فرم جستجو

مدیر جامعه‌الزهرا(س) شاخص‌های بانوی طلبه موفق را تشریح کرد

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «سیدمحمود مدنی»، «امْرَأَةٌ مُؤْمِنَة»، «زَوْجَةٌ صَالِحَة»، «والِدَةٌ برّه» و «مُعَلَّمَةٌ مُفَهَّمَة» را چهار شاخص برای زن مومن موفق عنوان کرد و گفت: این شاخص‌ها، آینده بانوان طلبه را تا پایان تحصیلات مشخص می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، حجت الاسلام و المسلمین«سیدمحمود مدنی» روز سه شنبه در همایش طلاب جدیدالورود خوابگاهی جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵ که در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، اظهار داشتند: تمام منظومه هستی بر مدار خانه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) طواف می‌کنند و امروز خواهران طلبه مهمان و ساکن خانه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) هستند.

مدیر بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع، با اشاره به فراز «هم فاطمه و ابوها و بعلها و بنوها» در حدیث شریف کساء، عنوان کردند: این فراز به معنای افضلیت حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) بر پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) نیست، اما خداوند در این حدیث، حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) را در مدار و مرکز هستی قرار داده است.

 

طلاب جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) در محضر حضرت زهرا و حضرت معصومه(علیهماالسلام) هستند

حجت الاسلام و المسلمین مدنی تصریح کردند: امروز پدران و مادران شما، دختران خود را به خانه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) فرستادند و شما، مهمان حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) هستید، بانوی ممتاز و برجسته‌ای که سه امام معصوم(علیهم‌السلام) درباره ایشان فرمودند: «هر که او را زیارت کند، بهشت بر او واجب می‌شود»؛ بنابراین با دلی مطمئن و ضمیری شاد در این مسیر گام بردارید.

 

بیش از ۵۰ هزار بانو از جامعه‌الزهرا(س) فارغ‌التحصیل شدند/ شاخص‌های زن مومن موفق چیست؟

مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به مجموعه فاخر و ارزشمند جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها)، افزودند: تا کنون بیش از ۵۰ هزار بانوی طلبه در سطوح مختلف علمی و حوزوی از این مرکز فارغ التحصیل شدند.

ایشان، چهار شاخص را برای زن موفق مومن بیان داشتند و تأکید کردند: آنچه که ما به عنوان هدف، خواسته، امید و آرزوی خود از یک طلبه جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) انتظار داریم، چهار کلمه «امْرَأَةٌ مُؤْمِنَة»، «زَوْجَةٌ صَالِحَة»، «والِدَةٌ برّه» و «مُعَلَّمَةٌ مُفَهَّمَة» است که بر تعابیر روایی و قرآنی تکیه دارد و آینده بانوان طلبه را تا پایان تحصیلات مشخص می‌کند. 

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به آیه «وَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِّلَّذِينَ آمَنُوا اِمْرَأَةَ فِرْعَوْنَ» اشاره کردند و ادامه دادند: خداوند برای مومنین «امْرَأَةٌ مُؤْمِنَة» را مثال می‌زنند و بانوان طلبه باید به این مسئله توجه داشته باشند.

ایشان، اولین گام در مسیر طلبگی را تثبیت ایمان، اخلاق، عقاید و رفتار اسلامی در طلاب عنوان کردند و تصریح کردند: اگر ما نتوانیم خودمان را اصلاح کنیم، به هر جا هم برسیم، شکست می‌خوریم؛ اگر ما نتوانیم نور ایمان را در دورن خود مستقر کنیم، هر چه بالا رویم، خطر سقوط بیشتر خواهد بود.

مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به تعبیر «زَوْجَةٌ صَالِحَة»، اظهار داشتند: آینده همه دختران ما یک ازدواج موفق است و طلاب باید خود را برای همسری و مادری شایسته آماده کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی اضافه کردند: طلاب باید در کسب مقام «مُعَلَّمَةٌ مُفَهَّمَة» بکوشند، یعنی معلمی که خود بصیر و فهیم است و با فهم کامل، دیگران را دعوت به ایمان، اسلام و تشیع می‌کند.

 

بانوان طلبه ادامه‌دهنده راه شهید مطهری(ره) باشند

مدیر جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه بانوان طلبه به طهارت روح بپردازند، گفتند: امروز شما در خانه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) هستید، بنابراین مهارت‌های زندگی را جدی بگیرید و درس زندگی را از آن حضرت بیاموزید.

ایشان بر لزوم توجه طلاب به آموزش‌ها و دروس جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأکید کردند و افزودند: نهایت امکانات و توان این مجموعه در اختیار شما قرار خواهد گرفت؛ ممکن است کاستی‌هایی باشد، اما به برکت انقلاب اسلامی امکانات ارزشمندی فراهم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی در پایان با اشاره به اینکه کتاب‌های شهید مطهری(ره) به زبان‌های مختلف در تمام دنیا درخشش دارد، تصریح کردند: امروز میلیون‌ها و ده‌ها میلیون شهید مطهری(ره) تکثیر شده است و خواهران طلبه باید خود را در افقی همانند شهید مطهری(ره)ببیند و ادامه‌دهنده راه شهید مطهری(ره) باشند.

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

قدردانی از مرد بلورین جشنواره فیلم فجر برای نمایش تحسین برانگیز حجاب فاطمی
حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی»، مدیر بزرگترین حوزه علمیه خواهران در...
همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت خوابگاهی جامعه الزهرا(س) برگزار شد
همایش پذیرفته‌شدگان سطح ۲ تمام‌وقت خوابگاهی(نیمسال اول و دوم) جامعه الزهرا(سلام...
اعزام ۳۵۰ بانوی مبلغ به کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان
مدیر جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) با بیان این که بانوان مبلغ آماده جهاد...
سفر اربعین، کلاس درسی ارزشمند است
حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان ضمن قدردانی از تلاش‌ مسئولان در فراهم نمودن...