فرم جستجو

جامعه الزهرا(سلام الله علیها) یکی از برکات انقلاب اسلامی است

آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، جامعه الزهرا(سلام الله علیها) را یکی از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و بین الملل، آیت الله العظمی «ناصر مکارم شیرازی» دامت برکاته روز یکشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور در تالار بیداری اسلامی بیان کرد: امروز روز عرفه است و به گفته برخی از بزرگان از اعیاد مهم اسلامی است و این عید با آیین بازگشایی حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور همزمان شده است.
وی گفت: انقلاب اسلامی آثار عجیبی در متن و حاشیه دارد که متن آن بنای حکومت اسلامی بعد از حکومت امام علی(علیه السلام) است که دارای اهمیت بوده و عظمت آن ایستادن روی پای خود است.
مرجع تقلید شیعیان جهان اسلام عنوان کرد: در برجام تمامی سرکردگان دنیا یک طرف و نماینده ایران در طرف دیگر بود، که این نشان دهنده سنگینی وزنه ایران در برابر ابرقدرت ها است.
وی یکی از مهمترین برکات مهم انقلاب اسلامی ایران را جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و حوزه های علمیه خواهران عنوان کرد و افزود: جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به دستور امام خمینی(ره) تشکیل شد و این شجره طیبه روز به روز پربارتر شد.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان کرد: وجود حوزه علمیه خواهران در کنار حوزه علمیه برادران از آثار بزرگ انقلاب اسلامی است که در بسیاری از موارد حوزه علمیه خواهران از حوزه علمیه برادران پیشی گرفته است.
این مرجع تقلید با اشاره به بازدید خود از جامعه الزهرا(سلام الله علیها) افزود: واقعا از این همه آمار و فعالیتها بسیار خوشحال شدم و این یکی از برکات انقلاب اسلامی و پاسخ به کسانی است که می گویند انقلاب اسلامی در حق زنان ظلم کرده است.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی عملا نشان داد که موجب حرکت و جوش و خروش و انقلابی بی سابقه است.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: اساتید بزرگی از جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و حوزه علمیه خواهران برخواسته است.
وی عنوان کرد: در هر تشکیلاتی هرقدر پیشرفته، کاستی هایی وجود دارد که باید بدون تعصب فهرست کرده و به فکر جبران آنها باشیم زیرا چشم بستن به روی کاستی ها سبب عقب ماندگی است و لذا در کنار نقاط قوت باید به کاستی ها هم توجه شود.
مرجع تقلید شیعیان جهان اظهار کرد: باید تلاش کنیم افرادی که وارد جامعه الزهرا(سلام الله علیها) می شوند برنامه های پژوهشی داشته باشند و حوزه های علمیه در شهرهای دیگر نیز تاسیس شوند.
وی ضمن تاکید بر تمرکززدایی طلاب در قم افزود: سه نوع هجرت وجود دارد، یک نوع هجرت زمان پیامبر اکرم(ص) است که سبب پیشرفت اسلام شد، نوع دوم هجرت حرکت از گناه به سوی عبادت خداوند است و هجرت سوم هجرتی است که از حوزه های علمیه به شهرستانها باید انجام شود.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه در هیچ زمانی به اندازه امروز ابزار گناه در اختیار مردم نبوده است، افزود: در شرایط فعلی وظیفه خواهران طلبه بیشتر است زیرا فضای مجازی بیشتر جامعه زنان را مورد تهاجم قرار می دهد.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه بیان کرد: از رسول خدا(ص) ذکر شده که ۵۰ درصد جوانان با ازدواج از گناه بیمه می شوند بنابراین باید ازدواج آسان برای جوانان گسترش و تجملات کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در هدایت جامعه زنان نباید کوتاهی کرد، افزود: در آیه ۳۸ سوره احزاب، خداوند ۱۰ گروه از زن و مرد را ذکر می کند و اولین پیام آن، نگاه مساوی و ارزشمند به زن و مرد است.
این مرجع تقلید یاد خدا را یکی از ارزش های مهم در آیه مذکور عنوان کرد و افزود: یاد خدا انسان را بیمه می کند و به انسان آرامش و قدرت و اعتماد به نفس می دهد.
وی ادامه داد: ارزشهای اسلامی نباید فراموش شود و شما طلاب باید روی این ارزشها تکیه کنید که با این کار، برنامه جامع و کاملی خواهید داشت.

در این آیین دو تن از دانش آموختگان سطح ۴ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) مدرک اتمام دوره تحصیلی خود را از سوی آیت الله العظمی مکارم شیرازی(دامت برکاته) دریافت کردند.

گروه خبری: 

ارسال نظر

سوال امنیتی
این سوال برای آزمایش اینکه کاربر انسان است یا ربات و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار می باشد.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

شرطیت بلوغ و ایمان در شاهد از منظر فقهی-حقوقی بررسی شد
کرسی ترویجی «بررسی فقهی-حقوقی شرطیت بلوغ و ایمان در شاهد» به همت معاونت پژوهش...
برگزاری پیش‌نشست همایش بین‌المللی «جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه»
پیش‌نشست علمی پژوهشی همایش بین‌المللی «جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه از...
پیش‌نشست تخصصی «تحولات سبک زندگی زن غربی از گذشته تاکنون» برگزار می‌شود
سرپرست معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) از برگزاری پیش نشست علمی...
کرسی ترویجی «سقط جنین و جایگاه انسان در نظام هستی» در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود
کرسی ترویجی «سقط جنین و جایگاه انسان در نظام هستی» از سوی معاونت پژوهش جامعه‌...