فاصله‌ی معناداری وجود دارد و این فاصله باید توسط خود طلاب پر شود و هر علمی که آموخته‌ایم نیاز به فراوری دارد.

ایشان در پایان بیان داشتند: جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) ارتباط خود را با فارغ التحصیلان ادامه می‌دهد و می‌خواهیم خانواده‌ای منسجم با دانش‌آموختگان در تمامی دوره‌های این مرکز داشته باشیم.

 

 

 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

ایمان و تقوا؛ شرط رسیدن به مقام عالمه غیرمعلمه است
استاد شیرازی در مراسم فارغ‌التحصیلی دوره عمومی سطح دو عنوان کرد: کسی عالم،...
ثبت نام بیش از ۲۰۰ بانوی طلبه جامعه‌الزهرا(س) در دوره تخصصی «تربیت مشاور»
مدیر مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از بانوان...
فراخوان ثبت نام در همایش بزرگ حافظان قرآن کریم جامعه‌الزهرا(س)
فراخوان ثبت نام در همایش بزرگ حافظان قرآن کریم جامعه‌الزهرا(س) اعلام شد.
دیدار جمعی از فعالان قرآنی جامعه‌الزهرا(س) با آیت‌الله نوری همدانی
جمعی از حافظان، قاریان، مربیان و خادمان قرآنی جامعه‌الزهرا(س) با حضرت آیت‌الله...